Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Χαχαχα ρίξτα παγάνα ο πατέρας μου τα έριξε όλα εκεί αγανάκτησε να μένουν στο δέρμα όλα τα δράμια χαχαχα
63κ πάντα καθαρό ... Γδαρμένο, καθαρισμένο και χωρίς κεφάλι.
Εντάξει ... Με αυτά που ακούω κόβουν τα μπαγιατέ :) :)
 
View attachment 20073View attachment 20074
Τα συγκεκριμένα είναι φωτιά μια παρέα που τους τα πρότεινα όλο τέτοια ρίχνει μια δόση έδωσαν 250€ και έχουν πάρει και άλλες αρκετές φορές......αν σου πω σε τι αποστάσεις πήραν γουρούνια και τι ζημιά τα έκαναν θα λες δεν γίνονται αυτά.....
Καλησπερα Τελη, τα sonic ειναι του Σταματιαδη;
 
Ήσουν τυχερός χαχαχα.......
Πάρε Σόνικ και θα δεις ότι Ρεμί δεν θα ξανά βάλεις ;)
Το sonic μου θυμίζει το sonic boom τον ήχο που κάνουν τα αεροπλάνα όταν σπάζουν το φράγμα του ήχου.
Ο Papas μου θυμίζει παπά για διάβασμα.

Ωραίος συνδιασμός !!!! :) :)
 
Στο μέρος που κυνηγάμε μια στροφή σε έναν χωματόδρομο την έχουμε ονομάσει "στροφή Nobel Sport" !!!! :) :) :)

Φίλος τουφέκισε σχετικά κοντά ένα σχετικά μεγάλο γουρούνι με 3 γέμισμα +1 γέμισμα +2 = 6!!!! Νobel Sport και μας χαιρέτισε κανονικά.

:) :) :)
Οταν δεν το πετυχαίνουμε καλό θα ναι να μην το ρίχνουμε στα φυσίγγια το φταίξιμο.. Φιλικά.
 
Μόνο sonic και ΑΤ όλα τα άλλα πάσχουν στην διάτρηση........ δοκιμασμένα όλα στην περιοχή...... Winchester remi federal nsi κτλπ για γουρούνια κάτω των 50 κιλών είναι καλά και σε όχι μεγάλες αποστάσεις
Τα ατ όμως είναι άκρως επικίνδυνα.. Άνοιξαν όπλα κλειστρα κλπ
 
Τα ατ όμως είναι άκρως επικίνδυνα.. Άνοιξαν όπλα κλειστρα κλπ
Έχω δει πολλά για κάθε φυσίγγι μην το βρίσκουμε καραμέλα για να μην τα χρησιμοποιούμε .... Εγώ πάντως τα έχω πάντα στην ζώνη μου 2-3 όταν πάω για φτερωτά όταν δε πάω στα γουρούνια βάζω μόνο τέτοια και έχω και μερικά Winchester στην άκρη!!!
 
Έχω δει πολλά για κάθε φυσίγγι μην το βρίσκουμε καραμέλα για να μην τα χρησιμοποιούμε .... Εγώ πάντως τα έχω πάντα στην ζώνη μου 2-3 όταν πάω για φτερωτά όταν δε πάω στα γουρούνια βάζω μόνο τέτοια και έχω και μερικά Winchester στην άκρη!!!
Εγώ απ την άλλη με επωνυμα ποτέ μου δεν είδα κάτι με τα ατ όμως είδα.. Στη παρέα μου υπάρχουν άτομα άνω των 60 και δεν είδαν τάπα να σπάει μέσα στο όπλο από ρεμι γουιντζεστερ η φεντεραλ από ατ όμως δυστυχώς είδαν..
 
Εγώ απ την άλλη με επωνυμα ποτέ μου δεν είδα κάτι με τα ατ όμως είδα.. Στη παρέα μου υπάρχουν άτομα άνω των 60 και δεν είδαν τάπα να σπάει μέσα στο όπλο από ρεμι γουιντζεστερ η φεντεραλ από ατ όμως δυστυχώς είδαν..
Σε όλα κάτι θα συμβεί έχω δει federal να φεύγει ολόκληρο ( κόπηκε ο κάλυκας και έφυγε σαν μονοβολο) ...... Πάντως ΑΤ και Σόνικ εδώ στην περιοχή κάνουν θραύση....
 
