Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Φιλε Διαμαντη κουραγιο και υπομονη στο συμβαν απολειας των οπλων που ειχατε .Μαλλον δεν διαβασες το μυνημα της προηγουμενης κυριακης οτι πλεον δεν κουβαλαμε 2τερο οπλο μαζι μας στο αυτοκινητο.Απλα θα σε ενημερωσω οτι η αναζητηση των πραγματων που κλαπηκαν την περασμενη βδομαδα των φιλων μου στα βαγια ειναι ακαρπες και δυστυχως δεν περιμενει να βρεθει τιποτα και αναμενουμε ολοι να δουμε σε τι εγκληματικη ενεργεια θα χρησιμοποιηθουν.Σιγουρα για αλλη μια φορα δεν θελει κανεις να βρεθει στην θεση σας και στην ταλαιπωρια που σας περιμενει αποδω και περα ειμαι τοσο εξοργισμενος με ολα αυτα που αν δω σε δικια μου περιουσια να γινετε τιποτα δν ξερω πια θα ειναι η καταληξη του.Κουραγιο και υπομονη και ολοι εμεις σας ευχομαστε το καλυτερο.
 
Άσε που πλέων εμένα πάει σαφέστατα αλλού το μυαλό μου
Βέβαια πολλά μπορεί να σκεφτεί κάποιος...αλλα όταν η ζήτηση "αδήλωτων" κυνηγετικών όπλων έχει πάρει φωτιά δεν είναι τόσο μπερδεμένα και συνομωτικά τα πράγματα ίσως..γνωμη μου πάντα, οτι σε ένα σκοπευτήριο ας πουμε αν σκάσει η πληροφορία οτι κάποιος πουλάει αδήλωτο κυνηγετικό όπλο (με σβησμένα τα νούμερα κτλ), το όπλο θα έχει πουληθεί σε 30 λεπτά..
 
Ευχαριστώ πολύ όλους.
Πιστεύω να μην έχω αλλα ντραβαλα,εκτός του δικαστηρίου,στο οποίο θα αθωωθουμε,απο οτι μου είπε ο διοικητής και την ανάκληση των δελτίων κατοχής των κλεμμένων όπλων μας.
Επειδή έχω κανει ενέργειες για αγορά νέου όπλου,ρώτησα τον διοικητή και μου είπε οτι νομίζει δεν θα έχω πρόβλημα.
Το πάθημα θα γινει μάθημα για όλους μας και μακάρι να ειναι όπως μου τα είπε ο άνθρωπος. Οτι δηλαδή δεν θα έχω αλλο πρόβλημα, εκτός του δικαστηρίου που θα γινει καποια στιγμή στην Θήβα και την ανάκληση του δελτίου κατοχής του όπλου. Αυτά και τιποτα αλλο,μακάρι να δώσει ο Θεός να ειναι έτσι τα πράγματα.
Εχουν βρεθεί όπλα ,αλλα μπορεί και να μη βρεθούν ποτέ! Αν τα έχει πάρει ρομά! Αν τα έχει πάρει ομως οποιοσδήποτε ομως,άντε βρές τα.
Καλή Σαρακοστή φίλοι μου,με υγεία και τα όπλα γίνονται....εμείς δεν γινόμαστε πάλι,έτσι το έχω περάσει και έτσι ειναι!!!
 
