Ερωτήσεις - Απορίες - Τεχνικά θέματα

Παιδιά μια πρόταση, να προσθέσουμε ένα θέμα στο οποίο θα κανονίζουμε μια κυνηγετική εξόρμηση. Με αυτόν τον τρόπο θα ερχόμαστε πιο κοντά άλλωστε το κυνήγι είναι που μας ενώνει...
 
Παιδιά μια πρόταση, να προσθέσουμε ένα θέμα στο οποίο θα κανονίζουμε μια κυνηγετική εξόρμηση. Με αυτόν τον τρόπο θα ερχόμαστε πιο κοντά άλλωστε το κυνήγι είναι που μας ενώνει...

Μάνο ανεβάστε οτι θέμα θελετε...
 
κυριοι μπορειτε να μου λυσετε αυτην την απορια, τι σημενει αυτο που μου εβγαλε στης ειδοποιησεις?

keeps coming back.

τι σημενει αυτο?
 
Θεωρώ πως θα πρέπει να διορθωθεί στο θέμα "Κυνηγόσκυλα" το "Επαναφοράς" στο σωστό "Ξεπετάγματος και Επαναφοράς"
 
Last edited:
κυριοι μπορειτε να μου λυσετε αυτην την απορια, τι σημενει αυτο που μου εβγαλε στης ειδοποιησεις?

keeps coming back.

τι σημενει αυτο?

Γιαννη kαλησπερα...
Το μηνυμα αυτο εμφανιζεται οταν στις επομενες δημοσιευσεις θα αυξηθουν οι trophy points...
Ειναι στα πλαισια των awards του forum...
 
Παρακαλώ, Τι νόημα έχουν τα awards του forum όπως τα trophy points.

Τα trophies γενικότερα έχουν να κάνουν με την κατηγοριοποίηση δραστηριοτήτων μέσα σε ένα forum σε επίπεδο συναγωνισμού ή ξεκάθαρου ανταγωνισμού. Θα μπορούσαμε κάλλιστα να τα μεταφράσουμε σαν "κατορθώματα". Για παράδειγμα μπορεί να υπάρχει trophy για τις μεγαλύτερες αποστολές κειμένων, μπορεί να υπάρχει trophy για τον μεγαλύτερο εντοπισμό spam σε προγράμματα, μπορεί να υπάρχει trophy για τις περισσότερες αποστολές μηνυμάτων, μπορεί να υπάρχει trophy για βοηθητικές απαντήσεις σε άλλα μέλη. Τα trophies ωστόσο έχουν μεγάλη απήχηση και βρίσκουν μεγαλύτερη λειτουργικότητα σε forums που π.χ. ασχολούνται με games. Τα trophies με άλλα λόγια δημιουργούν "σπελιαλίστες" σε διάφορα είδη.

Οπότε τα trophy points φαντάζομαι γίνεται κατανοητό τι είναι. Είναι οι πόντοι που βαθμολογούνται τα μέλη του εκάστοτε trophy. Τώρα τα awards, είναι τα βραβεία για τους νικητές των trophies, άλλες φορές μπορεί να είναι λεκτικά σλογκανς π.χ. αν συμπληρώσεις πρώτος 10000 μνμ να ονομάζεσαι "Ο Δαλάι Λαμα του φόρουμ", άλλες φορές μπορεί να είναι δώρα κτλ κτλ κτλ.
 
Τα trophies γενικότερα έχουν να κάνουν με την κατηγοριοποίηση δραστηριοτήτων μέσα σε ένα forum σε επίπεδο συναγωνισμού ή ξεκάθαρου ανταγωνισμού.......
Ευχαριστώ για την διευκρίνηση.

Υπάρχει δυνατότητα να μην συμμετέχω σε οποιονδήποτε συναγωνισμό ή ανταγωνισμό; Υπάρχει δυνατότητα να μην εμφανίζονται Trophy Points στο προφίλ μου; Εάν υπάρχει, παρακαλώ διαγράψτε τα. Η δυνατότητα που μου προσφέρει το φόρουμ για να εκθέτω τις απόψεις μου σε φιλόξενο και λειτουργικό χώρο για να συνομιλώ ευχερώς, είναι υπέρ αρκετά και ευχαριστώ τους διοργανωτές γιαυτό.

Πιστεύω πως η οποιαδήποτε κόσμια και καλόπιστη συμμετοχή σε ένα τέτοιο φόρουμ, στηρίζει την ύπαρξή του. Ανεξάρτητα από την λεκτική, συντακτική ή ορθογραφική ευχέρεια του γράφοντος. Ανεξάρτητα από την ευφυία, τις γνώσεις ή τον διαθέσιμο χρόνο του για μακροσκελή ή πολλαπλά μηνύματα. Αυτό που μετρά είναι η συμμετοχή.
Ευχαριστώ
 
Last edited:
Back
Top