Λαγός

Νέο αίμα στην οικογένεια δώρο από φίλο. ;) :D

View attachment 18079View attachment 18080
Καλοτυχο Κωστα και ευχομαι να γινει μαστορας..πολυ τα γουσταρω τα γκεκικα σ αυτη την ηλικια σαν χοντρουλια υπερκινητικα ποντικια ειναι..ειδικα και με το καφε στο φρυδι τρελαινομαι
 
Καλησπέρα στην παρέα! Άργησα λίγο αλλά θα επανέλθω σιγά σιγά... Ορίστε ένα δείγμα από το χθεσινό κυνήγι έτσι για να ανάβουν τα αίματα! Αφού δεν τον πετάλωσα πάλι καλά...
Εσύ μπορεί να τον πεταλωνες Μιχάλη πάντως τα σκυλιά τον ξεπεταλωσαν στα σίγουρα
Και στα ταιρια του
 
Καλησπέρα στην παρέα! Άργησα λίγο αλλά θα επανέλθω σιγά σιγά... Ορίστε ένα δείγμα από το χθεσινό κυνήγι έτσι για να ανάβουν τα αίματα! Αφού δεν τον πετάλωσα πάλι καλά...
Φοβερη φασση με την καμερα, μπραβο σου!!! Λαχανιασες λιγο στο τελος;... :) .shake hands.
Κατι παρομοιο ειχα παθει μια χρονια Μιχαλη πιο μακρινη αποσταση τραβερσα που πεταχτηκε ο ατιμος σαν βελος.. ενω τον περιμενα εμεινα πισω στην πρωτη και τον πηρα στο τσαφ με την δευτερη, τριτη δεν ειχα περιθωριο με τιποτα.
Πηγε κι ηρθε το φιλοκαρδι μου λεμε εκεινη τη στιγμη γιατι μας ειχε παιδεψει 1.5 ωρα σιγουρα, εχει φοβερες στιγμες ο λαγος παντως.
 
Καλησπέρα στην παρέα! Άργησα λίγο αλλά θα επανέλθω σιγά σιγά... Ορίστε ένα δείγμα από το χθεσινό κυνήγι έτσι για να ανάβουν τα αίματα! Αφού δεν τον πετάλωσα πάλι καλά...
τυχεροςςς φιλε μιχαλη που τον πηρες,,,αλα και λιγο ακωμη ηθελε και ο αυτιας για να ειναι τυχερος να ζηση .think.
 
Φοβερη φασση με την καμερα, μπραβο σου!!! Λαχανιασες λιγο στο τελος;... :) .shake hands.
Κατι παρομοιο ειχα παθει μια χρονια Μιχαλη πιο μακρινη αποσταση τραβερσα που πεταχτηκε ο ατιμος σαν βελος.. ενω τον περιμενα εμεινα πισω στην πρωτη και τον πηρα στο τσαφ με την δευτερη, τριτη δεν ειχα περιθωριο με τιποτα.
Πηγε κι ηρθε το φιλοκαρδι μου λεμε εκεινη τη στιγμη γιατι μας ειχε παιδεψει 1.5 ωρα σιγουρα, εχει φοβερες στιγμες ο λαγος παντως.
Να πω ότι μου κόπηκε η ανάσα λίγο μέχρι να πέσει... Θα πάω με κύλινδρο την άλλη φορά!
 
Επικράτησε η ψυχραιμία στην τελευταία τουφεκιά ευτυχώς! Είχε πιάσει τελική στην κατηφόρα
ο λαγος φιλε μιχαλη θελη ψυχρεμιααααα,,αλα της περισωτερες φωρες αντη να λαχταραη αυτος λαχταραμε εμεις πρωτα και ετσι τον χανουμε σχεδων μπρωστα στα ματιαμαςςςςς,,τωρα στην φαση την δικησου το λαθακισου ητανε που τον ερηξες καταμουτρα και δεν τον πηρες και μετα αρχησε να κανη τα σπασιματατου και εκη μπλεχτηκε η υπωθεσηηη γιευτο σου ειπα τυχερος εισουνα,,παντα φιλικα η συζητηση μιχαλη χωρις εξυπναδεςςςς καλα κυνηγια να εχης φιλεεε και ΨΥΧΡΕΜΙΑΑΑΑ .shake hands.
 
