Κυνήγι & Πολιτική

Επίσης το οτι ο συριζα στις προγραμματικες του τοποθετήσεις έχει ταχθεί υπέρ της κατάργησης ή της χρονικής μείωσης του κυνηγίού ...πιθανά αυτό να αποτελέσει και κίνητρο για ορισμένους συμπετριώτες μας ...
Μη ξεχνάτε , πως μόνοι μας εχουμε βάλει τα δάχτυλά μας και εχουμε βγάλει τα μάτια μας ...είτε λόγω έλλειψης κυνηγετικής παιδείας ...ειτε λόγω οτι δε θωρακίσαμε (ΚΣΕ) τη κυνηγετική δραστηριότητα ωστε να μη μπορεί να την αγγίξει κανέις.
Βεβαια ο προεδρος ΚΣΕ ολα αυτα τα χρόνια ασχολούνταν με τη porsche cayenne του ...και όχι με το κυνηγι , γιατί εμεις του το επιτρέψαμε.
Ότανμ εμεις οι ίδιοι έπρεπε να πάρουμε "σκληρά" μέτρα απέναντι στο κυνήγι ...όπως πχ το κυνήγι της πέρδικας που έχει πλήγει λόγω της ενδημικότητας όσο κάνενα άλλο !!!

Περαστικά και με τις υγείες μας !!!

Ένα "καλό" παραδειγματάκι ...που δε χρειάζεται να εισαι αντικυνηγός για να μας διαολοστείλεις !!!
Η πινακίδα που κρατα ο κτηνίατρος ειναι αντιπροσωπευτικότατη !!!!! "ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ?"

http://www.www.zoosos.gr/article/6427/purovolemenos-petrites-ste-suro-allo-ena-thuma-ton-kunegon

Το θέμα είναι να δώσουμε να καταλάβουν όλοι ότι όποιος είναι κάτοχος και κρατάει ένα όπλο, δεν σημαίνει ότι είναι και κυνηγός...
 
Δεν ηξερα οτι η προεδραρα εχει και porche!!!!!!!!!!!!Nai σε μετρα αλλα σε σωστη κατευθυνση,ωστε εμεις οι νομιμοι να μπορουμε να ασκησουμε τη δραστηριοτητα μας.
Μαλλον ο κτηνιατρος δεν τα ξερη καλα,τη συμβαινη στην επαρχια;μπορει να ειναι μαλ.....κυνηγος αυτο που το εκανε ,μπορει ομως να ειναι καποιος που εχει κοτετσι !!!!!
ναι κοτετσι, στα χωρια αν δεν το ξερετε σηκωνουν το οπλο για την πλακα...ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ αγροτης σηκωσε ξυλο να κτυπηση το σκυλι για τι περασε κοντα του!!!!!!!
 
Πραγματικα οι τυποι εχουν ξεφυγει τελειως και ακομα δεν εχουν αναλαβει την εξουσια .micle..violin.
Θα μας κανει αυτος ο χαφιες μαθηματα συμβιωσης με την υπολοιπη κοινωνια λες και ειμαστε Μουτζαχεντιν η τιποτα ανθρωποφαγοι .big smile.
Διαβαστε τι γραφει ο τύπος :
Θα κυνηγαμε λεει μονο για να επιβιωσουμε και οχι για το χομπι
Οποτε μαγκες απο αυριο βγαζουμε γιλεκα ζωνες γαλοτσες και ολα τα συνεργα φοραμε ενα τομαρι απο προβατινα η απο επανω μας και αρχιζουμε να καβαλαμε απο το ενα κλωναρι στο αλλο κανοντας τους Ταρζαν η τους Ζουλου για να φερουμε κρεας να ταισουμε της οικογενειες μας .very funny..very funny.
Μα τι στο διαολο μαστουρωμενους τους εχει ολους ο Αλεξης ? .badboys.


Όχι κύριοι κυνηγοί, δεν θα απαγορεύσουμε το κυνήγι. Αλλά θα μάθετε να συμβιώνετε με την υπόλοιπη κοινωνία!

