Λαγός

Το πρωινό με τα αδέρφια μου σε μέρος όχι εύκολο τον πιάσαμε τον μάγκα.
Το φυσιγγι ήταν μάλλινη τάπα του φίλου μου Μύρο
IMG_6795.jpg
Μπράβο φιλαράκι! πολύ χάρηκα!
Και στα ταιρια του!
Η φωτογραφία είναι άπαιχτη!
 
Μπραβο Νικολα μια χαρα τους σιγυριζεται...shake hands.
Ιδιογομωση?
Μπράβο Νικόλα..shake hands.
Πολύ ωραία φωτογραφία!
Νικολα δικαννακια εισαστε ωραιοι! Πολυ κλασσικη φωτο.
Μπράβο Νικόλα, ωραίοι!.RESPECT.
Μπράβο και στο Μύρο για το μαλλινοταπο!!!

Νικόλα η φωτογραφία είναι όλα τα λεφτά φίλε!! Μπράβο για τον λαγό με την οικογένεια και μπράβο και στον Μύρο!!

Σας ευχαριστώ παιδιά!
 
Το σημερινό κατσικακι αφιερωμένο στον Κωνσταντίνο που του αρέσουν τα ομιχλώδη τοπία




Να σαι καλά φίλε Σταμάτη και σε ευχαριστώ για την αφιέρωση, πραγματικά το τοπίο λες και είναι βγαλμένο από παραμύθι γιαυτο γουστάρουμε βέβαια που είμαστε κυνηγοί η επαφή με την φύση παρέα με τα σκυλιά μάς. Πραγματικά κατσικάκι σχεδόν πιο μεγάλος και από το σκυλί, σε χαίρομαι γιατί κυνηγάς με ελληνικούς ιχνηλάτες μια φυλή που αξίζει μεγαλύτερη διαδωση. Φυσιγγαρα από ότι φαίνεται το mg2 προκομενος συγκεντωτηρας και σκάγια σκληρά από ότι φαίνεται παραμωρφωθηκαν ελάχιστα.
 
Να σαι καλά φίλε Σταμάτη και σε ευχαριστώ για την αφιέρωση, πραγματικά το τοπίο λες και είναι βγαλμένο από παραμύθι γιαυτο γουστάρουμε βέβαια που είμαστε κυνηγοί η επαφή με την φύση παρέα με τα σκυλιά μάς. Πραγματικά κατσικάκι σχεδόν πιο μεγάλος και από το σκυλί, σε χαίρομαι γιατί κυνηγάς με ελληνικούς ιχνηλάτες μια φυλή που αξίζει μεγαλύτερη διαδωση. Φυσιγγαρα από ότι φαίνεται το mg2 προκομενος συγκεντωτηρας και σκάγια σκληρά από ότι φαίνεται παραμωρφωθηκαν ελάχιστα.
Έτσι ακριβώς Κωνσταντίνε. Με τους ελληνικούς έχω τρέλα μεγάλη. Γύρισα όλη την Ελλάδα για λογαριασμό τους. Τα σκάγια τώρα πρέπει να έχουν πολύ καλή επινικελωση γιατί δεν έφυγε. Ενώ σε άλλα φυσιγγια έχω παρατήσει ότι μετά την τουφεκιά φεύγει.
 
Έτσι ακριβώς Κωνσταντίνε. Με τους ελληνικούς έχω τρέλα μεγάλη. Γύρισα όλη την Ελλάδα για λογαριασμό τους. Τα σκάγια τώρα πρέπει να έχουν πολύ καλή επινικελωση γιατί δεν έφυγε. Ενώ σε άλλα φυσιγγια έχω παρατήσει ότι μετά την τουφεκιά φεύγει.
Και πολύ καλά έκανες γιατί αξίζουν από αυτόν κρατάνε πολλές ευρωπαϊκές και βαλκανικές φυλές ιχνηλατων. Είναι η καινούργια μόδα με τα πλυμενα σκάγια που είναι μόνο επιφανειακό χρωματισμα χωρίς κανένα όφελος, αν κυνηγούσα λαγό και φασσα μόνο τέτοια φυσίγγια θα έριχνα.
 
Και πολύ καλά έκανες γιατί αξίζουν από αυτόν κρατάνε πολλές ευρωπαϊκές και βαλκανικές φυλές ιχνηλατων. Είναι η καινούργια μόδα με τα πλυμενα σκάγια που είναι μόνο επιφανειακό χρωματισμα χωρίς κανένα όφελος, αν κυνηγούσα λαγό και φασσα μόνο τέτοια φυσίγγια θα έριχνα.

Μπράβο Κωνσταντίνε χαίρομαι που είσαι ενημερωμένος για τον Ε.Ι. θα πω και κάτι που δεν το έχω ξαναπεί εδώ στο φόρουμ. Ειμαι στο ΔΣ του ομίλου φίλων ελληνικού ιχνηλάτη. Έχω ξοδέψει πολύ προσωπικό χρόνο γι'αυτόν τον σκύλο χωρίς κανένα προσωπικό όφελος. Πρόσφατα πήραμε την υπογραφή του υπουργού για να ξεκινήσουν και στην Ελλάδα οι αγώνες ιχνηλασίας. Κάτι που θα βοηθήσει πολύ στην εξέλιξη της φυλής.

μπράβο ρε Σταμάτη ωραίες στιγμές μέσα από ωραίες φωτό :)

Ευχαριστώ Μάκη να σαι καλά
 
Back
Top