Λύκος

Φοβερή ανακάλυψη αυτό το φάρμακο και τα συναφή του.....με την αλόγιστη και λανθασμένη χρήση έχουν μεγαλώσει γενεές καρκινοπαθών......:mad:
Το λανειτ φίλε μ ήταν απλα θανατηφόρο κ οχι καρκινογώνο....εχς δει αλεπου να το μυρίζει στη παραβολα βαμπακιας και να πεφτει ξερει στα δυο μετρα.
 
Το λανειτ φίλε μ ήταν απλα θανατηφόρο κ οχι καρκινογώνο....εχς δει αλεπου να το μυρίζει στη παραβολα βαμπακιας και να πεφτει ξερει στα δυο μετρα.
Έτσι ακριβώς είναι Θοδωρή.....Με τη μυρωδιά τεντώνη την κλητσινάρα της.....
 
Το λανειτ φίλε μ ήταν απλα θανατηφόρο κ οχι καρκινογώνο....εχς δει αλεπου να το μυρίζει στη παραβολα βαμπακιας και να πεφτει ξερει στα δυο μετρα.
Το ότι είναι θανατηφόρο δεν χωράει αμφιβολία. Τώρα για το τι προκαλεί την άλλη νόσο, (δεν θέλω καν να την αναφέρω), ας ασχοληθεί η επιστήμη της επιδημιολογίας, όποτε ας μην βάλω ταμπελες. Πάντως εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι η αλόγιστη και χωρίς γνώση χρήση των γεωργικών σκευασμάτων έχουν προκαλέσει πολύ σοβαρά θέματα. topic.
 
Το ότι είναι θανατηφόρο δεν χωράει αμφιβολία. Τώρα για το τι προκαλεί την άλλη νόσο, (δεν θέλω καν να την αναφέρω), ας ασχοληθεί η επιστήμη της επιδημιολογίας, όποτε ας μην βάλω ταμπελες. Πάντως εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι η αλόγιστη και χωρίς γνώση χρήση των γεωργικών σκευασμάτων έχουν προκαλέσει πολύ σοβαρά θέματα. topic.
Φίλε ένα μεγάλο ποσοστό από αγρότες και συγγενείς μου όταν φτάσουν τα 60+ έχουν προβλήματα παρά πολλοί και καρκίνο δεν ξέρουμε τι ψεκάζουμε όλα έρχονται από έξω ΜΙΑ είναι η εταιρεία που τα έχει όλα και τα ελέγχει όλοι οι αγρότες από αυτή κρέμονται θέλοντας και μη......όσο για το λανειτ τω ζώο που θα ψοφήσει από λανειτ αν φαγωθεί από άλλο ζώο θα ψοφήσει και αυτό είναι τόσο δυνατό αλλά στριγλινη δεν είναι!!topic.topic.
 
Εδω είχαν πει κάποια στιγμή στη τηλεόραση ότι αν έχεις σκύλο και βγαίνεις στα πάρκα βόλτα πάντα με λουρί , έτυχε και έχω δει μέσα στη γειτονιά κογιοτ σε τελείωμα πάρκου διπλά στο δρόμο που έχει μονοπάτι για περπάτημα να κάθεται στις 9 το βράδυ ατάραχο και να κοιτάει τα αυτοκίνητα .... .hair.
 
Πέρσι με πήραν από πίσω όταν έφυγα για μια ώρα απο το καρτέρι λόγο υπερβολικού ψύχους ( μετακινήθηκα στο αυτοκίνητο για μια ώρα να μαζέψω λίγο ζέστη ) και στο γυρισμό στο καρτέρι έβλεπα στο χιόνι τα βήματα μου και από πίσω ίχνη απο τρία κογιοτ για ενάμισι χλμ να με έχουν από πίσω ...
 
Δεν θα ξεχάσω τέλος Δεκεμβρίου σε καρτέρι για ελάφι , όταν ξημέρωσε και κάποια στίμη πριν το μεσημέρι ήταν να φύγουμε , περάσαμε από ένα σημείο που κάνει γούβα η φάρμα και ήταν γεμάτο απο πατημασιές απο κογιοτ στο χιόνι , λες και είχαν στησει χωρο , πάνω απο δέκα κογιοτ , ακόμα την ώρα που πηγαίναμε μέσα το πρωί και ήταν σκοτάδι , τα ακούγαμε μπροστά μας στο χιλιόμετρο να ουρλιάζουν όλα μαζί .
 
Έχω δει πολλά βιντεάκια με τέτοια κυνήγια τα κογιότ έρχονται.....η λύκοι?
Στις περιοχές που πάμε έχει πολλά κογιοτ και κογιοτ-λυκους ( υβριδια) , αλλά βορειότερα εχει και λύκους και υποτίθεται οτι ο ήχος του μηχανήματος τα τραβάει.
 
Στις περιοχές που πάμε έχει πολλά κογιοτ και κογιοτ-λυκους ( υβριδια) , αλλά βορειότερα εχει και λύκους και υποτίθεται οτι ο ήχος του μηχανήματος τα τραβάει.
Έχω δει ένα υβρίδιο λύκου με κογιότ το οποίο είναι μεγαλύτερο από λύκο υπάρχει η μουφα είναι...
 
Back
Top