Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπέρα, επειδή κυνηγάω ευκαιριακα και γουρούνι μπορείτε να μου προτείνετε μια μάρκα φυσίγγια για το όπλο μου beretta 391 teknys με διευρυμένο αυλό;
Επίσης με τι τσοκ θα λέγατε να τα ρίξω;
Με τι φυσιγγια θα κυνηγησεις δραμια ή μονοβολο?
 
Καλησπέρα, επειδή κυνηγάω ευκαιριακα και γουρούνι μπορείτε να μου προτείνετε μια μάρκα φυσίγγια για το όπλο μου beretta 391 teknys με διευρυμένο αυλό;
Επίσης με τι τσοκ θα λέγατε να τα ρίξω;
Δράμια, Nobel sport 10b. Buffer ,Rotwiell breneke ,μονοβολο.
 
Δράμια, Nobel sport 10b.
Στο μέρος που κυνηγάμε μια στροφή σε έναν χωματόδρομο την έχουμε ονομάσει "στροφή Nobel Sport" !!!! :) :) :)

Φίλος τουφέκισε σχετικά κοντά ένα σχετικά μεγάλο γουρούνι με 3 γέμισμα +1 γέμισμα +2 = 6!!!! Νobel Sport και μας χαιρέτισε κανονικά.

:) :) :)
 
Στο μέρος που κυνηγάμε μια στροφή σε έναν χωματόδρομο την έχουμε ονομάσει "στροφή Nobel Sport" !!!! :) :) :)

Φίλος τουφέκισε σχετικά κοντά ένα σχετικά μεγάλο γουρούνι με 3 γέμισμα +1 γέμισμα +2 = 6!!!! Νobel Sport και μας χαιρέτισε κανονικά.

:) :) :)
Μόνο sonic και ΑΤ όλα τα άλλα πάσχουν στην διάτρηση........ δοκιμασμένα όλα στην περιοχή...... Winchester remi federal nsi κτλπ για γουρούνια κάτω των 50 κιλών είναι καλά και σε όχι μεγάλες αποστάσεις
 
Μόνο sonic και ΑΤ όλα τα άλλα πάσχουν στην διάτρηση........ δοκιμασμένα όλα στην περιοχή...... Winchester remi federal nsi κτλπ για γουρούνια κάτω των 50 κιλών είναι καλά και σε όχι μεγάλες αποστάσεις
Τέληηηηηηη δώσε λίιιιιιιιινκ. :) :) :)
Θα μου το φας το 50άρικο πάλι ...
 
Τέληηηηηηη δώσε λίιιιιιιιινκ. :) :) :)
Θα μου το φας το 50άρικο πάλι ...
Screenshot_2020-12-15-14-56-15-148_com.facebook.katana.jpgScreenshot_2020-12-15-14-55-58-456_com.facebook.katana.jpg
Τα συγκεκριμένα είναι φωτιά μια παρέα που τους τα πρότεινα όλο τέτοια ρίχνει μια δόση έδωσαν 250€ και έχουν πάρει και άλλες αρκετές φορές......αν σου πω σε τι αποστάσεις πήραν γουρούνια και τι ζημιά τα έκαναν θα λες δεν γίνονται αυτά.....
 
View attachment 20073View attachment 20074
Τα συγκεκριμένα είναι φωτιά μια παρέα που τους τα πρότεινα όλο τέτοια ρίχνει μια δόση έδωσαν 250€ και έχουν πάρει και άλλες αρκετές φορές......αν σου πω σε τι αποστάσεις πήραν γουρούνια και τι ζημιά τα έκαναν θα λες δεν γίνονται αυτά.....
Τέλη είναι ασφαλή αυτά? Ποιος τά φτιάχνει? Ξέρουμε πίεσης?
 
Στο μέρος που κυνηγάμε μια στροφή σε έναν χωματόδρομο την έχουμε ονομάσει "στροφή Nobel Sport" !!!! :) :) :)

Φίλος τουφέκισε σχετικά κοντά ένα σχετικά μεγάλο γουρούνι με 3 γέμισμα +1 γέμισμα +2 = 6!!!! Νobel Sport και μας χαιρέτισε κανονικά.

:) :) :)
Καλά δεν σημαίνει αυτό ότι φταίει το φυσιγγι! Το φυσιγγι αυτό από πέρσι αυτήν την στιγμή έχει τής περισσότερες πωλήσεις στην Ελλάδα και όλοι είναι υπερευχαριστημενη αρκεί να ξέρεις σε τί αποστάσεις το ρίχνεις ( από δοκιμές) .( Άμα ξέρεις ότι έχεις κλείσει μεγάλα γουρούνια μέσα δεν θα τά περιμένεις με δραμιαρες).
 
Τέλη είναι ασφαλή αυτά? Ποιος τά φτιάχνει? Ξέρουμε πίεσης?
Και τα δύο τα ρίχνουμε καιρό ειδικά τα ΑΤ χρόνια
Τα Σόνικ τα φτιάχνουν στην Δράμα
Τα ΑΤ είναι της sigma 3 international
Σε πιέσεις δεν ξέρω πόσες έχουν αλλά σε θέμα κλώτσημα το ΑΤ έχει πιο πολύ άρα λογικά και πιέσεις παραπάνω πάντως και τα δύο τρομερά ειδικά τα Σόνικ που έβαλα φωτό παραπάνω στα 100+(120-130 ήταν )αλλά λέω τόσο για να είμαι μέσα σίγουρα έσπασε πλευρά από κάπρο τα κόκαλα έτσι λίγο πριν το έριχνε ένας μπάρμπας στα 30-35 μέτρα Ρεμί και το έκανε αέρα όλα στο δέρμα....
 
