Διάφορα μηνύματα

Καλησπέρα, γράφω από κινητό και δεν μπορώ να επισυνάψω το μήνυμα που λες πως δεν έστειλα ποτέ... γιαυτό αντιγράφω από τα απεσταλμένα μηνύματα, και αύριο πηγαίνω σε άτομο που μπορεί να το κάνει για μένα. Παρακαλώ την διεύθυνση του φόρουμ να πει απλά ένα ναι ή όχι για το αν το μήνυμα είναι ακριβώς αυτό που έγραψα δεν τίθεται θέμα απορρήτου αφου ο ίδιος δημοσιεύω το μήνυμα μου. :: Στις Παρ. 11 Φεβ. 2022 18: 56 ο χρήστης Lefteris Chlaidis έγραψε : Ευχαριστώ, το εκτιμώ αλλά δεν το χρειάζομαι, δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίσω γιατί και εγώ παρασύρθηκα σε ακρότητες που με κάνουν να αισθάνομαι άσχημα, δεν το συνηθίζω αυτό. Καλό βράδυ. Βλέπεις πως σου απάντησα μια ώρα αφού έλαβα το μήνυμα σου. Και επειδή αποφεύγεις με προσβολές και φλυαρία να απαντήσεις στα θέματα που διαφωνούμε, θα ανακαιφαλαιωσω και θα αφήσω όσους μας διαβάζουν να βγάλουν τα συμπεράσματα τους. Στο συνημμένο που έβαλε ο gvp9000, στην σελίδα 9 υπάρχουν 8 εικόνες από προσομοίωση σε υπολογιστή όλων των φάσεων μίας τουφεκιας. Είναι πολύ εύκολο για οποιονδήποτε να καταλάβει αυτά που θα πω, αρκεί να παρατηρήσει τις εικόνες και να έχει υπόψιν του πως υπάρχει χρωματική διαβάθμιση των πιέσεων, από το μπλε όπου είναι μηδαμινές, έως το κόκκινο που δείχνει την μέγιστη πίεση. Πιάνω έναν έναν τους ισχυρισμούς σου. 1) στην σελίδα 6 έγραψες:

Η στήλη των σκαγιων δηλαδή αφού σε κατάσταση ηρεμίας έχει διάμετρο 18,18 χιλιοστά εισέρχεται σε αυλό 18,20 χωρίς να διασταλεί. Δες την εικόνα 3 όπου φαίνεται το βύσμα με τα σκάγια στην θαλάμη ακριβώς την στιγμή που θα αρχίσει να κινείται, βλέπουμε πως η ίδια πίεση που ασκείται στον πατο των σκαγιων, ασκείται και στο κάτω μέρος της στήλης προς τα τοιχώματα της κάνης. Αρα όσο γρήγορα θα προωθηθεί η στήλη, το ίδιο γρήγορα θα διασταλεί. Οτι έγραφα δηλαδή ,η στήλη διαστέλλεται όχι σε 6 χιλιοστά, αλλά και σε μισό. Στην εικόνα 5 μάλιστα φαίνεται η στήλη πριν το τσοκ να έχει μεγάλη ταχύτητα αλλά ελάχιστες τάσεις διαστολής ακριβώς ότι έγραψα μία απόδειξη πως η διαστολή που λες πως συμβαίνει στα τσόκ σου στο πέρασμα απο την δεύτερη διεύρυνση συμβαίνει μόνο στην φαντασία σου. 2)πάμε στην γωνία κώνου θαλαμης, ακόμη περιμένω απάντηση για τις μοίρες. Είναι έως 10,5 ή 70 ; Και θέλω να αναφέρεις έστω μία κάννη, οποιουδήποτε όπλου, οποιασδήποτε χώρας με προδιαγραφές γωνίας κώνου πάνω από 10 μοίρες και 30 πρώτα. 3) Για την επίδραση του κωνου στην εσωτερική βλητική. Στους τέσσερις που σου πρωτοανεφερα προστέθηκε ένας ακόμα χάρη σε σένα, αυτός που έχει γράψει το pdf της benelli, το αν είναι ο Rogers της benelli, ο Rogers του custom shop benelli USA, ή ο Rogers που όπως εσύ πουλάει τσοκ , ποιόν ενδιαφέρει ; Στο pdf της benelli που ανέβασα γράφει ακριβώς ότι και ο Granelli που ανέφερα , αλλά και σε αυτό δεν απαντάς. Λες λοιπόν το παρακάτω που θα μείνει στην ιστορία: Σαν απόδειξη των όσων ισχυρίζομαι δες την εικόνα Ν 4 όπου είναι ακόμη πιο κόκκινο το χρώμα στα σκάγια ,την στιγμή που το βύσμα εξέρχεται του κωνου, ενώ στην επόμενη εικόνα Ν 5 γίνεται πράσινο- μπλε. Αυτό δείχνει την κορύφωση των ακτινικων πιέσεων, όπως υποστήριζα, στην διέλευση του βύσματος από τον κώνο, γιαυτό και η αύξηση τής ταχύτητας.



