Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μήπως κατά μεγαλύτερο βαθμό φταίμε εμείς που αφήνουμε απροστάτευτα τα όπλα μέσα στο αμάξι στο πουθενά??
Σε αυτο εχεις απολυτο δικιο..
Εχω ακουσει για κυνηγους που κουβαλανε δυο οπλα το ενα μαζι τους κ το αλλο στο αμαξι αφυλαχτο..μα ειναι δυνατον??Ενας που κλεβει δεν θα διστασει να το παρει,μια φυσιγγιοθηκη,ένα γιλεκο κλπ προδιδουν οτι ειναι αμαξι κυνηγου,αρα ο κλεφτης θα ψαξει κ για τυχον αλλο οπλο..
Για αυτο μεγαλη προσοχη απο ολους μας..
Η οπλοκατοχη εχει μεγάλες ευθυνες..
Και σε πολλες περιπτωσεις εχει δικιο η αστυνομια για τυχόν κυρωσεις στον ιδιοκτητη..
Το οπλο ειναι οπλο κ δεν ξερουμε σε τι χερια θα πεσει..
Κλεβονται οπλα μεσα απο αποθηκες, στανες κ ο ιδιοκτητης αντι να τα βαζει με τον εαυτο του τα βαζει με τον κλεφτη κ με τον αστυνομο που του την ειπε..
Αν ειναι δυνατον..
 
Last edited:
Εμένα και του φίλου μου,μας βγήκε ξινό το σημερινό. Δυστυχώς,μας κλέψανε τα όπλα. Δεν μπαίνω σε λεπτομέρειες,γιατ είμαι πολύ στενοχωρημένος και κουρασμένος ψυχικά. Απο τις 10 μέχρι και για 4 ώρες,ήμασταν στο αστυνομικό τμήμα Αλλιάρτου. Ευχαριστώ για την βοήθεια τον Βαγγέλη Μητρου,ομοσπονδιακό θηροφύλακα Βοιωτίας και όλα τα παιδιά της θηροφυλακής που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα μου άμεσα και χωρίς καθυστέρηση. Η διαδικασία ήταν εξέταση μαρτύρων,σύλληψη,αυτόφωρο. Αλλά το γυτωσαμε το αυτόφωρο και θα δικαστούμε καποια στιγμή....
Εγώ κλαίω την auto5 μου,ένα όπλο συναισθηματικής αξίας,που πρόσφατα ειχα δώσει 400€ για να τη φτιάξω όπως θέλω και ο φίλος μου την beretta 390.
Ο μπερντι ξέρει ακριβώς σε πιο σημείο σταθμεύουμε και ακριβώς εκεί έγινε το κακό,πάνω σε κεντρικό δρόμο..
Κρίμα Κρίμα Κρίμα και καλά ξεμπερδεματα :(:(:mad:
Ο νόμος αυτός ειναι απλά μαλακία.
Και να σε κλέβουν και αυτόφορο. Νομίζω οτι ειναι απο τον αντιτρομοκρατικό νόμο που ειχε εφαρμοστει απο εποχής Μητσοτάκη.
Κατι πρεπει να γίνει πάντως .Ειναι το λιγότερο απαράδεκτος !

Πριν κάμποσα χρόνια μπήκαν στο σπίτι που έμενε ο θείος μου και του έκλεψαν ενα όπλο που το είχε αγοράσει 2000€ πριν 3 μέρες καθώς και αλλά 1500€ που είχε σε μετρητά καθώς ηταν αρχές του μήνα και μόλις είχε πληρωθεί ... Αποτέλεσμα ; Άλλα 700€ στον δικηγόρο και άλλα 1000€ πρόστιμο γιατί τον δικασαν για αδηλωτο όπλο άσχετα οτι είχε ενα μήνα προθεσμία και είχαν περάσει μονο 3 μέρες ... Και πάω φέτος στο νησί να δηλωσω το όπλο και μου λένε είναι σε άδεια έλα σε 15 μέρες και όταν ζήτησα να έχω κάποιο έγγραφο για αυτή την απάντηση αρχισαν να με αγριοκοιταζουν .hair.
 
τι να γίνει;;;;;
υ.σ. ερώτηση πρός όλους
αν μας ενδιαφέρει να το συζητήσουμε ίσως σε κάποιο νέο link
μήπως υπάρχει τρόπος και διάθεση από πλευράς μας για πίεση προς την πολιτεία η τις κυνηγητικές οργανώσεις .xm.

