Κυνηγετικοί Σύλλογοι

Υπάρχει τρόπος.

Μην πάμε όλοι σαν τα μοσχαρια απ την πρώτη μέρα να βγάλουμε άδεια αν δεν λαβουμε εγγυήσεις.

Σήμερα που βγήκα εγώ έξω στη φύση ποιον κόλλησα;

Ποιός με κόλλησε ιό;

Οι κυνηγοί δεν πρέπει να κλειστούν μέσα.

Αν είναι να μας το πουν....να μη βγάλουμε άδεια.

Διότι αν μας κοροιδεψουν δεν ξαναβγαζουμε άδεια.
Και θα κυνηγάμε κιόλας χωρίς άδεια και ας έρθουν στο βουνό να μας πιάσουν.

Να βάλουν όρους πχ μέχρι 2 άτομα κτλ...Μέχρι 10 οι γουρουναδες όπως ισχύει και γενικά για τις συναθροίσεις κτλ.
Στέλιο το θέμα είναι ότι και εγγυήσεις να λάβουμε θα είναι ψευδείς με μόνο σκοπό να τα αρπάξουν... Κακό του κεφαλιού τους βέβαια μετά γιατί θα μπει λουκέτο!!!

Όνομα
Stelios
Στέλιο το θέμα είναι ότι και εγγυήσεις να λάβουμε θα είναι ψευδείς με μόνο σκοπό να τα αρπάξουν... Κακό του κεφαλιού τους βέβαια μετά γιατί θα μπει λουκέτο!!!
Αν το κάνουν αυτό μεγαλύτερο λάθος δεν θα έχουν κάνει.

Να δούμε μετά ποιος θα χάσει.
Και είναι πολλοί......

Το τι λεφτά χαλάμε σε αυτό το χομπυ δε λέγεται.

Είναι τρελό το ποσό που ξοδεύουμε 200000 κυνηγοί περίπου.

Αν το κάνουν αυτό μεγαλύτερο λάθος δεν θα έχουν κάνει.

Να δούμε μετά ποιος θα χάσει.
Και είναι πολλοί......

Το τι λεφτά χαλάμε σε αυτό το χομπυ δε λέγεται.

Είναι τρελό το ποσό που ξοδεύουμε 200000 κυνηγοί περίπου.
Έτσι ακριβώς...Θα πέσουν σαν πύργος από τραπουλόχαρτα έτσι και κάνουν το λάθος και μας τα πάρουν και μετά σφυρίζουν κλέφτικα!

Περιοχή
Ήπειρος
Όνομα
Παναγιωτης
Να μας πουν τι θα γίνει....Αλλιώς να μη βγάλουμε.

Και δεν θα χάσουν μόνο οι σύλλογοι.

Θα χάσουν και ο βενζινας και το κυνηγομαγαζο και το καφενείο και ο λαστιχας και ο μηχανικός και άλλοι κλάδοι που τα ακουμπάμε χοντρά για να πάμε κυνήγι.

Να το σκεφτούν καλά άμα είναι να μας κλείσουν μέσα.

Είναι παράλογο εντελώς.

Ποιον να κολλήσεις και ποιος θα σε κολλήσει έξω στο βουνό.

Μη λέμε τώρα ανέκδοτα.

Η να αφήσουν το κυνήγι ως έχει ή αλλιώς να μην εκδοσουν άδειες.

Ούτε τοπική τίποτα.

Τέλος η κοροϊδία με τους κυνηγούς.

Αρκετά.
Εγώ προσωπικά φίλε μου θα βγάλω άδεια και αν μετά μου πουν μέτρα μέσα και παλυ εγώ θα είμαι στο βουνό και ας έρθουν να με πιάσουν εκεί πάνω αν είναι μαγκες

Όνομα
Theodoros
Εγώ προσωπικά φίλε μου θα βγάλω άδεια και αν μετά μου πουν μέτρα μέσα και παλυ εγώ θα είμαι στο βουνό και ας έρθουν να με πιάσουν εκεί πάνω αν είναι μαγκες
Εγώ θα μετακομίσω στο βάλτο αν είμαι Ελλάδα .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.

