Πάλι κουβά πήγαμε

Status
Not open for further replies.
Παιδιά το έγραψα και πριν ο κύριος Σωτηρόπουλος απαντάει σε όλες τις ερωτήσεις και είναι πολύ γνώστης, είναι κρίμα να γράφετε κακίες,κάποια περίοδο τον αναγκασαμε να σταματήσει να μας βοηθάει και να μας εξηγεί πραγματα επειδή κάποιοi του πηγεναμε κόντρα. Αυτους τους ανθρώπους τους χρειαζόμαστε στο forum
Φυσικά και χρειάζονται όλοι οι άνθρωποι στο φόρουμ,όλοι μας έχουμε να βάλουμε από ένα λιθαράκι,το ότι δεν δεχόμαστε ότι είναι το καλύτερο τσοκ παγκοσμίως το θεωρείς κακιά;θες να μας πεις ποιο τσοκ brain σε συγκριση με κάποιο αλλο που έκανες σου φάνηκε ανώτερο;
 
Ο κ.σωτηροπουλος μπήκε στο φόρουμ και θέλησε να συμμετάσχει αν το έκανε η pm ή ο muller θα γινόντουσαν και σε αυτούς οι ιδιες ερωτησεις!εμεις έχουμε και αλλά τσοκ αλλά και brain,εσυ;
Φιλε είμαι κάτοχος brain ( bell) και (mr) και είμαι πολύ ευχαριστημένος
 
Νομίζω πως ήρθε η ώρα να εξηγηθούν μερικά πράγματα

1) Κατ΄αρχήν, το ότι χαλάνε οι υφασμάτινες επενδύσεις μερικών θηκών και μόνο από τα πρώτα BL, ΔΕΝ σημαίνει πως ήταν ελαττωματικά τα τσοκ, για να μιλήσουμε λογικά. Απλά η τρέλα μου με το να είναι τα τσοκ μου τέλεια, έφτιαξα και αυτό. Γιατί βλέπω κάποιους που λένε "γιατί Σωτηρόπουλε δεν αλλάζεις τα τσοκ αφού από την αρχή είχαν αυτό το ελάττωμα (!!)" ή μιλάνε για ισόβια εγγύηση (?) Το ότι έκανα αυτή την την αλλαγή στη πορεία δεν σημαίνει ότι...βελτιώθηκε η απόδοση του τσοκ! Αν το μεταφέρουμε στα αυτοκίνητα, οι κατασκευαστές είναι υποχρεωμένοι να αλλάζουν τα πουλημένα αυτοκίνητα με το πιό καινούργιο μοντέλο κάθε φορά; Και .... δωρεάν;
2) Παρόλα αυτά εγώ τα άλλαζα πάντα χωρίς το παραμικρό, μόνο και μόνο για να έχω τους φίλους που με τιμήσανε με τα λεφτά τους και την εμπιστοσύνη τους, ευχαριστημένους όσο δεν πάει άλλο.
3) Άλλαζα μέχρι και άλλα τσοκ εάν ο αγοραστής είχε κάνει λάθος επιλογή στη σύσφιγξη (τις περισσότερες φορές γιατί δεν με είχε ακούσει), πάλι χωρίς το παραμικρό.
4) Άλλαζα μέχρι και επειδή κάποιος πχ απέκτησε αυχενικό και άλλαξε όπλο (έχει συμβεί και είναι μέλος εδώ μέσα και τα διαβάζει) ή επειδή απλά ...άλλαξε όπλο!
5) Έκανα απόλυτα δωρεάν επισκευή - πλήρη ανακαίνιση και σε τσοκ που είχαν χτυπηθεί από πέσιμο και παραμορφωθεί και πάντα απόλυτα δωρεάν!

ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΧΡΕΩΝΑ ΤΙΠΟΤΑ, (ΚΟΣΤΗ ΚΕΡΑΜΙΚΗΣ, LASER, ΚΛΠ) ΜΟΝΟ ΠΛΗΡΩΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ!

Όμως, όταν αντιλήφθηκα ότι την δική μου καλή πρόθεση κάποιοι πραγματικοί ξεφτίλες κύριοι την θεώρησαν μαλ@κί@ και αγόραζαν μεταχειρισμένα που μου τα έφερναν, εγώ τους τα άλλαζα και μετά τα πουλάγανε για καινούργια, εεεεεε....., μαγαζί μέσα στην επιχείρησή μου δεν επιτρέπω να ανοίξει κανένας!

