Καιρός

Στο τελευταιο ποστ ειχα γραψει για κατι καλο προς το τελος του μηνα.....τσαμπα γραφω ρε γαμωτο σας......ναι θα βγει ποσο κρυα θα ειναι δεν ξερουμε ακομα...

Έχεις δίκιο Πέρι δεν σε προσέχουν....τα είχες πει πριν από τα υπόλοιπα γατάκια :D
Πέρα από την πλάκα επειδή έχω σταματήσει εδώ και πολύ καιρό να βλέπω ειδήσεις κάθε είδους, για τον καιρό ενημερώνομαι σχεδόν αποκλειστικά από εδώ και είσαι μέσα κατά πολύ μεγάλο ποσοστό!
 
Έχεις δίκιο Πέρι δεν σε προσέχουν....τα είχες πει πριν από τα υπόλοιπα γατάκια :D
Πέρα από την πλάκα επειδή έχω σταματήσει εδώ και πολύ καιρό να βλέπω ειδήσεις κάθε είδους, για τον καιρό ενημερώνομαι σχεδόν αποκλειστικά από εδώ και είσαι μέσα κατά πολύ μεγάλο ποσοστό!
θανκς για τα καλα λογια......εδω κανουμε προβλεψη των αλλαγων του καιρου σε κλιμακα 10/12 ημερων μπροστα ........ , ...τιπτ παραπανω
Για πιο συγκεκριμενα πραγματα μπορεις απλα να βλεπεις τον Σακη η στην τηλεοραση η στο youtube .....24/48 ωρες μπροστα εισαι 95% μεσα ....
 
Αν μπορέσεις να μου δώσεις μία πειστική απάντηση περί τίνος πρόκειται αυτό που έβγαλε φώτο το τηλέφωνο μου απόψε τότε ΔΕΝ θα πιστεύω

υ.γ Από τις 06.00 το πρωί στο καρτέρι μ΄χρι κι'απόψε δεν σταμάτησαν να πηγαινοέρχονται .

Πρόκειται για 100% υδρατμούς ,που προέρχονται απο τη συμπύκνωση που κανει η τουρμπίνα , της υγρασίας που ήδη υπαρχει στην ατμόσφαιρα . Μηπως καποτε πρεπει να λήξη αυτη η συζητηση ;;;;;;;
Καθενας εχει την αποψη του που ειναι σεβαστή, αλλα δεν μπορει να εχει τα δικα του στοιχεια
 
Η ερχομενη εβδομαδα θα ειναι ενα πολυ καλο κλεισιμο για τον μηνα νοεμβριο
ο οποιος ειχε δειξει απο πολυ νωρις οτι στο δευτερο μισο του θα επερνε πισω την σαπιλα των προηγουμενων πολλων εβδομαδων.....
Η ταση ειχε φανει απο 10/12 του μηνα και τελικα εμεινε ετσι ως το τελος....
Παμε λοιπον απο κυριακη και μετα σε μια εβδομαδα βροχων βροχων βροχων ............
Το εγραψα ετσι μιας και συνολικα θα μας περασουν 3 διαδοχικες διαταραχες ..(1 κυριακη)(2 τριτη)(3 τεταρτη )
Πολλα τα νερα κυριως στην δυτικη και βορεια χωρα ...
το τελευταιο χαμηλο θα φερει και ψυχρα πισω του και θα εχουμε και χιονοπτωσεις κυριως σε μακεδονια..(το ποσο χαμηλα θα φτασουν θα το δουμε σε 2/3 μερες καλυτερα)
Πολυ το κρυο σε κεντρικη και βορεια ευρωπη ,επισης σε βαλκανια και β τουρκια.............
Γενικα η κυκλοφορια ειναι καλη και για τις αρχες του αλλου μηνα................
 
Η ερχομενη εβδομαδα θα ειναι ενα πολυ καλο κλεισιμο για τον μηνα νοεμβριο
ο οποιος ειχε δειξει απο πολυ νωρις οτι στο δευτερο μισο του θα επερνε πισω την σαπιλα των προηγουμενων πολλων εβδομαδων.....
Η ταση ειχε φανει απο 10/12 του μηνα και τελικα εμεινε ετσι ως το τελος....
Παμε λοιπον απο κυριακη και μετα σε μια εβδομαδα βροχων βροχων βροχων ............
Το εγραψα ετσι μιας και συνολικα θα μας περασουν 3 διαδοχικες διαταραχες ..(1 κυριακη)(2 τριτη)(3 τεταρτη )
Πολλα τα νερα κυριως στην δυτικη και βορεια χωρα ...
το τελευταιο χαμηλο θα φερει και ψυχρα πισω του και θα εχουμε και χιονοπτωσεις κυριως σε μακεδονια..(το ποσο χαμηλα θα φτασουν θα το δουμε σε 2/3 μερες καλυτερα)
Πολυ το κρυο σε κεντρικη και βορεια ευρωπη ,επισης σε βαλκανια και β τουρκια.............
Γενικα η κυκλοφορια ειναι καλη και για τις αρχες του αλλου μηνα................
Περι η χιονοπτωσεις πιανουν Θρακη;
 
πάντως ζολωτιάζω και εγώ, τσεκαρισμένο από τότε που έφυγα φοιτητής, όποτε λέω γυρνάω Εύβοια έρχονται καιροί, μόνο που σε εμένα είναι ευνοϊκοί και συνήθως σέρνουν και πουλιά μαζί τους.yel.
 