Όχι Χρίστο, για τον εαυτό μου δεν καυχιεμαι δημόσια, άσε που εγώ δεν δύναμαι να ανακαλύψω το βραστό νερό εν έτι 2022. Ο νοών νοητω.
1 ) 19/2 "Πριν μου στείλεις το μήνυμα, μου έστειλε άλλος φίλος από το φόρουμ και μου είπε πως μπορεί να μου το στείλει"
20/2 "Ευχαριστώ, το εκτιμώ αλλά δεν το χρειάζομαι, δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίσω γιατί και εγώ παρασύρθηκα σε ακρότητες που με κάνουν να αισθάνομαι άσχημα, δεν το συνηθίζω αυτό. Καλό βράδυ"
Τελικά τι από τα 2 ισχύει, το βρήκες από αλλού ή σταμάτησες γιατί δεν ήθελες να το συνεχίσεις; Ή το ένα ή το άλλο, και τα 2 δεν γίνεται!

Στο άτομο που "μπορεί" μην πας αύριο, κάτι μου λέει πως θα του έχει τύχει κάτι.
Πάντως, εάν (λέω εάν) τύχει και βρεθείτε βρε αδερφέ, μιάς και "μπορεί", ζήτα του βρε συ να κάνει έναν κόπο παραπάνω και να βρει στο κινητό σου το σημείο που ο Brister γράφει για 10 μοίρες σε σύγκριση με chamberless και 20% αλλαγή στη κατάσταση αδρανείας, να βρει μωρέ και και εκείνο το βίντεο που λέω για Pmax...Αφού βρήκαμε παπά...

2)
"Για την επίδραση του κωνου στην εσωτερική βλητική. Στους τέσσερις που σου πρωτοανεφερα προστέθηκε ένας ακόμα χάρη σε σένα, αυτός που έχει γράψει το pdf της benelli, το αν είναι ο Rogers της benelli, ο Rogers του custom shop benelli USA, ή ο Rogers που όπως εσύ πουλάει τσοκ , ποιόν ενδιαφέρει ; Στο pdf της benelli που ανέβασα γράφει ακριβώς ότι και ο Granelli που ανέφερα , αλλά και σε αυτό δεν απαντάς."
Ξανά - μανά Rogers! Roberts τον λένε τον άνθρωπο λέμε. Και οι τρεις ...Rogers που αναφέρεις, ο ίδιος ...Roberts είναι, αλλά κατ΄εσέ ποιόν ενδιαφέρει;
Όμως ο "ποιόν ενδιαφέρει" (που παρεμπιπτόντως είναι Custom maker της Benelli) λέει ακριβώς το αντίθετο με to pdf της Benelli και τον Granelli που ανέφερες (ο εις εκ των 4 βλητικών που επικαλείσαι αλλά χωρίς....ξέρεις τώρα... να μωρέ....αποδείξεις!) :

Εσύ : "ΑΥΤΟΙ οι τέσσερις, δηλαδή όταν λένε κάθε 20 χιλιοστά επιμήκυνση κώνου μειώνει την ταχύτητα κατά 10 μέτρα ανά δευτερόλεπτο"
Rob Roberts :….By lengthening the surface, several great things are achieved: Velocity is increased by ….»