ο λαγος φιλε μιχαλη θελη ψυχρεμιααααα,,αλα της περισωτερες φωρες αντη να λαχταραη αυτος λαχταραμε εμεις πρωτα και ετσι τον χανουμε σχεδων μπρωστα στα ματιαμαςςςςς,,τωρα στην φαση την δικησου το λαθακισου ητανε που τον ερηξες καταμουτρα και δεν τον πηρες και μετα αρχησε να κανη τα σπασιματατου και εκη μπλεχτηκε η υπωθεσηηη γιευτο σου ειπα τυχερος εισουνα,,παντα φιλικα η συζητηση μιχαλη χωρις εξυπναδεςςςς καλα κυνηγια να εχης φιλεεε και ΨΥΧΡΕΜΙΑΑΑΑ .shake hands.
Όσο ζούμε μαθαίνουμε! Το βασικό είναι να είσαι στο πέναλτι;)Την άλλη φορά θα πάρω και απόχη μαζί!:p
Καλά κυνήγια να έχουμε!
 
Καλησπέρα στην παρέα! Άργησα λίγο αλλά θα επανέλθω σιγά σιγά... Ορίστε ένα δείγμα από το χθεσινό κυνήγι έτσι για να ανάβουν τα αίματα! Αφού δεν τον πετάλωσα πάλι καλά...
Πωπω ρε φίλε τι φάση είναι αυτη!!
Είχα καιρό να γουστάρω έτσι με βίντεο!
 
Λίγο ακόμα και θα μετρούσα τις τρίχες από τα μουστάκια του! :p
Συμβαίνει και στα καλύτερα σπίτια Μάικ.
Η ένταση της στιγμής και ο μεγάλος πόθος να τον χτυπήσουμε, στέλνει την ψυχραιμεια περίπατο.
Στο τεχνικό κομμάτι, τα λάθος μέτρα, η εστίαση στο στόχαστρο να τον σιγουρεψουμε και το σταμάτημα της κίνησης, στέλνουν την βολή αλλού.

Όλοι μας έχουμε πάθει κάτι πάρομοιο :)
 
Όλοι μας έχουμε πάθει κάτι πάρομοιο :)
Κάποτε (2013) σε καρτέρι τσίχλας...ξεφώλιασαν ένα λαγό κάποιοι ντόποι που μόνο φατσικά τους ήξερα...ο λαγός τους έσουρε κ ήρθε σε μένα 500+m πιο πάνω....παθένο κόκο μπλόκο...αρχικά τν θαύμασα σηκωμένα στα 2 του πόδια που προσπαθούσε να ακούσει τα σκυλιά που τν δίωκαν...σηκώνομαι όρθιος κ κάνει πράφ κ φεύγει μεσα σε μια σταφίδα....λέω δν
γ@m!€t€....του πατάω ένα Navaro No8....κουβάρι ο λαγός...τν παίρνω κ τν πάω στα παιδιά...μόλις με είδαν με το λαγό στα χέρια γούρλωσαν τα μάτια με ύφος....ώπα λέω Κωστάκη έμπλεξες.....τελικά τους έδωσα το λαγό όπως προβλεπόταν κ μου έδωσαν 3 φυσίγγια πίσω....από κει κ πέρα κρατάμε ακόμη φιλία κ έχω κυνηγήσει 5-6 φορές μαζί τους....+ ότι έχω πεταλώσει κ 2 λαγούς μαζί τους... .big smile. .sarcastic.
 
Καλησπέρα στην παρέα! Άργησα λίγο αλλά θα επανέλθω σιγά σιγά... Ορίστε ένα δείγμα από το χθεσινό κυνήγι έτσι για να ανάβουν τα αίματα! Αφού δεν τον πετάλωσα πάλι καλά...
Το τσοκ να φανταστώ kick's; Τι σύσφιξη είναι;
 
Back
Top