Καθαρισμός

κάτσε γιατί με μπερδεύεις το γαλλικό δεν είναι αυτό;;;;;; .xm.
Το γαλλικό είναι αυτό: .sarcastic.
fili_medium.jpg



Όσο για το αγγλικό, ήθελα να σχολιάσω την εμμονή τον Άγγλων να τα κάνουν όλα ανάποδα.... .sarcastic.
 
Το κατάλαβα Χρήστο ότι εννοούσες ως προς τον τύπο (σύστημα μονάδων Αγγλοσαξωνικό - αμερικάνικο) ... αλλά εγώ θεώρησα ότι ο Γιώργος εννοούσε (ρωτούσε) αν βιδώνει στις γνωστές αμερικάνικες βέργες που ανέφερα !!! ;) :):):) .cool.
Δεν διατύπωσα σωστα την ερώτηση ! Αυτό ακριβως εννοουσα σε τι τύπου βέργες βιδωνει !

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας ! Όσο για το αγγλικό σπείρωμα όντως είναι αντίθετης περιστροφής απο το δικο μας και σε ίντσες !
 
Μανώλη, για
Παιδια λειανση με κρεμα flitz ή brasso γινεται κ στα χρωμιωμενα οπλα ή εχει αποτελεσμα μονο στα αχρωμιωτα;
Μανώλη, για τη flitz θα σου πω που την έχω πάρει πρόσφατα και την χρησιμοποίησα σε χρωμιωμένα, άφοβα με εκπληκτικό αποτέλεσμα.
 
Μανώλη, για

Μανώλη, για τη flitz θα σου πω που την έχω πάρει πρόσφατα και την χρησιμοποίησα σε χρωμιωμένα, άφοβα με εκπληκτικό αποτέλεσμα.
Οτι ειναι ασφαλες το ξερω, απλα δεν ξερω αν οντως μπορει να δουλεψει το ιδιο καλα στα χρωμιωμενα οπως κ στα αχρωμιωτα, μιας κ το χρωμιο ειναι πιο σκληρο απο το ατσαλι
 
άφοβα με εκπληκτικό αποτέλεσμα.

Οτι ειναι ασφαλες το ξερω, απλα δεν ξερω αν οντως μπορει να δουλεψει το ιδιο καλα στα χρωμιωμενα οπως κ στα αχρωμιωτα, μιας κ το χρωμιο ειναι πιο σκληρο απο το ατσαλι
Τότε διέγραψε το "άφοβα" και κράτα το "εκπληκτικό αποτέλεσμα" .sarcastic.
 
Κρεμα clanol 5 ευρα και εισαι αρχοντας.
Την glanol που την βρισκεις;
Την flitz την βρισκω μονο με παραγγελια κ την απορριπτω λογω των μεταφορικων κ τελικης τιμης
Το brasso το ειδα προχθες στον Σκλαβενιτη κ εχε 3,5-4 ευρω σε μικρη συσκευασια
 
κυριοι για πρωτο καθαρισμα σε αχρωμιοτη κανη που δεν εχει ριξει ποτε τι βαζω απο καθαριστηκο εχω ασετον,δυαλιτικο νιτρου hoppes 9 κ μετα περναω με την οριχαλκηνη?θελει κατι αλλο?
Νικολα αφου δεν εχει ριξει ποτε τι το θες το καθαριστικο? Περασε την λιγο αν θες με την βουρτσα, μετα πανακι με λιγο λαδακι και στο τελος σκετο πανακι
 
κυριοι για πρωτο καθαρισμα σε αχρωμιοτη κανη που δεν εχει ριξει ποτε τι βαζω απο καθαριστηκο εχω ασετον,δυαλιτικο νιτρου hoppes 9 κ μετα περναω με την οριχαλκηνη?θελει κατι αλλο?
καλό σκούπισμα με βαμβακερό πανί και τέλειωσες :)
 
κυριοι για πρωτο καθαρισμα σε αχρωμιοτη κανη που δεν εχει ριξει ποτε τι βαζω απο καθαριστηκο εχω ασετον,δυαλιτικο νιτρου hoppes 9 κ μετα περναω με την οριχαλκηνη?θελει κατι αλλο?
Πιστευω πως εισαι καλυμμενος
 
Νικολα αφου δεν εχει ριξει ποτε τι το θες το καθαριστικο? Περασε την λιγο αν θες με την βουρτσα, μετα πανακι με λιγο λαδακι και στο τελος σκετο πανακι
καλό σκούπισμα με βαμβακερό πανί και τέλειωσες :)
ετσι λεει αυτος οτι δεν εριξε αλλα περισσοτερο γιατι εχει μεινει καιρο κλεισμενη σε θηκη μολις την εχω στα χερια μου την κανη θα ξερω ακριβος
 
ετσι λεει αυτος οτι δεν εριξε αλλα περισσοτερο γιατι εχει μεινει καιρο κλεισμενη σε θηκη μολις την εχω στα χερια μου την κανη θα ξερω ακριβος
Περυσι που αγορασα την Remi μεταχειρισμενη δεν καθαριζε με τιποτα απο κατι μαυριλες που ειχε και νομιζα οτι ηταν ετσι ο κωνος του οπλου. Τελικα πηρα ενα δραπανο εβαλα την βουρτσα πανω με ενα πανακι γεματο μπρασο και εγινε γυαλι η καννη. Απο τοτε καθαριζει η καννη σε χρονο μηδεν με την βουρτσα και λιγο λαδακι;)
 
Back
Top