Μου λες ότι δεν απαντώ(!!) Σε τι να απαντήσω, έχεις ισχυριστεί τα πάντα και τα αντίθετά τους, προς επίρρωσιν των λεγομένων σου έχεις ξεσκιστεί στις μπλόφες και τα ψέματα.....
"...και θα αφήσω όσους μας διαβάζουν να βγάλουν τα συμπεράσματα τους " Α γειά σου, αυτό να κάνεις!
 
Last edited:
Xklefteris, μόλις έκανες like σtη τελευταία ανάρτησή μου !
Αυτό το εκτίμησα ιδιαίτερα.

"Ευχαριστώ, το εκτιμώ αλλά δεν το χρειάζομαι, δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίσω γιατί και εγώ παρασύρθηκα σε ακρότητες που με κάνουν να αισθάνομαι άσχημα, δεν το συνηθίζω αυτό."
Λοιπόν, είτε την έστειλες αυτή την απάντηση στο PM μου είτε όχι, σκέφτομαι πως μπορεί και να εκφράζει την πραγματική σου θέση.

Από την άλλη, είδα πως και εγώ κατανάλωσα πολύτιμες ώρες μου σε μία αντιπαράθεση που δεν μου προσέφερε τίποτα απολύτως, υποθέτω ούτε σε σένα. Ξέρω πως είμαι από τη φύση μου πολύ ανταγωνιστικός χαρακτήρας, μου αρέσει πολύ και ο Schopenhauer (Εριστική Διαλεκτική), ε, δεν θέλω και πολύ.

Οπότε:
θεωρώ πως πρέπει να σταματήσει αυτή η αντιπαράθεση γιατί έχει εκπέσει σε επίπεδο ξεκατινιάσματος και δεν μου πάει με τίποτα, δεν μου αρέσω σαν θέαμα καθόλου

Ως προς τα τεχνικά, ο καθένας ότι πιστεύει - πιστεύει, και τι έγινε. Όμως, την ποιότητα της επικοινωνίας και τον σωστό, αξιοπρεπή τρόπο αντιμετώπισης του άλλου, ας τα διαφυλάξουμε καλύτερα από ότι μέχρι τώρα.

Με φιλικούς χαιρετισμούς
Χρίστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes

 
Xklefteris, μόλις έκανες like σtη τελευταία ανάρτησή μου !
Αυτό το εκτίμησα ιδιαίτερα.

"Ευχαριστώ, το εκτιμώ αλλά δεν το χρειάζομαι, δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίσω γιατί και εγώ παρασύρθηκα σε ακρότητες που με κάνουν να αισθάνομαι άσχημα, δεν το συνηθίζω αυτό."
Λοιπόν, είτε την έστειλες αυτή την απάντηση στο PM μου είτε όχι, σκέφτομαι πως μπορεί και να εκφράζει την πραγματική σου θέση.

Από την άλλη, είδα πως και εγώ κατανάλωσα πολύτιμες ώρες μου σε μία αντιπαράθεση που δεν μου προσέφερε τίποτα απολύτως, υποθέτω ούτε σε σένα. Ξέρω πως είμαι από τη φύση μου πολύ ανταγωνιστικός χαρακτήρας, μου αρέσει πολύ και ο Schopenhauer (Εριστική Διαλεκτική), ε, δεν θέλω και πολύ.

