Κυνηγώντας...

Nαι με τον 300αρη Γιωργο, δυστυχως δεν βγαινουμε για μεγαλυτερο... Το πιο κοντινο τρυγονι, αυτο που φαινεται το ματι του ηρθε κ εκατσε στα 7 μετα, τα υπολοιπα ειναι κμαια 20αρια κ αυτο στα συρματα ειναι 40 μετρα... Απλα στον υπολογιστη κοβωντας τη φωτογρφαια, μικραινεις το μεγεθος της αλλα φερνεις κ το αντικειμενο που θες πιο κοντα, μεχρι εκει που σου επιτρεπει η αναλυση...
 
Αν θα μπορουσα να περιγραψω με λογια το ιδανικο κυνηγι για μενα θα το ηταν καπως ετσι... Βλεπω τον εαυτο μου πισω απο το δημιουργο αυτου του βιντεο, κυνηγα στιγμες, με τα ματια, το οπλο, την φωτογραφικη του μηχανη... Στιγμες αυθορμητες κ αυθεντικες... Αυτο το κυνηγι θελω...

 
Μια ερώτηση, σε μια σκηνή δείχνει που έχει βάλει ενα φυσίγγι κάθετα στο κλείστρο. Τυχαίο ήταν, για τον πάγο το είχε ή για κάποιον άλλο λόγο;
 
Αν θα μπορουσα να περιγραψω με λογια το ιδανικο κυνηγι για μενα θα το ηταν καπως ετσι... Βλεπω τον εαυτο μου πισω απο το δημιουργο αυτου του βιντεο, κυνηγα στιγμες, με τα ματια, το οπλο, την φωτογραφικη του μηχανη... Στιγμες αυθορμητες κ αυθεντικες... Αυτο το κυνηγι θελω...

Πολύ ωραίο βίντεο, όσο και να και θεωρούμε κάποια πράγματα "Αμερικανιές" οι τύποι πραγματικά είναι σε άλλο επίπεδο ακόμα και στα κυνήγια τους...
 
Σάββατο 01/11/14. Σε αυτό το μέρος πήρα την πρώτη μου φάσσα αλλά δεν την βρήκα. Την επόμενη μέρα πήρα πάλι μια και ευτυχώς την βρήκα και έτσι χούφτωσα για πρώτη φορά φάσσα. :) Ραντεβού με τις κυρίες από 15/10 και μετά.
Κώστα αν δεν κάνω λάθος,τα πρώτα δέντρα κάτω από τα βράχια είναι αριές...τις κυνηγάνε πολύ οι φάσσες.Παλιά που είχε πολλά πουλιά στο χωριό μου,εκεί και σε βελανιδιές τις καρτερούσαμε.
 
8aoKbn.jpg
 
Μια παγωμένη αν και ηλιόλουστη μέρα στα βουνά των Γρεβενών προς το τέλος του Δεκέμβρη του "14
20141226_102548.jpg
Ηλία ειλικρινα απο της ωραιότερες φωτο που έχω δει.Καδρο και σύντομα μαλιστα..Θα σου έλεγα να ξαναεβγαζες την ίδια αλλά με φάσσες θα ήταν φοβερή κ ακόμα καλυτερη:)
 
Back
Top