Ο Θέμης Δημητρακόπουλος, Συντονιστής της Ομάδας για τα Δικαιώματα και την Προστασία των Ζώων/Τμήμα Οικολογίας και Περιβάλλοντος ΣΥΡΙΖΑ, έγραψε του στο Facebook :
Φαγώθηκαν οι κυνηγοί με τις θέσεις μας για το κυνήγι, πως τάχα μου θα το καταργήσουμε, θα κλείσουμε τους κυνηγετικούς συλλόγους κι άλλα φαιδρά. Κι έσπευσαν ασθμαίνοντες και φωνασκούντες στον μελλοντικό πρωθυπουργό να αποσπάσουν διαβεβαιώσεις πως δεν θα καταργήσουμε αυτό που πουθενά ΔΕΝ λέμε πως θα καταργήσουμε. Το αυτονόητο, δηλαδή.Γιατί το κυνήγι θα πάψει να υπάρχει όταν ωριμάσουν οι συνθήκες και συνειδητοποιηθεί η κοινωνία. Μέσα από την παιδεία, την ενήμερωση ιδίως των νέων γενεών, ότι δεν είναι σπορ να σκοτώνεις ανυποψίαστα νοήμονα και συναισθανόμενα πλάσματα. Ότι άλλο το κυνήγι για λόγους επιβίωσης κι άλλο για να περνάω την ώρα μου και να παριστάνω τον τάχα μου οικολόγο και προστάτη του περιβάλλοντος.Εμείς λοιπόν, αυτό που λέμε ξεκάθαρα στις θέσεις μας στο κυβερνητικό πρόγραμμα του ΣΥΡΙΖΑ –θέσεις που προφανώς και παραμένουν σε ισχύ– είναι ότι το κυνήγι χρειάζεται αυστηρό έλεγχο, ρύθμιση και περιορισμό προς όφελος της βιοποικιλότητας, της άγριας ζωής και του περιβάλλοντος.Πουθενά δεν μιλάμε για κατάργηση του κυνηγιού – αυτά απλώς δεν γίνονται σε μια δημοκρατική και ευνομούμενη χώρα.Ομως και αυτά τα στοιχειώδη που εξαγγέλουμε, άρκεσαν για να θορυβήσουν τους κυνηγούς, όχι προφανώς την υγιώς σκεπτόμενη μερίδα τους που μας στηρίζει, αλλά εκείνους που κρατάνε τα κλειδιά των συμφερόντων των κυνηγητικών λόμπι.Ε, αυτή η λογική, αυτός ο τσαμπουκάς του ”εμείς είμαστε η δύναμη και οι ψήφοι και θα επιβάλουμε το δικό μας”, δεν περνάει πια στην κοινωνία. Δεν περνάει στη δική μας Αριστερά.Ο κόσμος δεν αλλάζει με απαγορεύσεις [βλέπε π.χ. ποτοαπαγόρευση και τα αποτελέσματά της στις ΗΠΑ].Ας το συνειδητοποιήσουν αυτό και οι φλογεροί της απο δω πλευράς, των ζωόφιλων: κάνουμε Μαραθώνιο, δεν σπριντάρουμε 100άρι.Τα πράγματα, οι συνήθειες, οι ”παραδόσεις” και τα στερεότυπα αλλάζουν με κόπο και τρόπο – και χρειάζονται χρόνο.Και αλλάζουν προπάντων θεσμικά και πολιτικά!Όχι κύριοι κυνηγοί, δεν θα απαγορεύσουμε το κυνήγι. Αλλά θα μάθετε να συμβιώνετε με την υπόλοιπη κοινωνία, που όλο και μεγαλύτερο μέρος της απορρίπτει το κυνήγι, με σεβασμό, σύνεση και διάθεση συνεννόησης και βελτίωσης της προβληματικής σημερινής κυνηγητικής κατάστασης.Θέμης Δημητρακόπουλοςσυντονιστής της Ομάδας για τα Δικαιώματα/Προστασία των Ζώων-Τμήμα ΟΙκολογίας-Περιβάλλοντος-Χωρικού Σχεδασμού ΣΥΡΙΖΑυγ: bonus track για την κυνηγετική κοινότητα, η φωτό ενός επιφανούς Έλληνα κυνηγού, {θα τον αναγνωρίσετε, δεν χρειάζεται να σας τον μαρτυρήσω} με τα ”τροπαιά” του, τα ανδραγαθήματά του, αναρτημένη υπερηφάνως σε κυνηγητικό ιστότοπο.Καμαρώστε τον, κύριοι της Κυνηγετικής Συνομοσπονδίας Ελλάδος.Αυτή την αθλιότητα, όχι, δεν σας την επιτρέπουμε πια. Πάνω απ’ τα πτώματά μας.
 