Οπότε:
θεωρώ πως πρέπει να σταματήσει αυτή η αντιπαράθεση γιατί έχει εκπέσει σε επίπεδο ξεκατινιάσματος και δεν μου πάει με τίποτα, δεν μου αρέσω σαν θέαμα καθόλου

Ως προς τα τεχνικά, ο καθένας ότι πιστεύει - πιστεύει, και τι έγινε. Όμως, την ποιότητα της επικοινωνίας και τον σωστό, αξιοπρεπή τρόπο αντιμετώπισης του άλλου, ας τα διαφυλάξουμε καλύτερα από ότι μέχρι τώρα.

Με φιλικούς χαιρετισμούς
Χρίστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes

Χρίστο ,δεν κρίνουμε έναν άνθρωπο από την χειρότερη στιγμή του, στην άχαρη κόντρα μας με βοήθησες να αντιληφθώ κάτι πιο σημαντικό από την βλητική και σου οφείλω ένα ευχαριστώ. Τι να πω, τα είπες καλύτερα από μένα, καλή συνέχεια.
 
Στις Παρ, 11 Φεβ 2022, 18:56 ο χρήστης Lefteris Chlaidis <xklefteris@gmail.com> έγραψε:
Ευχαριστώ ,το εκτιμώ αλλά δεν το χρειάζομαι. Δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίσω γιατί και εγώ παρασύρθηκα σε ακρότητες που με κάνουν να αισθάνομαι άσχημα, δεν το συνηθίζω αυτό. Καλό βράδυ.
 
Κατάφερα να το αναρτήσω όπως είχα υποσχεθεί γιατί μέχρι και φίλος με ρώτησε αν όντως έλεγα αλήθεια.
Μα αυτό είναι από το gmail σου, είναι απολύτως άσχετο με το σύστημα αλληλογραφίας και τα μηνύματα του H/L. Δεν επικοινωνούν μεταξύ τους αυτά τα δύο. Δεν γίνεται να επικοινωνήσουν, είναι τελείως ασύνδετα μεταξύ τους Απάντηση σε P/M του H/L μπορεί να δοθεί αποκλειστικά μέσω της εκάστοτε συγκεκριμένης προσωπικής συζήτησης.
Στο inbox μου στα Προσωπικά Μηνύματα εξακολουθεί και δεν υπάρχει τίποτα.
Θα πρέπει να κάνεις Print Screen όπως έκανα εγώ και να το προβάλλεις.
Δεν θέλω να σε πιέσω, ας το αφήσουμε να πάει στην ευχή, μήπως είναι καλύτερα έτσι;

Και κάτι άλλο σχετικά με προηγούμενο σχόλιό σου: εγώ δεν κινήθηκα με κανένα τρόπο παρασκηνιακά, δεν ξέρω καν πως γίνεται κάτι τέτοιο εξάλλου και δεν εξέθεσα κανένα από όσο γνωρίζω. Δεν είμαι πλάγιος άνθρωπος που κινείται παρασκηνιακά, μάλλον απολύτως ευθύς από όσο θα έχεις ήδη καταλάβει. Αν θες, εξήγησέ μου τι εννοούσες με το ότι εξέθεσα κάποιους που για αυτό με ευχαρίστησες κιόλας, μπορεί να μην έχω καταλάβει καλά.
 
Μα αυτό είναι από το gmail σου, είναι απολύτως άσχετο με το σύστημα αλληλογραφίας και τα μηνύματα του H/L. Δεν επικοινωνούν μεταξύ τους αυτά τα δύο. Δεν γίνεται να επικοινωνήσουν, είναι τελείως ασύνδετα μεταξύ τους
Δεν είμαι καλός σε αυτά όπως είχα γράψει , έχοντας ήδη απαντήσει ήδη αρκετές φορές σε άλλους στο φόρουμ έκανα το ίδιο, όλοι οι άλλοι είχαν λάβει τα μηνύματα. Στο παρασκήνιο έγραψα γίνανε διάφορα όχι έκανες διάφορα, όπως και να έχει δεν την βρίσκω με τέτοια ,ούτε ενδιαφέρεται κανείς άλλος στο φόρουμ, αςτο αφήσουμε.
 
