"Δισκοπάθεια"

Κοιτα τι ωραια σβηνει το μπαμ , παταει κ γλυκα σβηνει , οσο για την επωμιση οι γυναικες επειδη εχουν συνηθως αντιθετη κυριαρχια καλο ειναι να ειναι ψηλα , δεν λεει να γερνει κεφαλι , λεει παρα πολλα τεχνικα ο κοους
Με τα μάτια τα δικά μου νομίζω ότι ναι μεν σβήνει γλυκά αλλά με το που πατάει ξεκουμπωνει με αποτέλεσμα σε μια ενδεχόμενη δεύτερη τουφεκια να χαθεί.
 
Με τα μάτια τα δικά μου νομίζω ότι ναι μεν σβήνει γλυκά αλλά με το που πατάει ξεκουμπωνει με αποτέλεσμα σε μια ενδεχόμενη δεύτερη τουφεκια να χαθεί.
Ξεκουμπωνει γιατι βλεπει οτι σπαει , βεβαια καλυτερο ειναι το ενα δυο
 
Για τις χεριες δεν φταιει το δαχτυλο φιλε , απλως δεν εχεις εξασκηθει να στριβεις με τους αστραγαλους , η κλειδωνεις τα γονατα σου , αν σε δει ο Λεωνιδας η καποιος αλλος προπονητης η καποιος εμπειρος σκοπευτης θα σου πει το λαθος που κανεις , τωρα θυμηθηκα οτι το δαχτυλο ισιο κ απο κατω ο Λεωνιδας το διδασκει , αλλα αυτο εχει ενα μειον .....
..... σταματάς πάντα στο καλύτερο σημείο
 
Για τις χεριες δεν φταιει το δαχτυλο φιλε , απλως δεν εχεις εξασκηθει να στριβεις με τους αστραγαλους , η κλειδωνεις τα γονατα σου , αν σε δει ο Λεωνιδας η καποιος αλλος προπονητης η καποιος εμπειρος σκοπευτης θα σου πει το λαθος που κανεις , τωρα θυμηθηκα οτι το δαχτυλο ισιο κ απο κατω ο Λεωνιδας το διδασκει , αλλα αυτο εχει ενα μειον
Σίγουρα κάτι άλλο φταίει .Έχω την εντύπωση ότι έχει να κάνει με το στήσιμο μου πριν ,με αποτελεσμα να μου τελειώνει η κίνηση και να βάζω χερια.
 
Σίγουρα κάτι άλλο φταίει .Έχω την εντύπωση ότι έχει να κάνει με το στήσιμο μου πριν ,με αποτελεσμα να μου τελειώνει η κίνηση και να βάζω χερια.
τι φταίει , δεν ξέρεις τι φταίει ?
φταίει ότι άφησες το σκοπευτήριο και πήγες διακοπές , αυτό φταίει ............... .yel. .yel. .yel.
 
Σίγουρα κάτι άλλο φταίει .Έχω την εντύπωση ότι έχει να κάνει με το στήσιμο μου πριν ,με αποτελεσμα να μου τελειώνει η κίνηση και να βάζω χερια.
Τα ποδια λοιπον λαθος , να στηνεις το σωμα σου εκει που θα σπασεις
 
Υπαρχει ομως κ η αποψη οτι ο δειχτης ισια μπροστα δινει ενταση στο εμπρος χερι , μονο ο Λεο θα μας ελυνε το θεμα
Εχω παρατηρησει κατι
Αγκαλιαζοντας την παπια με τον αντιχειρα να ευθυγραμιζεται πληρως με το σημειο που η παπια σβηνει πανω στην καννη εχεις πολυ μεγαλυτερο ελεγχο της κινησης με το αριστερο χερι
Τον δεικτη εαν δεν θελεις αυτη την ενταση που λεει ο Δημητρης και που προσωπικα νιωθω γιατι δεν το βρισκω φυσικο στο κυνηγι , προτιμω να τον εχω ναι μεν παρατεταμενο αλλο με σπασμενη ελαφρως την δευτερη φαλαγκα
 
