Κυνηγετικά Γιλέκα

View attachment 87686καλημέρα έχει δοκιμάσει κάποιος το συγκεκριμένο να μου λεπτομέρειες το θέλω για πέρδικα
το εχω πολα χρωνια δηλαδη οταν το σκυζω παλιονει η οτιδιποτε ξαναγοραζω το ιδιο..]
πηστεβω οτι ειναι οτι καλυτερο για τα λευτα του ....
μεγαλη αντοχη βαζεις πολα μποκαλια με νερο πισω καλες οι τσεπες στη μεση σε δενει πολυ καλα ......
οι δε τυραντες δε σε κοβουν με το βαρος και δεν σε ενοχλουν στην επομηση του οπλου γιατι δεν ειναι πολυ φουσκοτες εχει 3 κλιπς οπου τα ρυθμιζεις και καθετε πανω σου τεντα..
εγω το περνω και στη μπεκατσα εκτος απο τη περδικα..
οταν το παρεις καλο ειναι εαν το φορτονεις πολυ με βαρος εγω με το που το αγοραζω το παω αμεσος σε μια μοδυστρα και τις λεω στις ραφες που εχει σε τυραντες και κλιπς εκει που τραβαει το ζορισμα ενισχηση με εξτρα γαζια.....
 
το εχω πολα χρωνια δηλαδη οταν το σκυζω παλιονει η οτιδιποτε ξαναγοραζω το ιδιο..]
πηστεβω οτι ειναι οτι καλυτερο για τα λευτα του ....
μεγαλη αντοχη βαζεις πολα μποκαλια με νερο πισω καλες οι τσεπες στη μεση σε δενει πολυ καλα ......
οι δε τυραντες δε σε κοβουν με το βαρος και δεν σε ενοχλουν στην επομηση του οπλου γιατι δεν ειναι πολυ φουσκοτες εχει 3 κλιπς οπου τα ρυθμιζεις και καθετε πανω σου τεντα..
εγω το περνω και στη μπεκατσα εκτος απο τη περδικα..
οταν το παρεις καλο ειναι εαν το φορτονεις πολυ με βαρος εγω με το που το αγοραζω το παω αμεσος σε μια μοδυστρα και τις λεω στις ραφες που εχει σε τυραντες και κλιπς εκει που τραβαει το ζορισμα ενισχηση με εξτρα γαζια.....
Στον αυχένα τι λέει σε κόβει??
 
προσοπικα εμενα οχι .....
και οταν παμαι για περδικα που ανοιγει 15 σεπτεμρη εδω κατω και με τις ζεστες που εχουμαι περνω 4-5 μπουκαλια νερο τις κοκα κολας 1,5 λιτρο
Πολύ ωραία ευχαριστώ φίλε μου για την βοήθεια σε αυτο θα καταλήξω!!!!
 
View attachment 87686καλημέρα έχει δοκιμάσει κάποιος το συγκεκριμένο να μου λεπτομέρειες το θέλω για πέρδικα
Θα σου πρότεινα να δεις απο κοντα ή να το ψάξεις καλύτερα και αυτές τις δυο επιλογές...
Πάνω κάτω ειναι στα ίδια χρήματα.
1714390379079.png

1714390431279.png
 
Θα σου πρότεινα να δεις απο κοντα ή να το ψάξεις καλύτερα και αυτές τις δυο επιλογές...
Πάνω κάτω ειναι στα ίδια χρήματα.
View attachment 87690

View attachment 87691
Κι εγω σε τετοιο θα στρεψω το βλέμα μου, για κυνηγι μπεκάτσας....
 
Θα σου πρότεινα να δεις απο κοντα ή να το ψάξεις καλύτερα και αυτές τις δυο επιλογές...
Πάνω κάτω ειναι στα ίδια χρήματα.
View attachment 87690

View attachment 87691
Το πρώτο φίλε μου το έχω δοκιμάσει σε κατάστημα και μου φάνηκε ότι φεύγει όλο το βάρος πίσω σε τραβάει..Τώρα στο κυνήγι μπορεί να είναι αλλιώς δεν ξέρω μου έκατσε λίγο στραβά...Έχεις δοκιμάσει κάποιο από τα δύο??
 
Θα σου πρότεινα να δεις απο κοντα ή να το ψάξεις καλύτερα και αυτές τις δυο επιλογές...
Πάνω κάτω ειναι στα ίδια χρήματα.
View attachment 87690

View attachment 87691
Ντισπειν περδικα καλό το είχα 2 χρόνια...
Το αετός έχει χοντρές λωρίδες δε κάνει.
Το μπεκάτσα Ντισπειν πειρα φέτος δεν άντεξε αλλά βόλεψε...
Τα καλύτερα είναι η ραντες για πολλές ώρες τα αλλα σε τρώει στους ώμους
 
Last edited:
Το πρώτο φίλε μου το έχω δοκιμάσει σε κατάστημα και μου φάνηκε ότι φεύγει όλο το βάρος πίσω σε τραβάει..Τώρα στο κυνήγι μπορεί να είναι αλλιώς δεν ξέρω μου έκατσε λίγο στραβά...Έχεις δοκιμάσει κάποιο από τα δύο??
Το βαρος πρεπει να το κατανειμεις σωστα μπροστα και πισω ωστε να ισορροπει και να μην σε τραβαει ουτε μπροστα ουτε πισω...μιλαω γενικα για το συγκεκριμενο δεν εχω αποψη...παντως αν ειναι φορτωμενα πολυ αυτα με τις τιραντες ειναι λογικο να σε κοβουν γιατι πολυ βαρος σε μικρη επιφανεια...εγω θα προτιμουσα κλασικο γιλεκο για πολυ βαρος...
 
Θα σου πρότεινα να δεις απο κοντα ή να το ψάξεις καλύτερα και αυτές τις δυο επιλογές...
Πάνω κάτω ειναι στα ίδια χρήματα.
View attachment 87690

View attachment 87691
το προτο ειναι σακουλα τελειος
το δευτερο ειναι καλυτερο..
ηστερει λιγο στις ραφες
 
View attachment 87686καλημέρα έχει δοκιμάσει κάποιος το συγκεκριμένο να μου λεπτομέρειες το θέλω για πέρδικα
Το έχω αρκετά χρόνια τώρα έχει αρκετό γαζί πάνω του πλέον,καλό είναι αλλά εαν βάλεις αρκετό βάρος πίσω δυσκολεύεσαι λίγο...
 
Εγω του τοξοτη εχω Με τις τιραντες και τη φαρδια ζωνη στη μεση Βολευτηκα .Του εκανα κατι ψιλοαλλαγες στη μοδιστρα αλλα ειναι ανετο πολυ ,και δεν σε κουραζει στους ωμους .Και το φοραω και στη μπεκατσα με ενα φλις .
 
Θα σου πρότεινα να δεις απο κοντα ή να το ψάξεις καλύτερα και αυτές τις δυο επιλογές...
Πάνω κάτω ειναι στα ίδια χρήματα.
View attachment 87690

View attachment 87691
Το δεύτερο το έχω αρκετά χρόνια άλλο ένα θετικό είναι ότι έχει έξτρα εσωτερικό ιμάντα-ζώνη που το κρατάει σταθερά πάνω σου και δεν αφήνει το βάρος να πέφτει προς τα πίσω! Είναι μια πίστη αντιγραφή του αμερικανικού palla που ήταν ένα φοβερό upland vest ! Εάν θέλεις μπορώ να βγάλω φωτογραφίες και το δικό μου να καταλάβεις τι εννοώ!
 
Back
Top