Κυνηγετικά Γιλέκα

Το πρώτο φίλε μου το έχω δοκιμάσει σε κατάστημα και μου φάνηκε ότι φεύγει όλο το βάρος πίσω σε τραβάει..Τώρα στο κυνήγι μπορεί να είναι αλλιώς δεν ξέρω μου έκατσε λίγο στραβά...Έχεις δοκιμάσει κάποιο από τα δύο??
Έχω και τα δυο... σε παρα πολλές δοκιμές και σε πολλά διαφορετικά κυνήγια.
Τα έχω φέρει στα μέτρα μου (σε μοδίστρα) γιατί ήθελα κάποιες αλλαγές..
Το πρώτο απο άποψη χώρων είναι φανταστικό ... με καταπληκτικούς ιμάντες που βολευουν στην επώμιση.. Το μόνο που πρόσθεσα ήταν ένας ιμάντας στη μέση εσωτερικός με κλίπς για καλύτερη στήριξη.. το μειονέκτημα που έχουν αυτά τα γιλέκα είναι ότι δεν μπορείς να έχεις ισοκατανομή βάρους μπρος-πίσω.. και είναι λογικό. οπότε η καλύτερη στήριξη στη μέση ήταν μονόδρομος.
Το δεύτερο απο άποψη χώρων και πρόσδεσης είναι καταπληκτικό.. το πρόβλημα ήταν οι ιμάντες στους ώμους που δεν με βολευαν στην επώμιση... τους άλλαξα με άλλους και έγινε μια χαρά.
Ελπίζω να βοηθησα ..
 
Έχω και τα δυο... σε παρα πολλές δοκιμές και σε πολλά διαφορετικά κυνήγια.
Τα έχω φέρει στα μέτρα μου (σε μοδίστρα) γιατί ήθελα κάποιες αλλαγές..
Το πρώτο απο άποψη χώρων είναι φανταστικό ... με καταπληκτικούς ιμάντες που βολευουν στην επώμιση.. Το μόνο που πρόσθεσα ήταν ένας ιμάντας στη μέση εσωτερικός με κλίπς για καλύτερη στήριξη.. το μειονέκτημα που έχουν αυτά τα γιλέκα είναι ότι δεν μπορείς να έχεις ισοκατανομή βάρους μπρος-πίσω.. και είναι λογικό. οπότε η καλύτερη στήριξη στη μέση ήταν μονόδρομος.
Το δεύτερο απο άποψη χώρων και πρόσδεσης είναι καταπληκτικό.. το πρόβλημα ήταν οι ιμάντες στους ώμους που δεν με βολευαν στην επώμιση... τους άλλαξα με άλλους και έγινε μια χαρά.
Ελπίζω να βοηθησα ..
Δηλαδή όπως και να το κάνεις κάτι θέλουν ένα στήριγμα καπου
 
Το κακό με τα πιο πολλά γιλέκα-σακίδια είναι ότι ενω είναι φτιαγμένα για κυνήγι ...δεν τα φτιάχνουν κυνηγοί που κυνηγάνε ..!!! χαχαχα
σωστα....
πας και αγοραζεις πατελονι η γυλεκο και οι τσεπες δεν εχουν οχι θερμουαρ καν χρατς αυτοκολιτο λες και το φορας για να κατεβεις για καφε
 
Αυτο της univers φαινεται ποιοτικο γιλεκο αλλα αυτο το τσεπακι(?) αριστερα μαλλον δεν βολευει τους "αριστερα" επωμιζοντες...
 
Το νερό για τα σκυλιά είναι το θέμα εμείς την βγάζουμε
Έχω ένα τέτοιο 3λιτρο ..... εδώ και πολλά χρόνια..... μου το είχε φέρει φίλος από το Κόσοβο το 2000...... από το αμερικανικό στρατιωτικό πρατήριο.....28 ευρώ όταν εδώ πωλούνταν 50 φεύγα......το χρησιμοποιούσα στην πέρδικα και τα ορτύκια.......το πλεονέκτημα είναι ότι δε χρειάζεται να βάζεις βγάζεις μπουκάλια..... μια κομμένη μπάλα και δίνεις νεράκι στα σκυλιά..... ή ακόμα και στη χούφτα σου ρίχνεις νεράκι και πίνουν .....
 
Έχω ένα τέτοιο 3λιτρο ..... εδώ και πολλά χρόνια..... μου το είχε φέρει φίλος από το Κόσοβο το 2000...... από το αμερικανικό στρατιωτικό πρατήριο.....28 ευρώ όταν εδώ πωλούνταν 50 φεύγα......το χρησιμοποιούσα στην πέρδικα και τα ορτύκια.......το πλεονέκτημα είναι ότι δε χρειάζεται να βάζεις βγάζεις μπουκάλια..... μια κομμένη μπάλα και δίνεις νεράκι στα σκυλιά..... ή ακόμα και στη χούφτα σου ρίχνεις νεράκι και πίνουν .....
Έχω πάρει κάτι μπολ που ανοιγοκλεινουν που είναι για σκυλία ούτε χώρο πιάνει και βολεύει πολύ
 
Έχω πάρει κάτι μπολ που ανοιγοκλεινουν που είναι για σκυλία ούτε χώρο πιάνει και βολεύει πολύ
Έχω κι εγώ αλλά σαν την ευχρηστία και το μικρό βάρος της κομμένης μπάλας δεν έχει.... και με μια σακούλα μπορείς να δώσεις νερό και στο καπέλο σου.... και μετά είναι και δροσερό..... όπως είναι βρεγμένο.....
 
Back
Top