Καθαρισμός

Την glanol που την βρισκεις;
Την flitz την βρισκω μονο με παραγγελια κ την απορριπτω λογω των μεταφορικων κ τελικης τιμης
Το brasso το ειδα προχθες στον Σκλαβενιτη κ εχε 3,5-4 ευρω σε μικρη συσκευασια
Σε καταστηματα με χρωματα σιδερικα κοκκινομπορντω συσκευασια
 
Την glanol που την βρισκεις;
Την flitz την βρισκω μονο με παραγγελια κ την απορριπτω λογω των μεταφορικων κ τελικης τιμης
Το brasso το ειδα προχθες στον Σκλαβενιτη κ εχε 3,5-4 ευρω σε μικρη συσκευασια
Μανώλη .. τώρα βρήκα κάποιες εφαρμογές της glanol που εχω κάνει ..#522 ,#515
αν πατήσεις την λέξη "glanol" στην αναζήτηση του φόρουμ θα δεισ πολλές περιπτώσεις που εχει χρησιμοποιηθεί ..
δεν λέω οτι εναι η καλύτερη κρέμα αλλα για τα λεφτά της και για την δουλειά που την θες είναι τέλεια . δεν θεσ κάτι ακριβότερο !
 
Μανώλη .. τώρα βρήκα κάποιες εφαρμογές της glanol που εχω κάνει ..#522 ,#515
αν πατήσεις την λέξη "glanol" στην αναζήτηση του φόρουμ θα δεισ πολλές περιπτώσεις που εχει χρησιμοποιηθεί ..
δεν λέω οτι εναι η καλύτερη κρέμα αλλα για τα λεφτά της και για την δουλειά που την θες είναι τέλεια . δεν θεσ κάτι ακριβότερο !
Σ' ευχαριστω πολυ για τον κοπο σου, να 'σαι καλα.shake.:)
 
Μόλις τελείωσα το καθάρισμα των 2 μονόκαννων, με WD-40 ... ως συνήθως. ;)
To Baikal είχα κανένα μήνα να το καθαρίσω, το 16αρι Cooey το έριξα χθες 5-6 φυσίγγια, αλλά λόγω του ότι είναι αχρωμίωτο κι έχει λίγο pitting στην κάννη από παλιά, δεν θέλω να το αφήνω ακαθάριστο. Το πρώτο το πέρασα μόνο με πανάκι και χαρτοπετσέτες, στο 16αρι τύλιξα και λίγο ατσαλόμαλλο κουζίνας γύρω από το πανάκι, γιατί δεν έχω ορειχάλκινη βούρτσα εδώ στο χωριό. Και τα δύο γίνανε τζάμι !!! :) :cool:
 
Υπάρχει κανένας εύκολος τρόπος για τον καθαρισμό των τρυπών στην κάννη για τα αέρια στην 303 μου; Γενικώς κάθε πότε πρέπει να καθαρίζονται αυτές;
Ειχα παρει πριν απο χρονια 1 σακκουλακι συρματακια ,απο ειδη καπνιστου,που καθαριζουν τα τσιμπουκια
Ειχε πολλα μεσα και πιστευω δεν θα χρειαστεί να αγορασω παλι
Βαζω λιγο λαδι επανω και περναω τις τρυπες....κανει καλη δουλεια :)
Τις καθαριζω 1-2 φορες το χρονο και καθε συρματακι το χρησιμοποιω αρκετες φορες:)
 
Είχα πάρει από την brownells 3 ειδικά βουρτσακια που μπροστα έχουν ατσάλινα τριχακια και πίσω μια στρογγυλή θηλιά που το περιστρεφεις Αφού το βάλεις μέσα στην οπή. Πολύ καλές και πάμφθηνες.https://www.brownells.co.uk/SHOTGUN...-Dozen-BROWNELLS-Universal-Shotguns-084454112
 
"Γεια σας.. Ένας φίλος μου από το χωριό -δεν τον ξέρετε- με έστειλε να πάρω συρματάκια για τσιμπούκια." είναι καλά ή θα με διώξουν;
Για κάποιο περίεργο βίτσιο μοιάζει η διατύπωση ...Ε ρε και να είναι πωλήτρια.yelling.
 
Back
Top