Ευχαριστώ πολύ όλους.
Πιστεύω να μην έχω αλλα ντραβαλα,εκτός του δικαστηρίου,στο οποίο θα αθωωθουμε,απο οτι μου είπε ο διοικητής και την ανάκληση των δελτίων κατοχής των κλεμμένων όπλων μας.
Επειδή έχω κανει ενέργειες για αγορά νέου όπλου,ρώτησα τον διοικητή και μου είπε οτι νομίζει δεν θα έχω πρόβλημα.
Το πάθημα θα γινει μάθημα για όλους μας και μακάρι να ειναι όπως μου τα είπε ο άνθρωπος. Οτι δηλαδή δεν θα έχω αλλο πρόβλημα, εκτός του δικαστηρίου που θα γινει καποια στιγμή στην Θήβα και την ανάκληση του δελτίου κατοχής του όπλου. Αυτά και τιποτα αλλο,μακάρι να δώσει ο Θεός να ειναι έτσι τα πράγματα.
Εχουν βρεθεί όπλα ,αλλα μπορεί και να μη βρεθούν ποτέ! Αν τα έχει πάρει ρομά! Αν τα έχει πάρει ομως οποιοσδήποτε ομως,άντε βρές τα.
Καλή Σαρακοστή φίλοι μου,με υγεία και τα όπλα γίνονται....εμείς δεν γινόμαστε πάλι,έτσι το έχω περάσει και έτσι ειναι!!!
Διαμαντη παρε τηλ τον Πετρακη Γιωργο 2105787752-2105777988-6973056672 τηλ γραφειου, βοηθαει, σου δινει πληροφοριες απο το τηλ, δεν ειναι αρπαχτρας,:)
 
Ευχαριστώ πολύ όλους.
Πιστεύω να μην έχω αλλα ντραβαλα,εκτός του δικαστηρίου,στο οποίο θα αθωωθουμε,απο οτι μου είπε ο διοικητής και την ανάκληση των δελτίων κατοχής των κλεμμένων όπλων μας.
Επειδή έχω κανει ενέργειες για αγορά νέου όπλου,ρώτησα τον διοικητή και μου είπε οτι νομίζει δεν θα έχω πρόβλημα.
Το πάθημα θα γινει μάθημα για όλους μας και μακάρι να ειναι όπως μου τα είπε ο άνθρωπος. Οτι δηλαδή δεν θα έχω αλλο πρόβλημα, εκτός του δικαστηρίου που θα γινει καποια στιγμή στην Θήβα και την ανάκληση του δελτίου κατοχής του όπλου. Αυτά και τιποτα αλλο,μακάρι να δώσει ο Θεός να ειναι έτσι τα πράγματα.
Εχουν βρεθεί όπλα ,αλλα μπορεί και να μη βρεθούν ποτέ! Αν τα έχει πάρει ρομά! Αν τα έχει πάρει ομως οποιοσδήποτε ομως,άντε βρές τα.
Καλή Σαρακοστή φίλοι μου,με υγεία και τα όπλα γίνονται....εμείς δεν γινόμαστε πάλι,έτσι το έχω περάσει και έτσι ειναι!!!
Τι να πεις βρε Πατρίδα εύχομαι να βρεθούν γρήγορα τα όπλα
Το αστείο της υπόθεσης είναι
ότι ενώ γνωρίζουν το πρόβλημα εδώ και 3 χρόνια απο
δεκάδες καταγγελίες από Συναδελφο υς για κλοπές και καταστροφες της περιουσίας τους
κανενός δεν ιδρώνει το αυτί του
Ρε κ@ριολιδες πόσους καταυλισμόυς έχει η Βοιωτία ?
1-2 παραπάνω αποκλείεται
Ένα ντου από τα Ματ και τελειώνει το θέμα
Αλλά ξέχασα οι Κυνηγοί είναι Δολοφόνοι -Αμορφωτοι-Απανθρωποι -Μικροτσουτσουνοι -Φασιστες
Αν οι καταγγελίες προέρχονταν από τίποτα ξεπλυμενους βρουβοφαγους πισωγλεντιδες σαν αυτούς που έχουν γεμίσει την ύπαιθρο με τις κοπριες τους
θα είχε ξεσηκωθεί ολη η καφριλα και η ψευτοκουλτουρα
 
παιδες για μενα υπηρχαν υπαρχουν και θα υπαρξουν τετεια συνβαν γενικα με κλοπες οπλον και σκυλιον,,το θεμα ειναι και απο μερουσμας να λαβανουνε και καπια μετρα δικαμαςς.my man.τη παραπανω μπωρη να σου κανη η αστυνομια και η θυρωφυλακη ,,και αυτα τα παιδια κανουνε την δουλιατους με το παραπανωωω πιστευωωωω,,λοιπων πρωσεχουμεεεεε για να εχουμεεεεεε,,και ο θεος βωηθοςςς.pop..pop.
 