Και τώρα να το πάρουμε και αλλιώς: για δείξτε μου μία άλλη εταιρεία, όχι μόνο στα τσοκ, οποιαδήποτε άλλη στοκ κλάδο, που να συμπεριφέρεται έτσι στον πελάτη;
Και για πείτε μου ποιός σας έχει ποτέ αλλάξει "άλλα δοκιμασμένα χωρίς καψόνια και στα μισά λεφτα" φίλε Νίκο; Απλά τα αφήνετε στο συρτάρι και πάτε για άλλα τελείως αδιαμαρτύρητα. Όπως λένε κάποιοι και από τους παραπονούμενους, τα BRAIN κάνουν αυτά που υπόσχονται, τα "δοκιμασμένα¨; ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΠΛΗΡΩΜΗ ΔΙΑΦΟΡΑΣ; Για να ακούω ονόματα...

Πάντα φιλικά

Χρήστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
 
Last edited:
Νομίζω πως ήρθε η ώρα να εξηγηθούν μερικά πράγματα

1) Κατ΄αρχήν, το ότι χαλάνε οι υφασμάτινες επενδύσεις μερικών θηκών και μόνο από τα πρώτα BL, ΔΕΝ σημαίνει πως ήταν ελαττωματικά τα τσοκ, για να μιλήσουμε λογικά. Απλά η τρέλα μου με το να είναι τα τσοκ μου τέλεια, έφτιαξα και αυτό. Γιατί βλέπω κάποιους που λένε "γιατί Σωτηρόπουλε δεν αλλάζεις τα τσοκ αφού από την αρχή είχαν αυτό το ελάττωμα (!!)" ή μιλάνε για ισόβια εγγύηση (?) Το ότι έκανα αυτή την την αλλαγή στη πορεία δεν σημαίνει ότι...βελτιώθηκε η απόδοση του τσοκ! Αν το μεταφέρουμε στα αυτοκίνητα, οι κατασκευαστές είναι υποχρεωμένοι να αλλάζουν τα πουλημένα αυτοκίνητα με το πιό καινούργιο μοντέλο κάθε φορά; Και .... δωρεάν;
2) Παρόλα αυτά εγώ τα άλλαζα πάντα χωρίς το παραμικρό, μόνο και μόνο για να έχω τους φίλους που με τιμήσανε με τα λεφτά τους και την εμπιστοσύνη τους, ευχαριστημένους όσο δεν πάει άλλο.
3) Άλλαζα μέχρι και άλλα τσοκ εάν ο αγοραστής είχε κάνει λάθος επιλογή στη σύσφιγξη (τις περισσότερες φορές γιατί δεν με είχε ακούσει), πάλι χωρίς το παραμικρό.
4) Άλλαζα μέχρι και επειδή κάποιος πχ απέκτησε αυχενικό και άλλαξε όπλο (έχει συμβεί και είναι μέλος εδώ μέσα και τα διαβάζει) ή επειδή απλά ...άλλαξε όπλο!
5) Έκανα απόλυτα δωρεάν επισκευή - πλήρη ανακαίνιση και σε τσοκ που είχαν χτυπηθεί από πέσιμο και παραμορφωθεί και πάντα απόλυτα δωρεάν!

ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΧΡΕΩΝΑ ΤΙΠΟΤΑ, (ΚΟΣΤΗ ΚΕΡΑΜΙΚΗΣ, LASER, ΚΛΠ) ΜΟΝΟ ΠΛΗΡΩΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ!

Όμως, όταν αντιλήφθηκα ότι την δική μου καλή πρόθεση κάποιοι πραγματικοί ξεφτίλες κύριοι την θεώρησαν μαλ@κί@ και αγόραζαν μεταχειρισμένα που μου τα έφερναν, εγώ τους τα άλλαζα και μετά τα πουλάγανε για καινούργια, εεεεεε....., μαγαζί μέσα στην επιχείρησή μου δεν επιτρέπω να ανοίξει κανένας!

