Καθαρισμός

Απλά Χρήστο να έχω μια μέχρι να πάρω bisley τώρα έχω μόνο την συρμάτινη και δεν θέλω να την βάλω στο καινούργιο όπλο.
 
Απλά Χρήστο να έχω μια μέχρι να πάρω bisley τώρα έχω μόνο την συρμάτινη και δεν θέλω να την βάλω στο καινούργιο όπλο.
η δευτερη ειναι για θαλαμη ταμαμ. Οτ ι καλυτερο
 
Με λίγο Ed's red και την ορειχάλκινη με λίγο ατσαλομαλο οι κάνες έγιναν γιαλί, δεν λειανθηκαν αλλά καθάρισαν πολύ καλά, και ημουν λίγο αγχωμένος με το αχρωμιωτο. Είμαι πολυ χαρούμενος που καθαρίζεται σχετικά εύκολα. Αλλά καταπίνει τα πανακια δίχως αύριο πολύ μαυριλα.
Ξέρει κανείς πως βγαίνουν σε αυτά οι εξωλκεις; κυκλοφορεί κανένα manual?
 
Παιδια στη βαση του ποζε μου που ειναι λευκη εχει αποκτησει μια θαμπαδα και θελω να την κανω οσο γινεται να γυαλιζει..αν βαλω μπρασο και με το ντρεμελ με την κετσεδενια κεφαλη θα καθαρισει;το εχει επηχειρησει κανεις ή θα το σακατεψω;
 
Παιδια στη βαση του ποζε μου που ειναι λευκη εχει αποκτησει μια θαμπαδα και θελω να την κανω οσο γινεται να γυαλιζει..αν βαλω μπρασο και με το ντρεμελ με την κετσεδενια κεφαλη θα καθαρισει;το εχει επηχειρησει κανεις ή θα το σακατεψω;
Πριν βάλεις ντρεμελ δοκίμασε με πιο απλό τρόπο,με μπρασσο κ πανί.
 
Παιδια στη βαση του ποζε μου που ειναι λευκη εχει αποκτησει μια θαμπαδα και θελω να την κανω οσο γινεται να γυαλιζει..αν βαλω μπρασο και με το ντρεμελ με την κετσεδενια κεφαλη θα καθαρισει;το εχει επηχειρησει κανεις ή θα το σακατεψω;
Μιλτο,παρα πολυ καλο αποτελεσμα εχω δει με FLITZ Polish.Aν θυμαμαι την πηρα απο Καλκατζακο (for metal,plastic and fiberglass).
Aλοιφη ειναι.
 
Μιλτο,παρα πολυ καλο αποτελεσμα εχω δει με FLITZ Polish.Aν θυμαμαι την πηρα απο Καλκατζακο (for metal,plastic and fiberglass).
Aλοιφη ειναι.
Γιαννη την flitz τηβ ξερω απλα επειδη εχω ηδη το μπασο ελεγα μπας και κανω δουλεια με αυτο
 
Παιδια στη βαση του ποζε μου που ειναι λευκη εχει αποκτησει μια θαμπαδα και θελω να την κανω οσο γινεται να γυαλιζει..αν βαλω μπρασο και με το ντρεμελ με την κετσεδενια κεφαλη θα καθαρισει;το εχει επηχειρησει κανεις ή θα το σακατεψω;
Μίλτο ειχα παρόμοιο θέμα με το 525 μου .. μπες εδώ #224 να δεις όταν με την βοήθεια του κ. Γιαννη το είχαμε κάνει καθρέφτη .
το στιλβωτικό βαμβάκι ειναι πρακτικό και κάνει δουλεία (απο ΑΒ βασιλόπουλο) αλλά και η glanol που λέει ο ΝΙΚΟΣ ειναι πολύ καλή και οικονομικά
 
Μίλτο ειχα παρόμοιο θέμα με το 525 μου .. μπες εδώ #224 να δεις όταν με την βοήθεια του κ. Γιαννη το είχαμε κάνει καθρέφτη .
το στιλβωτικό βαμβάκι ειναι πρακτικό και κάνει δουλεία (απο ΑΒ βασιλόπουλο) αλλά και η glanol που λέει ο ΝΙΚΟΣ ειναι πολύ καλή και οικονομικά
Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση..το ειδα το τοπικ και θα το δοκιμασω να δω τι αποτελεσμα θα εχει
 
σχετικά με το θέμα "αλοιφών " ειχα μια κουβέντα με ενα φίλο που ανακατασκευάζει απο χόμπι μοτοσικλέτες ποδήλατα κτλ
μου έστειλε την παρακάτω φωτό (πριν και μετα) όταν έτριψε με την φτηνή glanol ενα παλιό bmx που μάζεψε .
*με πανάκι και πρόχειρο τρίψιμο
το αποτέλεσμα πολύ καλό νομίζω παρα τα 5-6 ευρώ το σωληνάριο ....
хостинг фотографий
 
Μιας που το σωληνάριο του γράσου super lube έχει φτάσει στα τελευταίε του .. αναζητώ κάποιο γράσο για τα κλειδιά και τα στοκ του όπλου .
φυσικά έχω διαβάσει κάποιες αναφορές στο φόρουμ αλλα Αν έχει κάποιος κατι κατά νου κ δοκιμασμένο από το εμπόριο, θα ήθελα την γνώμη του.
(δεν ψάχνω για ειδικευμένο καθώς είναι πολύ ακριβά μιας που καθαρίζω και γρασάρω μετά από κάθε χρίση )

Θα ήθελα να κάνει το ίδιο γράσο και για τις δύο δουλειές !
Δεν ξέρω αν το γραφιτούχο ή γρασσο λιθιου ή κάποιο άλλο είδος μπορεί να κάνει και τα δύο!
 
Θέλω και γω μια πρόταση για ένα καλό γρασο που να μην λιώνει στις καλοκαιρινές θερμοκρασίες. Το super lube δυστυχώς λιώνει και μου δημιουργεί προβλήματα.
 
Θέλω και γω μια πρόταση για ένα καλό γρασο που να μην λιώνει στις καλοκαιρινές θερμοκρασίες. Το super lube δυστυχώς λιώνει και μου δημιουργεί προβλήματα.
Γιωργο,ενα που εχω χρονια κι εχω βρει παααρα πολυ καλο ειναι της colonial.Δεν γνωριζω αν κυκλοφορει ακομη.Για τα τσοκς το πηρα,κανει ομως γενικα δουλεια χωρις να "αναλιγωνει"!
 
61l_Dr_OSAQz_L_SL1200.jpg
 
Back
Top