Last edited by a moderator:
κρητηlive.gr μιχελλογιανακης δεν θα καταργησουμε το κυνηγι αλλατο το 40 τοις εκατο της υπαιθρου θα τεθη υπο αυστηρη προστασια!!!!!!!!!!!!
βγαλτε κατοικημενες περιοχες παραθαλλασιες υπαρχοντα καταφυγια ,συν τα νατουρα και ζεπ οπως λενε ,και στην καλυτερη περιπτωση μας βλεπω σε κοτετσια.big smile.
 
κρητηlive.gr μιχελλογιανακης δεν θα καταργησουμε το κυνηγι αλλατο το 40 τοις εκατο της υπαιθρου θα τεθη υπο αυστηρη προστασια!!!!!!!!!!!!
βγαλτε κατοικημενες περιοχες παραθαλλασιες υπαρχοντα καταφυγια ,συν τα νατουρα και ζεπ οπως λενε ,και στην καλυτερη περιπτωση μας βλεπω σε κοτετσια.big smile.
θα συναντιόμαστε συχνά αφού θα είναι λιγα τα μέρη :)
 
Δεν ήμουν ποτέ ψηφοφόρος των ΑΝΕΛ, ούτε θέλω να σας προτρέψω ή να αποτρέψω για κάτι τέτοιο αλλά σκεπτόμενος ότι σε περίπτωση που ο ΣΥΡΙΖΑ είναι κατά των κυνηγών (αν και έχουμε διαβεβαιώσεις ότι θα είναι κοντά μας) και σε ενδεχόμενο συνκυβέρνησης με τους ΑΝΕΛ, εχθές μου ήρθε φλασιά να στείλω προσωπικό e-mail στον Πάνο Καμμένο και του έγραψα να μου απαντήσει αν είναι η θέση του κοντά στους Έλληνες κυνηγούς. Προς τιμήν του, μου απάντησε σε λίγες ώρες. Θα ήταν σωστό (νομικά) να δημοσιεύσω την απάντησή του;
 
Καμαρώστε τους.....http://www.ihunt.gr/content/synantisi-samara-me-papadodima

Αυτό τώρα είναι ρεπορτάζ;;;;Οι συναντήσεις ΚΣΕ-ΣΥΡΙΖΑ έγινε τούρκικο σήριαλ,αλλά αυτή η συνάντηση ήταν και γαμώ!!Μάλιστα πρέπει να έφαγαν και για κύριο πιάτο φασιανό για να φανεί το καλό κυνηγετικό κλίμα..
Λοιπόν για να ξεκαθαρίζουμε λίγο τα πράγματα,όποιος μιλάει για το δικαίωμά μας στο κυνήγι και δεν κάνει κριτική στο πως είναι σήμερα το κυνήγι τότε σκέφτεται με λάθος βάση.
Και εξηγούμαι! Λέει το "αντικειμενικό" άρθρο: Επιβεβαιώθηκαν οι παραδοσιακά πάγιες θέσεις της Νέας Δημοκρατίας υπέρ της κυνηγητικής δραστηριότητας όπως αυτή λειτουργεί σήμερα, για το καλό της αειφορίας, του περιβάλλοντος και της ανάπτυξης.

Εγώ κυνηγετική δραστηριότητα όπως λειτουργεί σήμερα ΔΕΝ ΘΕΛΩ.Γιατί;;;;;
Γιατί δεν θέλω καρτεριτζίδες μπεκάτσας οπως σήμερα, γιατί δεν θέλω θήρευση απαγορευμένων ειδών όπως σήμερα, γιατί δεν θέλω αντιεπιστημονικά να απαγορεύουν το κυνήγι σε περιοχές όπου αργότερα ξεφυτρώνουν βίλες, ξενοδοχειακες μονάδες, εργοστάσια κ.α. όπως σήμερα, γιατί δεν θέλω κυνηγούς χωρίς παιδεία όπως σήμερα και κυρίως,μιας και αναφέρεται συνέχεια η παράδοση,ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ το κυνήγι να είναι εμπόρευμα όπως σήμερα(ακριβές άδειες για υπηρεσίες που δεν προσφέρονται ούτε στο ελάχιστο).

