Η μαγεία του φινιρίσματος από τον Γιώργο (Altair)

  • Thread starter Deleted member 2
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Το φινίρισμα των ξύλων του όπλου χρειάζεται μεγάλη μαεστρία και γνώση υλικών που θα δεσμευτούν για πάντα μεταξύ τους.
Ο Γιώργος είναι αυτός που ξέρει να πρυτανεύει τα στοιχεία της φύσης μετατρέποντας και προβάλλοντας την ωραιότερη εικόνα τους.
Αξιότιμοι συνάδελφοι επιτρέψτε μου να σας παρουσιάσω το νέο μου κοντάκι.
kontaki2.jpg

kontaki3.jpg

kontaki4.jpg

kontaki5.jpg
Νικολή να το ευχαριστηθείς και πάλι φίλε! Έχει υπέροχα χρώματα και η δουλειά του Γιώργου τα ανέδειξε όπως πρέπει. Μπράβο και στον μάστορα λοιπόν...
 
Νικολη να το ευχαριστηθεις φιλε μου όσο σε παει. Φυσικά το περιμένω να ερθει Χανιά για να του πιω το.... εεεε να ρίξω καμμια πουλα.sarcastic.αχααχαχ merkel lusso εγινε.RESPECT.
Ευχαριστώ φίλε μου Ευριπίδη. Θα έρθουμε στα Χανιά να το δοκιμάσουμε παντού.
Merkel lusso γιατί ο Γιώργης σέβεται το nickname του.
 
Νικολή να το ευχαριστηθείς και πάλι φίλε! Έχει υπέροχα χρώματα και η δουλειά του Γιώργου τα ανέδειξε όπως πρέπει. Μπράβο και στον μάστορα λοιπόν...
Ευχαριστώ Βασίλη.
Οι μάστορες έκαναν άριστη δουλειά.
 
Το φινίρισμα των ξύλων του όπλου χρειάζεται μεγάλη μαεστρία και γνώση υλικών που θα δεσμευτούν για πάντα μεταξύ τους.
Ο Γιώργος είναι αυτός που ξέρει να πρυτανεύει τα στοιχεία της φύσης μετατρέποντας και προβάλλοντας την ωραιότερη εικόνα τους.
Αξιότιμοι συνάδελφοι επιτρέψτε μου να σας παρουσιάσω το νέο μου κοντάκι.
kontaki2.jpg

kontaki3.jpg

kontaki4.jpg

kontaki5.jpg
Νικολή πανέμορφο να το ευχαριστηθείς όσο δεν πάει !
το ξύλο πανέμορφο η κατασκευή αψεγάδιαστη Και το αποτέλεσμα του φινιρίσματος πραγματικά βγάζει μάτι.
Νικολή έκανες καλύτερες επιλογές που θα μπορούσε κανείς να κάνει!

Γιώργο Είσαι σε υψηλό επίπεδο ...όντως τα υλικά Σου φαίνεται ότι τα ξέρεις πολύ καλά και τα δουλεύεις Με εμπειρία και τέχνη! Συγχαρητήρια
Μπράβο πραγματικά μπράβο!
Ενα τέτοιο φινίρισμα « διεγείρει» την αφή !
 
Το φινίρισμα των ξύλων του όπλου χρειάζεται μεγάλη μαεστρία και γνώση υλικών που θα δεσμευτούν για πάντα μεταξύ τους.
Ο Γιώργος είναι αυτός που ξέρει να πρυτανεύει τα στοιχεία της φύσης μετατρέποντας και προβάλλοντας την ωραιότερη εικόνα τους.
Αξιότιμοι συνάδελφοι επιτρέψτε μου να σας παρουσιάσω το νέο μου κοντάκι.
kontaki2.jpg

kontaki3.jpg

kontaki4.jpg

kontaki5.jpg
Καλόντουφεκο Νικολή εξαιρετική δουλειά ο άνθρωπος είναι καλλιτέχνης .shake hands..shake hands.
 
Νικολή πανέμορφο να το ευχαριστηθείς όσο δεν πάει !
το ξύλο πανέμορφο η κατασκευή αψεγάδιαστη Και το αποτέλεσμα του φινιρίσματος πραγματικά βγάζει μάτι.
Νικολή έκανες καλύτερες επιλογές που θα μπορούσε κανείς να κάνει!