Τι να γίνει;
Το ξαναλέω οτι είναι μαλακία και υποκρισία.
Οι τρομοκράτες δεν περιμένουν να κλέψουν τα δικά μας όπλα για να κάνουν αυτά που κάνουν.Απλά νομίζω οτι υπάρχει αδιαφορία απ όλους τους εμπλεκόμενους κυνηγητικούς φορείς και όχι μόνο.Πρέπει να τεθεί το θέμα και να φτάσει μέχρι το αρμόδιο υπουργείο.
mornin cof Ήθελα να ήξερα αλήθεια , έχει κάνει κάποια ενέργεια ΚΣΕ ;
 
Τι να γίνει;
Το ξαναλέω οτι είναι μαλακία και υποκρισία.
Οι τρομοκράτες δεν περιμένουν να κλέψουν τα δικά μας όπλα για να κάνουν αυτά που κάνουν.Απλά νομίζω οτι υπάρχει αδιαφορία απ όλους τους εμπλεκόμενους κυνηγητικούς φορείς και όχι μόνο.Πρέπει να τεθεί το θέμα και να φτάσει μέχρι το αρμόδιο υπουργείο.
mornin cof Ήθελα να ήξερα αλήθεια , έχει κάνει κάποια ενέργεια ΚΣΕ ;
ξαναλέω προς όλους
εμείς μπορούμε να κάνουμε κάτι;;;; σαν φόρουμ με ονόματα και υπογραφές;;; .xm.
 
Εμένα και του φίλου μου,μας βγήκε ξινό το σημερινό. Δυστυχώς,μας κλέψανε τα όπλα. Δεν μπαίνω σε λεπτομέρειες,γιατ είμαι πολύ στενοχωρημένος και κουρασμένος ψυχικά. Απο τις 10 μέχρι και για 4 ώρες,ήμασταν στο αστυνομικό τμήμα Αλλιάρτου. Ευχαριστώ για την βοήθεια τον Βαγγέλη Μητρου,ομοσπονδιακό θηροφύλακα Βοιωτίας και όλα τα παιδιά της θηροφυλακής που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα μου άμεσα και χωρίς καθυστέρηση. Η διαδικασία ήταν εξέταση μαρτύρων,σύλληψη,αυτόφωρο. Αλλά το γυτωσαμε το αυτόφωρο και θα δικαστούμε καποια στιγμή....
Εγώ κλαίω την auto5 μου,ένα όπλο συναισθηματικής αξίας,που πρόσφατα ειχα δώσει 400€ για να τη φτιάξω όπως θέλω και ο φίλος μου την beretta 390.
Ο μπερντι ξέρει ακριβώς σε πιο σημείο σταθμεύουμε και ακριβώς εκεί έγινε το κακό,πάνω σε κεντρικό δρόμο..
Στενάχωρο όλο αυτό και εξοργιστικό.τουφεκισμα θέλουν οι μπας....δοι,έχουν βρωμίσει όλη την Ελλάδα,τέτοιο θράσος που έχουν δεν υπάρχει πουθενά.
Διαμαντη καλά ξεμπερδέματα,εύχομαι να πάνε όλα καλά.μην πτοείσαι.Πρέπει να μπει ένα δόλωμα να πιαστούν,δεν πάει άλλο.
 
Πω ρε Διαμαντή, τι είπες τώρα :eek:.
Βάλτε κάναν δικηγόρο Διαμαντή γιατί μου είπαν πράγματα που δυστυχώς μπορεί να έχει προεκτάσεις η κλοπή από αυτοκίνητο...δυστυχώς :(
Να στέλνουν τα ΜΑΤ να βαράνε τον κοσμάκη που διαμαρτυρεται για τα ψύχουλα ξέρουν, να στείλουν έναν λόχο να γυρίσουν τους καταυλισμους ανάποδα, δεν στέλνουν .kkk..
 
Last edited:
Διαμαντή λυπάμαι πολύ φίλε. Εύχομαι να βρεθούν τα όπλα και να ξανάρθουν στα χέρια σας.

τι να γίνει;;;;;
υ.σ. ερώτηση πρός όλους
αν μας ενδιαφέρει να το συζητήσουμε ίσως σε κάποιο νέο link
μήπως υπάρχει τρόπος και διάθεση από πλευράς μας για πίεση προς την πολιτεία η τις κυνηγητικές οργανώσεις .xm.

