Επαναληπτική καραμπίνα

Καλημέρα στην παρέα! Σκέφτομαι να αγοράσω μια επαληπτικη καραμπινα. Λάτρης του είδους αυτών των όπλων, είχα για χρόνια μια maverick 88 με σκοπευτικο μπίλια και μια mossberg 590 με σκοπευτικα ghost rings, τις οποίες έχω πουλήσει. Θέλω να πάρω μια, η οποία θα χρησιμοποιείται αποκλειστικά στο σκοπευτήριο, μόνο για μονοβολα. Είμαι μεταξύ mossberg 590a1 με σκοπευτικα xs ghost rings, benelli supernova με κάνη slug και τέλος την remington deer gun. Σημειώνω ότι ειμαι πολύ εξοικειωμένος με τη χρήση σκοπευτικου ghost ring. Έχει κάποιος εμπειρία από αυτά τα όπλα ώστε να με βοηθήσει στην επιλογή? Ευχαριστώ πολύ!
 
Ευχαριστω για την απαντηση. Αυτή έχω δει, αλλα εχω ενδοιασμό όσον αφορά την ακρίβεια στη ρύθμιση. Από ότι ξέρω το σκοπευτικο ρυθμίζει μόνο κατά διεύθυνση, όχι καθ ύψος και με προβληματιζει αυτό.. Τη mossberg (50663) την είχα μηδενίσει στα 50 μέτρα και έκανα βολές πιο μακρινές με μικρή υπερανυψωση, χωρίς να πειράζω καθόλου το σκοπευτικο. Και γενικά δεν το ξέρω καθόλου σαν όπλο... Ποιότητα κατασκευης, αξιοπιστια κ.λπ.
 
Back
Top