Περιοχή
ΚΑΜΑΤΕΡΟ-ΚΟΤΥΛΙΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Φτηνοτατα σε σχέση με τους μεγάλους Αθηναϊκούς συλλογους
Εκει πληρωνεις βιτρινα και μπλα μπλα
ενω στην επαρχια σε καθε θεωρηση ακους και ενα ευχαριστω ακομα και μια απλη χειρονομια με ενα δωρο για την συλλογη σου
Προσωπικα οι μεγαλοι ΚΣ των Αθηνων θα κανουν πολλα χρονια να με αγναντεψουν

Kostas ContraDosi

Moderator
Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας
Στο συγκεκριμένο Κ.Σ.Σ βγάζω την άδεια κυνηγίου μου!!
Πέραν από τη γνωριμία κ φιλία που έχω με τους ιδρυτές αξίζει κατ'εμέ η θεώρηση κυνηγετικής αδείας σε αυτό το σύλλογο...πολλοί τν κατηγόρησαν όταν ιδρύθηκε αλλά στην πορεία οι περισσότεροι σε αυτόν κατέλειξαν είτε επιδεί το ήθελαν είτε από οικονομικό συμφέρων... ;)
Π.Χ τοπική άδεια 78€ ενώ ο Κ.Σ Αμαλιάδας (20-25€ επάνω) ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΠΙΚΗ....;)
Κάθε χρόνο λοιπόν κ μέσα στη διάρκεια της κυνηγετικής σεζόν, οργανώνουν κυνηγετικές εξορμήσεις, τις οποίες τις αφιερώνουν στα επιβλαβή!!!

Πέραν από τη γνωριμία κ φιλία που έχω με τους ιδρυτές αξίζει κατ'εμέ η θεώρηση κυνηγετικής αδείας σε αυτό το σύλλογο...πολλοί τν κατηγόρησαν όταν ιδρύθηκε αλλά στην πορεία οι περισσότεροι σε αυτόν κατέλειξαν είτε επιδεί το ήθελαν είτε από οικονομικό συμφέρων... ;)
Κάθε χρόνο λοιπόν κ μέσα στη διάρκεια της κυνηγετικής σεζόν, οργανώνουν κυνηγετικές εξορμήσεις, τις οποίες τις αφιερώνουν στα επιβλαβή!!!
Λεφτά πηγαίνουν στην θηροφυλακοι από αυτόν τον σύλλογο?

Όνομα
iakovos
Δυστυχως, κατι τετοιοι συλλογοι θα διαλυσουν τις δομες του κυνηγιου. Ειπαμε, ναι στο κυνηγι, μια οντως ακριβη ενασχοληση, αλλα με ελεγχο, με νομοθεσικο συστημα, με ελεγχο, για να εχουμε......

Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Άγγελος
Όπως γίνεται τις περισσότερες φορές τα κάστρα πέφτουν από μέσα.
Γιατί να μην ισχύσει και στην κυνηγετική κοινότητα!!
Αν δεν αλλάξουν την δομή και την λειτουργία των συλλόγων θα χασουν και αυτοι τις θέσεις τους(για αυτό γίνεται η φασαρία πάντα) και τις αμοιβές τους, αλλά και εμείς το ελεύθερο κυνήγι.

Όνομα
iakovos
Για να παραμεινει το ελευθερο κυνηγι στη χωρα μας, εχουν γινει και γινονται τεραστιοι αγωνες μεσα απο κυνηγετικους συλλογους, ομοσπονδιες, συνομοσποδια, με παρα πολυ μεγαλα εμποδια και απο εξωθεν παραγοντες, και με βολες εκ των εσω. Τα συμφεροντα ποικιλουν. Χρειαζεται μεγαλη συσπειρωση γυρω απο τις οργανωσεις μας για να διατηρησουμε αυτα που εχουμε πετυχει μεχρι τωρα, οσο και αν υπαρχουν ελαχιστα γεγονοτα που δημιουργουν καταστασεις περιεργες και αρνητικες για τις οργανωσεις μας, κριτικες. Ας ειμαστε λοιπον διπλα και ενεργοι για να διατηρησουμε οτι εχουμε πετυχει μεχρι τωρα, με ενα βροντερο οχι στους παρασυλλογους..

Περιοχή
Αθήνα και ΑΡΤΑ
Όνομα
Θοδωρης
Μήπως θα πρέπει και η ΚΣΕ να κοιτάξει να κανει μια αναδιροργάνωση στα εσωτερικά της??? Μήπως θα πρέπει να λειτουργήσει υπερ των κυνηγών και να δείξει πραγματικό ενδιαφέρον για το κυνήγη???? Δε νομίζω να φταίει το οτι εμφανίζονται ανεξάρτητοι σύλλογοι για τον ξεπεσμό της κυνηγετικής κοινότητας. Η ίδια η ΚΣΕ φταίει και οι καρεκλοκενταυροι που εχουν κανει κατάληψη.