Ερωτήσεις - Απαντήσεις

Καλημερα, μια ερωτηση για ενα οπλο που με τρωει για αγορα χριστουγενιατικα. Σαν παιδι περιμενω και εγω τον Αϊ ...
Ειναι δικαιη ανταλλαγη μιας beccaccias με ενα Β525 ;
Τι λετε...;
εγω θα ελεγα οτι τον κλεβεις κι ολας.καμμια καραμπινα δεν συγκρινετε μ ενα καλο δικανο.αμα βρεις κανενα που να θελει να αλλαξει κανενα 725 με beretta 302 magnum με 2 καννες εδω ειμαι
 
Καλημερα, μια ερωτηση για ενα οπλο που με τρωει για αγορα χριστουγενιατικα. Σαν παιδι περιμενω και εγω τον Αϊ ...
Ειναι δικαιη ανταλλαγη μιας beccaccias με ενα Β525 ;
Τι λετε...;
δεν θέλει σκέψη Αγγελε προχώρα μην το μετανιώσει.....εσύ δεν θα το μετανιώσεις ποτέ ;)
 
Συγγνωμη για τις καθυστερημενες μου απαντησει αλλα με 3 παιδια ειναι δυσκολο να ειμαι on line συνεχως.
Την δευτερα με το καλο παω να το δω και προχωραμε.
Αυλο εχει 18.4 και μ αρεσει αυτο γιατι δεν χρειαζεται να ψαχνω νεα φυσιγγια μιας κ ειναι κοντα στο 18.3 της μπενελι.
Για τα ψιλα σκαγα που ριχνω ως συνηθως στα κυνηγια μου ειναι καλα. Για 18.6 και πανω δεν γνωριζω πολλα αλλα μεχρι στιγμης δεν μου χρειαζεται.
 
Καλησπέρα,
το έχετε ξαναδεί αυτό το δικαννάκι;
https://www.hobbi.gr/spose-haenel-shul-jaeger-p-6720.html
είναι όντως γερμανικό ή τουρκοφερνεί;;
Είναι γερμανικό με βάση αλουμινίου και εαν θυμάμαι καλά φτιαγμένο από θυγατρική εταιρεία της Merkel με το όνομα που αναφέρει το όπλο και με διευρυμενους αυλους.
 
τωρα γι αυτο θα πρεπει να βρεις καποιον που το εχει για να σου πει αποψη.εδω χανια ουτε στο σκοπευτηριο δεν το εχω δει ουτε και ξερω καποιον που το εχει για να σου δωσω παραπανω πληροφοριες
 
Να κάνω μια ερώτηση για κάτι που δεν γνωρίζω. Η ταρταρούγα στην μπάσκουλα ενός όπλου είναι αποτέλεσμα βαφής ή είναι αποτέλεσμα της πολυετής οξείδωσης του μετάλλου; Όταν λέω οξείδωση δεν εννοώ φυσικά την σκουριά.
 
Να κάνω μια ερώτηση για κάτι που δεν γνωρίζω. Η ταρταρούγα στην μπάσκουλα ενός όπλου είναι αποτέλεσμα βαφής ή είναι αποτέλεσμα της πολυετής οξείδωσης του μετάλλου; Όταν λέω οξείδωση δεν εννοώ φυσικά την σκουριά.
Είναι εξειδικευμενη βαφή δύσκολη να την πετύχεις.
Ο Παπατσαρουχας έστελνε τις μπασκουλες στην Αγγλία για τέτοια βαφή.
 
Τι εξάρτημα (βουρτσάκι) να βάλω στο δράπανο (αργές στροφές) για να γυαλίσω μια μπάσκουλα με μια κρέμα γυαλίσματος;
 
Καλησπέρα,
το έχετε ξαναδεί αυτό το δικαννάκι;
https://www.hobbi.gr/spose-haenel-shul-jaeger-p-6720.html
είναι όντως γερμανικό ή τουρκοφερνεί;;

Δες το σαν ΜΕRKEL σε φθηνοτερη τιμη. Κατασκευαζεται απο τη ΜΕRKEL στην πολη θρυλο της γερμανικης οπλοβιομηχανιας. Οι καννες του ειναι απο ατσαλι πολυ υψηλης ποιοτητα. Η Haenel ειναι πολυ παλια εταιρεια εκει, ομως προσφατα ασχοληθηκε με δικαννα σε συνεργασια με τη Merkel. H τιμη του σε σχεση με την ποιοτητα του παρα πολυ καλη.
 
Τι εξάρτημα (βουρτσάκι) να βάλω στο δράπανο (αργές στροφές) για να γυαλίσω μια μπάσκουλα με μια κρέμα γυαλίσματος;
Έχει η Wolfcraft στο Praktiker από τσόχα(στο Ελληνικό,επάνω όροφος στο βάθος).
Χρησιμοποιώ τον πρώτο τσοχινο δίσκο με Flitz στο γυαλισμα μαχαιριων.
Δεν είναι απαραίτητες οι χαμηλές στροφές.
Σε πολύ δύσκολα σημεια και εσωτερικές καμπύλες η γωνίες πας σε Dremmel
.





1 hobby polishing set
  • content: 1 felt buffing wheel, ø 85 mm
    1 felt buffing wheel, ø 85 mm
    2 polishing pastes
    1 mandrel
  • packaging: blister on card

Open gallery
article list

article no. description EAN
2178000 1 hobby polishing set 4006885217805
 
Last edited:
Back
Top