Χαλίφη εγώ δεν θα διαλέξω,ούτε τη σκύλλα ούτε και τη χάρυβδη!Αλλά είναι να γελάς με ανθρώπους που μας μεταχειρίζονται σαν πιόνια και μας πάνε από την αγκαλιά του Αλέξη στην αγκαλιά του Αντώνη.Καρεκλοκένταυροι!!!!
Δωρεάν κυνήγι για όλους, γιατι η Ελληνική ύπαιθρος δεν είναι ιδιοκτησία κανενός, με νόμους που να εφαρμόζονται και με κυνηγετική παιδεία!
υ.γ.Τα παραπάνω είναι προσωπική άποψη και μόνο.
 
Δωρεάν κυνήγι για όλους, γιατι η Ελληνική ύπαιθρος δεν είναι ιδιοκτησία κανενός, με νόμους που να εφαρμόζονται και με κυνηγετική παιδεία!

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτήν την πρόταση! Πολλά πράγματα μπορούν να διορθωθούν εσωτερικά. Πόσο δύσκολο είναι να μην πηγαίνει κάποιος για καρτέρι μπεκάτσας, ή να λέει μια καλημέρα, ή να μην ανεβάζει φωτογραφίες με 100 τσίχλες στο καπό του αυτοκινήτου κλπ???
 
Δηλαδή εγώ που λατρεύω το κυνήγι , που είμαι στα βουνά από μικρό παιδί , πρέπει να κάνω το εξής...

Πρέπει να βρω έναν τρόπο να ξεχάσω (ίσως με λοβοτομή, ίσως με κάποιο θαυματουργό χάπι ) όλα αυτά που μου έχουν συμβεί σε προσωπικό επίπεδο.
Δηλαδή να ξεχάσω τα απίστευτα χαράτσια ,τον ΕΝΦΙΑ, τους παράλογους και υψηλούς φόρους στην εταιρεία μου ,το επικείμενο κλείσιμο της επιχείρησης μου , τους υπερβολικούς φόρους (τέλη , φόρους πολυτελείας) στην κινητή ιδιοκτησία μου , στις υπερβολικές ανατιμήσεις των αγαθών , ρεύμα κλπ , την υποβίβαση της ποιότητας της ζωής μου και της οικογένειας μου αφού αδυνατώ πλέον να κάνω βασικά πράγματα .

Το σημαντικότερο όμως πρέπει να βρω έναν τρόπο να ξεχάσω ότι τα παιδιά μου δεν θα κάνουν οικογένεια αφου με 400 ευρώ βασικό δεν είναι δυνατόν ούτε καν να το σκεφτούν , ίσως πρέπει να μην σκέφτομαι ότι θα φύγουν από την πατρίδα τους όπως έκαναν 400.00 μυαλά που δεν θα ξαναγυρίσουν ποτέ πίσω .

Πρέπει να βρω έναν τρόπο να ξεχάσω την ΠΛΗΡΗ απώλεια των δικαιωμάτων των εργαζομένων με άδικους νόμους που ευνοούν ξεκάθαρα τους επιχειρηματίες αφου μπορούν πλέον να κάνουν ότι γουστάρουν εις βάρος των εργαζομένων.

Πρέπει να βρω έναν τρόπο να ξεχάσω την ΠΛΗΡΗ απώλεια της εθνικής μας κυριαρχίας , μετατρέποντας μας σε κοινούς ζητιάνους χωρίς ίχνος αξοπρέπειας.

Πρέπει να βρω τρόπο να ξεχάσω τις 6.000 αυτοκτονίες που στην συντριπτική τους πλειοψηφία προκλήθηκαν απο οικονομικές καταστροφές .

Πρέπει να βρω τρόπο να ξεχάσω τους 1.500.000 άνεργους και δυστυχισμένους, τους άνεργους φίλους μου που πάω κρυφά σπίτι τους και με διάφορες δικαιολογίες, για να μην τους φέρω σε δύσκολη θέση , αφήνω ρούχα και τρόφιμα.