(Οι υπόλοιποι που πιθανόν να θελήσετε να ρωτήσετε κάτι γύρω από τα BRAIN, παρακαλείστε να επισκεφθείτε το thread BRAIN Chokes)

Τι να ρωτησουμε ???? Ο χαρακτηρας και η φρασεολογια σου..... ειναι ο μεγαλυτερος και χειροτερος
δυσφημιστης των προιοντων σου!!!
Ισως να μην το εχεις καταλαβει....αλλα αυτο βλεπω εγω....
Δεν εχω τιποτα να μοιρασω μαζι σου....αλλα στο λεω....γιατι την ιδια γνωμη εχουν πολλοι συναδελφοι !!!
Για το καλο σου στα λεω....ισως ειναι λαθος μου....''ανοιξα'' πολεμο ( ? ) δεν ηταν αυτος ο σκοπος μου ομως.....!!!
 
(Οι υπόλοιποι που πιθανόν να θελήσετε να ρωτήσετε κάτι γύρω από τα BRAIN, παρακαλείστε να επισκεφθείτε το thread BRAIN Chokes)

Τι να ρωτησουμε ???? Ο χαρακτηρας και η φρασεολογια σου..... ειναι ο μεγαλυτερος και χειροτερος
δυσφημιστης των προιοντων σου!!!
Ισως να μην το εχεις καταλαβει....αλλα αυτο βλεπω εγω....
Δεν εχω τιποτα να μοιρασω μαζι σου....αλλα στο λεω....γιατι την ιδια γνωμη εχουν πολλοι συναδελφοι !!!
Για το καλο σου στα λεω....ισως ειναι λαθος μου....''ανοιξα'' πολεμο ( ? ) δεν ηταν αυτος ο σκοπος μου ομως.....!!!
Νίκο,
Η γνώμη μου είναι πως πρέπει να είσαι καλός άνθρωπος, γλυκός χαρακτήρας, δοτικός και με καλή πρόθεση. Κάνεις κόπους και προσπάθειες και τα αποτελέσματα τα δίνεις ελεύθερα για όποιον θέλει να τα χρησιμοποιήσει.
Ίσως και για αυτό να στεναχωρήθηκες υπέρμετρα που έκρινα αυστηρά κάποιες τουφεκιές σου (από την άλλη, σκέψου μήπως είχα και δίκηο).
Ψάξε όμως ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ για σένα, γράμμα - γράμμα, θα δεις πως δεν θα βρεις ούτε ένα μειωτικό μου σχόλιο για σένα ως άνθρωπο, ως προσωπικότητα. Αντίθετα, σε υπερασπίστηκα ξεκάθαρα όταν κάποιοι υπονόησαν εσκεμμένη μείωση σκαγιών.
Ούτε εγώ έχω να μοιράσω κάτι με σένα. Τώρα οι "άλλοι" συνάδελφοι...εγώ σε σένα απαντάω, όχι σε άλλους.
Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή, "πόλεμο" δεν κατάλαβα και όντως ξέρω πως δεν ήταν αυτός ο σκοπός σου.
Να είσαι καλά

Χρίστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
 
Ακου Χρηστο!!!! Δεν ξερω εαν ειμαι καλος ανθρωπος....Ειμαι αυτος που ειμαι....
Δεν στεναχωριεμαι για την οποια κριτικη για τα φυσιγγια μου....Μεσα απο αυτες τις κριτικες
προσπαθω να βελτιωσω τις τουφεκιες μου !!!
Οτι σου ειπα στο ειπα σαφως ΟΧΙ για ''πολεμο''....Στο ειπα γιατι ''ξεφυγες''.....και ''χαλαστηκα''.....
Σταματω εδω....και ξερω οτι καταλαβες γιατι σου εδωσα μια συμβουλη !!!
 
