Κυνηγετικά & Σκοπευτικά Video προς συζήτηση

συγνωμη μια ασχετη ερωτηση.
ο πινακας που εβαλε ο λεωνιδας δειχνει οτι η ταχυτητα της παπιας ειναι 64 χλμ/ ωρα ενω της φασσας κ του δισκου στο σκοπευτηριο ειναι 80 χλμ/ωρα???

αυτο ειναι περιπου στανταρ με φουλ ταχυτητες???
 
ποιος εριξε πρωτος γιωργο γιατ ιβλεπω οτι φευγουν οι συγκεντρωτητρες στη σειρα ....ντουμανι δλδ ....very funny..very funny..very funny.
 
ποιος εριξε πρωτος γιωργο γιατ ιβλεπω οτι φευγουν οι συγκεντρωτητρες στη σειρα ....ντουμανι δλδ ....very funny..very funny..very funny.
βρε χαμός ... 7 σμπαρα έφαγε ... μάλλον ήταν πολύ αρσενικός ο πράσινος .sarcastic. .. βρε Γιώργο μήπως ήταν ο Kounos δίπλα σου που έριχνε .... γιατί με το παλιοbenelli του σιγά μην το κατέβαζε στα 45 μέτρα .yel.
 
ο πινακας που εβαλε ο λεωνιδας δειχνει οτι η ταχυτητα της παπιας ειναι 64 χλμ/ ωρα ενω της φασσας κ του δισκου στο σκοπευτηριο ειναι 80 χλμ/ωρα???

αυτο ειναι περιπου στανταρ με φουλ ταχυτητες???

Φανταζομαι οχι Ακη, φυσιολογικες ταχυτητες ειναι... Του δικσου ειναι πιο ευκολα ελεγξιομες, των θηραματων οχι...

.. βρε Γιώργο μήπως ήταν ο Kounos δίπλα σου που έριχνε .... γιατί με το παλιοbenelli του σιγά μην το κατέβαζε στα 45 μέτρα .yel.

Οχι, εγω με τον Κουνο ειμασταν σε αλλα λημερια εκεινη τη μερα κ ειχαμε αφησει τα παιδακια μονα τους να παιζουν... .buy. .love.
Επειδη την ειχαμε συζητησει την φαση, εκεινη τη στιγμη ηταν τρια ατομα κοντα κοντα γιατι εστηναν τις φυλαχτρες κ εριξαν κ οι τρεις απο καποια τουφεκια... Τις λιγοτερες πρεπει να τις εριξες ο Φλαμινγκος γιατι ηταν λιγο αρρωστουλης εκεινη τη μερα... .buy buy.
 
Φανταζομαι οχι Ακη, φυσιολογικες ταχυτητες ειναι... Του δικσου ειναι πιο ευκολα ελεγξιομες, των θηραματων οχι...



Οχι, εγω με τον Κουνο ειμασταν σε αλλα λημερια εκεινη τη μερα κ ειχαμε αφησει τα παιδακια μονα τους να παιζουν... .buy. .love.
Επειδη την ειχαμε συζητησει την φαση, εκεινη τη στιγμη ηταν τρια ατομα κοντα κοντα γιατι εστηναν τις φυλαχτρες κ εριξαν κ οι τρεις απο καποια τουφεκια... Τις λιγοτερες πρεπει να τις εριξες ο Φλαμινγκος γιατι ηταν λιγο αρρωστουλης εκεινη τη μερα... .buy buy.
Όποτε φίλε το παπί ......................... δες εικόνα .yel.
 

Attachments

  • Arseniko.jpg
    Arseniko.jpg
    178,1 KB · Προβολές: 21
δλδ οταν μπαινουν κωλοτρυπιδα τα που λια με ποσα χλμ/ωρα περνανε???

το οτι η φασσα θα μπαινε με πιο πολλα χλμ/ωρα απο το παπιο δε το περιμενα..

δλδ φασσα κ τρυγονι οταν μας μπαινουν σφαιρα με ποσο πανε ??

γι αυτο παει το καντηλι συννεφο κ το ντουμανιασμα...
 
βρε Γιώργο μήπως ήταν ο Kounos δίπλα σου που έριχνε
Η αλήθεια είναι ότι έχουμε συνεννοηθεί να μην καθόμαστε κοντά με τον Κούνο για να μπορούν και κάτι άλλα παιδάκια (αυτοαποκαλούμενοι νεόκοποι σπεσιαλίστες) να πιάνουν κάπου-κάπου στα χεράκια τους κάνα παπί....yel..love.
Αν κάτσω παρέα με τον Κούνο που παρεμπιπτόντως έχουμε και περίεργα γούστα, θα έχουμε στεναχώριες ... :)
 
Γιωργο ειναι 7 τα παπια οχι 5 .sarcastic. , και ειναι ακριβως στο μπαμ!!!