Πρέπει να ξεχάσω την σύνταξή μου , για την οποία πληρώνω ανελλιπώς τις εισφορές μου εδώ και δεκαετίες , όπως επίσης να ξεχάσω και την διάλυση του συστήματος υγείας που έντεχνα λειτουργεί υπέρ του ιδιωτικού συστήματος υγείας .Φυσικά πρέπει να ξεχάσω την πλήρη υποβίβαση της παιδείας κλπ

Είναι πάρα πολλά αυτά που πρέπει να ξεχάσω..........

Αφού λοιπόν καταφέρω να τα κάνω όλα αυτά , τότε θα ξαναψηφίσω τους ΙΔΙΟΥΣ που κυβερνούν εδω και 40 χρόνια γιατί οι βολεμένοι Πρόεδροι και οι παρατρεχάμενοι τους , μου είπαν ότι ο ΣΥΡΙΖΑ θα μου κόψει το κυνήγι.

Βέβαια και εδώ θα έχω ένα σχετικό πρόβλημα διότι θα πρέπει να ξεχάσω ποιοι είναι αυτοί που κατάφεραν να απαγορεύσουν το 40% της Ελληνικής γης , όχι βέβαια για την προστασία της πανίδας , αλλά για άλλους σκοπούς (βλέπε παράνομες οικοπεδοποίησεις εκτάσεων κλπ).
Πρέπει να ξεχάσω ποιοι είναι αυτοί που έχουν αφήσει ΟΛΑ αυτά τα χρόνια το κυνήγι να είναι έρμαιο του κάθε οικολόγου ώστε να μπορεί να το προσβάλει και να το διακόπτει ότι ώρα γουστάρει.
Πρέπει να ξεχάσω ποιοι είναι αυτοί που έφτασαν ,εν μέσω οικονομικής κρίσης , την άδεια στα 160 ευρώ .
 
Last edited by a moderator:
Τα κομματόσκυλα είναι παντού, προσωπικά δεν περίμενα και κάτι διαφορετικό. Κατ'αρχάς δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να είναι θέμα διαπραγμάτευσης με την εκάστοτε κυβέρνηση το αν θα κυνηγήσω ή όχι. Δηλαδή μπορώ να το καταλάβω αλλά το απεχθάνομαι! Επίσης, το κυνήγι το λατρεύω αλλά ούτε για ένα δευτερόλεπτο δεν το σκέφτομαι όταν προσπαθώ να αποφασίσω τι θα ψηφίσω.
 
Απο το αρθρο του Ν.Φωτακοπουλου κρατησα ενα κομματι που πιστευω οτι κρυβεται και ολο το ζουμι :
Οι μάσκες έπεσαν! Η Κυνηγετική Συνομοσπονδία στηρίζει ανοικτά την Νέα Δημοκρατία…

Κείμενο: Ν. Φωτακόπουλος
Αν είστε από αυτούς που είχαν επιφυλάξεις και ερωτηματικά για την όψιμη και ασυνήθιστη αντιπαλότητα της ηγεσίας της Κυνηγετικής Συνομοσπονδίας Ελλάδος απέναντι στον ΣΥΡΙΖΑ μάλλον δικαιώνεστε. Οι εξελίξεις έρχονται να επιβεβαιώσουν τον …λάκκο που έκρυβε η πρωτοφανής επιθετικότητα της διοίκησης της ΚΣΕ απέναντι σε ένα πολιτικό κόμμα το οποίο βρίσκεται ένα βήμα πριν την εξουσία, μόλις λίγες μέρες πριν την εκλογική λαϊκή ετυμηγορία. -Η σφοδρή προεκλογική επίθεση της ΚΣΕ κρίνεται ως αδικαιολόγητη ακόμα και από τους πλέον μετριοπαθείς κυνηγούς έστω και αν κάποιες αντικυνηγετικές θέσεις του ΣΥΡΙΖΑ δημιούργησαν κάποια ανησυχία στους κυνηγούς….. έστω και αν τέθηκαν υπό αναθεώρηση μετά την συνάντηση του κ Αλέξη Τσίπρα με την αντιπροσωπεία της ΚΣΕ.:rolleyes:

