Καρεκλάκι για το καρτέρι

Άρη είδες το link που έβαλα πιο πάνω; Τι λες;
Καλα ειπε ο Χρηστος, Αρι... Τι πεταγεσαι εσυ ρε περιεργε? .hit. Ρωτησε ο ανθρωπος κατευθειαν τον πιο εμπειρο....sarcastic.
Πολυ καλο Χρηστο κ αθανατο οπως λεει κ ο παρατερχαμενος μου.yelling., δεν βουλαιζει, δεν σπαει, δεν χαλαει αλλα ειναι λιγο χαμηλο... Αν εισαι πολυ ψηλος δεν βολευει με τιποτα...
 
Ότι σκαμνί έχω πάρει στον βάλτο έχει διαλυθεί και μάλιστα πολύ σύντομα. Αυτό που τα κάνει ευάλωτα δεν είναι τόσο το βάρος μου, αφού στην στεριά δεν έχει σπάσει ποτέ σκαμνί, όσο η τάση να βουλιάζουν και ταυτόγχρονα να ανοίγουν. Ουσιαστικά η αντίσταση δεν ασκείται στα πόδια με το έδαφος αλλά όλο το ζόρι το τρώει η βίδα που συνδέει τα πόδια. Έχω σκεφτεί να τα δέσω τα πόδια στο μέγιστο άνοιγμα, δηλαδή να σχηματιστεί ένα τρίγωνο, ώστε να αντισταθμίσει την τάση που έχουν να ανοίγουν, αλλά δεν το έχω κάνει ποτέ.

Γιωργο στο μοντελο που χρησιμοποιω εγω δεν τρεχει τετοιο θεμα. Για μενα δεν πρεπει να υπαρχει πιο ποιοτικο καρεκλακι στο κοσμο. Κοστιζει βεβαια πεντε φορες απο τα αλλα που κυκλοφορουν στην αγορα.
 
Εγώ κανονικά με το ύψος μου και τα κιλά μου θα πρέπει να κουβαλάω μαζί μου κανέναν τσιμεντόλιθο, μόνο αυτός με σηκώνει.:(
 
Εγώ κανονικά με το ύψος μου και τα κιλά μου θα πρέπει να κουβαλάω μαζί μου κανέναν τσιμεντόλιθο, μόνο αυτός με σηκώνει.:(
Mην αγχωνεσαι. Υπαρχουν και καρεκλακια που αντεχουν μεχρι και 250 κιλα βαρος και ρυθμιζονται για 75 εκ υψος.
 
αρμάνια δεν έχει ούτε walkstool ούτε Verney και ούτε ξέρει πότε θα ξαναφέρει - ΤΟΥΡΗΣ δεν είναι αντιπρόσωπος πλέον - Καλκαντζάκος έχει τα basic αλλά μπορεί να φέρει comfort 65 στα €90

δοκίμασα σε ένα σκαμπό ακριβώς 75cm να κάτσω και είναι πολύ ψηλό οπότε μάλλον για 65cm με βλέπω
 
Επειδη την πρωτη φορα που ανεβηκα Εβρο το νερο ηταν μονιμα μεχρι τη μεση μου, εφτιαξα μονος μου αυτο το καρεκλακι... Κοστος λιγοτερο απο 20 ευρω, του προσαρμοζεται κ οτι καθισμα σας βολευει κ εναν αορτηρα κ ειναι πραγματικα αθανατο... Το μονο που δεν ηξερα για πρωτη φορα κ μου βγηκε ελαφρα βαρυ ητα οτι θα μπορουσε να εχει την ιδια αντοχη κ με πιο λεπτα σιδερα η ισως αλουμινιο... Το επομενο θα ειναι πολυ πιο ελαφρυ κ λεπτο... ;)



 
μετά από πολύ κόπο και ψάξιμο,μιας και με τις εισαγωγές δυσκολέυονται λίγο,κατάφερα και βρήκα το comfort 65 στην θεσσαλονίκη από μαγαζί για φωτογράφους





Mε γεια Παυλο, να το ευχαριστηθεις.
 
Back
Top