Σε όλα κάτι θα συμβεί έχω δει federal να φεύγει ολόκληρο ( κόπηκε ο κάλυκας και έφυγε σαν μονοβολο) ...... Πάντως ΑΤ και Σόνικ εδώ στην περιοχή κάνουν θραύση....
Δεκτών.. Αλλά δε ρισκάρω εύκολα σε τέτοια θέματα. Κ κάτι ακόμα μερικοί εκεί στη βόρεια Ελλάδα δεν αναφέρω ποιοι είναι δεν έχουν καν άδεια να πουλάνε φυσίγγια.
 
Δεκτών.. Αλλά δε ρισκάρω εύκολα σε τέτοια θέματα. Κ κάτι ακόμα μερικοί εκεί στη βόρεια Ελλάδα δεν αναφέρω ποιοι είναι δεν έχουν καν άδεια να πουλάνε φυσίγγια.
Δεν γνωρίζω για πια λες αλλά εάν τα φυσίγγια του είναι καλά και αξιόπιστα δεν με αφορά η άδεια .........και δεν νομίζω να είναι ρίσκο τα ρίχνει τόσος και τόσος κόσμος δεν μπορώ να δεχτώ ότι αν ήταν επικίνδυνα όπως ακούγεται ότι θα συνέχιζε όλος αυτός ο κόσμος να τα ρίχνει .....
Φιλικά δοκίμασε τα sonic που είναι και πιο φυσιολογικά σε πιέσεις και δεν θα χάσεις
Τα ΑΤ κλωτσαν αρκετά σχεδόν τόσο κλωτσαν όμως και τα nsi....
 
Εχει τυχει σε ενα απο τα πιο ακριβα μονοβολα......να φυγει ολο το πλαστικο του καλυκα μεσα στην καννη......για καλη τυχη του συγκυνηγου δεν πηρε ολοκληρο το 2ο φυσιγγι μεσα.......!! Το εχω δει με τα ματια μου το περιστατικο...δυστυχως τυχαινει....δεν σημαινει οτι ειναι αχρηστα....
 
Last edited:
Δεν γνωρίζω για πια λες αλλά εάν τα φυσίγγια του είναι καλά και αξιόπιστα δεν με αφορά η άδεια .........και δεν νομίζω να είναι ρίσκο τα ρίχνει τόσος και τόσος κόσμος δεν μπορώ να δεχτώ ότι αν ήταν επικίνδυνα όπως ακούγεται ότι θα συνέχιζε όλος αυτός ο κόσμος να τα ρίχνει .....
Φιλικά δοκίμασε τα sonic που είναι και πιο φυσιολογικά σε πιέσεις και δεν θα χάσεις
Τα ΑΤ κλωτσαν αρκετά σχεδόν τόσο κλωτσαν όμως και τα nsi....
Αν σου πω πως υπάρχει άτομο γνωστό μου το οποίο ερηξε ατ του έσπασε την ουρά του κλείστρου μια φορά και των εξωλκεα άλλη μια αλλά δεν τα βγάζει από το όπλο του θα με πιστέψεις;;; Εμένα ας είναι και winchester αν μου κάνει αφλογιστια δεν λέω για κάτι χειρότερο δε θα το ακουμπήσω ξανά.
 
Εχει τυχει σε ενα απο τα πιο ακριβα μονοβολα......να φυγει ολο το πλαστικο του καλυκα μεσα στην καννη......για καλη τυχη του συγκυνηγου δεν πηρε ολοκληρο το 2ο φυσιγγι μεσα.......!! Το εχω δει με τα ματια μου το περιστατικο...δυστυχως τυχαινει....δεν σημαινει οτι ειναι αχρηστα....
Εκ Γαλλίας ήταν τα μολύβια;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top