Λύκος

Όπου εμφανίστηκαν αγριογούρουνα μετά από λίγο ακολούθησαν και οι λύκοι
Το νου σας στα σκυλιά σας
Δεν ξέρω εάν ο στόχος είναι τόσο τα γουρούνια ,νομίζω πως μεγάλο πρόβλημα θα αντιμετωπίσουν τα ελάφια .πάντως όντως χρονικά με την εμφάνιση των γουρουνιών ακολούθησαν και οι λύκοι και το λέω διότι μένω στην περιοχή ,τα γουρούνια στην περιοχή εμφανίστηκαν πριν 5-6χρονια λύκοι εθεάθησαν στην περιοχή τα τελευταία 2-3χρονια ίσως και λίγο παραπάνω χρόνια από αυτά που αναφέρω
 
Το κακόμοιρο το ζωάκι να παίξει ήθελε αλλά τρομοκρατήθηκε από τις τουφεκιες των Κυνηγών γι'αυτό και με δάγκωσε στο μπούτι .very funny. .very funny.

Λύκος δάγκωσε άτομο κατά τη διαδικασία απελευθέρωσης στη Βρυτζάχα

lykos2.jpg


Μια περίεργη ιστορία διαδραματίστηκε πριν περίπου ένα μήνα στη Βρυτζάχα (Όρη Σουλίου) και λίγο αργότερα σε Νοσοκομείο των Ιωαννίνων.

Τρία άτομα έφτασαν σε νοσκομείο στα Ιωάννινα και ο ένας από αυτούς έφερε τραύμα από δάγκωμα στη γάμπα του.

Το άτομο οδηγήθηκε στα εξωτερικά ιατρεία για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες. Οι θεράποντες ιατροί τον ρώτησαν με ποιο τρόπο προήλθε το δάγκωμα και εκείνος τους απάντησε ότι τον δάγκωσε σκύλος.Οι γιατροί ακολούθως τον ρώτησαν αν ο σκύλος ήταν αδέσποτος ή δεσποζόμενος για να αποφασίσουν ποια θεραπεία θα ακολουθήσουν. Του εξήγησαν ότι μπορεί να χρειαστεί και αντιλυσσικός ορός αν ο σκύλος δεν είναι εμβολιασμένος.

Τότε το εν λόγω άτομο προφανώς τρομοκρατημένο εκμυστηρεύτηκε στους γιατρούς ότι τον δάγκωσε λύκος. Είπε ότι αυτός και οι συνεργάτες του, απελευθέρωσαν τρεις λύκους στη Βρυτζάχα (Όρη Σουλίου) και ο ένας από αυτούς την ώρα που απελευθέρωνε γύρισε και τον δάγκωσε στην γάμπα. Φυσικά ζήτησε εχεμύθεια και να μην διαρρεύσει το περιστατικό.

Πολλά ερωτηματικά γεννούνται από αυτό το περιστατικό. Είναι όντως αληθινό το περιστατικό ή κάτι άλλο κρύβεται; Αν είναι αληθινό το περιστατικό, τα τρια αυτά άτομα ενεργούσαν μόνα τους ή είναι μέλη κάποιας οργάνωσης; Αν είναι αληθινό το περιστατικό, οι λύκοι πως βρέθηκαν στα χέρια τους και υπήρχε κάποια μελέτη για αυτή την απελευθέρωση;

Το ihunt μεταδίδει την είδηση με κάθε επιφύλαξη, όμως το σίγουρο είναι ότι όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά. Θα προσπαθήσουμε να ρίξουμε φως στην περίεργη αυτή ιστορία και θα σας ενημερώσουμε για οτιδήποτε νεότερο.

Η συντακτική ομάδα του iHunt.gr
 
Καλα ναι τωρα ξυπνησαν οτι τα κοπροσκυλα αυτα φτανουν στα βουνα απο ανθρωπινο χερι..λες και δεν ξερει κανεις τους για τα εκτροφεια τους και το οτι ταιζοντε τα εν λογω σκυλια (γιατι αν αυτο ειναι λυκος εγω ειμαι αστροναυτης) με κρεας απο ψωφια σκυλια και αλλα πολλα..δεν πειραζει ομως γιατι ροδα ειναι και γυριζει σιγα σιγα θα τους ριξει ομως κατω..εκει να δω οταν θα αρχισουν να κελαηδανε αυτοι για να καλυφθουν ποιους θα παρει η μπαλα
 
