Ερωτήσεις - Απορίες - Τεχνικά θέματα

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, πάντως θεωρώ πως το πλήθος των 200 μηνυμάτων είναι υπερβολικό.
 
Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, πάντως θεωρώ πως το πλήθος των 200 μηνυμάτων είναι υπερβολικό.
Συνάδελφε το φόρουμ είναι ένας χώρος όπου ανταλλάσουμε απόψεις, πληροφορίες και εμπειρίες και κάποιες φορές ακόμα και αντικείμενα. Πρέπει όμως να το προστατέψουμε από το να καταντήσει ένας απλός χώρος αγοραπωλησίας για τον κάθε τυχάρπαστο τυχοδιώκτη. Αυτό σε αρκετό βαθμό επιτυγχάνεται από το συγκεκριμένο όριο μηνυμάτων όπως και με το όριο αγγελιών κατ'άτομο...
 
Στη φώτο που μου έστειλες δεν έχεις καλό ιντερνετ και αυτός είναι ο λόγος που δεν μπορείς να συνδεθείς. Ενώ φαίνεται να έχει σύνδεση στον Ιντερνετ, η ταχύτητα είναι τόσο χαμηλή που δεν μπορείς ουσιαστικά να μπεις στο φόρουμ.
 
Στη φώτο που μου έστειλες δεν έχεις καλό ιντερνετ και αυτός είναι ο λόγος που δεν μπορείς να συνδεθείς. Ενώ φαίνεται να έχει σύνδεση στον Ιντερνετ, η ταχύτητα είναι τόσο χαμηλή που δεν μπορείς ουσιαστικά να μπεις στο φόρουμ.
Δεν ισχύει αυτό γιατί καπάκι μπαίνω σε όποια ιστοσελίδα θέλω ...μου το κάνει μια εβδομάδα τώρα!
 
Δεν ισχύει αυτό γιατί καπάκι μπαίνω σε όποια ιστοσελίδα θέλω ...μου το κάνει μια εβδομάδα τώρα!
Το φόρουμ δεν έχει τις ίδιες ανάγκες με ένα άλλο site. Μου έχει τύχει και εμένα αυτό που περιγράφεις. Σε κάθε περίπτωση το μήνυμα που παίρνεις είναι ξεκάθαρα θέμα ιντερνετ. Αν έπεφτε το φόρουμ θα το καταλάβαινα γιατί παίρνω αναλυτικά όλα τα σφάλματα. Δοκίμασε αν μπορείς από άλλο χώρο με άλλη σύνδεση ιντερνετ να δεις τι συμβαίνει.
 
Ακριβως το ιδιο με τον Τακη εδω και πολυ καιρο.
Και απο υπολογιστη και απο τηλεφωνο.
Μονο εδω το εχω το προβλημα αυτο.
Και τις περισσοτερες φορες το παρατω, δεν εχω χρονο να προσπαθω ξανα και ξανα.
μια απο τα ιδια
 
Εμένα μόνο κοντά στα μεσάνυχτα συμβαίνει αυτό, αλλά ξέρω ότι τότε ο server λογικά κάνει κάποια διεργασία ασφαλείας και μετά τα μεσάνυχτα ξαναπροσπαθώ
Κάθε βράδυ τα μεσάνυχτα γίνεται backup στο φόρουμ. Κατά τ´άλλα δεν βλέπω κάτι. Αν μπορεί κάποιος σας παρακαλώ να σημειώσει την ακριβή ώρα που του συμβαίνει αυτό για να μπορώ να το κοιτάξω πιο εύκολα. Συγνώμη που δεν μπορώ να βοηθήσω παραπάνω αλλά με τα εργαλεία που έχω ότι βλέπω σας λεω.
 
Εμενα γινεται ολο το 24ωρο....
ειναι κουραστικο...
Κάποιο πρόβλημα έχει η σύνδεση σου ή η συσκευή σου Παναγιώτη. Δεν μπορώ να βρω κάτι άλλο. Αν είχε πρόβλημα το φόρουμ θα ήταν για όλους όχι μόνο για 2-3 ατομα.
 
Και οι τρεις υπολογιστες του σπιτιου και το τηλεφωνο?
Αν υποθεσουμε οτι ειναι η συνδεση, τοτε γιατι συμβαινει το ιδιο οταν πχ ειμαι διακοπες και συνδεομαι με το εκει wi fi?
Η με το τηλεφωνο σε wifi καταστηματων?
 
Και οι τρεις υπολογιστες του σπιτιου και το τηλεφωνο?
Αν υποθεσουμε οτι ειναι η συνδεση, τοτε γιατι συμβαινει το ιδιο οταν πχ ειμαι διακοπες και συνδεομαι με το εκει wi fi?
Η με το τηλεφωνο σε wifi καταστηματων?
Δεν μπορώ να το εξηγήσω αυτό Παναγιώτη. Απλά με το ίδιο σκεπτικό πως γίνεται τα υπόλοιπα 100αδες μέλη να μήνες έχουμε πρόβλημα; Ή ότι σε όλα τα διαγνωστικά δεν μου βγάζει κανενα θέμα με τον σέρβερ; Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς με συγχωρείς.
 
Ευχαριστω.
Θα ζησουμε και με αυτο.
Δεν ξερω αν το εξηγησα σωστα, αυτο το κανει οταν εχω συνδεθει.
Οταν δεν εχω, παει σφαιρα.
Παναγιώτη βρήκα το πρόβλημα. Σε έφτιαξα και είσαι οκ τώρα. Δεν μπορώ να καταλάβω πως έγινε αυτό αφού είναι μια επιλογή που μόνο εγώ μπορώ να την βάλω. Χίλια συγνώμη που δεν το πήρα χαμπάρι νωρίτερα. Θυμάσαι πόσο καιρό γίνεται αυτό;
 
Back
Top