Διαμαντη παρε τηλ τον Πετρακη Γιωργο 2105787752-2105777988-6973056672 τηλ γραφειου, βοηθαει, σου δινει πληροφοριες απο το τηλ, δεν ειναι αρπαχτρας,:)
Θα τον δω φιλε Γιάννη. Τον ξέρω....ευχαριστώ,να'σαι καλά.
 
Τι να πεις βρε Πατρίδα εύχομαι να βρεθούν γρήγορα τα όπλα
Το αστείο της υπόθεσης είναι
ότι ενώ γνωρίζουν το πρόβλημα εδώ και 3 χρόνια απο
δεκάδες καταγγελίες από Συναδελφο υς για κλοπές και καταστροφες της περιουσίας τους
κανενός δεν ιδρώνει το αυτί του
Ρε κ@ριολιδες πόσους καταυλισμόυς έχει η Βοιωτία ?
1-2 παραπάνω αποκλείεται
Ένα ντου από τα Ματ και τελειώνει το θέμα
Αλλά ξέχασα οι Κυνηγοί είναι Δολοφόνοι -Αμορφωτοι-Απανθρωποι -Μικροτσουτσουνοι -Φασιστες
Αν οι καταγγελίες προέρχονταν από τίποτα ξεπλυμενους βρουβοφαγους πισωγλεντιδες σαν αυτούς που έχουν γεμίσει την ύπαιθρο με τις κοπριες τους
θα είχε ξεσηκωθεί ολη η καφριλα και η ψευτοκουλτουρα
Mικροτσουτσουνοι.fff..kkk..kkk..kkk.α!!!!!!! ολα και ολα, ολα τα αλλα καλα, αλλα αυτο μην το ξανακουσω !!!! ποιος το ειπε;.kkk..kkk..kkk. να τον.sex hard..sex hard..sex hard..my man.
 
Οι ρίζες του αβατου των γυφτων είναι πολύ βαθιές. Εκτός από τις πολιτικές σκοπιμότητες καθώς, όπως αναφέρθηκε, ψηφίζουν με έτοιμα ψηφοδέλτια που τους μοιράζουν, υπάρχουν συμφέροντα μέσα και στην αστυνομία. Εκτός ότι είναι γνωστό ότι έχει αφεθεί πιο χαλαρό το εμπόριο ναρκωτικών σε Μενίδι Ζεφύρι ώστε να καθαρίσει το κέντρο της Αθήνας, όποτε οργανώθηκε έστω και μικρής κλίμακας έφοδος σε καταυλισμούς, είχαν ενημερωθεί εκ των έσω και είχαν κάνει τα κουμάντα τους. Αστυνομικοί που έκαναν το καθήκον τους και ξεπέρασαν τα "ορια" βρήκαν μπελά από ανώτερους τους.
Όσο για τα όπλα που κλεβονται το πρόβλημα έχει λαβει μεγάλες διαστάσεις τα τελευταία 2-3 χρονια από τους γυφτους αλλα δεν είναι νέο φαινόμενο. Πριν λίγο καιρό μιλούσα με αλλοδαπό που δουλευε σε κατασκευαστικά έργα πριν 10-12 χρονια σε περιοχή που κυνηγάω και μου έλεγε ότι Αλβανοί εργάτες χτύπαγαν αυτοκίνητα κυνηγών κλέβοντας σκυλιά και όπλα τα οποία τα έστελναν Αλβανία...
 
