Η μαγεία του φινιρίσματος από τον Γιώργο (Altair)

  • Thread starter Deleted member 2
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Πολυ ωραια ηταν!!
Η κατασκευή αυτη ηταν μια πολυ καλή ευκαιρια να βρεθουμε με το Νικολη!
Φαγαμε τον υπεροχο λαγο,μαγειρεμενο από τα χερια της μητερας του,ηπιαμε ...τα σχετικα μας,ηπιαμε τους καφεδες μας,το παλέψαμε με την κατασκευη,ρίξαμε και τα σμπαρα μας!
Πολυ ωραια!
Ο ψηλος,το απογειωσε!:)
Ειναι λιγο της υπομονης...
Ωστοσο,αξιζε καθε λεπτο που διέθεσε !!
Εννοειται πως καταθετει ψυχη σ'αυτο που κανει!
Βλεπω το Νικολα να καθεται στην ξερολιθια και να χαζευει το ντουφεκι!.sarcastic.
Θα του το παρει κανα ζουδι,και ποιος ακουει τον μεγαλο!weather1
Να'σαι καλα ρε κοπελι,να τον χαρεις τον εργαλο!!
Περιμενουμε, τον πρωτο που θα παρεις,μαγειρεμενο απο την μάνα!:)
Φέρτον εσυ....;)
Ευχαριστώ φίλε μου :) Θα χω το νου μου δεν θα το κοιτάζω πολύ ώρα :D
Ο πρώτος λαγός το ξέρει από τώρα ότι θα έρθει στην Αθήνα. :)
 
Ευχαριστώ φίλε μου :) Θα χω το νου μου δεν θα το κοιτάζω πολύ ώρα :D
Ο πρώτος λαγός το ξέρει από τώρα ότι θα έρθει στην Αθήνα. :)
Στοιχημα οτι θα το κοιτας?
και θα το κοιτας και θα το χαϊδευεις ...και οι λαγοι θα φυγουν αντουφεκιστοι....
ηδη ακουω τις φωνες του μεγαλου.......sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Πότε πέρασαν οι μέρες και οι εβδομάδες που έστειλα το όπλο στον Γιάννη ούτε που το κατάλαβα, χτες το απόγευμα με πήρε τηλέφωνο λέγοντας μου ότι είναι έτοιμο να το παραδώσει στο καράβι για Κρήτη.
Στο τηλέφωνο ήμουν συγκρατημένος λέγοντας του ότι το περιμένω .......τον αποχαιρετώ και κλείνουμε.
Δεν περνάνε μερικά δευτερόλεπτα που η εγκράτεια μετατράπηκε σε ποτάμι ευφορίας και ξανά παίρνω το Γιάννη τηλέφωνο να το επιβεβαιώσω.
Νικολης: Γιάννη θα μου στείλεις το τουφέκι ;
Γιάννης: Ναι κοπέλι θα το στείλω.
Νικολής: ωραία, χαίρομαι, το περιμένω. Τα λέμε.
Κλείνουμε τα τηλέφωνα αλλά μετα απο μερικά δευτερόλεπτα θυμήθηκα ότι κατι ξέχασα να πω και ξανα παίρνω τηλέφωνο.
Γιάννης: Έλα κοπέλι !
Νικολής: η συσκευασία είναι ένταξει Γιάννη
Γιάννης: εντάξει κοπέλι.
Νικολης: Γιάννη στην δουλειά είσαι;
Γιάννης: στη δουλειά κοπέλι.
Νικολης : ωραία ευχαριστώ.
Που να ηρεμήσω, ο νους γυρνούσε συνεχώς ότι κατι άλλο θέλω να πω στο Γιάννη αλλα δεν μου ερχόταν. Ουσιαστικά τίποτα δεν ήθελα να πω, τα πάντα ηταν στην εντέλεια.
Δεν μπορούσα να κάτσω φρόνιμα όμως και είπα να τηλεφωνήσω του Μύρο.
Μύρος: Έλα φίλε μου !
Νικολης: Μύρο ο Γιάννης μου στέλνει το τουφέκι ειναι έτοιμο.
Μυρος: φιλαράκι δεν σε ακούω καλά περίμενε να βγω προς τα έξω.
Νικολης: με ακούς τώρα ; Ο Γιάννης θα μου στείλει το τουφέκι.
Μυρος: πολύ ωραία, ειναι έτοιμα και τα φυσίγγια τσι δοκιμής.
Νικολης: Μύρο φτιάξε αλλα φυσίγγια αυτά που έφτιαξες δεν μου αρέσουν δεν ειναι καλά......και εκεί που δεν άκουγα καλά το Μύρο στο τηλέφωνο με ξεκούφανε να με λέει κουζουλό γιατί φυσίγγια που δεν έχω δοκιμάσει πως ξέρω ότι δεν ειναι καλά. Παρόλο τις κοτσάνες μου ο Μυρος θα φτιάξει μερικά σεταπ ακόμα να μου φύγει η περιέργεια. Χαιρέτισα το Μύρο και σκέφτηκα τα παιδιά στα Χανιά.
Παίρνω τον Ευριπιδη τηλέφωνο λέγοντας του ότι ο Γιάννης μου έστειλε το τουφέκι και ότι θα έρθουμε την ημερομηνία που συμφωνήσαμε στο σκοπευτήριο. Ωραία θα πάρω τα παιδιά να ενημερώσω μου απάντησε.
Μόλις τελείωσα απο τα παραπάνω μου ήρθε η εικόνα της αγοράς του πλάγιου, το αγόρασα εντελώς ψυχρά διότι τα ξύλα και το στυλ τους δεν μου άρεσαν καθόλου και προσπαθούσα να μην τα κοιτάζω.
Τώρα με την δουλειά του Γιώργη και του Γιάννη έγινα ξανα κοπέλι και συνεπήρα και τσι φίλους μου :)

Γιάννη και Γιώργη ξανά ευχαριστώ :)
 
8_F54_FB08-06_CB-451_F-_BE7_A-97928_B27_AF1_A.jpg

E7_D6495_A-_E1_EC-4_A59-_B8_C6-74824444_C3_D0.jpg
 
Νικολή να έχεις πάντα αυτή την κ@υλ@ για το οπλο σου εύχομαι!! Καλή επιλογή σε ότι έκανες, δηλαδή και στην επιλογή του όπλου και στην επιλογή των μαστόρων!! Εύχομαι να μη σου βγάλει ποτε κανενα πρόβλημα και να το κληροδοτησεις στα κοπέλια σου!!
 
