Κυνήγι & Πολιτική

.Ας ελπίσουμε οι κυνηγετικές οργανώσεις να μην πέσουν στην παγίδα (έχουν πέσει ήδη δηλαδή) της κομματικής αντιπαράθεσης με τον ΣΥΡΙΖΑ και να κάτσουν να συζητήσουν με τους αυριανούς υπουργούς και να εξηγήσουν με επιχειρήματα στην ηγεσία τι σημαίνει κυνήγι για τον τόπο και τι σημαίνει ο ΥΠΕΚΑ να είναι ένας δίκαιος και συνεργάσιμος άνθρωπος.


http://left.gr/news/synantisi-alexi-tsipra-me-tin-kynigetiki-synomospondia-elladas
 
Last edited by a moderator:
Αερολογίες, ανακρίβειες.....καμιά διαφορά από ό,τι περίμενα να ακούσω από οποιοδήποτε 15 μερες πριν τις εκλογες
 
Δεν ξέρω αν το έχετε συζητήσει στο φόρουμ καθώς τις τελευταίες μέρες είμαι απών αλλά ρίξτε μια ματιά στο ερωτηματολόγιο του Ελληνικού Παρατηρητήριου Βιοποικιλότητας.. http://www.biodiversitygr.org/
 
http://www.enikos.gr/ekloges-2015/290436,Tsipras:_“Weydh_kai_provokatorika”_ta_dh.html
Εγω παλι γιατι πιστευω ότι η συναντηση αυτή εγινε για το Θεαθήναι ? .goodboy.

Μα είναι δυνατον να πιστεψω ότι ο Τσιπρας και οι ψετοοικολογουντες της παραταξης του .violin.
τουτέστιν .violin.
αυτοι που ισοπεδωνουν στο περασμα τους ότι κρεμιέται στο τσιγκελι της χασαποταβέρνας και από την άλλη κανουν λογο και ολοκληρο σαματα για την μειωση της κυνηγετικης δραστηριοτητας για την προστασια της εισερχομενης γερακότσιχλας .ghe.
να αλλαξαν γνωμη για το Κυνηγι και τους Κυνηγους ? .very funny.
Εδώ συνεργαστηκαν με τον Σλαβοτουρκοσκοπιανο Τρεμοπουλο :mad:και την ομαδα των οικολογων που μας αποκαλουν εδώ και πολλα χρονια ως βασανιστες -δολοφόνους -τυρρανους και τομαρια χωρις οικτος :mad:που το μονο που μας νοιαζει είναι να αφαιρέσουμε την ζωη των θηλαστικων -πτηνων κτλ για να γεμισουμε το πιατο μας και να δειξουμε το αντριλικι μας εις βαρος των ανυπεράσπιστων ζωντανων :mad:
Απλα μετα τον χαμο που εχει γινει βγηκε τωρα ο Τσιπρας να μαζεψει τα ασσυμαζευτα
Ενταξει το δουλεμα εχει ξεπερασει κάθε οριο
Τι άλλο θα κανουν για τους ψηφους ρε φουστη μου .xm..xm.
 
Δεν ξέρω αν το έχετε συζητήσει στο φόρουμ καθώς τις τελευταίες μέρες είμαι απών αλλά ρίξτε μια ματιά στο ερωτηματολόγιο του Ελληνικού Παρατηρητήριου Βιοποικιλότητας.. http://www.biodiversitygr.org/
ας κάνουν αυτοί την δουλειά τους κι εμείς την δική μας ;)
 
Ποιανού ήταν η πρωτοβουλία ;;;;; .ha ha ha.
αυτών που την ζήτησαν
έστω και συνάντηση για το θεαθήναι να ήταν σημασία έχει ήμασταν εκεί
όλες αυτές οι συναντήσεις έτσι είναι
εγώ εύχομαι αυτή η παρουσία και <όχληση> να είναι και μετά τις εκλογές
 
Το άρθρο είναι προσεκτικά γραμμένο και δεν αναφέρει ποιανού ήταν η πρωτοβουλία...;)
Αυτό από μόνο του "βρωμάει"....
αυτό ΕΜΕΝΑ μου λέει πως η πρωτοβουλία κάθε άλλο παρά αγαθή ήταν....
Επίσης, ακριβώς αυτή η συμπεριφορά και των 2 πλευρών δεν προδικάζει τίποτε καλό για το επόμενο διάστημα...
Έπρεπε να ζητήσουν ξεκάθαρη τοποθέτηση στα δημοσιεύματα και ας μη γινόταν "συνάντηση κορυφής".....ας απαντούσε ένας εκπρόσωπος....
 