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Την Τρίτη 20 Φεβρουαρίου 2018 οι Θηροφύλακες της Κυνηγετικής Ομοσπονδίας Πελοποννήσου Ηλιόπουλος Γεώργιος και Παναγιώτου Γεώργιος κατά την άσκηση των υπηρεσιακών τους καθηκόντων τους στην ευρύτερη περιοχή της Μεγαλόπολης και συγκεκριμένα στην περιοχή Άγιοι Απόστολοι Αρκαδίας και περί ώρα 21:00 εντόπισαν να κινείται ένα όχημα στο οποίο ο συνοδηγός κρατούσε κυνηγετικό όπλο το οποίο έφερε ενσωματωμένο φορητό προβολέα με τον οποίο φώτιζε στα χωράφια ψάχνοντας για θήραμα.
Αφού το παρακολούθησαν για λίγο στη συνέχεια το σταμάτησαν και στον έλεγχο που πραγματοποίησαν διαπίστωσαν ότι η κυνηγετική καραμπίνα με τον ενσωματωμένο προβολέα που χρησιμοποιούσε ο συνοδηγός έφερε 3 φυσίγγια-μπίλιες κατάλληλα για θήρευση αγριόχοιρου.
Στην συνέχεια οι θηροφύλακες προέβησαν στην κατάσχεση των παράνομων μέσων θήρας (αυτοκίνητο, καραμπίνα, προβολέας, φυσίγγια) και οδήγησαν τα δύο άτομα αυτά στο Α/Τ Μεγαλόπολης, από όπου με εντολή του Εισαγγελέα υπηρεσίας Τρίπολης αφέθησαν ελεύθεροι. Στη συνέχεια υπεβλήθη εναντίον τους η σχετική μήνυση για παράνομη θήρα όπως προβλέπεται από τις κείμενες διατάξεις του Δασικού Κώδικα.

 
Ένας …τούρκος κριτής στην έκθεση του ΚΟΕ και η τουρκική προπαγάνδα για τον Ελληνικό Ιχνηλάτη!
Από
kynology
-
Apr 19, 2018



κείμενο: Νίκος Φωτακόπουλος

Σε καμιά περίπτωση δεν δηλώνω περισσότερο πατριώτης (έναντι των άλλων συμπατριωτών) όμως μερικές φορές στραβώνω με οτιδήποτε …τουρκικό. Ειδικότερα όταν συμβαίνουν όλα αυτά τα προκλητικά που βιώνουμε καθημερινά πλέον με τους γείτονες και τα γνωστά τραγικά αποτελέσματα. Ομολογώ πως ένοιωσα βαθιά αμηχανία, για να μην πω ότι πάγωσα, όταν διάβασα στο πρόγραμμα των εκθέσεων του Μαΐου πως οι διοργανωτές της έκθεσης του ΚΟΕ προσκάλεσαν και έναν τούρκο που περιλαμβάνετε στο πάνελ των κριτών…

-Με ένα νεκρό πιλότο και δυο στρατιωτικούς -νέα παιδιά -να βρίσκονται όμηροι στις φυλακές της Τουρκίας νοιώθω οργή όπως όλοι οι έλληνες. Ναι το ξέρω ότι δεν πρέπει να συγχέουμε την κυνοφιλία με την εξωτερική πολιτική…

Όμως δεν μπορώ να σιωπήσω, δεν μπορώ να συγκρατηθώ πολύ περισσότερο όσο κατέχω την ιδιότητα του μέλους του διοικητικού συμβουλίου του Κυνολογικου Ομίλου Ελλάδος….