Ακου Χρηστο!!!! Δεν ξερω εαν ειμαι καλος ανθρωπος....Ειμαι αυτος που ειμαι....
Δεν στεναχωριεμαι για την οποια κριτικη για τα φυσιγγια μου....Μεσα απο αυτες τις κριτικες
προσπαθω να βελτιωσω τις τουφεκιες μου !!!
Οτι σου ειπα στο ειπα σαφως ΟΧΙ για ''πολεμο''....Στο ειπα γιατι ''ξεφυγες''.....και ''χαλαστηκα''.....
Σταματω εδω....και ξερω οτι καταλαβες γιατι σου εδωσα μια συμβουλη !!!
Νίκο,
Όντας και εγώ αυτός που είμαι, ακολουθώ μόνο αυτές τις συμβουλές που κρίνω ως χρήσιμες.
Πάντως εγώ σε ευχαρίστησα όπως και να έχει.

Χρίστος Σωτηρόπουλος
BRIAN Chokes
 
Έχει καταντήσει πεδίο αντιπαράθεσης, έχεις δίκιο.
Ακόμη και από την αντιπαράθεση μπορεί να βγάλει κάποιος κάτι θετικό.

Όταν όμως η αντιπαράθεση είναι χαμηλού επιπέδου μόνο αρνητικό είναι το αποτέλεσμα.

Αυτό που λέω δεν το λέω για να κατηγορήσω τους συναδέλφους.

Βάζω πρώτα τον εαυτό μου και παραδέχομαι ότι το θέμα το έχουμε γαμησει.

Απλώς κάποιοι το κάναμε άθελα μας ενώ κάποιοι ήθελαν να κανουν ακριβώς αυτό.

Λυπάμαι τους διαχειριστές που δεν μπορούν να βάλουν το θέμα σε τάξη διότι τους έχουμε ταράξει....Αλλά περισσότερο λυπάμαι όσους ψάχνουν να μάθουν για τα τουρκικά οπλα και πρέπει να διαβάσουν χίλιες αηδίες και μια πληροφορία που να αξίζει.
 
Ακόμη και από την αντιπαράθεση μπορεί να βγάλει κάποιος κάτι θετικό.

Όταν όμως η αντιπαράθεση είναι χαμηλού επιπέδου μόνο αρνητικό είναι το αποτέλεσμα.

Αυτό που λέω δεν το λέω για να κατηγορήσω τους συναδέλφους.

Βάζω πρώτα τον εαυτό μου και παραδέχομαι ότι το θέμα το έχουμε γαμησει.

Απλώς κάποιοι το κάναμε άθελα μας ενώ κάποιοι ήθελαν να κανουν ακριβώς αυτό.

Λυπάμαι τους διαχειριστές που δεν μπορούν να βάλουν το θέμα σε τάξη διότι τους έχουμε ταράξει....Αλλά περισσότερο λυπάμαι όσους ψάχνουν να μάθουν για τα τουρκικά οπλα και πρέπει να διαβάσουν χίλιες αηδίες και μια πληροφορία που να αξίζει.
Στελιο οι τουρκοι εχουν περιπου 25 εταιριες κατασκευης κυν οπλων .Οι αξιοπιστες κατασκευαστικα μετριουνται στα δακτυλα του ενος χεριου Απο οσες μου εχουν ερθει για service κλπ ,θετικη εντυπωση μου αφησαν η stoeger και η armsan .Oι υπολοιπες ηταν μετριες . Σε μια συγκεκριμενη επαθα πλακα .hair.απο την κατεργασια εξαρτηματων ,κεφαλομενες βελονες εξωλκεις που ειχαν λυγισει κλπ και οχι μια περιπτωση Οσοι θελουν ενα οικονομικο οπλο πιστευω οτι μια stoeger ειναι καλη λυση Διαφορετικα μια baikal kαι εισαι μια χαρα.[Κανονιστε τωρα να τσακωθουμε και για το ουκρανικο]:)
 