Ενταξει ο ανθρωπος ειναι υποστηρικτης του Συριζα δικαιωμα του ειναι κιολας αλλα το να γραφει τετοιες ανακριβειες οτι ταχα στο Συριζα μετα την συναντηση που ειχαν με τον Προεδρο της ΚΣΕ αναθεωρησαν τις θεσεις τους για το κυνηγι πραγματικα μου προκαλει εμμετο
Εδω βγαινουν επικεφαλης απο το τμημα της οικολογιας και του περιβαλλοντος του Συριζα οπως ο Θεμης Δημητρακοπουλος και με αυταρχικο τροπο αφου μας περναει απο 100 γενιες μας ενημερωνει οτι η θα ακολουθησουμε τις θεσεις τους η θα περασουμε πανω απο τα πτωματα τους τελειως δημοκρατικα .smashfrak.
Για τον Τρεμοπουλο και για τις θεσεις του για το κυνηγι τι εχει να μας πει ο πρωην Πασοκατζης και νυν Συριζαιος Φωτακοπουλος ?
Τι εχει να μας πει για την καταργηση της θηροφυλακης και την αμεση προσληψη Δασικων υπαλληλων κομματοσκυλων που τους βλεπαμε τοσα χρονια στο φυλακιο της Χασιας να αραζουν στην καρεκλα με την φραπεδια στο χερι αγναντευοντας τα καραβια στην Ελευσινα αν πλεουν ?
Πραγματικα εμμετος και τιποτα αλλο
Δεν πειραζει η πορεια θα δειξει
Απλα κατα τις αρχες Αυγουστου μην αρχισουμε τις γκρινιες περιμενοντας να θεωρησουμε τις αδειες γιατι τοτε θα ειναι αργα για ολους μας
Οσο για τους Φωτακοπουλους
Την ακρη θα την βρουν φραγκα εχουν το εξωτερικο να ειναι καλα δεν προκειται να μεινουν μετα οπλα κρεμασμενα
 
Απο το αρθρο του Ν.Φωτακοπουλου κρατησα ενα κομματι που πιστευω οτι κρυβεται και ολο το ζουμι :
Οι μάσκες έπεσαν! Η Κυνηγετική Συνομοσπονδία στηρίζει ανοικτά την Νέα Δημοκρατία…

Κείμενο: Ν. Φωτακόπουλος
Αν είστε από αυτούς που είχαν επιφυλάξεις και ερωτηματικά για την όψιμη και ασυνήθιστη αντιπαλότητα της ηγεσίας της Κυνηγετικής Συνομοσπονδίας Ελλάδος απέναντι στον ΣΥΡΙΖΑ μάλλον δικαιώνεστε. Οι εξελίξεις έρχονται να επιβεβαιώσουν τον …λάκκο που έκρυβε η πρωτοφανής επιθετικότητα της διοίκησης της ΚΣΕ απέναντι σε ένα πολιτικό κόμμα το οποίο βρίσκεται ένα βήμα πριν την εξουσία, μόλις λίγες μέρες πριν την εκλογική λαϊκή ετυμηγορία. -Η σφοδρή προεκλογική επίθεση της ΚΣΕ κρίνεται ως αδικαιολόγητη ακόμα και από τους πλέον μετριοπαθείς κυνηγούς έστω και αν κάποιες αντικυνηγετικές θέσεις του ΣΥΡΙΖΑ δημιούργησαν κάποια ανησυχία στους κυνηγούς….. έστω και αν τέθηκαν υπό αναθεώρηση μετά την συνάντηση του κ Αλέξη Τσίπρα με την αντιπροσωπεία της ΚΣΕ.:rolleyes:

