Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Είναι φαυλος κυκλος Χρηστο!
Από τη μια ειναι ατομα με παραβατικη συμπεριφορα,που ανοικουν σ'αυτή τη μειονοτητα.
Αυτη η συμπεριφορά,οσο μενει ατιμωρητη(κατα κανονα μενει),γινεται κουλτουρα.
Μεγαλωνουν τα παιδια τους και τα μαθαινουν να ειναι παρανομοι.
Τα μαθαινουν,τα δασκαλευουν!
Ειναι ολοι ετσι?
Οχι!
Ξερα χλωρα!!
Αυτη η συμπεριφορα,προκαλεί ευλογη αντιδραση....
Η αντιδραση,ευνοεί του αυτοκλητους τιμωρους....
Ψαρευουν σε θολα νερα....
Ολοκληρωτικες απόψεις ....
Ξερα χλωρα!
Ατέρμονη κατασταση,που οσο δεν γιατρευεται,συνεχιζεται...
Τρωει απο τις σαρκες της και ....συνεχιζεται!
 
Πω πω τι ατυχια :( Διαμαντη ευχομαι να εχει αισιο τελος η περιπετεια σας κ να βρεθουν οι κλεφτες !!
Σημερα Βοιωτία ο Βαγγελης εκανε καρτέρι σε λιοστασι...δίπλα απο το αμάξι...
Ο Θεος να βαλει το χερι του..
Διαμαντη λυπάμαι...
 
Εμένα και του φίλου μου,μας βγήκε ξινό το σημερινό. Δυστυχώς,μας κλέψανε τα όπλα. Δεν μπαίνω σε λεπτομέρειες,γιατ είμαι πολύ στενοχωρημένος και κουρασμένος ψυχικά. Απο τις 10 μέχρι και για 4 ώρες,ήμασταν στο αστυνομικό τμήμα Αλλιάρτου. Ευχαριστώ για την βοήθεια τον Βαγγέλη Μητρου,ομοσπονδιακό θηροφύλακα Βοιωτίας και όλα τα παιδιά της θηροφυλακής που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα μου άμεσα και χωρίς καθυστέρηση. Η διαδικασία ήταν εξέταση μαρτύρων,σύλληψη,αυτόφωρο. Αλλά το γυτωσαμε το αυτόφωρο και θα δικαστούμε καποια στιγμή....
Εγώ κλαίω την auto5 μου,ένα όπλο συναισθηματικής αξίας,που πρόσφατα ειχα δώσει 400€ για να τη φτιάξω όπως θέλω και ο φίλος μου την beretta 390.
Ο μπερντι ξέρει ακριβώς σε πιο σημείο σταθμεύουμε και ακριβώς εκεί έγινε το κακό,πάνω σε κεντρικό δρόμο..
Διαμαντή λυπηρό το συμβάν, καλά ξεμπερδέματα σας εύχομαι.
 
Είναι φαυλος κυκλος Χρηστο!
Από τη μια ειναι ατομα με παραβατικη συμπεριφορα,που ανοικουν σ'αυτή τη μειονοτητα.
Αυτη η συμπεριφορά,οσο μενει ατιμωρητη(κατα κανονα μενει),γινεται κουλτουρα.
Μεγαλωνουν τα παιδια τους και τα μαθαινουν να ειναι παρανομοι.
Τα μαθαινουν,τα δασκαλευουν!
Ειναι ολοι ετσι?
Οχι!
Ξερα χλωρα!!
Αυτη η συμπεριφορα,προκαλεί ευλογη αντιδραση....
Η αντιδραση,ευνοεί του αυτοκλητους τιμωρους....
Ψαρευουν σε θολα νερα....
Ολοκληρωτικες απόψεις ....
Ξερα χλωρα!
Ατέρμονη κατασταση,που οσο δεν γιατρευεται,συνεχιζεται...
Τρωει απο τις σαρκες της και ....συνεχιζεται!
Διαφωνω λιγο Γιαννη..Δν δασκαλευονται τα γυφτακθα..Κατα την γνωμη μου ειναι στο dna τους...δν εξηγειται αλλιως...Και εσυ να μεγαλωσεις γυφτακι απο μωρο,κλεφτης και απατεωνας θα καταληξει....off topic.
 