Καλά δεν σημαίνει αυτό ότι φταίει το φυσιγγι! Το φυσιγγι αυτό από πέρσι αυτήν την στιγμή έχει τής περισσότερες πωλήσεις στην Ελλάδα και όλοι είναι υπερευχαριστημενη αρκεί να ξέρεις σε τί αποστάσεις το ρίχνεις ( από δοκιμές) .( Άμα ξέρεις ότι έχεις κλείσει μεγάλα γουρούνια μέσα δεν θα τά περιμένεις με δραμιαρες).
Εφόσον δεν το τουφέκισα και δεν είδα το σκηνικό δεν μπορώ να πω τίποτα άλλο.
Αυτό που ειπώθηκε είναι 6 τουφεκιές πάνω του στο καθαρό, 6 τούμπες, αίματα και 6 bye bye.
3 αυτόπτες μάρτυρες.
Μέση απόσταση 30μ.

Σαν αστείο το ανέφερα μόλις είδα το nobel sport.
Αν πεις στην παρέα αυτές τις 2 λέξεις αρχίζουν να συμπεριφέρονται σαν ζόμπι :) :)

Μεγάλα=Μονόβολο
 
Καλά δεν σημαίνει αυτό ότι φταίει το φυσιγγι! Το φυσιγγι αυτό από πέρσι αυτήν την στιγμή έχει τής περισσότερες πωλήσεις στην Ελλάδα και όλοι είναι υπερευχαριστημενη αρκεί να ξέρεις σε τί αποστάσεις το ρίχνεις ( από δοκιμές) .( Άμα ξέρεις ότι έχεις κλείσει μεγάλα γουρούνια μέσα δεν θα τά περιμένεις με δραμιαρες).
Και εγω καλα λογια εχω ακουσει απο φιλους που ριχνουν το 10βολο nsi.....αλλα ειπαμε ειναι δραμια.....πρεπει να δοκιμαζουμε τσοκ και αποστασεις....!! Εχω ξαναναφερει δικια μου προσωπικη εμπειρια οταν αγορασα την benelli που εβαλα το 3* με remington (ελεγαν ολοι οτι αυτος ειναι ο συνδυασμος)....βγηκε το γουρουνι σε αποσταση 30μ...εφαγε την 3αρα....εφυγε....και του εριξα και ενα μονοβολο και τελικα το τελειωσα με μαχαιρι.....ενας φιλος που δοκιμαζε τα παντα μου λεει ....παρε χαρτι και δοκιμασε.....σαν διασπορας τα εριχνε.....!! Δοκιμες και γνωση αποστασης!
 
Και εγω καλα λογια εχω ακουσει απο φιλους που ριχνουν το 10βολο nsi.....αλλα ειπαμε ειναι δραμια.....πρεπει να δοκιμαζουμε τσοκ και αποστασεις....!! Εχω ξαναναφερει δικια μου προσωπικη εμπειρια οταν αγορασα την benelli που εβαλα το 3* με remington (ελεγαν ολοι οτι αυτος ειναι ο συνδυασμος)....βγηκε το γουρουνι σε αποσταση 30μ...εφαγε την 3αρα....εφυγε....και του εριξα και ενα μονοβολο και τελικα το τελειωσα με μαχαιρι.....ενας φιλος που δοκιμαζε τα παντα μου λεει ....παρε χαρτι και δοκιμασε.....σαν διασπορας τα εριχνε.....!! Δοκιμες και γνωση αποστασης!
+1
 
Και εγω καλα λογια εχω ακουσει απο φιλους που ριχνουν το 10βολο nsi.....αλλα ειπαμε ειναι δραμια.....πρεπει να δοκιμαζουμε τσοκ και αποστασεις....!! Εχω ξαναναφερει δικια μου προσωπικη εμπειρια οταν αγορασα την benelli που εβαλα το 3* με remington (ελεγαν ολοι οτι αυτος ειναι ο συνδυασμος)....βγηκε το γουρουνι σε αποσταση 30μ...εφαγε την 3αρα....εφυγε....και του εριξα και ενα μονοβολο και τελικα το τελειωσα με μαχαιρι.....ενας φιλος που δοκιμαζε τα παντα μου λεει ....παρε χαρτι και δοκιμασε.....σαν διασπορας τα εριχνε.....!! Δοκιμες και γνωση αποστασης!
Το nsi είναι σαν να λες Winchester supreme
Τα Ρεμί πολλά γουρούνια πεφταν απο τα γέλια.....σε συγκεκριμένα όπλα έχουμε δεί ότι πάνε καλά.....
 
Το nsi είναι σαν να λες Winchester supreme
Τα Ρεμί πολλά γουρούνια πεφταν απο τα γέλια.....σε συγκεκριμένα όπλα έχουμε δεί ότι πάνε καλά.....
Συμφωνω....τα remington ειναι φυσιγγι μεχρι 35 μετρα....! Τα αλλα ειναι πιο δυνατα.....
 
Συμφωνω....τα remington ειναι φυσιγγι μεχρι 35 μετρα....! Τα αλλα ειναι πιο δυνατα.....
Πια 35 μέτρα στα 25 μετρα καρφωμένα 7 πίσω από το αυτί και το γουρούνι πηγαίνε κανονικά δεν το πέρασε μια άλλη περίπτωση στα 15 μέτρα στον κωλο όλα καρφωμένα δεν πέρασε κανένα και έπεσε με 6+1 ΑΤ στα 60+
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top