Last edited:
Νίκο φωτιές μας βάζεις! Πανέμορφο,πραγματικό λαγότουφεκο και όχι μόνο,να το χαίρεσαι και παλι! Από τωρα κανονίζω να πάρει η γυναίκα ρεπό εκείνο Σάββατο για να έρθω..πολλα Μπραβο στον Γιάννη και τον Γιώργο για την ωραία δουλεια που έκαναν!
 
Πότε πέρασαν οι μέρες και οι εβδομάδες που έστειλα το όπλο στον Γιάννη ούτε που το κατάλαβα, χτες το απόγευμα με πήρε τηλέφωνο λέγοντας μου ότι είναι έτοιμο να το παραδώσει στο καράβι για Κρήτη.
Στο τηλέφωνο ήμουν συγκρατημένος λέγοντας του ότι το περιμένω .......τον αποχαιρετώ και κλείνουμε.
Δεν περνάνε μερικά δευτερόλεπτα που η εγκράτεια μετατράπηκε σε ποτάμι ευφορίας και ξανά παίρνω το Γιάννη τηλέφωνο να το επιβεβαιώσω.
Νικολης: Γιάννη θα μου στείλεις το τουφέκι ;
Γιάννης: Ναι κοπέλι θα το στείλω.
Νικολής: ωραία, χαίρομαι, το περιμένω. Τα λέμε.
Κλείνουμε τα τηλέφωνα αλλά μετα απο μερικά δευτερόλεπτα θυμήθηκα ότι κατι ξέχασα να πω και ξανα παίρνω τηλέφωνο.
Γιάννης: Έλα κοπέλι !
Νικολής: η συσκευασία είναι ένταξει Γιάννη
Γιάννης: εντάξει κοπέλι.
Νικολης: Γιάννη στην δουλειά είσαι;
Γιάννης: στη δουλειά κοπέλι.
Νικολης : ωραία ευχαριστώ.
Που να ηρεμήσω, ο νους γυρνούσε συνεχώς ότι κατι άλλο θέλω να πω στο Γιάννη αλλα δεν μου ερχόταν. Ουσιαστικά τίποτα δεν ήθελα να πω, τα πάντα ηταν στην εντέλεια.
Δεν μπορούσα να κάτσω φρόνιμα όμως και είπα να τηλεφωνήσω του Μύρο.
Μύρος: Έλα φίλε μου !
Νικολης: Μύρο ο Γιάννης μου στέλνει το τουφέκι ειναι έτοιμο.
Μυρος: φιλαράκι δεν σε ακούω καλά περίμενε να βγω προς τα έξω.
Νικολης: με ακούς τώρα ; Ο Γιάννης θα μου στείλει το τουφέκι.
Μυρος: πολύ ωραία, ειναι έτοιμα και τα φυσίγγια τσι δοκιμής.
Νικολης: Μύρο φτιάξε αλλα φυσίγγια αυτά που έφτιαξες δεν μου αρέσουν δεν ειναι καλά......και εκεί που δεν άκουγα καλά το Μύρο στο τηλέφωνο με ξεκούφανε να με λέει κουζουλό γιατί φυσίγγια που δεν έχω δοκιμάσει πως ξέρω ότι δεν ειναι καλά. Παρόλο τις κοτσάνες μου ο Μυρος θα φτιάξει μερικά σεταπ ακόμα να μου φύγει η περιέργεια. Χαιρέτισα το Μύρο και σκέφτηκα τα παιδιά στα Χανιά.
Παίρνω τον Ευριπιδη τηλέφωνο λέγοντας του ότι ο Γιάννης μου έστειλε το τουφέκι και ότι θα έρθουμε την ημερομηνία που συμφωνήσαμε στο σκοπευτήριο. Ωραία θα πάρω τα παιδιά να ενημερώσω μου απάντησε.
Μόλις τελείωσα απο τα παραπάνω μου ήρθε η εικόνα της αγοράς του πλάγιου, το αγόρασα εντελώς ψυχρά διότι τα ξύλα και το στυλ τους δεν μου άρεσαν καθόλου και προσπαθούσα να μην τα κοιτάζω.
Τώρα με την δουλειά του Γιώργη και του Γιάννη έγινα ξανα κοπέλι και συνεπήρα και τσι φίλους μου :)

Γιάννη και Γιώργη ξανά ευχαριστώ :)
Γειά σου ρε φιλαράκι!

Γειά και στα μαστορια...!
 
Η αλήθεια είναι ότι αυτά ο Νικολής θα έπρεπε να τα γράψει στο topic που αναφέρεται η δουλειά του Γιάννη.
Δεν πρέπει να μπερδεύουμε τον αρχιτέκτονα και τον μηχανικό, με τον μπογιατζή...;)
Είναι ωραία πράγματα αυτά, να θυμόμαστε πως ήταν όταν ήμασταν παιδιά και περιμέναμε τα καινούρια μας παιχνίδια.:rolleyes:
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top