-Είναι αλήθεια οτι ο τούρκος κριτής προσκλήθηκε από τους υπεύθυνους διοργάνωσης (Γαλανού-Ιωαννίδης) πριν από αρκετό καιρό- άγνωστο πότε- και όχι κατά την διάρκεια των τελευταίων γεγονότων. Όπως αλήθεια είναι ότι οι δύο προαναφερθέντες διοργανωτές ποτέ ΔΕΝ ενημέρωσαν -και δεν ενημερώνουν- το διοικητικό συμβούλιο για τα κριτήρια επιλογής των προσκαλούμενων κριτών παρά τις συχνές και έντονες διαμαρτυρίες μου…

tourkia2.jpg


Έλληνες και τούρκοι κριτές…

Όμως πέρα από τα πρόσφατα γεγονότα και τις τουρκικές προκλήσεις της Τουρκίας εναντίον της Ελλάδος και της Κύπρου και θέλω να επισημάνω και τις καθαρά κυνολογικές προεκτάσεις του θέματος…

Κυνολογικά η Τουρκία είναι πολύ φρέσκια, σε σχέση με την Ελλάδα, και μόλις πριν λίγα χρόνια έγινε μέλος της FCI. Όμως, αν και βρίσκεται κυνολογικά σε νηπιακό στάδιο, έχει αναδείξει κριτές οι οποίοι ΄΄παίρνουν΄΄ τις φυλές και τις ομάδες με ταχύτητα ..φωτός. Αντίθετα ο δικός μας ΚΟΕ φροντίζει να ταλαιπωρεί με κάθε τρόπο τους δικούς του υποψηφίους ενώ ο (ενίοτε εκδικητικός) παραγκωνισμός των περισσότερων είναι σε όλους γνωστός.

Εδω λοιπόν είναι το περίεργο. Η Ελλάδα έχει 30 και πλέον χρόνια επίσημης κυνοφιλίας και δεκάδες έμπειρους κριτές που προσκαλούνται και κρίνουν σε όλο τον κόσμο. Όμως ουδέποτε οι γείτονες προσκάλεσαν ένα έλληνα κριτή παρά το γεγονός ότι δυο τουλάχιστον τούρκοι έχουν προσκληθεί και κρίνει επανειλημμένα σε ελληνικές εκθέσεις όπως στην Χίο, την Λαμία, στον ΚΟΕ κ.λ.π

Γιατί λοιπόν εμείς συνεχίζουμε να τους καλούμε; Ποιος ο λόγος;

Το επαναλαμβάνω για να μην παρεξηγηθώ: Πιστεύω ότι η κυνοφιλία φέρνει πιο κοντά τους λαούς και τους …εχθρούς. Όμως με ίσους όρους και με ισοσκελισμένη προσέγγιση και όχι με άγνωστα (ελληνικά) κριτήρια που δεν μπορούν να εξηγηθούν με την λογική.

-Και ενώ οι τούρκοι τιμώνται από τους ελληνικούς Ομίλους και τον ΚΟΕ πολλοί έλληνες κριτές μένουν στο περιθώριο και αναξιοποίητοι. Ίσως γιατί δεν ανήκουν στο ΄΄σύστημα΄΄ όπως το αποκαλεί ο κ Σάκης Πονηρέας βασικό στέλεχος του ΟΚΑΔΕ…

tourkia1.jpg


Κάτω τα χέρια από τον Ελληνικό Ιχνηλάτη

Και κάτι ακόμα. Την ώρα που εμείς προσκαλούμε τους τούρκους αυτοί έχουν αποδυθεί σε διεθνή διπλωματική κυνολογική εκστρατεία με κατηγορίες εναντίον της Ελλάδος. Εδω και χρόνια μας κατηγορούν ότι τάχα τους κλέψαμε το Zagar (ι) και το βαφτίσαμε Ελληνικό Ιχνηλάτη… Απίστευτο αληθινό και πολύ γνωστό! Ουδείς μπορεί να ισχυριστεί πως δεν το ήξερε…

– Θα ήθελα λοιπόν από την πρόεδρο του ΚΟΕ κ Γαλανού και τον κουμπάρο της κ Ιωαννίδη συνδιοργανωτες της έκθεσης να ρωτήσουν τον προσκεκλημένο (τους) τούρκο κριτή κ. Ο. Οzkanal όταν θα του κάνουμε (την τιμή να κρίνει τα σκυλιά μας αν συμφωνεί με την τουρκική κυνολογική προπαγάνδα και το κυνολογικό ΄΄γκριζάρισμα΄΄ του Ελληνικού Ιχνηλάτη, στην λογική των δήθεν γκρίζων ζωνών του Αιγαίου. Θα επανέλθω…
 