Εχω παρατηρησει κατι
Αγκαλιαζοντας την παπια με τον αντιχειρα να ευθυγραμιζεται πληρως με το σημειο που η παπια σβηνει πανω στην καννη εχεις πολυ μεγαλυτερο ελεγχο της κινησης με το αριστερο χερι
Τον δεικτη εαν δεν θελεις αυτη την ενταση που λεει ο Δημητρης και που προσωπικα νιωθω γιατι δεν το βρισκω φυσικο στο κυνηγι , προτιμω να τον εχω ναι μεν παρατεταμενο αλλο με σπασμενη ελαφρως την δευτερη φαλαγκα
Οσο βγαινει το χερι μπροστα μπορει να εχουμε λιγο καλυτερο ελεγχο της κανης , ομως χανουμε σε ταχυτητα , το οπλο γινεται πιο αργο στην κινηση
 
Οσο βγαινει το χερι μπροστα μπορει να εχουμε λιγο καλυτερο ελεγχο της κανης , ομως χανουμε σε ταχυτητα , το οπλο γινεται πιο αργο στην κινηση
Το ειπα λαθος δεν εννοω το τελειωμα της μπροστα δημητρη
Εννοω στο πλαι στο σωστο σημειο πιασιματος εκει που το πλαινο της παπιας αγκαλιαζει την καννη
 
Για τις χεριες δεν φταιει το δαχτυλο φιλε , απλως δεν εχεις εξασκηθει να στριβεις με τους αστραγαλους , η κλειδωνεις τα γονατα σου , αν σε δει ο Λεωνιδας η καποιος αλλος προπονητης η καποιος εμπειρος σκοπευτης θα σου πει το λαθος που κανεις , τωρα θυμηθηκα οτι το δαχτυλο ισιο κ απο κατω ο Λεωνιδας το διδασκει , αλλα αυτο εχει ενα μειον
Το δάκτυλο από κάτω είναι συμβουλή "πατερίτσα", όχι θεραπεία. Η χεριά πολύ σωστά λύνεται με εντολή κίνησης από τους αστραγάλους. Οι Αμερικάνοι το προτείνουν αυτό το πιάσιμο πιο αφειδώς αλλά εν μέρει διαφωνώ.
 
Υπαρχει ομως κ η αποψη οτι ο δειχτης ισια μπροστα δινει ενταση στο εμπρος χερι , μονο ο Λεο θα μας ελυνε το θεμα
Όσο πιο πλάι πιάνει το χέρι την πάπια, τόσο μικρότερη ένταση υπάρχει αλλά και παραπάνω άρθρωση στον αγκώνα που μπορεί να ενθαρρύνει την χεριά. Ο καθένας είναι διαφορετικός και πρέπει να βρει το κράτημα που τον ευνοεί.
 

Attachments

  • FB_IMG_1628897540120.jpg
    FB_IMG_1628897540120.jpg
    55,3 KB · Προβολές: 43
Όσο πιο πλάι πιάνει το χέρι την πάπια, τόσο μικρότερη ένταση υπάρχει αλλά και παραπάνω άρθρωση στον αγκώνα που μπορεί να ενθαρρύνει την χεριά. Ο καθένας είναι διαφορετικός και πρέπει να βρει το κράτημα που τον ευνοεί.
Ελα κοουτς αργησες κ ανυσυχησα , ολο σε βασανιζω
 
αν δεν "ανοίξει" ο δείκτης , το πιάσιμο της πάπιας δημιουργεί γωνία στην παλάμη με τον βραχίονα.
δεν λέω αν είναι κακό ή καλό αυτή η γωνία , απλά άλλους βολεύει άλλους όχι.
εγώ όταν "άνοιξα" τον δείκτη μετά από την οδηγία του Λεώ , δεν τον ξαναέκλεισα ποτέ.
εμένα με βόλεψε έτσι.
 
Back
Top