Θέματα Συνεργείου

Προφανως ειναι θεμα σωματος ( γειωσης )....κοιτα διπλα στην μπαταρια την γειωση που εχει το λεπτο
καλωδιο . Μετα η πλεξουδα με τα καλωδια πριν μπει στην καμπινα του αυτ/του σε καποιο σημειο εχει
4-5 καλωδια ολα μαζι σε στρογγυλο φις...βιδωμενα επανω στην αμαξωμα....Καθαρισε το φις με γυαλοχαρτο
και το σημειο που βιδωνει. Εαν δεν τα καταφερνεις πηγαινε σε ηλεκτρολογο.
Ευχαριστώ πολύ. Θα το κοιτάξω αύριο και ελπίζω να είναι αυτο!!!

Όνομα
Νίκος
Ευχαριστώ πολύ. Θα το κοιτάξω αύριο και ελπίζω να είναι αυτο!!!

Να εισαι καλα!! Πιστευω οτι ''τεστ'' με βγαλσιμο του πολου να το εχεις κανει....Εννοω να βγαλεις τον
το σωμα απο τον πολο της μπαταριας...να τον αφησεις 2-3 λεπτα εκτος...και να ξανα βαλεις.
Ετσι μηδενιζεις την μνημη του εγκεφαλου....εαν δεν το εχεις κανει...κανε το.

Περιοχή
καρδιτσα-λιμνη πλαστηρα.....
Όνομα
Λάμπρος
Λαμπρο το εργαλειο ειναι το 1.600αρι ?
Αυτα ηταν καθαροαιμα Σοβιετ απο τα ποιο αξιοπιστα Nιβα
τα επομενα 1.700αρια τα πηρε ο διαολος με τις μετατροπες που τους εκαναν
Οσο μπορεις κρατησε το ειναι παλικαρι
Ναι Κώστα αυτό είναι. Το έχω πένα φίλε μου. Είναι μέρη που κυνηγάω που μόνο αυτό το κατσίκι μπαίνει.

Προφανως ειναι θεμα σωματος ( γειωσης )....κοιτα διπλα στην μπαταρια την γειωση που εχει το λεπτο
καλωδιο . Μετα η πλεξουδα με τα καλωδια πριν μπει στην καμπινα του αυτ/του σε καποιο σημειο εχει
4-5 καλωδια ολα μαζι σε στρογγυλο φις...βιδωμενα επανω στην αμαξωμα....Καθαρισε το φις με γυαλοχαρτο
και το σημειο που βιδωνει. Εαν δεν τα καταφερνεις πηγαινε σε ηλεκτρολογο.
Αύριο θα πάω ηλεκτρολόγο Νίκο. Πήγα σήμερα αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι κάηκε ο εγκέφαλος των αεροσακων. Τιμή με εργασία?520ευρω!!!!

Περιοχή
ΡΕΘΥΜΝΟ
Όνομα
ΣΤΡΑΤΟΣ
Αύριο θα πάω ηλεκτρολόγο Νίκο. Πήγα σήμερα αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι κάηκε ο εγκέφαλος των αεροσακων. Τιμή με εργασία?520ευρω!!!!
Να τους πεις ότι έχει καει ο δικός τους εγκέφαλος και ζητάνε τόσα χρήματα....
Στις αντιπροσωπείες της Toyota νομίζουν ότι τους παμε Lamborghini για σέρβις.
Ψάξε λίγο ... αποκλείεται να μην μπορεί να γίνει δουλειά και αλλού....

Όνομα
Νίκος

Φιλε μου ψαξτο....οπως λεει και ο Στρατής !!! Αυτο που εχω να σου εγω το 99% των περιπτωσεων
που αναβει το λαμπακι του αεροσακου , ειναι απο κακη γειωση η ''κρατηση'' μνημης του εγκεφαλου.
Οχι μονο στα toyota....Αλλα σε ολες τις μαρκες των αυτ/των.

ΥΓ.Πως καηκε ο εγκεφαλος στα καλα καθουμενα....και ασφαλεια του εγκεφαλου τι εκανε κοιμοταν η
καηκε και αυτη ??
Ασφαλως οχι εφοσον αναβε λαμπακι....Ψαξτο φιλε μου!!!

Όνομα
Νίκος

Πηρα τηλεφωνο και τον δικο μου ηλεκτρολογο....Μου ειπε μπορει να συμβει.....σπανιωτατη περιπτωση
σαν κερδισες το τζοκερ!!!!
Στα 40 χρονια απο μικρο παιδι στα συνεργεια τετοια περιπτωση δεν του ετυχε.!!!!!

Παιδιά βρήκα έναν ηλεκτρολόγο που έχει διαγνωστικό για παλιά αυτοκίνητα. Θα πάω από εβδομάδα
Για καβατζα έχω βρει και μεταχειρισμένους εγκεφάλους από 30 έως 70 ευρώ, και 20 ευρώ εργασία.
Έμπλεξα και την ασφαλιστική στο τέλος, γιατί αυτοί μου έδωσαν ρεύμα και θα μου απαντήσουν την Δευτέρα αν γίνεται κάτι.
Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας!!!

Όνομα
Νίκος
Παιδιά βρήκα έναν ηλεκτρολόγο που έχει διαγνωστικό για παλιά αυτοκίνητα. Θα πάω από εβδομάδα
Για καβατζα έχω βρει και μεταχειρισμένους εγκεφάλους από 30 έως 70 ευρώ, και 20 ευρώ εργασία.
Έμπλεξα και την ασφαλιστική στο τέλος, γιατί αυτοί μου έδωσαν ρεύμα και θα μου απαντήσουν την Δευτέρα αν γίνεται κάτι.
Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας!!!

Αυτα ομως θα τα λες με ''τροπο''......μην παθουμε κανα εγκεφαλικο στα καλα καθουμενα!!!! ;) :)

Αντε με το καλο...να τελειωσεις!!!!!:)