Όπως το είχα φανταστεί και το είχα επισημάνει. Δεν είναι ακριβώς στο μπαμ, είναι λίγο μετά και για να στο αποδείξω, κοίτα στην φώτο που έχεις κάνει το σχεδιάγραμμα, χαμηλά κάτι "σκουπίδια", "σκιές", είναι τα υλικά της γόμωσης που ήδη βρίσκονται στον αέρα. Το μπάμ γίνεται στο 0:09 :)

Το σχέδιο σου και οι υπολογισμοί σου είναι απόλυτα σωστοί, αλλά ξεκινάμε με λάθος δεδομένα. Όπως είπε ο Λεωνίδας κατά το πάτημα τις σκανδάλης τραβάω και άλλο μπροστά το όπλο, για απειροελάχιστο χρόνο η εντολή πατήματος είχε δοθεί και το απότομο τίναγμα γίνεται με το που βγαίνει το "φορτίο" από την κάννη. Αν δεις η προσκόπευση στο 0:09 είναι μικρότερη από την φωτογραφία σου.
 
  • Like
Reactions: leo
Η αληθεια ειναι οτι μου ειναι πολυ ευκολοτερο να παρω ενα παπι οταν ειμαι μονος μου στη φυλαχτρα, παρα οταν ειμαι μαζι με καποιον αλλο ειδικα αν δεν εχουμε κ καλο συγχρονισμο... Αν το ταιρι σου ειναι κατα ελαχιστα πιο γρηγορος απο εσενα τοτε ειναι κατδικασμενες οι τουφεκιες σου να αποκλινουν απο το στοχο που μοιραια ¨κλωτσαει¨μετα τηςν τουφεκια που πεφτει ενα κλικ πιο νωρις... Κατι παρομοιο συμβαινει κ στο βιντεο αυτο, ειδικα μετα την πρωτη τουφεκια... Παντως εγω θα το πω... Θεωρω απο την εικονα του παπιου οτι ειναι πιο μακρια απο τα 45 μετρα...

Η αλήθεια είναι ότι έχουμε συνεννοηθεί να μην καθόμαστε κοντά με τον Κούνο για να μπορούν και κάτι άλλα παιδάκια (αυτοαποκαλούμενοι νεόκοποι σπεσιαλίστες) να πιάνουν κάπου-κάπου στα χεράκια τους κάνα παπί....yel..love.
Αν κάτσω παρέα με τον Κούνο που παρεμπιπτόντως έχουμε και περίεργα γούστα, θα έχουμε στεναχώριες ... :)

Ευτυχως δηλαδη που εχουμε τα χαραματα και τα σουρουπωμτα κ σας παλευουμε λιγο... .yel..yel. Αλλοι εχουν το ονομα ''air traffic control'' κ αλλοι τη χαρη απο οτι φαινεται... .goodboy..love..buy.
Φιλαρακι οταν θα αλλαξει το status σου απο Pending τα ξαναλεμε....buy.
 
Φιλαρακι οταν θα αλλαξει το status σου απο Pending τα ξαναλεμε....buy.
Κοίτα μόνο μην με βρεις μπροστά σου ... .banana.
Εγώ ακόμα δεν έχω αποφασίσει σε ποια καλύβα θα μείνω του χρόνου ... :p.yel.
 
Κοίτα μόνο μην με βρεις μπροστά σου ... .banana.
Εγώ ακόμα δεν έχω αποφασίσει σε ποια καλύβα θα μείνω του χρόνου ... :p.yel.


Να πάς σε όποια θέλεις (δικιά μας εννοείται!!!!!).Σταμάτα σε παρακαλώ να απειλείς συνέχεια το σπεσιαλίστα φίλο μου!!!!!
 
Εγώ ακόμα δεν έχω αποφασίσει σε ποια καλύβα θα μείνω του χρόνου ... :p.yel.

Να πάς σε όποια θέλεις (δικιά μας εννοείται!!!!!)
Ειναι η στιγμη που θα ξεχωρισουν τα παιδακια απο τους αντρες .buy. , οι σπεσιαλιστες απο τους wanabe .buy.... Ειναι η στιγμη που πρεπει να αποφαισεις αν θα κανεις το μεγαλο βημα κ θα ερθεις στην ομαδα μας....buy buy..sarcastic. Γιατι το "μαντρι" σε βλεπω να το εχεις καβατζωμενο ηδη... .goodboy.
.off topic.
 
Φάτε μάτια ψάρια...:)
Ένα δροσερό ανοιξιάτικο πρωινό στο σκοπευτήριο της Καλαμάτας με τον φίλο Άρι Χελά.
Βάλτε 720 και full screen.

 
Ωραιος ο Γιωργος ... κ ο Αρης :) , αλλα δυσκολο φοντο εχει ρε γαμωτo με τη κοφτη πλαγια. Τα ιδια με το δικο μας Σαλαμινα (οταν λειτουργουσε :-( )
Na βαλεις κ κανα με παπακια απο τον Εβρο .... με τη νεα σεζον , να δουμε κ το UFO εν δραση .hunter.
 
Στο 1.27 ειδα μια τουφεκια που εκανα πολυ παλια.... Βεβαια καταλαβα νωρις το λαθος μου...
Πολυ ωραιο βιντεο... Εκπαιδευτικο... Μπραβο στα παιδια....shake hands.
 
Μια εξαιρετική τουφεκιά είναι αυτή στο 0:12, ο ορισμός του maintain ...:)
Τόλη όλες η τουφεκιές είναι του Αρίστου.
Σε καποια φάση που χάλασε η μηχανή, ο κεντροτουφεκάω μιμήθηκε τον Digween ....buy buy.και άρχισε να κάνει βήματα προς τα πίσω και να τουφεκάει τα δισκάκια. Κόντεψε να μπει στο αναψυκτήριο ....buy buy..buy buy.:)
 
Back
Top