Διαφωνω λιγο Γιαννη..Δν δασκαλευονται τα γυφτακθα..Κατα την γνωμη μου ειναι στο dna τους...δν εξηγειται αλλιως...Και εσυ να μεγαλωσεις γυφτακι απο μωρο,κλεφτης και απατεωνας θα καταληξει....off topic.
.very funny..very funny..very funny..shake hands.
 
Εμένα και του φίλου μου,μας βγήκε ξινό το σημερινό. Δυστυχώς,μας κλέψανε τα όπλα. Δεν μπαίνω σε λεπτομέρειες,γιατ είμαι πολύ στενοχωρημένος και κουρασμένος ψυχικά. Απο τις 10 μέχρι και για 4 ώρες,ήμασταν στο αστυνομικό τμήμα Αλλιάρτου. Ευχαριστώ για την βοήθεια τον Βαγγέλη Μητρου,ομοσπονδιακό θηροφύλακα Βοιωτίας και όλα τα παιδιά της θηροφυλακής που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα μου άμεσα και χωρίς καθυστέρηση. Η διαδικασία ήταν εξέταση μαρτύρων,σύλληψη,αυτόφωρο. Αλλά το γυτωσαμε το αυτόφωρο και θα δικαστούμε καποια στιγμή....
Εγώ κλαίω την auto5 μου,ένα όπλο συναισθηματικής αξίας,που πρόσφατα ειχα δώσει 400€ για να τη φτιάξω όπως θέλω και ο φίλος μου την beretta 390.
Ο μπερντι ξέρει ακριβώς σε πιο σημείο σταθμεύουμε και ακριβώς εκεί έγινε το κακό,πάνω σε κεντρικό δρόμο..
Πατρίδα λυπαμαι και ευχομαι καλά ξεμπερδεματα!
Τι να κάνουμε, η Ελλαδα μας εχει αδυναμία στις "ευαίσθητες κοινωνικές ομάδες", αλλά πλέον οι ΡΟΜΑ ( αν τους πούμε γύφτους ειμαστε ρατσιστές) σε φτάνουν στα όρια......
 
Οι καταυλισμοί τον Ρομα ειναι ΓΚΕΤΟ.
Για να μπεις μεσα,χρειάζεται σχεδιασμος και δυναμεις.
Μεσα σ'αυτο,υπολογιζουν και το ΠΟΛΙΤΙΚΟ κοστος που θα εχει μια τέτοια επιχειρηση.
Αυτος ο κόσμος ψηφιζει,οσος ψηφιζει,μονοκουκι.
Με γνώμονα το δικο του συμφέρον 150%!
Συν το γεγονος,πως θα φανεί σαν μια κινηση κατά μιας μειονοτητας...
Πολιτικο κοστος!!!
Ολα,μα ολα,σ'αυτή την ερμη χωρα γινονται η δεν γινονται,απο τους κρατουντες,με πρωτο μέλημα,με πρωτη σκεψη,αυτο το γ.....νο πολιτικο κοστος!!!
Γιάννη αδιαφορία είναι.
Τι πιο ωραίο για ένα κόμμα εξουσίας να προβάλει το "έργο" του, με την παρουσία εισαγγελεων και καμερών. Δεν είπε κανένας να τους σκοτώσουν, ούτε να τους χτυπήσουν.
Όλοι έξω, με τα χέρια ψηλά, θα γίνει έρευνα για παράνομη οπλοκατοχή. Όταν ο βρωμιάρης ο Πάγκαλος είχε κάνει εμφύλιο στην Κεραταια, ήταν καλά;
Αδιαφορία είναι και ανικανότητα.
 
