Κυνηγετικά είδη Παρδαλάκης

Status
Not open for further replies.
γράψτε λάθος παίδες μόλις τώρα είδα κάτι φώτο μου από τα περσινά μπασίματα και είναι το μαυρο κουτί black diamond με Granular...sorry για την αναστάτωση μη βγάλουμε και τον κατασκευαστή λάθος

με τόσα και τόσα που δοκιμάζουμε συμβαίνουν αυτά :confused:
 
Μιλάμε οτι γίνεται πανικός με το Νίτρο. Δύσκολα θα βρεις 32γρ. με τετοια υλικά σε αυτή την τιμή. Ο Όσκαρ έμεινε απο πυρίτιδα και μιλάμε οτι φτιάχνει 5000 φυσίγγια ανα ώρα.
Και να ενημερώσω οτι από κούτα( 20 κουτιά) και πάνω, η τιμή διαμορφώνεται στα 6€
 
Μιλάμε οτι γίνεται πανικός με το Νίτρο. Δύσκολα θα βρεις 32γρ. με τετοια υλικά σε αυτή την τιμή. Ο Όσκαρ έμεινε απο πυρίτιδα και μιλάμε οτι φτιάχνει 5000 φυσίγγια ανα ώρα.
Και να ενημερώσω οτι από κούτα( 20 κουτιά) και πάνω, η τιμή διαμορφώνεται στα 6€
Ο μόνος ενδοιασμός μ έιναι η d 20....κατα τα άλλα πέρυσι που έριξα τα φυσίγγια του γαζώνανε!
 
γράψτε λάθος παίδες μόλις τώρα είδα κάτι φώτο μου από τα περσινά μπασίματα και είναι το μαυρο κουτί black diamond με Granular...sorry για την αναστάτωση μη βγάλουμε και τον κατασκευαστή λάθος

με τόσα και τόσα που δοκιμάζουμε συμβαίνουν αυτά :confused:
Αφού σου πήγαινε καλά η granular σε υγρασία και κρύο γιατί να μην πάει καλά και η d20
 
Τα σκοπευτικά συνήθιζε να τα γεμίζει με G2000 ...για άλλο λόγο δεν τα γεμίζει με αυτη ,όχι ότι είναι καλύτερη η D20

Μπορειν α είναι πιο φτηνη ίσως γι'αυτό να την προτιμα... μπορεί να μη την βρίσκει πλέον οπως και η G3000 που έχει έλλειψη γιατί τα κουμπαρια μαυρουλης μπασκιερη είναι μαλωμενοι ...μπορεί πολλά
 
Επειδη ειναι αλλη πυριτιδα.
Το λέω φίλε μου Γιάννη διότι είναι στην ίδια κατηγορία ,μονοβασικες με βάση νιτροκυταρινη όπου με βάση τα λεγόμενα είναι μπαρουτες που δεν αγαπούν την υγρασία, τώρα εάν η δική μου άποψη συμβαδίζει με τα λεγόμενα θα έλεγα πως δεν συμβαδίζει απόλυτα μιας και μια χαρά κυνήγια έχω κάνει με τέτοιες μπαρουτες και με υγρασία αρκετή ! Άσε που ακόμα δεν ξέρω πόσο τις εκατό είναι αυτό το με υγρασία ,ποιο ποσοστό υγρασίας είναι υψηλό πιο μέτριο πιο χαμηλό ;
Επειδη ειναι αλλη πυριτιδα.
 
Το λέω φίλε μου Γιάννη διότι είναι στην ίδια κατηγορία ,μονοβασικες με βάση νιτροκυταρινη όπου με βάση τα λεγόμενα είναι μπαρουτες που δεν αγαπούν την υγρασία, τώρα εάν η δική μου άποψη συμβαδίζει με τα λεγόμενα θα έλεγα πως δεν συμβαδίζει απόλυτα μιας και μια χαρά κυνήγια έχω κάνει με τέτοιες μπαρουτες και με υγρασία αρκετή ! Άσε που ακόμα δεν ξέρω πόσο τις εκατό είναι αυτό το με υγρασία ,ποιο ποσοστό υγρασίας είναι υψηλό πιο μέτριο πιο χαμηλό ;
Λευτερη,υπαρχουν καποια χαρακτηριστικα στις πυριτιδες,που εξ ορισμου "καθοριζουν"τη χρηση τους με βαση τις συνθηκες που επικρατουν στον κυνηγοτοπο ή κι αυτον καθαυτον.
Οι μονοβασικες για κρυο και οι διβασικες για υγρασια...
Δεν ειναι περιοριστικο!
Υπαρχουν "υδροβιοι"που γεμιζουν μονοβασικες και δεν τις αλλαζουν.
Τη sipe,μια σκληρη διβασικη,προσωπικα την ριχνω και το καλοκαιρι.
Ακομη και με παγετο,χωρίς να "κρεμαει"!
Ειναι,βασικα,θεμα στησιματος-παντρεματος υλικων,κλεισιματων,στατικών κλπ....
Σε οτι αφορα την υγρασία....εμπειρικα!:)
Αν βρεχονται τα μπατζάκια και τ'αρβυλα,ας πουμε...
 