ξαναλέω προς όλους
εμείς μπορούμε να κάνουμε κάτι;;;; σαν φόρουμ με ονόματα και υπογραφές;;; .xm.
Έχεις δίκιο Μάκη. Πρέπει να ανοίξει αυτό θέμα επιτέλους και να παρθούν κάποιες αποφάσεις για την αντιμετώπισή του. Μάλιστα με την επερχόμενη λήξη της κυνηγετικής περιόδου, έχουμε όλο το χρόνο να βγάλουμε κάποιες αποφάσεις ώστε με την έναρξη της επομένης σεζόν, η κατάσταση να είναι αντιμετωπίσιμη.
 
Σε αυτο εχεις απολυτο δικιο..
Εχω ακουσει για κυνηγους που κουβαλανε δυο οπλα το ενα μαζι τους κ το αλλο στο αμαξι αφυλαχτο..μα ειναι δυνατον??Ενας που κλεβει δεν θα διστασει να το παρει,μια φυσιγγιοθηκη,ένα γιλεκο κλπ προδιδουν οτι ειναι αμαξι κυνηγου,αρα ο κλεφτης θα ψαξει κ για τυχον αλλο οπλο..
Για αυτο μεγαλη προσοχη απο ολους μας..
Η οπλοκατοχη εχει μεγάλες ευθυνες..
Και σε πολλες περιπτωσεις εχει δικιο η αστυνομια για τυχόν κυρωσεις στον ιδιοκτητη..
Το οπλο ειναι οπλο κ δεν ξερουμε σε τι χερια θα πεσει..
Κλεβονται οπλα μεσα απο αποθηκες, στανες κ ο ιδιοκτητης αντι να τα βαζει με τον εαυτο του τα βαζει με τον κλεφτη κ με τον αστυνομο που του την ειπε..
Αν ειναι δυνατον..
Τάσο είναι να μη σου τύχει,γι αυτό καλού κακού να μην αφήνουμε σε καμία περίπτωση όπλο μέσα στο αυτοκίνητο!!εμείς σταματάμε για καφέ και αν δεν βλέπω το αυτοκίνητο παίρνω το όπλο μαζί μου!!
 
Εμένα και του φίλου μου,μας βγήκε ξινό το σημερινό. Δυστυχώς,μας κλέψανε τα όπλα. Δεν μπαίνω σε λεπτομέρειες,γιατ είμαι πολύ στενοχωρημένος και κουρασμένος ψυχικά. Απο τις 10 μέχρι και για 4 ώρες,ήμασταν στο αστυνομικό τμήμα Αλλιάρτου. Ευχαριστώ για την βοήθεια τον Βαγγέλη Μητρου,ομοσπονδιακό θηροφύλακα Βοιωτίας και όλα τα παιδιά της θηροφυλακής που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα μου άμεσα και χωρίς καθυστέρηση. Η διαδικασία ήταν εξέταση μαρτύρων,σύλληψη,αυτόφωρο. Αλλά το γυτωσαμε το αυτόφωρο και θα δικαστούμε καποια στιγμή....
Εγώ κλαίω την auto5 μου,ένα όπλο συναισθηματικής αξίας,που πρόσφατα ειχα δώσει 400€ για να τη φτιάξω όπως θέλω και ο φίλος μου την beretta 390.
Ο μπερντι ξέρει ακριβώς σε πιο σημείο σταθμεύουμε και ακριβώς εκεί έγινε το κακό,πάνω σε κεντρικό δρόμο..
Πετρακης προεδρος κυν συλλογου Αιγαλεω δικηγορος ασχολειται και με αυτα και ειναι γνωστης ισως μπορει να βοηθησει:(:)
 
Διαμαντή λυπάμαι πολύ φίλε. Εύχομαι να βρεθούν τα όπλα και να ξανάρθουν στα χέρια σας.




Έχεις δίκιο Μάκη. Πρέπει να ανοίξει αυτό θέμα επιτέλους και να παρθούν κάποιες αποφάσεις για την αντιμετώπισή του. Μάλιστα με την επερχόμενη λήξη της κυνηγετικής περιόδου, έχουμε όλο το χρόνο να βγάλουμε κάποιες αποφάσεις ώστε με την έναρξη της επομένης σεζόν, η κατάσταση να είναι αντιμετωπίσιμη.
.shake hands. και κανα δυο ακομη.shake hands.
 
