Κυνηγετικά είδη Παρδαλάκης

Status
Not open for further replies.
Καλησπέρα
Έχει δει κάποιος από κοντά το muflon light της deer hunter ? Είναι μπουφαναρα από ότι έχω δει και έχω ψηθεί να τα σκάσω...
Δεν το έχω δεί και είναι και ακριβό....
Αν κάποιος φοράει μέγεθος L, υπάρχουν κάτι τελευταία είδη στοκ σε προσφορά, όπως αυτό το σετάκι:
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Κυνηγετικά-είδη-Παρδαλάκης.1495/page-5#post-266964

και σε πολύ καλές τιμές. Αλλά πρεπει να πάτε από κοντά να τα δείτε....
 
GAMO RAINFOREST JACKET

Πολύ ελαφρύ, αντιανεμικό, αδιάβροχο (Waterproof) και διαπνέον (Breathable)
Εσωτερική κουκούλα στον γιακά.

Από 79,90 € στα 70€

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ: 2105310035
Μεγέθη M-L-XL-XXL

cCayfqv.jpg

DsqHmco.jpg



Φοβερό μπουφανάκι ...το χω 1 χρονο τώρα ελαφρύ και το βασικότερο δεν τραβιέτε μέσα στα βάτα και στα κλαδιά.με ενα ισοθερμικό απο μεσα εισαι κομπλέ.
Το μόνο αρνητικο του ειναι οτι μετα απο αρκετή βροχή.....μουλιαζεί και περνάει υγρασία εσωτερικά.....
 
Διαναντή δεν το κατηγορώ ...ίσα ίσα που είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ευζχαριστημενος απο το συγκεκριμένο μπουφανακι....
Απλα επειδη εγώ περπατάω και με βροχούλα.......αν φαει μπολικη ....ισχωρει.....
Το συνιστω ανεπιφυλακτα....οποιος ψαχνει ένα μπουφανακι ελαφρυ....
 
Διαναντή δεν το κατηγορώ ...ίσα ίσα που είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ευζχαριστημενος απο το συγκεκριμένο μπουφανακι....
Απλα επειδη εγώ περπατάω και με βροχούλα.......αν φαει μπολικη ....ισχωρει.....
Το συνιστω ανεπιφυλακτα....οποιος ψαχνει ένα μπουφανακι ελαφρυ....
Το ξέρω βρε!! απλά εξήγησα την διαφορά του αδιάβροχου με το στεγανό.
 
Άλλο ένα παντελόνι ιδιαίτερης αντοχής,από την Ιταλική COFRA
Παντελόνι Cofra Wittenau

ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ:
- 100% POLYESTER + COFRA TEX Μεμβράνη 300gr/m2
- 100% Στεγανό
- Βάρος 230 gr
- Δύο τσέπες μπροστινές
- Δύο μεγάλες τσέπες πλαϊνές με αδιαβροχοποιημένα φερμουάρ
- Δύο τσέπες με φερμουάρ πίσω
- Θερμοσυγκολλημενες ραφές
- Ελαστική μέση υψηλή με κουμπιά για τιράντες
- Ενίσχυση μπροστά στα μπατζάκια καί πίσω
- Προσχεδιασμένα γόνατα
- Νο 44-64

TIMH: 65€

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ, 2105310035
U9jpp36.jpg

3a1yRd9.jpg

bXDZxBp.jpg

ZawmYbJ.jpg
 
Άλλο ένα παντελόνι ιδιαίτερης αντοχής,από την Ιταλική COFRA
Παντελόνι Cofra Wittenau

ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ:
- 100% POLYESTER + COFRA TEX Μεμβράνη 300gr/m2
- 100% Στεγανό
- Βάρος 230 gr
- Δύο τσέπες μπροστινές
- Δύο μεγάλες τσέπες πλαϊνές με αδιαβροχοποιημένα φερμουάρ
- Δύο τσέπες με φερμουάρ πίσω
- Θερμοσυγκολλημενες ραφές
- Ελαστική μέση υψηλή με κουμπιά για τιράντες
- Ενίσχυση μπροστά στα μπατζάκια καί πίσω
- Προσχεδιασμένα γόνατα
- Νο 44-64

TIMH: 65€

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ, 2105310035
U9jpp36.jpg

3a1yRd9.jpg

bXDZxBp.jpg

ZawmYbJ.jpg
Υπέροχο παντελόνι σε όψη και ποιότητα κατασκευής... Το πήρα πριν 10 μέρες από τον Αλέξη και ενώ δεν πήγαινα για παντελόνι (το παλιό μπεκατοπαντέλονο toxotis θα με έβγαζε και φέτος), μόνο που το είδα και το δοκίμασα. Δεν το έχω δοκιμάσει σε πραγματικές συνθήκες στον κυνηγότοπο, αλλά σε κάποια test drive στους περιπάτους και σε κάποια crash test με δροσίες και βρεξίματα με λάστιχο, έχει δείξει εξαίρετα στοιχεία...
 
