Επιλογή κατάλληλου choke (τσοκ)

Το πορτινκ στο τσοκ βοηθά στο να μην έχουμε μεγάλο εμβολισμό των σκαγιων από το βυζμα λόγο ότι Πόλα από τα αέρια θα φύγουν τώρα για την άτρακτο έχω συζητήσει πολλές φορές με φύλο βλητικό που δουλεύει Winchester και μου έχει πει ότι δεν υπάρχει φρένο στο βυζμα αυτά είναι ολλα μάρκετινγκ το μόνο πράγμα που βγάζει κοντή άτρακτο είναι η μαληνη με μπαφερ και αυτό μέχρι τα 36 γρ
Θα συνεχίσω να διαφωνώ τεο για τα τσοκ τουλάχιστον... συμφωνούμε με την μάλλινη... αλλά αυτή η εικόνα στο βίντεο στο 1:43 φίλε εμένα μου λέει πολλά....
 
Να προσθέσω μια ακόμη επιλογή, το Patternmaster Anaconda Long Range αν βγαίνει για το σπείρωμα του όπλου σου (δεν ξέρω ποιο ψάχνεις)...
Σε ευχαριστω Χρηστο θα ρωτησω και για αυτο....να εισαι καλα!!! :)

Να είσαι καλά κι εσύ Νίκο. Σου πρότεινα το παραπάνω τσοκ γιατί ρώτησες για τσοκ που κάνει για 50+ μέτρα στα χοντρά. Δε γνώριζα ότι ψάχνεις αποκλειστικά και φουλ συγκεντρωτικό. Αυτό που σου πρότεινα, κάνει για 50+, το έχω δουλέψει σε αυλό 18,3 πηγαίνοντας περίφημα, και τέλος πιστεύω πως είναι ότι καλύτερο για το ξεκίνημα ενός άπειρου (όπως αυτοχαρκτηρίστηκες :) ) σε τέτοιες βολές. Τώρα αν ψάχνεις για κάτι έξτρα-συγκεντρωτικό, πηγαίνεις αναπόφευκτα στα kicks... ;)
 
Άλεξ τα κικς εγώ τα έβαλα πρώτος στην Ελλάδα έχω πάνω από 10 σε ολλα τα όπλα μου και τα δουλεύω πάνω από 10 χρωνια με χιλιάδες φισιγγια είναι από τα καλύτερα αλλά μην λέμε και πράγματα που δεν ισχύουν
Ο καθενας Τεο εχει την αποψη του, δεν γινεται να συμφωνουμε ολοι, για μενα ειναι τα κορυφαια τσοκ φρενου τα Kicks και μετα ειναι η σειρα PM code black
 
Θα συνεχίσω να διαφωνώ τεο για τα τσοκ τουλάχιστον... συμφωνούμε με την μάλλινη... αλλά αυτή η εικόνα στο βίντεο στο 1:43 φίλε εμένα μου λέει πολλά....
Από ότι κατάλαβα...πιο κοντή άτρακτο τα classic κ τα code black με το stud ring σε σχέση με το anaconda.... προτείνει δε κ φυσίγγια με συγκεκριμένη ταχύτητα που δεν συγκράτησα...κατατοπιστικος ο oldtimer!
 
Από ότι κατάλαβα...πιο κοντή άτρακτο τα classic κ τα code black με το stud ring σε σχέση με το anaconda.... προτείνει δε κ φυσίγγια με συγκεκριμένη ταχύτητα που δεν συγκράτησα...κατατοπιστικος ο oldtimer!
Έτσι.. τα μόνα τσοκ καθαρού φρένου είναι τα stug..
 
Από ότι κατάλαβα...πιο κοντή άτρακτο τα classic κ τα code black με το stud ring σε σχέση με το anaconda.... προτείνει δε κ φυσίγγια με συγκεκριμένη ταχύτητα που δεν συγκράτησα...κατατοπιστικος ο oldtimer!
Σωστα καταλαβες, η ταχυτητα αν θυμαμαι καλα ειναι μεχρι 1550 fps δηλαδη 472 m/s
 
Δεν ξερω για ατσαλινα.....457 εχω δει απο συναδελφο σε μολυβδινα σκαγια και κοντρα δοση Αλεξανδρε.
472 ....δεν εχω δει ......ισως τα μονοβολα να εχουν αυτες τις ταχυτητες...
ΥΓ. Θα ψαξω να βρω την φωτο...για τον λογο του αληθες.
 
Καλησπέρα σας,μόλις απόκτησα μία Α400 light 61πόντους κάννη έχει 3 τσοκάκια δικά της * *** ***** ,θα ήθελα να πάρω κ ένα **** έχει να μου προτείνει κάποιος κανένα τσόκ που να έχει δοιμάσει και να έχει δει καλα αποτελέσματα ?
 
Καλησπέρα σας,μόλις απόκτησα μία Α400 light 61πόντους κάννη έχει 3 τσοκάκια δικά της * *** ***** ,θα ήθελα να πάρω κ ένα **** έχει να μου προτείνει κάποιος κανένα τσόκ που να έχει δοιμάσει και να έχει δει καλα αποτελέσματα ?
Από το avatar και το μήκος καννης καταλαβαίνω ότι είσαι φερματζης? Ποια τσοκακια ήρθαν μαζί με το οπλο.
 
Από το avatar και το μήκος καννης καταλαβαίνω ότι είσαι φερματζης? Ποια τσοκακια ήρθαν μαζί με το οπλο.
Γειά σου φίλε μου το 1 ,3, 5 έχει και ψάχνω κάτι σε 4άρι για πέρδικα και για καμια τσίχλα
 
Καλησπέρα σας,μόλις απόκτησα μία Α400 light 61πόντους κάννη έχει 3 τσοκάκια δικά της * *** ***** ,θα ήθελα να πάρω κ ένα **** έχει να μου προτείνει κάποιος κανένα τσόκ που να έχει δοιμάσει και να έχει δει καλα αποτελέσματα ?
Το μαμά 4 αρι είναι εξαιρετικό
 
Γειά σου φίλε μου το 1 ,3, 5 έχει και ψάχνω κάτι σε 4άρι για πέρδικα και για καμια τσίχλα
Το εσωτερικό το τεσσάρι, η αν δεν έχει μεγάλη διαφορά στην τιμή πάλι από την μπερετα ένα εσω έξω βελτιωμένο κύλινδρο.
 
Back
Top