Εμφανίστηκαν και στην Πελοπόννησο ;
Για τσακάλια έχω ακούσει
Τσακαλια ειχε ανεκαθεν πολλα αλλα τωρα ποιο πολλα γιατι δεν τα κυνηγει κανεις ,Πριν πολλα χρονια τα κυνηγαγα και πουλαγα τα τομαρια Ενα χιλιαρικο ειχα παρει καποτε οταν το αεροβολο DIANA το 23αρι εκανε 1300 δραχμες Αλλα το τσακαλι εχει κοντη ουρα ,Τωρα αυτα που κυκλοφορουν και εχουν κανει και ζημιες σε κτηνοτροφους εχουν ουρα λυκου
 
ιδου ενα τσακαλι που το βρηκα ψωφιο πριν 3 χρονια σε κυνηγι ορτυκιου στα μερημου,,τουφεκια δεν ειχε πανωτου παρα μωνο αιμα απο το στομα,,,,,παντωςτα τελευταια χρονια αυξανωντεεεε εδω σε εμας 1000 popular girl names
Από Lanate θα πήγε τότε.
 
Αυτο το λανειτ λενε οτι απαγορευτηκε
Όντως!!! Δεν κυκλοφορεί πλέον....Ότι υπάρχει σε σπίτια κ αποθήκες...όπως λέει και ο @PANOS-BEN .....
Όπου το έτρωγε.....πάνω από 3m δν προλάβαινε να πάει.......το έκοβε σε 1'.
 
Το γνησιο λανειτ απαγορευτηκε τωρα κυκλοφορει ενα αλλο με το ιδιο ονομα νομιζω αλλα δεν ειναι τοσο δραστικο οσο το παλιο..το παλιο οταν φαγωνοταν δεν εκανε βημα απο εκει που το εριχνες
Επειδή είμαι αγρότης να σου πω το λανειτ το τωρινό δεν κάνει το παλιό ναι και υπάρχει ακόμα οι γεωπόνοι έχουν και αν θέλουν δίνουν και Βουλγαρία που είναι δίπλα από εδώ πωλείται σχεδόν ελεύθερα σε σακούλες τον 500γρ σε τιμή χώμα:cool:
 
Επειδή είμαι αγρότης να σου πω το λανειτ το τωρινό δεν κάνει το παλιό ναι και υπάρχει ακόμα οι γεωπόνοι έχουν και αν θέλουν δίνουν και Βουλγαρία που είναι δίπλα από εδώ πωλείται σχεδόν ελεύθερα σε σακούλες τον 500γρ σε τιμή χώμα:cool:
Σιγουρα σαν το παλιο δεν ειναι το καινουριο με τιποτα..παντως γνωστοι μου που ρωτησαν γεωπονους τους ειπαν οτι δεν εχουν ισως δεν ηθελαν να δωσουν κιολας..οσοι ειχαν προνοησει εχουν ακομα παντως καλο στοκ
 
Σιγουρα σαν το παλιο δεν ειναι το καινουριο με τιποτα..παντως γνωστοι μου που ρωτησαν γεωπονους τους ειπαν οτι δεν εχουν ισως δεν ηθελαν να δωσουν κιολας..οσοι ειχαν προνοησει εχουν ακομα παντως καλο στοκ
Δεν ήθελαν να δώσουν στο λέω με σιγουριά και Βουλγαρία είναι το καλό το παλιο!!!!
 
Συμφωνω απολυτα..αν και εκαναν δουλεια καλη ειχαν και τα αρνητικα τους..τα δυο πιο αποτελεσματικα φαρμακα που εχω δει στην πραξη ειναι το λανειτ για τα περιεργα κολπα και το γραμοξον για τα παλιοχορτα και τις αγριαδες
 
Σήμερα το πρωί στο καρτέρι πέτυχα δυο συγχωριανούς καβάλα σε τρακτέρ να ψεκάζουν τον ελαιώνα τους για δάκο. Μέτρα προστασίας ούτε για αστείο. Ούτε απλή μάσκα δεν φόραγαν. Τους καλημέρισα από απόσταση και άλλαξα πόστο γιατί είχε και ελαφρύ αεράκι. Εύχομαι να τους δω και του χρόνου. topic.
 
Συμφωνω απολυτα..αν και εκαναν δουλεια καλη ειχαν και τα αρνητικα τους..τα δυο πιο αποτελεσματικα φαρμακα που εχω δει στην πραξη ειναι το λανειτ για τα περιεργα κολπα και το γραμοξον για τα παλιοχορτα και τις αγριαδες
Έχει ακόμα ένα πιο καλό δεν το βρίσκεις με τίποτα τώρα στριγλινη νομίζω κάπως έτσι λέγεται πιο δυνατό από λανειτ :cool:
 
Back
Top