Θέματα Συνεργείου

Καλησπέρα, δυστυχώς και παλι σε αυτο το θέμα.
Εχτες σε ενα σημείο που ειχε χιόνια χρειάστηκε να κανω όπισθεν επειδη δε χωρούσε αλλο όχημα και μπηκε χιόνι στη μάσκα κατω απο τη μηχανή. Σπινιαρε λίγο το αμαξι στη προσπάθεια να το στρίψω αφού αναγκάστηκα να το κανω επιτόπια πανω στα χιόνια αλλα δε μύρισε καμμενος δίσκος. Προσπαθησα να βγαλω το χιόνι απο μεσα αλλα δεν μπόρεσα, στο δρόμο για την επιστροφή μύρισε σαν καυσαέριο ή καμμένο λαδι (ειδικα όταν ανοιγα το air-condition). Σημερα που ξανα πηρα το αμαξι όταν σταματάω μυρίζει αλλά λιγότερο απο εχτες. Εχει παθει κανεις κατι παρόμοιο; Ειναι ανησυχητικο ή βρωμεσε απο το σπινιαρισμα και θα ξεβρωμισει σιγα σιγα;
Ένδειξη για θερμοκρασία η τσεκ δεν αναψε, δεν πατιναρει και πηγαίνει φυσιολογικά.
 
Καλησπέρα, δυστυχώς και παλι σε αυτο το θέμα.
Εχτες σε ενα σημείο που ειχε χιόνια χρειάστηκε να κανω όπισθεν επειδη δε χωρούσε αλλο όχημα και μπηκε χιόνι στη μάσκα κατω απο τη μηχανή. Σπινιαρε λίγο το αμαξι στη προσπάθεια να το στρίψω αφού αναγκάστηκα να το κανω επιτόπια πανω στα χιόνια αλλα δε μύρισε καμμενος δίσκος. Προσπαθησα να βγαλω το χιόνι απο μεσα αλλα δεν μπόρεσα, στο δρόμο για την επιστροφή μύρισε σαν καυσαέριο ή καμμένο λαδι (ειδικα όταν ανοιγα το air-condition). Σημερα που ξανα πηρα το αμαξι όταν σταματάω μυρίζει αλλά λιγότερο απο εχτες. Εχει παθει κανεις κατι παρόμοιο; Ειναι ανησυχητικο ή βρωμεσε απο το σπινιαρισμα και θα ξεβρωμισει σιγα σιγα;
Ένδειξη για θερμοκρασία η τσεκ δεν αναψε, δεν πατιναρει και πηγαίνει φυσιολογικά.
Τελικά σταμάτησε να μυρίζει μονο του αφου εκανα καποια χιλιόμετρα.
 
Λοιπον λυθηκε εντελως μπηκε σε deltaforce υγρο μιση ωρα εγινε λαμπικο ξαναστηθηκε και μπηκε
Η διαφορα ειναι αισθητη αλλα θα δειξει οταν κοψει χιλιομετρα στην συνεχεια
Ελπιζω ομως να τελειωσε γιατι ειναι δυσκολη φαση και σε χρονο και σε χρημα
Καλα να ειμαστε
 
Έχω ένα μπ@@ρδ@@@,και δε μου αναγνωρίζει το immobilizer.Πριν κανά δυο χρόνια,το πρώτο κλειδί,τώρα το δεύτερο ..Τι επιλογές έχω,πριν το κάνω πίνακα διάτρησης;
Ίσως.....με επαναπρογραματισμο της πλακέτας σε κλειδαρα.Πρεπει να πας μαζί κλειδί και αμάξι.
 
Ίσως.....με επαναπρογραματισμο της πλακέτας σε κλειδαρα.Πρεπει να πας μαζί κλειδί και αμάξι.
Κ εγώ αυτό λέω.... Πήγαινε σε έναν κλειδαρά που κατέχει κ προγραμματισμό πλακέτας, δεν νομίζω ότι ειδικά σε παλιά μοντέλα είναι πρόβλημα αυτό, εδώ φτιάχνουν πλέον τα φουλ ηλεκτρικά για πλάκα
 
Παιδιά να ρωτήσω κάτι.
Διάβασα για ένα υγρό που το ρίχνεις στο καρτερ, στο λάδι και λειτουργείς το αυτοκίνητο στο ρελαντί για 10'.
Μετά αλλάζεις λάδια και φίλτρο λαδιού.
Υποτίθεται ότι δουλειά του είναι να καθαρίζει την μηχανή και το καρτερ.
Λόγω ότι έχω αυτοκίνητο με πολλά χιλιόμετρα,πιστευετε ότι προσφέρει κάτι?
 
Ξηλωσα την egr μπας και φτιαχτει και δεν θελει αλλαγη μπας και γλυτωσω το 300
Ημαρτον
300 ευρω μια βαλβιδα
εδω πειρε ενας κολιτος μου το καινουριο το

BMW Motorrad ‘Edition Black’​

και εαν θέλει να αλάξει τα θερμενόμενα χερουλια που κραταει το τημονι κανει 1100 ευρα
 
Παιδες
Κανενας με αγροτικο μιτσουμπισι απο 2007 και μετα;
Λοιπον το αυτοκινητο παντα ειχε θεμα με τον θορυβο της καροτσας πισω-τριζουν τα φερσα-σουστοφυλλα
Δεν ξερω πως τα λετε εσεις
Το θεμα ειναι οτι πλεον εχει παρει διαστασεις το πραμα
Αν περασω απο κοιμητηριο πεζει να μου κανουν οι μακαριτες αγωγη που τους ξυπνησα .hair.
Εαν εχει καποιος υο θεμα αυτο και ξερει πως λυνεται θα ηθελα τα φωτα του
Δεν θελω να γινει αθορυβο
Εργαλειο ειναι
Ομως οχι και να εινα τοσο πολυ το κακο
 
Παιδες
Κανενας με αγροτικο μιτσουμπισι απο 2007 και μετα;
Λοιπον το αυτοκινητο παντα ειχε θεμα με τον θορυβο της καροτσας πισω-τριζουν τα φερσα-σουστοφυλλα
Δεν ξερω πως τα λετε εσεις
Το θεμα ειναι οτι πλεον εχει παρει διαστασεις το πραμα
Αν περασω απο κοιμητηριο πεζει να μου κανουν οι μακαριτες αγωγη που τους ξυπνησα .hair.
Εαν εχει καποιος υο θεμα αυτο και ξερει πως λυνεται θα ηθελα τα φωτα του
Δεν θελω να γινει αθορυβο
Εργαλειο ειναι
Ομως οχι και να εινα τοσο πολυ το κακο
Εγω με του 2006, ισως μπορω να σε βοηθησω.
IMG_20230826_154111.jpg
 
Last edited:
τα σκουλαρικια εννοείς (στα σινεμπλοκ) ή μεταξύ τους τα σουστόφυλλα?
Λογο ακοης δεν μπορω να ξεχωρισω
Ειναι τριξιμο
Ο θορυβος ακουγεται χαρακτηριστικα οταν χοροπηδησει η καροτσα πχ στα σαμαρακια και σε καθε ανεβοκατεβασμα το πισω μερους
 
Back
Top