κριαμ
Όχι ρε γαμωτο, τι γίνεται ρε παιδια; Ως που θα παει αυτή η ιστορία; Μιλάμε για θράσος ο άνθρωπος παρκάρει σε σημείο που περνάνε αυτοκίνητα. Έλεος με τα καρ..ια πια...
Παιδιά τα έχω πει και στον Θοδωρή που είχε ίδια θεωρία για το που αφήνουμε το αυτοκίνητο...οσο πιο απομονωμένο το σημείο τόσο καλύτερα για εμας..το να σου σπάσουν το τζάμι να σου πάρουν οτι έχεις μεσα είναι δουλεια 1 λεπτό το πολυ, το πααααρα πολυ...δεν παίζει θετικό ρόλο το να είναι πάνω στον κεντρικό δρόμο..αντιθέτως είναι αρνητικό γιατι απο εκει θα περασει ο γύφτος ή το κάθε αλλο τσουτσέκι, δεν θα περάσει σε χωματόδρομους και στο πουθενα...Μιλάω για πιθανότητες πάντα! Και να σας πω και κάτι..σε εναν κεντρικο δρόμο που θα δει περαστικός ενα ντατσουν δίπλα σε σταθμευμενο ΙΧ, δίνεται πάνω απο 2 στις 10 να σταματήσει ο περαστικός? Μπορει να λέω και πολλες στην αστεία κοινωνία που ζούμε...
 
κριαμ

Παιδιά τα έχω πει και στον Θοδωρή που είχε ίδια θεωρία για το που αφήνουμε το αυτοκίνητο...οσο πιο απομονωμένο το σημείο τόσο καλύτερα για εμας..το να σου σπάσουν το τζάμι να σου πάρουν οτι έχεις μεσα είναι δουλεια 1 λεπτό το πολυ, το πααααρα πολυ...δεν παίζει θετικό ρόλο το να είναι πάνω στον κεντρικό δρόμο..αντιθέτως είναι αρνητικό γιατι απο εκει θα περασει ο γύφτος ή το κάθε αλλο τσουτσέκι, δεν θα περάσει σε χωματόδρομους και στο πουθενα...Μιλάω για πιθανότητες πάντα! Και να σας πω και κάτι..σε εναν κεντρικο δρόμο που θα δει περαστικός ενα ντατσουν δίπλα σε σταθμευμενο ΙΧ, δίνεται πάνω απο 2 στις 10 να σταματήσει ο περαστικός? Μπορει να λέω και πολλες στην αστεία κοινωνία που ζούμε...
Ψιλοκαλα ακουγετε:)
 
Εμένα και του φίλου μου,μας βγήκε ξινό το σημερινό. Δυστυχώς,μας κλέψανε τα όπλα. Δεν μπαίνω σε λεπτομέρειες,γιατ είμαι πολύ στενοχωρημένος και κουρασμένος ψυχικά. Απο τις 10 μέχρι και για 4 ώρες,ήμασταν στο αστυνομικό τμήμα Αλλιάρτου. Ευχαριστώ για την βοήθεια τον Βαγγέλη Μητρου,ομοσπονδιακό θηροφύλακα Βοιωτίας και όλα τα παιδιά της θηροφυλακής που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα μου άμεσα και χωρίς καθυστέρηση. Η διαδικασία ήταν εξέταση μαρτύρων,σύλληψη,αυτόφωρο. Αλλά το γυτωσαμε το αυτόφωρο και θα δικαστούμε καποια στιγμή....
Εγώ κλαίω την auto5 μου,ένα όπλο συναισθηματικής αξίας,που πρόσφατα ειχα δώσει 400€ για να τη φτιάξω όπως θέλω και ο φίλος μου την beretta 390.
Ο μπερντι ξέρει ακριβώς σε πιο σημείο σταθμεύουμε και ακριβώς εκεί έγινε το κακό,πάνω σε κεντρικό δρόμο..
Πω πω τι ατυχια :( Διαμαντη ευχομαι να εχει αισιο τελος η περιπετεια σας κ να βρεθουν οι κλεφτες !!
 
Οι καταυλισμοί τον Ρομα ειναι ΓΚΕΤΟ.
Για να μπεις μεσα,χρειάζεται σχεδιασμος και δυναμεις.
Μεσα σ'αυτο,υπολογιζουν και το ΠΟΛΙΤΙΚΟ κοστος που θα εχει μια τέτοια επιχειρηση.
Αυτος ο κόσμος ψηφιζει,οσος ψηφιζει,μονοκουκι.
Με γνώμονα το δικο του συμφέρον 150%!
Συν το γεγονος,πως θα φανεί σαν μια κινηση κατά μιας μειονοτητας...
Πολιτικο κοστος!!!
Ολα,μα ολα,σ'αυτή την ερμη χωρα γινονται η δεν γινονται,απο τους κρατουντες,με πρωτο μέλημα,με πρωτη σκεψη,αυτο το γ.....νο πολιτικο κοστος!!!
 