Στελιο οι τουρκοι εχουν περιπου 25 εταιριες κατασκευης κυν οπλων .Οι αξιοπιστες κατασκευαστικα μετριουνται στα δακτυλα του ενος χεριου Απο οσες μου εχουν ερθει για service κλπ ,θετικη εντυπωση μου αφησαν η stoeger και η armsan .Oι υπολοιπες ηταν μετριες . Σε μια συγκεκριμενη επαθα πλακα .hair.απο την κατεργασια εξαρτηματων ,κεφαλομενες βελονες εξωλκεις που ειχαν λυγισει κλπ και οχι μια περιπτωση Οσοι θελουν ενα οικονομικο οπλο πιστευω οτι μια stoeger ειναι καλη λυση Διαφορετικα μια baikal kαι εισαι μια χαρα.[Κανονιστε τωρα να τσακωθουμε και για το ουκρανικο]:)
Διόλου απίθανο να αναρτήσει κανείς κανένα μανιφέστο καμίας ΜΚΟ η της όποιας άλλης οργάνωσης τον εκφράζει. Έχει γίνει για αυτό το λεω
 
Ακόμη και από την αντιπαράθεση μπορεί να βγάλει κάποιος κάτι θετικό.

Όταν όμως η αντιπαράθεση είναι χαμηλού επιπέδου μόνο αρνητικό είναι το αποτέλεσμα.

Αυτό που λέω δεν το λέω για να κατηγορήσω τους συναδέλφους.

Βάζω πρώτα τον εαυτό μου και παραδέχομαι ότι το θέμα το έχουμε γαμησει.

Απλώς κάποιοι το κάναμε άθελα μας ενώ κάποιοι ήθελαν να κανουν ακριβώς αυτό.

Λυπάμαι τους διαχειριστές που δεν μπορούν να βάλουν το θέμα σε τάξη διότι τους έχουμε ταράξει....Αλλά περισσότερο λυπάμαι όσους ψάχνουν να μάθουν για τα τουρκικά οπλα και πρέπει να διαβάσουν χίλιες αηδίες και μια πληροφορία που να αξίζει.
Για αυτό σταμάτησα να ασχολούμαι στη γενικότητα.
Αν κάποιος φίλος θέλει να πληροφορηθεί κάτι συγκεκριμένο, καθαρά τεχνικοκυνηγετικό, είμαι ορθάνοιχτος.
σ.σ. Είμαι απόλυτα βέβαιος ότι αρκετοί φίλοι θέλουν να μάθουν κάτι και με αυτά και αυτά διστάζουν. Οπότε χάθηκε η αξία του θέματος.
 
Ρε μάγκες έχει κάτι η φωτο αυτη και κατεβηκε;
Μάλιστα ρωτάω το γιατί και δεν απαντάει κανείς.

Κάποιοι συνάδελφοι είπαν ωραίος ειρωνικά και ο μήνας έχει 25.

Είπα εγώ ρε απερίγραπτοι ότι η φωτο είναι από τις 25 του μήνα;
Η φωτο είναι από τις 20 τελευταίας μέρας κυνηγιου για την φασσα και την ανέβασα 25 του μηνα λόγω του ότι δεν είχα ιντερνέτ.

Μου φαίνεται ότι πρέπει να αρχίσω να βρίζω και να μιλάω σαν αλήτης να με μπαναρετε να ξεμπλέξω από ορισμένους φαντασμενους που πιθανόν έκαναν αναφορά και για ορισμένους άλλους που σβήνουν φωτο χωρίς λόγω επειδή κάποιοι φαντασμενοι κάνουν αναφορά.

Κάποιοι άλλα άτομα που έχω πατήσει να μη βλέπω καν τις δημοσιεύσεις τους διότι τους σιχαίνομαι σαν χαρακτήρες την ώρα που ρωτάω το γιατί αφαιρέθηκε η φωτο πατάνε χαχαχα.

Αν δεν συμβαίνει κάτι από τα παραπάνω να με συγχωρείτε αλλά εγώ ρώτησα το γιατί και δεν απάντησε κάνεις.
20220225_203945.jpg
 
Back
Top