Κυνηγώντας...

Η μερα ξεκινησε ψαχνοντας για κανενα τρυγονακι σε κανενα θερισμενο αλλα ηταν λιγο νωρις, τα θερισμενα λιγα κ τα πουλια απο οτι φανηκε στην συνεχεια ηταν χωμενα στα πιο βαθια ρεματα... Τιποτα στον καμπο... Μερικα γουργουρητα σε ενα δασακι στο ψαξιμο με εκαναν να κατεβω κ να συνεχισω περπατωντας... 6-7 πουλια ηταν μεσα στα σκοτεινα κ δεν εδιναν ευκαιριες για "κλικ"... Ενω εχω μεινει ακινητος σε ενα μικρο ξεφωτο για να ηρεμησουν λιγο ενας θορυβος μεσα στο δασος κ σκαει μυτη το "τριχωτο"... Στην αρχη σαστισε, κ αυτο κ εγω, κοιταχτηκαμε για μερικα δευτερολεπτα δινοντας μου τη δυνατοτητα για μερικα κλικ κ μετα εφυγε τρομαγμενο για να χαθει στο δασος...Αγριο? Μιγας? Ποιος ξερει... Σκαψιματα παντου... Το δασος ηρεμει κ με τελειως αθορυβες κινησεις καταφερνω μερικα κοντινα σε καποιες τρυγονες με πολυ δυσκολια αναμεσα στα κλαδια... Τα πουλια ζευγαρια κ ολα μεγαλα ακομα... Ακομα κ μεσα στη ζεστη εχει μια ηρεμια το δασος που σε χαλαρωνει απιστευτα... Στα χειμερινα μπεκατσομερη με τα πεσμενα φυλα, τωρα εβλεπες τρυγονια και πρασιναδα... Πληρης αντιθεση... Αντε να περασει ο καιρος, μου ειχε λειψει το συναισθημα... Ακομα κ η πρωινη οδηγηση...





























 
Η μερα ξεκινησε ψαχνοντας για κανενα τρυγονακι σε κανενα θερισμενο αλλα ηταν λιγο νωρις, τα θερισμενα λιγα κ τα πουλια απο οτι φανηκε στην συνεχεια ηταν χωμενα στα πιο βαθια ρεματα... Τιποτα στον καμπο... Μερικα γουργουρητα σε ενα δασακι στο ψαξιμο με εκαναν να κατεβω κ να συνεχισω περπατωντας... 6-7 πουλια ηταν μεσα στα σκοτεινα κ δεν εδιναν ευκαιριες για "κλικ"... Ενω εχω μεινει ακινητος σε ενα μικρο ξεφωτο για να ηρεμησουν λιγο ενας θορυβος μεσα στο δασος κ σκαει μυτη το "τριχωτο"... Στην αρχη σαστισε, κ αυτο κ εγω, κοιταχτηκαμε για μερικα δευτερολεπτα δινοντας μου τη δυνατοτητα για μερικα κλικ κ μετα εφυγε τρομαγμενο για να χαθει στο δασος...Αγριο? Μιγας? Ποιος ξερει... Σκαψιματα παντου... Το δασος ηρεμει κ με τελειως αθορυβες κινησεις καταφερνω μερικα κοντινα σε καποιες τρυγονες με πολυ δυσκολια αναμεσα στα κλαδια... Τα πουλια ζευγαρια κ ολα μεγαλα ακομα... Ακομα κ μεσα στη ζεστη εχει μια ηρεμια το δασος που σε χαλαρωνει απιστευτα... Στα χειμερινα μπεκατσομερη με τα πεσμενα φυλα, τωρα εβλεπες τρυγονια και πρασιναδα... Πληρης αντιθεση... Αντε να περασει ο καιρος, μου ειχε λειψει το συναισθημα... Ακομα κ η πρωινη οδηγηση...






























Πω ρε φίλε ομορφιές..Τι άλλο να ζητήσει κανείς?
 
.very shoked. τι έκανες πάλι μωρή σουπιά; Θα μας τρελάνεις .very shoked., το γουρουνάκι πότε είπαμε θα το δέσουμε πάνω στο Vitara ... .sarcastic.
 
Να διαλεξεις τις σωστες παρεες για την επομενη χρονια αλεπουδιαρη κ δεν θα χασεις....my man. Γιατι μου το πιαζεις δωθε-κειθε τον τελευταιο καιρο... .sarcastic.
Αστο, το γουρουνι βγηκε μπουκα φωτια....ghe. Κ η κουτση Μαρια εχει παρει αγριογουρουνο κ εμενα μου βγηκε οταν κραταγα τη φωτογραφικη... .hit.

Κ εμενα μου κανει καπως για "μιγας" αλλα το κοντινοτερο χωριο ηταν στα 10 χλμ περιπου, δασος... Δεν ξερω κ πολλα απο γουρουνοκυνηγι για να κρινω σιγουρα, αν κ παιζουν αρκετα "τετοια" απο οτι ακουω σε Τριπολη-Μεγαλοπολη...
 
Ρε φιλε ασχολήθηκα πολυ με την φωτογραφία κάποτε αλλα τα αφησα ολα στην ακρη οταν αρχισα κτισιμο κ μετα εκανα οικογενεια.
Λιγος χρονος εκτος οικογενειας παει στα σκυλιά αποκλειστικα κ σε εργασιες χωραφιου κ κατασκευων.
ομως καθε φορά που σε βλεπω πραγματικα με κανεις να θελω να ξανααρχισω.
συνεχισε ρε φιλε πραγματικα με ταξιδευεις με τους ''πινακες'' που φτιάχνεις.
Εισαι λεβεντια
 
Ρε θα με τρελάνετε; Τι ήμερο και άγριο; Έχετε πολλά τέτοια ήμερα στα σπίτια σας, γιατί εμένα ο παππούς μου που είχε γουρούνια, δεν είδα ποτέ τέτοιο πράγμα. Εδώ βλέπω που βαράνε κάτι ξανθά και ποζάρουν σε φωτογραφίες και αναρωτιόμαστε αν αυτό το γουρούνι είναι άγριο; Στην τελική άγριο ή όχι το εννοούμε από πλευράς dna ή αν έχει γεννηθεί και μεγαλώσει στο βουνό;
 
Να εισαι καλα Χρυσανθε... Ξαναπιαστη τη μηχανη, αξιζει... ;)
Γιωργο, εγω απο θεμα DNA εννοω αγριο-αγριο η απο διαφορες απελευθερωσεις... Καλα ας ηταν χειμωνας... .ghe.
 
Ρε ας σου βγει τον χειμωνα με βαλτοφυσιγγα μεσα κ αμα το βαλεις στα καρβουνα ερχομαι κ σου λεω εγω τι ειναι :)
 
Άρι σωραιος όπως πάντα άλλωστε!!! Τα τρυγόνια τα λατρεύω!!!.love..love..love.
Πριν λίγες μέρες που έκανα και εγώ μια βόλτα 2 μεγάλα πουλιά είδα...
 
Εμείς ειχαμε πετύχει κατι ασπρόμαυρα ..Γιαυτό το λεω.. Δεν συζητώ αν σου βγαίνε τι θα έκανες..εννοειτε..αλλα μου φαινετε ψιλοήμερο
 
Back
Top