Καιρός

Τι τρώτε μωρέ ..
Θα βγάλω τα συκωτια μου ...
.sarcastic. .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
να ξερες τι μου θυμησες

Ο μικροτερος αδερφος του πατερα μου-θειος μου ειναι κοντα ηλικιακα με εμενα γιατι ειναι αρκετα αδερφια με μεγαλη διαφορα ηλικιας
Ειμασταν σε ενα τραπεζι μια μερα

Και κατι τον πειραζαν οι πιο μεγαλοι για το φαι κλπ (στην κουβεντα εδω τα σαλιγκαρια) και τι τρως και το ενα και το αλλο

Ο θειος εχει και μια δοση χιουμορ γερη
Οπως ειναι ολοι μαζεμενοι τους ρωτα

το μουνι το γλυφεται;
Σουζα οι ´´γεροί´´

Μην μου λετε λοιπον οτι ειναι πιο καθαρο απο το σαλιγκαρι !!!
Πιο καθαρο δεν ειναι αλλα σας τρεχουν τα σαλια.sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic.

επεσε ξαφνηκα μια μεγαλη υσηχια στο δωματιο.sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
.sarcastic. .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
να ξερες τι μου θυμησες

Ο μικροτερος αδερφος του πατερα μου-θειος μου ειναι κοντα ηλικιακα με εμενα γιατι ειναι αρκετα αδερφια με μεγαλη διαφορα ηλικιας
Ειμασταν σε ενα τραπεζι μια μερα

Και κατι τον πειραζαν οι πιο μεγαλοι για το φαι κλπ (στην κουβεντα εδω τα σαλιγκαρια) και τι τρως και το ενα και το αλλο

Ο θειος εχει και μια δοση χιουμορ γερη
Οπως ειναι ολοι μαζεμενοι τους ρωτα

το μουνι το γλυφεται;
Σουζα οι ´´γεροί´´

Μην μου λετε λοιπον οτι ειναι πιο καθαρο απο το σαλιγκαρι !!!
Πιο καθαρο δεν ειναι αλλα σας τρεχουν τα σαλια.sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic.

επεσε ξαφνηκα μια μεγαλη υσηχια στο δωματιο.sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Ρε αφήστε τις τουρμπίνες ήσυχες...γλύψτε κανά παγωτό που κάνει ακόμη ζέστη κ αφήστε τα καβούκια να μεγαλώσουν.... .big smile.
 
Και δείχνει θερμή εισβολή αρχές Οκτωβρίου παλι και να δεις που θα ερθει και αυτη.
Δεν μας νοιάζει καθόλου η ζέστη .
Ας έρθουν νοτιαδες και ας φέρουν βροχές .
Ότι βροχη πέφτει στην χώρα είναι αστάθειες ,λες και είναι Αύγουστος ...
 
Υπάρχουν περιοχές που έχουν να δουν πάνω από 10 χιλιοστά βροχής (10 λίτρα ανά τετραγωνικό) 6 μήνες ....6 Μήνες ...6 μήνες.
Έχεις απόλυτο δίκιο Πέρι.

Εχτές περπατούσαμε στις κομμένες σταριές...και οι τρύπες και οι χαρακίες της γής από την ανομβρία ήταν τεράστιες! Ούτε άνθρωπος...ούτε σκύλος μπορούσε να περπατήσει ελεύθερα! Κοιτούσαμε αριστερά και δεξιά...μην χωθεί κανένα πόδι μέσα...και κλάψουμε!
 
Έχεις απόλυτο δίκιο Πέρι.

Εχτές περπατούσαμε στις κομμένες σταριές...και οι τρύπες και οι χαρακίες της γής από την ανομβρία ήταν τεράστιες! Ούτε άνθρωπος...ούτε σκύλος μπορούσε να περπατήσει ελεύθερα! Κοιτούσαμε αριστερά και δεξιά...μην χωθεί κανένα πόδι μέσα...και κλάψουμε!
Άστα Αλέξανδρε ..Ιδικά η Πελοπόννησος έχει πολύ σοβαρό πρόβλημα .Ας αφήσουμε εκτός το κυνήγι ,οι αγρότες είναι σε πολύ δύσκολη θέση ...
 
Άστα Αλέξανδρε ..Ιδικά η Πελοπόννησος έχει πολύ σοβαρό πρόβλημα .Ας αφήσουμε εκτός το κυνήγι ,οι αγρότες είναι σε πολύ δύσκολη θέση ...
Ο χορός της βροχής παίζει ;;;; :) :) :)

Καλησπέρα Περικλή.
Κρεμόμαστε από τα χείλη σου φίλε.
 
Ο χορός της βροχής παίζει ;;;; :) :) :)

Καλησπέρα Περικλή.
Κρεμόμαστε από τα χείλη σου φίλε.
Δυστυχώς ,λίγο κατούρημα θα κάνει επιλεκτικά σε κάποιες περιοχές έως την Παρασκευή .
Ανατολική Μακεδονία..Εύβοια .. Θεσσαλία...Εκεί κυρίως ....
Αλλά γενικά τιπτ αξιόλογο ,σε σχέση με τον μήνα
Δεν υπάρχει κάτι ευχάριστο σε αυτό το κομμάτι ,όσο μακριά και εάν κοιτάξουμε τους χάρτες ....
 
Δυστυχώς ,λίγο κατούρημα θα κάνει επιλεκτικά σε κάποιες περιοχές έως την Παρασκευή .
Ανατολική Μακεδονία..Εύβοια .. Θεσσαλία...Εκεί κυρίως ....
Αλλά γενικά τιπτ αξιόλογο ,σε σχέση με τον μήνα
Δεν υπάρχει κάτι ευχάριστο σε αυτό το κομμάτι ,όσο μακριά και εάν κοιτάξουμε τους χάρτες ....
Εγώ πάντος έχω εφοδιαστεί και για φέτος....

zewasoft-.jpg
 
Ανάσα για Έβρο και Εύβοια οι επόμενες μέρες ..
Ιδικά η Εύβοια πάλι θα έχει τα περισσότερα φαινομενα ....
Χαλαλι της ...
Ραγδαιοτητες μεγάλες να μην έχουμε πανω στα καμμένα και καλοδεχούμενη η βροχουλα.
 
Ανάσα για Έβρο και Εύβοια οι επόμενες μέρες ..
Ιδικά η Εύβοια πάλι θα έχει τα περισσότερα φαινομενα ....
Χαλαλι της ...
Ελπίζω να πάρουμε και εμείς λίγο νεράκι το ξημέρωμα της Πέμπτης ... (Ερμιονίδα)
 
Back
Top