Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το δικο μου τοσο έβγαλε στην ιδια δοσολογια, μου δην εδωσε αλλος που τα βρικε κ εκοψε. Εχει την ιδια ακριβός με το 10βολο mag. Έχω κ εγω ενδοιασμούς αν η sp8 στο 8βολο της nsi με αυτη που εχω εγω ειναι ίδια. Μεχρη να βρω ομως της nsi.....
Οπως επισης δεν πιστευω το σουπερ κιλ να εχει την mg2 Εκεί που την φορτωσα εγώ
Επισης φιλος που μετρησε το 8βολο με sp8 μου ειπε οτι εβγαλε 420 ταχυτητα, θα το δοκιμασω πιστευω αυριο στην λαμαρινα, αν και απο συγκεντρωση ειναι καλυτερο το mg2
 
Επισης φιλος που μετρησε το 8βολο με sp8 μου ειπε οτι εβγαλε 420 ταχυτητα, θα το δοκιμασω πιστευω αυριο στην λαμαρινα, αν και απο συγκεντρωση ειναι καλυτερο το mg2
Περιμενουμε με ανυπομονησια....! Αυτα ομως ειναι διαμετρο 9.1mm?
 
Εριξα και το 8βολο nsi σημερα στην λαμαρινα που ειχα ριξει και το 10βολο mg2, αποτυπωμα πανω κατω το ιδιο εχουν απλα λιγο πιο χοντρο εξωγκομα εκαναν τα 8βολα και λογικο αφου εχουν μεγαλυτερη διαμετρο, αν ειχαν Γιαννη 480 ταχυτητα που ειπες χθες και λογω μεγαλυτερης κινητικης ενεργειας δεν θα επρεπε να ειχαν αρκετη διαφορα στο απωτυμα στη λαμαρινα?
Παντως προτιμω το mg2 λογω ανωτερωτητας στη συγκεντρωση, φωτο και να βαλω δεν προκειται να καταλαβουμε καμια διαφορα γιατι ακομα και με το ματι δεν μπορω να διακρινω μεγαλυτερη δυναμη σε ενα απο τα δυο, ειναι παρομοια τα εξωγκοματα και απο τις δυο μεριες.
 
Εριξα και το 8βολο nsi σημερα στην λαμαρινα που ειχα ριξει και το 10βολο mg2, αποτυπωμα πανω κατω το ιδιο εχουν απλα λιγο πιο χοντρο εξωγκομα εκαναν τα 8βολα και λογικο αφου εχουν μεγαλυτερη διαμετρο, αν ειχαν Γιαννη 480 ταχυτητα που ειπες χθες και λογω μεγαλυτερης κινητικης ενεργειας δεν θα επρεπε να ειχαν αρκετη διαφορα στο απωτυμα στη λαμαρινα?
Παντως προτιμω το mg2 λογω ανωτερωτητας στη συγκεντρωση, φωτο και να βαλω δεν προκειται να καταλαβουμε καμια διαφορα γιατι ακομα και με το ματι δεν μπορω να διακρινω μεγαλυτερη δυναμη σε ενα απο τα δυο, ειναι παρομοια τα εξωγκοματα και απο τις δυο μεριες.
Υποθετικα αν το mg2 11/0 παει με 440 το sp8 με 410 να παει, θα εχει την ιδια αρχηκη κινητική ενέργεια, αλλα κ πάλι απο τα μολης 10μετρα το 12/0 θα υπερτερει απο κινητική ενέργεια κ κατ επέκταση διάτρηση. Ολλα αυτα για ενα βόλι μεμονωμένο.
Με την συγκετρωση που σου βγαζει το 10 βολο κ εγω αυτο θα επέλεγε απο εμπορίου.
Εμεις που γεμηζουμε άστο κεγομαστε, δεν εχουμε ισυχεια
 
Last edited:
Υποθετικα αν το mg2 11/0 παει με 440 το sp8 με 410 να παει, θα εχει την ιδια αρχηκη κινητική ενέργεια, αλλα κ πάλι απο τα μολης 10μετρα το 12/0 θα υπερτερει απο κινητική ενέργεια κ κατ επέκταση διάτρηση. Ολλα αυτα για ενα βόλι μεμονωμένο.
Με την συγκετρωση που σου βγαζει το 10 βολο κ εγω αυτο θα επέλεγε απο εμπορίου.
Εμεις που γεμηζουμε άστο κεγομαστε, δεν εχουμε ισυχεια
Τι να σου πω φιλε κι εγω δεν ξερω, λογικα ναι πρεπει να εχει μεγαλυτερη κινητικη ενεργεια το 9.1 αλλα...αν τα νικελ 8.65 ειναι αρκετα πιο σκληρα απο τα 9.1 καλυπτουν αυτη τη διαφορα και παιζουν στην ιδια διατρηση, μπορει να ειμαι λαθος αλλα καπως ετσι το σκεφτομαι.
 
Τι να σου πω φιλε κι εγω δεν ξερω, λογικα ναι πρεπει να εχει μεγαλυτερη κινητικη ενεργεια το 9.1 αλλα...αν τα νικελ 8.65 ειναι αρκετα πιο σκληρα απο τα 9.1 καλυπτουν αυτη τη διαφορα και παιζουν στην ιδια διατρηση, μπορει να ειμαι λαθος αλλα καπως ετσι το σκεφτομαι.
Ειναι καποια πραγματα που ειναι σπαζοκεφαλιά, το να ειναι σκληρά σημενει πιο ελαφριά, οποτε χανουν γριγοροτερα ταχύτητα οποτε λιγοτερη διάτρηση.
Απο την άλλη λιγοτερη παραμορφωση=καλητερη συγκεντρωση, καλητερη διατρηση.
Αν βρει κόκαλο ομως οτι κ να είναι θα γινει φακή
 
Εν τω μεταξυ κοιταξα το site της federal και το truball deep penetrator το οποιο βγαινει μονο 2 3/4 το δινει με ταχυτητα 1350fps (411m/s)....ενω τα αλλα που δοκιμαζει το παιδι στο βιντεο βγαζουν τα remi + win 1760fps (536m/s) και το federal power shok 1600fps (487m/s).....δεν ειναι λιγη η ταχυτητα για "deep penetrator"??
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top