Καρεκλάκι για το καρτέρι

Και αυτο το καρεκλακι ειναι δωρο απο ενα φιλο...

Ιδιοκατασκευη παρακαλω....shake hands..shake hands..shake hands.

iL6ezA1.jpg


Ls5qrI0.jpg
 
  1. Και αυτο το καρεκλακι ειναι δωρο απο ενα φιλο...
Ιδιοκατασκευη παρακαλω....shake hands..shake hands..shake hands.

iL6ezA1.jpg


Ls5qrI0.jpg
Το παξιμαδακι που βιδωνουν οι άλλες τρεις βίδες πως έγινε; έψαχνα παλαιότερα βρω κάτι αντίστοιχο. Είχα σκεφτεί να κολλήσω 3 βίδες στην κεφαλή τους και να βιδωσω τα τορνευτα πόδια μιας και τέτοιο παξιμαδακι δε βρηκα.
Μόνη ένσταση το ξύλο οξύας στα πόδια, το οποίο δεν ενδείκνυται για κατασκευές σε εξωτερικους χώρους.
 
Last edited by a moderator:
Καλοριζικο το καρεκλοσακιδιο.
Εχω ενα τετοιο σε φαιοπρασινο.
Ειναι λιγο ενοχλητικο σε μεγαλη διαδρομη τα σιδερα που σε πληγωνουν λιγο αλλα για κοντινες αποστασεις ειναι πολυ καλο και πρακτικο.
Παντως απ το να κουβαλαω και σακιδιο και ξεχωριστο καρεκλακι το προτιμω.
 
Ενας απο τους λογους που δεν παιρνω ειναι πως πιανομαι οταν ειμαι καθιστος, συν του οτι δεν ριχνω σωστα. Συνηθως στα μερη που κυνηγαω εχει πετρες, οποτε το αυτοσχεδιο καθισμα ειναι ευκολο να γινει, περσι ομως πηγαμε με τον Ευριπιδη σε ενα μερος που η μεγαλυτερη πετρα ηταν σαν σκαγι. Εκει τα ειδα ολα, οποτε την επομενη φορα ειχα παει με αυτοσχεδιο ξυλινο σκαμνακι
 
Ενας απο τους λογους που δεν παιρνω ειναι πως πιανομαι οταν ειμαι καθιστος, συν του οτι δεν ριχνω σωστα. Συνηθως στα μερη που κυνηγαω εχει πετρες, οποτε το αυτοσχεδιο καθισμα ειναι ευκολο να γινει, περσι ομως πηγαμε με τον Ευριπιδη σε ενα μερος που η μεγαλυτερη πετρα ηταν σαν σκαγι. Εκει τα ειδα ολα, οποτε την επομενη φορα ειχα παει με αυτοσχεδιο ξυλινο σκαμνακι
Βικτωρα,οταν εχει "ενδιαφερον"στεκομαι και στο ενα ποδι!Ειναι βολικα τα ρημαδια,δε λεω!
Ενα φεγγαρι,χρησιμοποιουσα ενα σαν του Τεο,φαιοπρασινο.Μολλις εχασα δυο-τρια πουλια....
Τωρα το'χω στο πορτ μπαγκαζ γεματο φυσιγγια.Θα μου πεις"αυτο σου εφταιγε"?Οχι βεβαια!Εγω ο μαλ....που το 'παιξα ανετος!Για να μην το ξαναπαιξω ....του αλλαξα καθηκοντα!;)
 
δεν εχω χρησιμοποιείσει ποτέ σκαμνακια αλλά ένεκα η μέση ας υπαρχει και ας μην χρησιμοποιηθεί. Ετσι κι αλλιώς άλλο σάκο δεν είχα για το κυνήγι και ετσι κι αλλιώς υποθέτω οταν και αν χρειαστεί να τουφεκησω θα σηκωνομαι
 
Back
Top