Υπέροχο παντελόνι σε όψη και ποιότητα κατασκευής... Το πήρα πριν 10 μέρες από τον Αλέξη και ενώ δεν πήγαινα για παντελόνι (το παλιό μπεκατοπαντέλονο toxotis θα με έβγαζε και φέτος), μόνο που το είδα και το δοκίμασα. Δεν το έχω δοκιμάσει σε πραγματικές συνθήκες στον κυνηγότοπο, αλλά σε κάποια test drive στους περιπάτους και σε κάποια crash test με δροσίες και βρεξίματα με λάστιχο, έχει δείξει εξαίρετα στοιχεία...
Αναπνέουν τα πόδια ή ιδρώνεις με το παραμικρό;
 
Καλο παντως το οτι εχει τη μεση πιο ψηλα και δεν σε κοβει το κρυο
Αυτή η σχεδιαστική λεπτομέρια μπορώ να πω πως ήταν το κεράσακι στην τούρτα σχετικά με την απόφσή μου να το πάρω αν και δεν το χρειαζόμουν άμεσα...
 
Αναπνέουν τα πόδια ή ιδρώνεις με το παραμικρό;
Φίλε averel, είναι ζεστό, αλλά δεν αισθάνεσαι σε καμία περίπτωση λες και είσαι κλεισμένος σε ζελοφαν όπως γίνεται με άλλα αδιάβροχα και πολύ στεγανά παντελόνια με μεμβράνη.
Δεν θα το φόραγα καλοκαίρι, αλλά δεν θα δίσταζα να το φορέσω απο αυτήν την εποχή, έως την άνοιξη και με θερμοκρασίες από 20 βαθμούς και κάτω...
 
Σήμερα αν σχολασω νωρίς θα περάσω μια βόλτα από το μαγαζί να πάρω κάτι που θέλω.
Από 19:45 μέχρι το κλείσιμο θα είμαι εκεί. Τι ώρα θα πας;
Αααα είχες πεί για μονοκόματη οπλοθήκη; νομίζω φύγαν όλες,εχει μια σπαστή τοξότης και αλλη μια που παίρνει δυο μονοκόματα όπλα.Θα φέρει όμως....

Φίλε averel, είναι ζεστό, αλλά δεν αισθάνεσαι σε καμία περίπτωση λες και είσαι κλεισμένος σε ζελοφαν όπως γίνεται με άλλα αδιάβροχα και πολύ στεγανά παντελόνια με μεμβράνη.
Δεν θα το φόραγα καλοκαίρι, αλλά δεν θα δίσταζα να το φορέσω απο αυτήν την εποχή, έως την άνοιξη και με θερμοκρασίες από 20 βαθμούς και κάτω...
Όπως τα λες είναι,καλή τιμή και αντοχής για πουρνάρι κλπ. Είναι και παντελόνι εργασίας ταυτοχρόνως.
 
Από 19:45 μέχρι το κλείσιμο θα είμαι εκεί. Τι ώρα θα πας;
Αααα είχες πεί για μονοκόματη οπλοθήκη; νομίζω φύγαν όλες,εχει μια σπαστή τοξότης και αλλη μια που παίρνει δυο μονοκόματα όπλα.Θα φέρει όμως....


Όπως τα λες είναι,καλή τιμή και αντοχής για πουρνάρι κλπ. Είναι και παντελόνι εργασίας ταυτοχρόνως.
Καλά που μου το είπες για να μην πάω!! Για την θήκη θα πήγαινα Διαμαντή!!
 
αυτή ακριβώς σου λέω,έιτε ολοκληρο έιτε σπαστο το όπλο. Την ολόκληρη,υπολόγιζε κανα 20€. Όταν τις φέρει,θα σου πώ και πες μου πότε θα πάς ή να είμαι και εγώ,που είμαι σχεδόν κάθε απόγευμα ή να τον πάρω τηλέφωνο..
https://oplotechniki.gr/-toxotis/706-toxotis-68m.html
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top