Ένας …τούρκος κριτής στην έκθεση του ΚΟΕ και η τουρκική προπαγάνδα για τον Ελληνικό Ιχνηλάτη!
Από
kynology
-
Apr 19, 2018



κείμενο: Νίκος Φωτακόπουλος

Σε καμιά περίπτωση δεν δηλώνω περισσότερο πατριώτης (έναντι των άλλων συμπατριωτών) όμως μερικές φορές στραβώνω με οτιδήποτε …τουρκικό. Ειδικότερα όταν συμβαίνουν όλα αυτά τα προκλητικά που βιώνουμε καθημερινά πλέον με τους γείτονες και τα γνωστά τραγικά αποτελέσματα. Ομολογώ πως ένοιωσα βαθιά αμηχανία, για να μην πω ότι πάγωσα, όταν διάβασα στο πρόγραμμα των εκθέσεων του Μαΐου πως οι διοργανωτές της έκθεσης του ΚΟΕ προσκάλεσαν και έναν τούρκο που περιλαμβάνετε στο πάνελ των κριτών…

-Με ένα νεκρό πιλότο και δυο στρατιωτικούς -νέα παιδιά -να βρίσκονται όμηροι στις φυλακές της Τουρκίας νοιώθω οργή όπως όλοι οι έλληνες. Ναι το ξέρω ότι δεν πρέπει να συγχέουμε την κυνοφιλία με την εξωτερική πολιτική…

Όμως δεν μπορώ να σιωπήσω, δεν μπορώ να συγκρατηθώ πολύ περισσότερο όσο κατέχω την ιδιότητα του μέλους του διοικητικού συμβουλίου του Κυνολογικου Ομίλου Ελλάδος….

-Είναι αλήθεια οτι ο τούρκος κριτής προσκλήθηκε από τους υπεύθυνους διοργάνωσης (Γαλανού-Ιωαννίδης) πριν από αρκετό καιρό- άγνωστο πότε- και όχι κατά την διάρκεια των τελευταίων γεγονότων. Όπως αλήθεια είναι ότι οι δύο προαναφερθέντες διοργανωτές ποτέ ΔΕΝ ενημέρωσαν -και δεν ενημερώνουν- το διοικητικό συμβούλιο για τα κριτήρια επιλογής των προσκαλούμενων κριτών παρά τις συχνές και έντονες διαμαρτυρίες μου…

tourkia2.jpg


Έλληνες και τούρκοι κριτές…

Όμως πέρα από τα πρόσφατα γεγονότα και τις τουρκικές προκλήσεις της Τουρκίας εναντίον της Ελλάδος και της Κύπρου και θέλω να επισημάνω και τις καθαρά κυνολογικές προεκτάσεις του θέματος…

Κυνολογικά η Τουρκία είναι πολύ φρέσκια, σε σχέση με την Ελλάδα, και μόλις πριν λίγα χρόνια έγινε μέλος της FCI. Όμως, αν και βρίσκεται κυνολογικά σε νηπιακό στάδιο, έχει αναδείξει κριτές οι οποίοι ΄΄παίρνουν΄΄ τις φυλές και τις ομάδες με ταχύτητα ..φωτός. Αντίθετα ο δικός μας ΚΟΕ φροντίζει να ταλαιπωρεί με κάθε τρόπο τους δικούς του υποψηφίους ενώ ο (ενίοτε εκδικητικός) παραγκωνισμός των περισσότερων είναι σε όλους γνωστός.