Γιάννη αδιαφορία είναι.
Τι πιο ωραίο για ένα κόμμα εξουσίας να προβάλει το "έργο" του, με την παρουσία εισαγγελεων και καμερών. Δεν είπε κανένας να τους σκοτώσουν, ούτε να τους χτυπήσουν.
Όλοι έξω, με τα χέρια ψηλά, θα γίνει έρευνα για παράνομη οπλοκατοχή. Όταν ο βρωμιάρης ο Πάγκαλος είχε κάνει εμφύλιο στην Κεραταια, ήταν καλά;
Αδιαφορία είναι και ανικανότητα.
Να εισαι σιγουρος Γιωργο,πως αν γινει επιχειρηση,ειναι πιθανοτατα τα χτυπήματα και οι σκοτωμοι!
Επιμενω σ'αυτο που ειπα πιο πανω για γκετο!
Οι καταυλισμοί και δη οι μόνιμοι,ειναι "τουμπανο" στις ουσιες και στα οπλα!
Τουλαχιστον κυνηγετικα....
Αν τολμησει να μπει περιπολικο στο Ζεφύρι π.χ.,θα γινει ....πινακας δοκιμων!
Γι'αυτο και ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ!
Οι Ρομα,φυσικα,το γνωριζουν!
Δεν θα βγει κανενας,με τα χερια ψηλα!
Όταν υπαρχει καταδιωξη,αυτη γινεται μεχρι τα ορια του καταυλισμου....
Αυτα ειναι γνωστα!
Και στις δυο πλευρες!
Ειναι ΔΕΔΟΜΕΝΟ!
Θα επιμεινω!
Χρειαζεται πολιτικη βουληση!
Πρεπει να βρεθει αυτος που ΔΕΝ θα λογαριαζει το ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ!
 
Γιάννη αδιαφορία είναι.
Τι πιο ωραίο για ένα κόμμα εξουσίας να προβάλει το "έργο" του, με την παρουσία εισαγγελεων και καμερών. Δεν είπε κανένας να τους σκοτώσουν, ούτε να τους χτυπήσουν.
Όλοι έξω, με τα χέρια ψηλά, θα γίνει έρευνα για παράνομη οπλοκατοχή. Όταν ο βρωμιάρης ο Πάγκαλος είχε κάνει εμφύλιο στην Κεραταια, ήταν καλά;
Αδιαφορία είναι και ανικανότητα.

Δυστυχώς Γιώργο ακόμη κι έτσι να γίνει ,θα είναι επιχείρηση της μιας μέρας.Απο κει και πέρα τι ; το έχουμε ξαναδεί το έργο .Βέβαια έστω κι έτσι ,εγώ το θέλω γιατί σίγουρα θα ξετρυπώσουν λαβράκια αφού όλοι ξέρουν τι γίνεται.Όπως όμως λέει και ο Γιάννης ,"το γαμημένο πολιτικό κόστος ..." είναι αυτό που μπαίνει μπροστά σε όλα και μάλιστα απο την οπτική γωνία που εξακολουθούν να το βλέπουν μέχρι και σήμερα ,κατέστρεψε τη χώρα και καλλιέργησε νοοτροπίες .
Χωρίς πλάνο και σχέδιο μακροχρόνια ,είτε το θέλουν είτε οχι , δεν αλλάζει τίποτα .Άβατο ήταν και άβατο θα παραμένει.
 
Άσε που πλέων εμένα πάει σαφέστατα αλλού το μυαλό μου. Δεν μπορεί ξαφνικά τα τρία τελευταία χρόνια, ένα είδος άχρηστο μέχρι τότε στον κλέφτη, να έχει αποκτήσει ξαφνικά τόσο μεγάλη ζήτηση. Οι κλοπές κυνηγητικών όπλων οργιάζουν σε όλη την Ελλάδα. Μέχρι πριν λίγα χρόνια ξέραμε ότι ο διαρρήκτης θα αδιαφορήσει αν πέσει πάνω σε κυνηγητικό όπλο, τώρα γίνονται χτυπήματα μόνο για αυτά.
Εμένα δεν μου βγάζει κάνεις από το μυαλό την πιθανότητα ακόμα και κάποιου ακραίου ακτιβισμού που ένας θεός ξέρει από που μπορεί να εκπορευεται και μέσω ποιον μπορεί να εκτελείται.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top