χαχχαχαχ...γιατι αραγε..χχχχχχαχαχαχαχ
Γιατί φιλε περι θα γεμίσει ο καμπος ολος μπεκατσες και θα γινουν παλι σφαγες και την ζημιά θα την καταλαβουμε του χρονου οπως εγινε πέρισυ που δεν ειχε πουλια γιατι πρόπερσι με τα χιόνια εγιναν σφαγες και εγω έτρεχα καθε απογευμα με τον θυροφυλακα να σώσω οτι σώζεται,γιαυτο δεν θελω παραθαλάσσια χιόνια καθόλου απο τα 500 μέτρα και πανω ας ρίξει οσο θέλει
 
Γιατί φιλε περι θα γεμίσει ο καμπος ολος μπεκατσες και θα γινουν παλι σφαγες και την ζημιά θα την καταλαβουμε του χρονου οπως εγινε πέρισυ που δεν ειχε πουλια γιατι πρόπερσι με τα χιόνια εγιναν σφαγες και εγω έτρεχα καθε απογευμα με τον θυροφυλακα να σώσω οτι σώζεται,γιαυτο δεν θελω παραθαλάσσια χιόνια καθόλου απο τα 500 μέτρα και πανω ας ρίξει οσο θέλει
Προπερσι φιλε ηταν κατι παραπανω απο σφαγη, και η κουτση Μαρια πηγαινε καρτερι για μπεκατσα και καμαρωνε...
Τι να πεις η μαλακια σπαει κοκκαλα, απο παντου τουφεκιες ακουγες το σουρουπο, ειχε καταντησει πολυ ξεφτιλα το θεμα!!!
 
Γιατί φιλε περι θα γεμίσει ο καμπος ολος μπεκατσες και θα γινουν παλι σφαγες και την ζημιά θα την καταλαβουμε του χρονου οπως εγινε πέρισυ που δεν ειχε πουλια γιατι πρόπερσι με τα χιόνια εγιναν σφαγες και εγω έτρεχα καθε απογευμα με τον θυροφυλακα να σώσω οτι σώζεται,γιαυτο δεν θελω παραθαλάσσια χιόνια καθόλου απο τα 500 μέτρα και πανω ας ρίξει οσο θέλει

Προπερσι φιλε ηταν κατι παραπανω απο σφαγη, και η κουτση Μαρια πηγαινε καρτερι για μπεκατσα και καμαρωνε...
Τι να πεις η μαλακια σπαει κοκκαλα, απο παντου τουφεκιες ακουγες το σουρουπο, ειχε καταντησει πολυ ξεφτιλα το θεμα!!!
Προπερσι το κακο δεν εγινε μονο απο τους δρακουλες του καρτεριου
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΣΩΣΤΟΥς ΜΠΕΚΑΤΣΑΔΕς ΠΟΥ ΓΥΡΝΑΓΑΝΕ ΜΕ ΚΑΤΙ 15ΡΕς ΚΑΙ 20ΑΡΕς ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.....!!!!!!!!!
ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΔΑΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ?
ΦΕΡΜΑΡΙΣΤΕς ΜΠΕΚΑΤΣΕς ΜΕΣΑ ΣΕ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΕς !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΤΟ ΚΑΚΟ ΛΟΙΠΟΝ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΟΛΟΥς ΕΚΕΙΝΕς ΤΙς ΜΕΡΕς...
 
Γιατί φιλε περι θα γεμίσει ο καμπος ολος μπεκατσες και θα γινουν παλι σφαγες και την ζημιά θα την καταλαβουμε του χρονου οπως εγινε πέρισυ που δεν ειχε πουλια γιατι πρόπερσι με τα χιόνια εγιναν σφαγες και εγω έτρεχα καθε απογευμα με τον θυροφυλακα να σώσω οτι σώζεται,γιαυτο δεν θελω παραθαλάσσια χιόνια καθόλου απο τα 500 μέτρα και πανω ας ρίξει οσο θέλει

Εκεινη η κακοκαιρια ηταν πολυ σπανια ,και συμβαινει μια φορα τα 20 χρονια....
τετοιο κλεισιμο που εκανε ο καιρος τοτε...οποτε μην το φοβασαι...
 
Back
Top