Καρεκλάκι για το καρτέρι

View attachment 72701
Με την χαρά μείναμε λεβέντες...Μου έστειλαν mail....καρεκλακι γιοκ ....πάμε ξανά από την αρχή...
Φτιάξε ένα ρε παίχτη μου σε ένα σιδερα... Είναι απλό πολύ κ θα το κάνεις κ ρυθμιζόμενο στο ύψος με ότι κάθισμα θες
 
Φτιάξε ένα ρε παίχτη μου σε ένα σιδερα... Είναι απλό πολύ κ θα το κάνεις κ ρυθμιζόμενο στο ύψος με ότι κάθισμα θες
Έχω φτιάξει ένα αλλά το βάρος είναι απαγορευτικό .Τώρα θα προσπαθήσω να φτιάξω ένα από ράβδο αλουμινίου 2,5χ2,5χ1,5 Χιλ και ο θεός βοηθός
 
Κ εγώ το πρώτο που έφτιαξα βγήκε βαρύ... μετά είδα ότι δεν χρειαζόταν τόσο χοντρά μέταλλα κ έπεσα σε βάρος... Βέβαια εγώ βολευομαι αν δεν έχει πολύ ανεβασμένα νερά κ με του Τοξότη με τους ιμάντες...
 
https://www.kalogiannis.gr/p/skampo-tileskopiko-wedo-kokkino
Εγώ αυτό δούλεψα φέτος με άριστα αποτέλεσμα σε κάμπο και στον Έβρο. Φίλοι με ξύλινα ποιο ακριβά απο αυτό και τα επισκευαζαν σχεδόν μετά από κάθε εξόρμηση. Μικρό σχετικά βάρος άνετο και εύκολο στην μεταφορά, το κρεμουσα με ένα καραμπινερ στην ζώνη της στολής. Υπάρχουν διάφορες ποιότητες και ότι πληρώνεις περνεις σε αυτή την περίπτωση αν είσαι αδύνατος παίρνεις και τα ποιο οικονομικά, τα οποία δοκιμάστηκαν και από βαριά κορμιά αλλά για σιγουριά καλύτερα να παίξουν στα ποιο ακριβά, είναι ποιο στιβαρή κατασκευή.
 
Καλό, πολύ καλό αλλά στο πολύ νερό τί γίνεται?
Δεν έχει θέμα γεμίζει όλο από κάτω και είναι σταθερό, λόγω της μεγάλης επιφάνειάς η βύθιση στην λάσπη είναι ελάχιστη, προσοχή θέλει στο μάζεμα ,καθώς στραγγίζεις τα νερά από τις τρύπες που έχει να το κουνάς λίγο να φύγει τυχόν λάσπη που έχει μπει μέσα και ίσως το εμποδίσει να κλείσει απόλυτα ( μπορεί να αφήσει 1-2cm) .Εγώ με τα τις 7 μέρες στον Έβρο με την επιστροφή το ξεκουμπωσα από το κάθισμα το ξεπλυνα με νερό και ψεκασα με λάδι το ελατήριο και ήταν καινούργιο όλη η διαδικασία 2 λεπτά.
 
Back
Top