Παντελόνι 9685 PINEWOOD KILIMANJARO TROUSERS Μαύρο.
Πολύ ελαφρύ και άνετο παντελόνι.
Υδρόφοβο. Ιδιαίτερα ανθεκτικό στην σκληρή χρήση.Κατάλληλο για περπατητό κυνήγι όλους τους μήνες του χρόνου.
Χαρακτηριστικά:
Teflon_Pinewood
Windproof_Pinewood
Breathable
Anti-Mosquito
Εξωτ./Κύριο Υλικό TC-1200 (65% polyester, 35% cotton)
Ύφασμα εξαιρετικά ανθεκτικό, με μεγάλη αντίσταση στον αέρα και το νερό. Στεγνώνει γρήγορα.65% Polyester-35% Cotton
Ειδική επεξεργασία του υφάσματος για αντίσταση στο νερό και στους λεκέδες με διάρκεια λειτουργίας για πολλές πλύσεις
Από 80,90€ στα 70€
Πληροφορίες 2105310035


Y3y2irh.jpg
 
Άρβυλα MEINDL KAPSTADT GTX
ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
Δέρμα: Suede/Mesh
Μεμβράνη: Gore-Tex
Πάτος: Air-Active
Σόλα: Vibram
Αδιάβροχο: NAI
Βάρος: 490(γρμ.) UK No 8 - EU No42
Εξωτ./Κύριο Υλικό: Δέρμα Suede/Mesh
Εσωτ.Υλικό/Φόδρα: GORE-TEX
Πάτος: AIR-ACTIVE Sport
Σόλα: Vibram rubber grip sole with speed hiking carbon design stab
ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ:
Ορειβατικά μποτάκια άνετα κι ελαφριά, κατάλληλα για καθημερινή χρήση, για χρήση σε μονοπάτια και ήπιες διαδρομές.
Εξωτερικά από δέρμα suede και πολυεστερικό ύφασμα mesh χαμηλού βάρους κι υψηλής αντοχής.
Εσωτερικά μεμβράνη Gore-Tex Extended Comfort Footwear που διασφαλίζει την στεγανότητα αλλά και την αποτελεσματική διαπνοή.
Σύστημα δεσίματος Variofix 3.
Πάτος Air-Active Sport, πατέντα της MEINDL που βασίζεται σε συνδυασμό αφρώδους υλικού με ενδιάμεσες κλειστές κυψέλες, σήραγγες αέρος για πλήρη απορρόφηση των κραδασμών και καλύτερη ισορροπία.
Σόλα καουτσούκ Vibram με σταθεροποιητικό σχεδιασμό τύπου Carbon
Χρώμα: Ανθρακί/Πράσινο

Πληροφορίες για διαθέσιμα μεγέθη και για τιμή,στο 2105310035
918GPI9.jpg
 
Παντελόνι 9685 PINEWOOD KILIMANJARO TROUSERS Μαύρο.
Πολύ ελαφρύ και άνετο παντελόνι.
Υδρόφοβο. Ιδιαίτερα ανθεκτικό στην σκληρή χρήση.Κατάλληλο για περπατητό κυνήγι όλους τους μήνες του χρόνου.
Χαρακτηριστικά:
Teflon_Pinewood
Windproof_Pinewood
Breathable
Anti-Mosquito
Εξωτ./Κύριο Υλικό TC-1200 (65% polyester, 35% cotton)
Ύφασμα εξαιρετικά ανθεκτικό, με μεγάλη αντίσταση στον αέρα και το νερό. Στεγνώνει γρήγορα.65% Polyester-35% Cotton
Ειδική επεξεργασία του υφάσματος για αντίσταση στο νερό και στους λεκέδες με διάρκεια λειτουργίας για πολλές πλύσεις
Από 80,90€ στα 70€
Πληροφορίες 2105310035


Y3y2irh.jpg
Τι νουμερα υπαρχουν ?
 
Εγώ ας πούμε φοράω Ευρωπαϊκό 52,στο Pinewood αντιστοιχεί 58 . Αμα μπορείς πήγαινε δέστο πουθενά από κοντά, φοβερό κομμάτι. Εχω παραγγείλει ένα και την Πέμπτη που έχει δρομολόγιο ο Τουρής, πιστεύω να έχει έρθει.
Θα σου εντυπώσεις και σαν εφαρμογή και σαν αίσθηση..
 
Εγώ ας πούμε φοράω Ευρωπαϊκό 52,στο Pinewood αντιστοιχεί 58 . Αμα μπορείς πήγαινε δέστο πουθενά από κοντά, φοβερό κομμάτι. Εχω παραγγείλει ένα και την Πέμπτη που έχει δρομολόγιο ο Τουρής, πιστεύω να έχει έρθει.
Θα σου εντυπώσεις και σαν εφαρμογή και σαν αίσθηση..
λογηκα θελω το πιο μικρο νουμερο αν καταλαβα καλα απο την αντιστηχεια θα παω να δω το βρο εδω καπου να το δοκημασω
 
πολυ καλο πατελονη το εχω σε δυο χρωματα πολυ ανθεκτικο στυβαρο αλλα για εδω κατω λιγο χοντρο για το βουνο..
απο τον οκτομβρη και μετα φοριεται ανετα..
Βαστάει καθόλου στη βροχή ή πρωινή δροσιά????
 
Βαστάει καθόλου στη βροχή ή πρωινή δροσιά????
ειναι υδροφοβο ..
ναι σε πολυ καλο συμειο βροχη-ψηχαλα..
για τη δρωσια την πρωινη δε το σηζηταμαι καθολου δεν καταλαβενει τυποτα..

και πειστεψεμαι εδω κατω πεζει παρα πολυ υγρασια...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top