Καρεκλάκι για το καρτέρι

Που να κάτσεις όλοι μέρα ρε,θα πιαστεί ο κωλος σου.
Ήταν ενα ωραίο καρτέρι στη Σαγιάδα με φυσικό σκαμπό. Νερο μέχρι το γόνατο φυσική κάλυψη περιμετρικά και καθιστός .
Η πλάκα ειναι οτι εκει είχα βρει και μια καρέκλα μεταλλική με πολύ στιλ ! .big smile.
Πολύ βιτσιόζος ο τυπος που την ειχε παρατήσει εκει . Εγω την χρησιμοποίησα για να κάθονται τα πουλάκια .

1685169057887.png
 
Άσε ρε! Δεν έκατσες καθόλου?
Ρε φιλε ηταν τοσο ωραίο το φυσικό κάθισμα ,που ηταν σαν καναπές και οποτε ηθελα να κατσω ηταν ανετο.Αν καθόμουνα στη μαλακια αυτή το πρώτο που θα γινόταν με τέτοια πόδια ,ηταν να βουλιάξει στη λάσπη τουλάχιστον 15 εκ.
 
Πλακα κανω !!! Αλλα ναι δεν καθεσαι και συνεχεια σηκωνεσαι κανεις καμια βολτα αν δεν πεταει τιποτα !!
Τώρα εξυσες πληγή ....για να πάω με κάποιον για κυνήγι θα πρέπει έμπρακτα να αποδείξει ότι δεν θα κουνηθεί από το καρεκλακι του ...αν δω άνθρωπο να σηκώνεται και να φέρνει γύρω σε κυνήγι φασσας η υδρόβιου έχει μπει Χ...Και όχι σαν άνθρωπο αλλά σαν συγκυνηγο ...Η κάλυψη-απόκρυψη και η ακινησία είναι επιτακτικες...μόνη εξαίρεση το κάλεσμα της φύσης ...
 
Τώρα εξυσες πληγή ....για να πάω με κάποιον για κυνήγι θα πρέπει έμπρακτα να αποδείξει ότι δεν θα κουνηθεί από το καρεκλακι του ...αν δω άνθρωπο να σηκώνεται και να φέρνει γύρω σε κυνήγι φασσας η υδρόβιου έχει μπει Χ...Και όχι σαν άνθρωπο αλλά σαν συγκυνηγο ...Η κάλυψη-απόκρυψη και η ακινησία είναι επιτακτικες...μόνη εξαίρεση το κάλεσμα της φύσης ...
Μαλον κυνηγατε διαφορετικα !! Εγω θα κανω μια γυρα την λιμνη καμια 3-4 ωρες και μετα θα κατσω να περιμενω !!! Αυτα που λετε μονο στην αμερικη με τα ομοιοματα γινονται
 
Κυρίως λάσπη και νερό και κυρίως το θέλω γιατί τα λίγα κυνήγια στο βαλτο θέλω να είναι ολοήμερα ...χωρίς καλό σκαμπό δεν στέκεσαι όλη μέρα μέσα στο βαλτο και το υδρόβιο ότι και να λέμε έχει άτιμο μάτι ειδικά αν έχει κάει...στο ebay έχει αρκετή διάφορα σε θέμα τιμής και δεν καταλαβαίνω το λόγο ..μάλλον έκανα πατάτα ...αλλά τουλάχιστον πήρα και άλλα απαραίτητα καλουδια για τον βαλτο
Απλά δεν ξέρω αν η βάση με τα πέλματα βυθιστεί στην λάσπη, πόσο εύκολο είναι να βγει, στο λέω γιατί είχα αντίστοιχο καρεκλάκι, με μικρότερα πέλματα, και μια μέρα χώθηκε στη λάσπη και τραβώντας για να βγει, έμειναν τα πέλματα μέσα στη λάσπη
 
Ήταν ενα ωραίο καρτέρι στη Σαγιάδα με φυσικό σκαμπό. Νερο μέχρι το γόνατο φυσική κάλυψη περιμετρικά και καθιστός .
Η πλάκα ειναι οτι εκει είχα βρει και μια καρέκλα μεταλλική με πολύ στιλ ! .big smile.
Πολύ βιτσιόζος ο τυπος που την ειχε παρατήσει εκει . Εγω την χρησιμοποίησα για να κάθονται τα πουλάκια .

View attachment 72540
Mπράβο σου! Εντυπωσιακή αρμαθιά! Κιρκίρια μάλλον όλα τους. Και πόσα είναι; Ίσως 6-7;:)
 
Back
Top