Το άρθρο είναι προσεκτικά γραμμένο και δεν αναφέρει ποιανού ήταν η πρωτοβουλία...;)
Αυτό από μόνο του "βρωμάει"....
αυτό ΕΜΕΝΑ μου λέει πως η πρωτοβουλία κάθε άλλο παρά αγαθή ήταν....
Επίσης, ακριβώς αυτή η συμπεριφορά και των 2 πλευρών δεν προδικάζει τίποτε καλό για το επόμενο διάστημα...
Έπρεπε να ζητήσουν ξεκάθαρη τοποθέτηση στα δημοσιεύματα και ας μη γινόταν "συνάντηση κορυφής".....ας απαντούσε ένας εκπρόσωπος....
δεν γίνεται για κανένα όχι μόνο για τους κυνηγούς σε προεκλογική περίοδο αφού μετά αλλάζουν προς το καλύτερο η το χειρότερο ;)
 
Ακριβώς γι αυτό δεν έπρεπε να εκτεθούν έναντι των κομμάτων, Μάκη.....τη πάτησαν και πριμοδότησαν κάποιους που θεωρούν ότι τα αυγά τα κάνει ο....Βασιλόπουλος
 
Ακριβώς γι αυτό δεν έπρεπε να εκτεθούν έναντι των κομμάτων, Μάκη.....τη πάτησαν και πριμοδότησαν κάποιους που θεωρούν ότι τα αυγά τα κάνει ο....Βασιλόπουλος
σωστός και συμφωνώ
δεν νομίζω όμως ότι πριμοδότησαν γιατί έχω ζήσει καταστάσεις του τύπου σε συγκέντρωση του ΚΕΚ να παρουσιάζονται βουλευτές κομμάτων και κάποιοι ηγέτες μας την άλλη μέρα να τους κάνουν συγκέντρωση σε άλλους χώρους και να τους πριμοδοτούν
πιστεύω ότι με το ΣΥΡΙΖΑ δεν έχουν φθάσει ακομα σ αυτή την σχέση μίσους και αγάπης
απλά λέω αυτό που δεν ήθελα να πώ:
το μαγαζάκι τους κοιτάνε σίγουρα,για το κυνήγι δεν είμαι σίγουρος ;)
 
Δεν θα έπρεπε να τους δουν μαζί 13 μερες πριν τις εκλογές.....μου θύμησαν τη φωτό με τον Τρεμόπουλο....όλοι τρέχουμε να βγάλουμε φωτό με τον επόμενο αρχηγο......ξεράσματα άλλης εποχής
 
Συνεχίζετε να σχολιάζετε τα παντα που αφορούν τον ΣΥΡΙΖΑ και να δίνετε δικες σας παντα αρνητικές ερμηνείες ....και δεν σχολιάζετε καθολου τα εξής....

Καποτε είχαμε 350.000 κυνηγούς οι οποιοι μετα απο την καταστροφική πολιτικη της παρούςης και των προηγούμενων κυβερνήσεων ο αριθμός συρρικνώθηκε σε καμια εκατοστή χιλιάδων.
Τι δεν καταλαβαίνετε ρε μαγκες;;;;;
Το κυνηγι κόπηκε σε πανω απο 200.000 κυνηγούς......γιατι δεν μιλατε για τους συναδέλφους μας που αδυνατούν να βγουν για κυνηγι;;;;
Αμφιβάλει κανείς οτι αυτοί οι εκατο χιλιαδες που έμειναν αν συνεχιστει η ίδια κατάςταςη δεν θα μείνουν τελικα ούτε οι μισοί;;;;
Ανεχόμαστε και δεν μιλάμε καθολου για το απαράδεκτο καθεστώς της ετήσιας ρυθμιστικής που μπορεί να την προσβάλει ο κάθε σαχλαμάρες οικολόγος , ανεχόμαστε τις αμέτρητες και αναίτιες απαγορεύσεις περιοχών που έχουν γινει σε όλη την επικράτεια , ανεχόμαστε ένα σωρό καταστάσεις εις βάρος μας .
Θελεις να ψηφίσεις ΝΔ-ΠΑΣΟΚ;;;;;;; Με γεια σου με χαρά σου....και το εννοώ.
Μην μου βάζεις ομως μπροστα το κυνήγι ρε αδερφέ για να δικαιολογήσεις τις επιλογές σου.........:)
 
Η κουβέντα είναι γενική και αναφέρεται στο αν θα έπρεπε να συναντηθούν οι "δικοί μας" με τα όποια κόμματα, αυτή την εποχή
 
Δηλαδη για να καταλαβω βρε Διονυση
Θεωρεις ότι όλα αυτά που συζητάμε εδώ μεσα είναι επειδή θελουμε να δικαιολογήσουμε την ψηφο μας στο Πασοκ η την ΝΔ ?
Μα εδώ είναι ξεκαθαρο ότι πεφτει απιστευτο δουλεμα από την πλευρα του Συριζα για τις αρνητικες θεσεις που εχει παρει προς το κυνηγι και ολο αυτό ξαφνικα την τελευταια εβδομαδα πριν τις εκλογες προσπαθουν να το αλλαξουν μετα την δημοσιοποιηση στα ΜΜΕ
 
Ενταξει Κωστα...

Δεν βλεπω ομως να σχολιάζετε την καταστροφη που έχει υποστεί ΗΔΗ το κυνήγι και ασχολείστε με πραγματα που ΠΙΘΑΝΟΝ να συμβούν.
 
Back
Top