Οι καταυλισμοί τον Ρομα ειναι ΓΚΕΤΟ.
Για να μπεις μεσα,χρειάζεται σχεδιασμος και δυναμεις.
Μεσα σ'αυτο,υπολογιζουν και το ΠΟΛΙΤΙΚΟ κοστος που θα εχει μια τέτοια επιχειρηση.
Αυτος ο κόσμος ψηφιζει,οσος ψηφιζει,μονοκουκι.
Με γνώμονα το δικο του συμφέρον 150%!
Συν το γεγονος,πως θα φανεί σαν μια κινηση κατά μιας μειονοτητας...
Πολιτικο κοστος!!!
Ολα,μα ολα,σ'αυτή την ερμη χωρα γινονται η δεν γινονται,απο τους κρατουντες,με πρωτο μέλημα,με πρωτη σκεψη,αυτο το γ.....νο πολιτικο κοστος!!!
Σωστά Γιάννη. Και δίνουν την ευκαιρία στους ρατσιστές να αποκτήσουν το πολιτικό κέρδος από την αντίθετη πλευρά...
 
Εμένα και του φίλου μου,μας βγήκε ξινό το σημερινό. Δυστυχώς,μας κλέψανε τα όπλα. Δεν μπαίνω σε λεπτομέρειες,γιατ είμαι πολύ στενοχωρημένος και κουρασμένος ψυχικά. Απο τις 10 μέχρι και για 4 ώρες,ήμασταν στο αστυνομικό τμήμα Αλλιάρτου. Ευχαριστώ για την βοήθεια τον Βαγγέλη Μητρου,ομοσπονδιακό θηροφύλακα Βοιωτίας και όλα τα παιδιά της θηροφυλακής που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα μου άμεσα και χωρίς καθυστέρηση. Η διαδικασία ήταν εξέταση μαρτύρων,σύλληψη,αυτόφωρο. Αλλά το γυτωσαμε το αυτόφωρο και θα δικαστούμε καποια στιγμή....
Εγώ κλαίω την auto5 μου,ένα όπλο συναισθηματικής αξίας,που πρόσφατα ειχα δώσει 400€ για να τη φτιάξω όπως θέλω και ο φίλος μου την beretta 390.
Ο μπερντι ξέρει ακριβώς σε πιο σημείο σταθμεύουμε και ακριβώς εκεί έγινε το κακό,πάνω σε κεντρικό δρόμο..
Διαμαντη λυπάμαι πολύ ρε φίλε.. είναι κατά την γνώμη μου ο,τι πιο "άτυχο" και περίπλοκο μπορεί να συμβεί σε κάτοχο κυν όπλου.. ο νόμος είναι αρκετά βαρείς καθώς με την απώλεια του όπλου αυτόματος παραβιάζονται πολλές από τις παραγράφους του.. όπως μη ορθή φύλαξη κυνηγετικού όπλου και και και.. από όσο ξέρω αν και δεν είμαι σίγουρος θα σου ζητήσουν όλα τα όπλα που έχεις με σκοπό την κατάσχεση για την μη ορθή τους φύλαξη.. το πράγμα αρχίζει και μπλέκει περισσότερο εάν υπάρχει αδήλωτο οπλο.. δεν θέλω να σε τσομοκρατησω.. εύχομαι καλά ξεμπερδέματα... :(
 
Οι καταυλισμοί τον Ρομα ειναι ΓΚΕΤΟ.
Για να μπεις μεσα,χρειάζεται σχεδιασμος και δυναμεις.
Μεσα σ'αυτο,υπολογιζουν και το ΠΟΛΙΤΙΚΟ κοστος που θα εχει μια τέτοια επιχειρηση.
Αυτος ο κόσμος ψηφιζει,οσος ψηφιζει,μονοκουκι.
Με γνώμονα το δικο του συμφέρον 150%!
Συν το γεγονος,πως θα φανεί σαν μια κινηση κατά μιας μειονοτητας...
Πολιτικο κοστος!!!
Ολα,μα ολα,σ'αυτή την ερμη χωρα γινονται η δεν γινονται,απο τους κρατουντες,με πρωτο μέλημα,με πρωτη σκεψη,αυτο το γ.....νο πολιτικο κοστος!!!
Ελαααααα!!!! ρε!! και εσυ γαμ@κουλας και δεν σου το ειχα!!!! τελικα σας επεισα και σκατε μυτη ενας ενας πουλακια μου ε!!!!.very funny..very funny..very funny..very funny.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top