Ενταξει ο ανθρωπος ειναι υποστηρικτης του Συριζα δικαιωμα του ειναι κιολας αλλα το να γραφει τετοιες ανακριβειες οτι ταχα στο Συριζα μετα την συναντηση που ειχαν με τον Προεδρο της ΚΣΕ αναθεωρησαν τις θεσεις τους για το κυνηγι πραγματικα μου προκαλει εμμετο
Εδω βγαινουν επικεφαλης απο το τμημα της οικολογιας και του περιβαλλοντος του Συριζα οπως ο Θεμης Δημητρακοπουλος και με αυταρχικο τροπο αφου μας περναει απο 100 γενιες μας ενημερωνει οτι η θα ακολουθησουμε τις θεσεις τους η θα περασουμε πανω απο τα πτωματα τους τελειως δημοκρατικα .smashfrak.
Για τον Τρεμοπουλο και για τις θεσεις του για το κυνηγι τι εχει να μας πει ο πρωην Πασοκατζης και νυν Συριζαιος Φωτακοπουλος ?
Τι εχει να μας πει για την καταργηση της θηροφυλακης και την αμεση προσληψη Δασικων υπαλληλων κομματοσκυλων που τους βλεπαμε τοσα χρονια στο φυλακιο της Χασιας να αραζουν στην καρεκλα με την φραπεδια στο χερι αγναντευοντας τα καραβια στην Ελευσινα αν πλεουν ?
Πραγματικα εμμετος και τιποτα αλλο
Δεν πειραζει η πορεια θα δειξει
Απλα κατα τις αρχες Αυγουστου μην αρχισουμε τις γκρινιες περιμενοντας να θεωρησουμε τις αδειες γιατι τοτε θα ειναι αργα για ολους μας
Οσο για τους Φωτακοπουλους
Την ακρη θα την βρουν φραγκα εχουν το εξωτερικο να ειναι καλα δεν προκειται να μεινουν μετα οπλα κρεμασμενα
Δεν μπορω ρε φιλε να μην συμφωνησω...Κοντος ψαλμος αλληλουια.shake hands.
 
Την ανάρτηση δεν την έκανα για να κουβεντιάσουμε ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ τις θέσεις του ΣΥΡΙΖΑ.
Θέσεις που επαναλαμβάνω δεν αρέσουν σε κανέναν κυνηγό.
Την ανάρτηση την έκανα για δύο λόγους.
Ο πρώτος λόγος είναι για να δείξω ότι τα κίνητρα όλων αυτών που ξύπνησαν από τον λήθαργο τους ένα μήνα πριν τις εκλογές, δεν είναι η προάσπιση του κυνηγίου , αλλά τα προσωπικά κομματικά τους συμφέροντα.
Ο δεύτερος λόγος είναι το εξαιρετικά μεγάλο ολίσθημα της ηγεσίας να ξεκινήσει έναν πόλεμο με την αυριανή κυβέρνηση. Αντί να ξεκινήσουν έναν εποικοδομητικό διάλογο (οχι βέβαια ένα μήνα πριν τις εκλογές αλλά πολύ πιο πριν) και να εξηγήσουν κάποια πράγματα σχετικά με το κυνήγι , αυτοί ξεκίνησαν μια σφοδρή και ανόητη αντιπαράθεση.Εναν πόλεμο με τον οποίο ταυτίστηκαν πολλοί συνάδελφοι ρίχνοντας λάδι στην φωτιά με ανούσιους χαρακτηρισμούς.
Θέλετε να μιλάμε για εμετούς , για ξεβράκωτους Τρεμόπουλους , για τρελούς Δημητρακόπουλους και να τους βρίζουμε όλη μέρα;;;;;
Νομίζετε ότι με αυτό θα βγούμε έστω και στο ελάχιστο κερδισμένοι;;;;;;;
Ακατάλληλη τακτική φίλοι μου την οποία μας την επέβαλαν γερασμένοι άνθρωποι με σκουριασμένες αντιλήψεις.
 
μετά τα λάθη και τον πανικό αποκαλύπτεται η προχειρότητα και η εδώ και πολύ καιρό η διασπασμένη συνοχή της κυνηγετικής ηγεσίας
μετά τις εκλογές θα αλλάξουν πολλά και θα μάθουμε αλήθειες
στην έκθεση είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν θα δούμε τους ίδιους ισόβιους στις ίδιες θέσεις και καρέκλες

http://kynoclub.gr/2015/01/18/διαψεύδει-τώρα-η-κσε-ότι-στηρίζει-την-ν/
http://kynoclub.gr/2015/01/17/τα-παρατάω-ή-τραβάτε-με-και-ας-κλαίω/
http://kynoclub.gr/2015/01/16/το-να-συνεδριάζουμε-επειγόντως-μετά-τ/
 
Back
Top