Εδω λοιπόν είναι το περίεργο. Η Ελλάδα έχει 30 και πλέον χρόνια επίσημης κυνοφιλίας και δεκάδες έμπειρους κριτές που προσκαλούνται και κρίνουν σε όλο τον κόσμο. Όμως ουδέποτε οι γείτονες προσκάλεσαν ένα έλληνα κριτή παρά το γεγονός ότι δυο τουλάχιστον τούρκοι έχουν προσκληθεί και κρίνει επανειλημμένα σε ελληνικές εκθέσεις όπως στην Χίο, την Λαμία, στον ΚΟΕ κ.λ.π

Γιατί λοιπόν εμείς συνεχίζουμε να τους καλούμε; Ποιος ο λόγος;

Το επαναλαμβάνω για να μην παρεξηγηθώ: Πιστεύω ότι η κυνοφιλία φέρνει πιο κοντά τους λαούς και τους …εχθρούς. Όμως με ίσους όρους και με ισοσκελισμένη προσέγγιση και όχι με άγνωστα (ελληνικά) κριτήρια που δεν μπορούν να εξηγηθούν με την λογική.

-Και ενώ οι τούρκοι τιμώνται από τους ελληνικούς Ομίλους και τον ΚΟΕ πολλοί έλληνες κριτές μένουν στο περιθώριο και αναξιοποίητοι. Ίσως γιατί δεν ανήκουν στο ΄΄σύστημα΄΄ όπως το αποκαλεί ο κ Σάκης Πονηρέας βασικό στέλεχος του ΟΚΑΔΕ…

tourkia1.jpg


Κάτω τα χέρια από τον Ελληνικό Ιχνηλάτη

Και κάτι ακόμα. Την ώρα που εμείς προσκαλούμε τους τούρκους αυτοί έχουν αποδυθεί σε διεθνή διπλωματική κυνολογική εκστρατεία με κατηγορίες εναντίον της Ελλάδος. Εδω και χρόνια μας κατηγορούν ότι τάχα τους κλέψαμε το Zagar (ι) και το βαφτίσαμε Ελληνικό Ιχνηλάτη… Απίστευτο αληθινό και πολύ γνωστό! Ουδείς μπορεί να ισχυριστεί πως δεν το ήξερε…

– Θα ήθελα λοιπόν από την πρόεδρο του ΚΟΕ κ Γαλανού και τον κουμπάρο της κ Ιωαννίδη συνδιοργανωτες της έκθεσης να ρωτήσουν τον προσκεκλημένο (τους) τούρκο κριτή κ. Ο. Οzkanal όταν θα του κάνουμε (την τιμή να κρίνει τα σκυλιά μας αν συμφωνεί με την τουρκική κυνολογική προπαγάνδα και το κυνολογικό ΄΄γκριζάρισμα΄΄ του Ελληνικού Ιχνηλάτη, στην λογική των δήθεν γκρίζων ζωνών του Αιγαίου. Θα επανέλθω…
.sarcastic. από τις στέπες της Μογγολιας τους τα κλέψανε όλα οι Ελληναρες, κουζίνα, πολιτισμό, γράμματα .yelling. ακόμα και τον ιχνηλατη. Έχει δίκιο ο συγγραφέας του άρθρου ας τους φέρουμε να κάνουν και τους ξεναγούς στον Παρθενώνα.
 
.sarcastic. από τις στέπες της Μογγολιας τους τα κλέψανε όλα οι Ελληναρες, κουζίνα, πολιτισμό, γράμματα .yelling. ακόμα και τον ιχνηλατη. Έχει δίκιο ο συγγραφέας του άρθρου ας τους φέρουμε να κάνουν και τους ξεναγούς στον Παρθενώνα.

Όλα αυτά είναι γνωστά στον όμιλο Κωνσταντίνε εδώ και καιρο. Εμείς έχουμε αποδείξεις χειροπιαστές ότι ο σκύλος αυτός υπάρχει στην Ελλάδα 2500 χρόνια. Αν έχει κάποιος κάτι ποιο παλιό ας το προσκομίσει.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top