Γιώργο Είσαι σε υψηλό επίπεδο ...όντως τα υλικά Σου φαίνεται ότι τα ξέρεις πολύ καλά και τα δουλεύεις Με εμπειρία και τέχνη! Συγχαρητήρια
Μπράβο πραγματικά μπράβο!
Ενα τέτοιο φινίρισμα « διεγείρει» την αφή !
Ευχαριστώ Χρήστο όντως το ξύλο που διάλεξα μου φάνηκε ωραίο, ο Γιώργης του έδωσε την απόλυτη ομορφιά.

Νικόλα μια από τα ίδια κ από μένα ....να το καταυχαριστηθεις !!!
Όσο για τον Γιώργο τι να πω! Εξαιρετο αποτέλεσμα μπράβο !!!!
.shake hands.
Ευχαριστώ Αργύρη! Μας αρρώστησε ο Γιώργης με το αποτέλεσμα της δουλειάς του.
 
Νικολή να το χαρείς δίνει μεγαλύτερη αξία στο ήδη αξίας όπλο σου και σίγουρα ανεβάζει την κυνηγητική ψυχολογία :)
πανέμορφα νερά που βοηθούν,χομπίστα ερασιτέχνη με μεράκι,να βγάλει ένα καλό αποτέλεσμα
 
Το φινίρισμα των ξύλων του όπλου χρειάζεται μεγάλη μαεστρία και γνώση υλικών που θα δεσμευτούν για πάντα μεταξύ τους.
Ο Γιώργος είναι αυτός που ξέρει να πρυτανεύει τα στοιχεία της φύσης μετατρέποντας και προβάλλοντας την ωραιότερη εικόνα τους.
Αξιότιμοι συνάδελφοι επιτρέψτε μου να σας παρουσιάσω το νέο μου κοντάκι.
kontaki2.jpg

kontaki3.jpg

kontaki4.jpg

kontaki5.jpg
Νικόλα καλοντουφεκο φίλε.
Εξαιρετικό το αποτέλεσμα και από τον Γιώργο.
Μπράβο σας.........shake hands.
 
Η δουλεια στα ξυλα του πλάγιου του Νικολή προερχεται από ανθρωπο με μεράκι και το αποτελεσμα αυτής ...επαγγελματικό.
Εχω ακουσει για διαφορους επαγγελματιες με συμπεριφορά και αποτελεσμα εργασιών διόλου ικανοποιητικό.

Επειδή εχω βαρεθεί τους επαΐοντες που δοκούν άκριτα και αρεσκονται στην πάντα καλοπροαίρετη κριτική τους επί παντός του κυνηγετικού επιστητού , εχω να πώ μπραβο και παλι μπραβο στον κατοχο και στον μαστορα...
Ταμπακέρα... ο τίτλος δεν κανει τον επαγγελματια αλλα το μερακι και η αγαπη του γ αυτο π κανει...με το αποτελεσμα αρρηκτα συνδεδεμένο.
 
Ευχαριστώ Πάνο για τα καλά σου λόγια. Ο έρωτας στην τέχνη μας κάνει καλύτερους είτε αυτό εκφράζεται ως χόμπι, είτε ως βιοποριστική ενασχόληση. Αν και στις δύο περιπτώσεις εκλείψει ο έρωτας και απλά επικρατήσει η διεκπεραίωση, αυτομάτως επέρχεται και η στασιμότητα. Δεν είναι αναγκαστικά κακό να είσαι διεκπεραιωτής, από την άλλη ο εραστής της τέχνης έχει την πολυτέλεια να μπορεί να ερευνήσει και να κάνει το κάτι παραπάνω.
Η διαδικασία που έγινε στα ξύλα του Νικολή διήρκεσε 3 μήνες, λίγος χρόνος για να φτάσουμε το απόλυτο αποτέλεσμα που απαιτεί από 6 ως 9 μήνες, σύμφωνα με τους Αγγλικούς οίκους χειροποίητων ξύλινων μερών. Πρόκειται για μια διαδικασία που αναδεικνύει στο έπακρο, αυτά που έχει να δώσει οπτικά ένα ξύλο και συντελεί στον οπτικό και αισθητικό "οργασμό" μέσω της αφής. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν ακολουθείται από κανέναν επαγγελματία για ευνόητους λόγους.
Μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημενος αρκετά με το αποτέλεσμα, οι φωτογραφίες αδικούν. Ωστόσο το επόμενο, οφείλω στον εαυτό μου να είναι καλύτερο....!
 
Το φινίρισμα των ξύλων του όπλου χρειάζεται μεγάλη μαεστρία και γνώση υλικών που θα δεσμευτούν για πάντα μεταξύ τους.
Ο Γιώργος είναι αυτός που ξέρει να πρυτανεύει τα στοιχεία της φύσης μετατρέποντας και προβάλλοντας την ωραιότερη εικόνα τους.
Αξιότιμοι συνάδελφοι επιτρέψτε μου να σας παρουσιάσω το νέο μου κοντάκι.
kontaki2.jpg

kontaki3.jpg

kontaki4.jpg

kontaki5.jpg
Νικόλα να το χαρείς όσο δεν πάει φίλε .shake hands..
Εξαιρετική η δουλειά του Γιώργου.
 
Νικο εργο τεχνης .Πράγματι συγχαρητήρια και από εμένα στο Γιώργο. Για να δούμε αυτό το αποτέλεσμα έχει γίνει κατάθεση ψυχής. Χερεσαι να γνωρίζεις τετια ατομα εστο και ιντερνετικα ......για την ώρα. .shake hands.
 
Ωραίο πράγματι κι ωραία δουλειά, να το χαρείς!
Ευχαριστώ Τάσο !

Νικολή να το χαρείς δίνει μεγαλύτερη αξία στο ήδη αξίας όπλο σου και σίγουρα ανεβάζει την κυνηγητική ψυχολογία :)
πανέμορφα νερά που βοηθούν,χομπίστα ερασιτέχνη με μεράκι,να βγάλει ένα καλό αποτέλεσμα
Σε ευχαριστώ φίλε μου ! Δεν τελείωσαν ακόμα οι μάστορες, το όπλο θα δοκιμαστεί στην νέα κυνηγετική περίοδο όπου θα καταγράψω οτιδήποτε για διόρθωση. Με το κλείσιμο του κυνηγιού θα ξανά στείλω τα ξύλα να συνεχίσουν την δουλειά τους. Το πάθος τους ξεχωρίζει από το στοίχημα με τον εαυτό τους να μου παραδώσουν το άριστο.
 
Last edited by a moderator:
Ευχαριστώ Πάνο για τα καλά σου λόγια. Ο έρωτας στην τέχνη μας κάνει καλύτερους είτε αυτό εκφράζεται ως χόμπι, είτε ως βιοποριστική ενασχόληση. Αν και στις δύο περιπτώσεις εκλείψει ο έρωτας και απλά επικρατήσει η διεκπεραίωση, αυτομάτως επέρχεται και η στασιμότητα. Δεν είναι αναγκαστικά κακό να είσαι διεκπεραιωτής, από την άλλη ο εραστής της τέχνης έχει την πολυτέλεια να μπορεί να ερευνήσει και να κάνει το κάτι παραπάνω.
Η διαδικασία που έγινε στα ξύλα του Νικολή διήρκεσε 3 μήνες, λίγος χρόνος για να φτάσουμε το απόλυτο αποτέλεσμα που απαιτεί από 6 ως 9 μήνες, σύμφωνα με τους Αγγλικούς οίκους χειροποίητων ξύλινων μερών. Πρόκειται για μια διαδικασία που αναδεικνύει στο έπακρο, αυτά που έχει να δώσει οπτικά ένα ξύλο και συντελεί στον οπτικό και αισθητικό "οργασμό" μέσω της αφής. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν ακολουθείται από κανέναν επαγγελματία για ευνόητους λόγους.
Μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημενος αρκετά με το αποτέλεσμα, οι φωτογραφίες αδικούν. Ωστόσο το επόμενο, οφείλω στον εαυτό μου να είναι καλύτερο....!
Μπράβο ρε παιδιά πολλή καλή δουλειά!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top