Και τώρα να το πάρουμε και αλλιώς: για δείξτε μου μία άλλη εταιρεία, όχι μόνο στα τσοκ, οποιαδήποτε άλλη στοκ κλάδο, που να συμπεριφέρεται έτσι στον πελάτη;
Και για πείτε μου ποιός σας ποτέ έχει αλλάξει "άλλα δοκιμασμένα χωρίς καψόνια και στα μισά λεφτα" φίλε Νίκο; Απλά τα αφήνετε στο συρτάρι και πάτε για άλλα τελείως αδιαμαρτύρητα. Γιατί, όπως λένε και κάποιοι από τους παραπονούμενους, τα BRAIN κάνουν ότι υπόσχονται, τα "δοκιμασμένα¨; ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΠΛΗΡΩΜΗ ΔΙΑΦΟΡΑΣ; Για να ακούω ονόματα...

Πάντα φιλικά

Χρήστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
κακός ασχολείσαι ο καλώς καλό δεν είδε πουθενά. οποίος συνάδερφος του κόβει την θήκη και δεν το θέλει το αγοράζω εγώ μιας και δεν έχω τιμήσει ακόμα τα brain.
 
Πήγα, έχεις δίκιο. Όχι τόσο που δεν σε ενημέρωσε για την αλλαγή, όσο που αφού άλλαξε την μπαρούτι δεν έφτιαξε ίδιο φυσιγγι με το παλιό.
Τώρα κατάλαβα και την ξαφνική διαφήμιση που έπεσε.... .sarcastic.
Έλα που εσύ απέδειξες την αλλαγή!
Ξαφνική Διαφήμιση εννοείς το ποστάρισμα μου για τα φυσίγγια του alectoris που χρησιμοποίησα και τις εντυπώσεις μου απ αυτά;;;;
μόνο αυτό το μνμα είδες σαν διαφήμιση;;;;;
τόσα μνμτα που γράφονται καθημερινά,για φυσίγγια,με θετικά η αρνητικά σχόλια ειναι διαφήμιση η δυσφήμιση;;;;
η λεξη ενημέρωση δεν υπάρχει;;;;;η δεν υπάρχει μόνο για το δικό μου μνμα;;;;;
μάλλον <<εξ ιδίων κρίνεις τα αλλότρια>> κι ας μην μιλήσουμε για διαφήμιση δεν νομίζω ότι σε συμφέρει ;)
 
κακός ασχολείσαι ο καλώς καλό δεν είδε πουθενά. οποίος συνάδερφος του κόβει την θήκη και δεν το θέλει το αγοράζω εγώ μιας και δεν έχω τιμήσει ακόμα τα brain.
Σου πουλάω εγώ Ανδρέα εφόσον κακώς ασχολείται......και εφόσον είχε αντιληφθεί ότι τον εκμεταλλεύονταν να μην τους έδινε το δικαίωμα!οχι για κακοτοπιά που έχει το τσοκ του θα πάρει αλλά 30€ έξτρα για να το διορθώσει!Οταν γράφουμε τα θετικά είμαστε καλοι και είναι καλό το φόρουμ όταν γράφουμε τα λάθος...βρίσκονται χίλιες δυο δικαιολογίες....ή αποχωρήσεις!
 
Έχω και εγώ δύο tl bx δεν έχω καταλάβει ότι υπάρχει αυτό το πρόβλημα μήπως είναι υπερβολή;
Νομίζω πως ήρθε η ώρα να εξηγηθούν μερικά πράγματα

1) Κατ΄αρχήν, το ότι χαλάνε οι υφασμάτινες επενδύσεις μερικών θηκών και μόνο από τα πρώτα BL, ΔΕΝ σημαίνει πως ήταν ελαττωματικά τα τσοκ, για να μιλήσουμε λογικά. Απλά η τρέλα μου με το να είναι τα τσοκ μου τέλεια, έφτιαξα και αυτό. Γιατί βλέπω κάποιους που λένε "γιατί Σωτηρόπουλε δεν αλλάζεις τα τσοκ αφού από την αρχή είχαν αυτό το ελάττωμα (!!)" ή μιλάνε για ισόβια εγγύηση (?) Το ότι έκανα αυτή την την αλλαγή στη πορεία δεν σημαίνει ότι...βελτιώθηκε η απόδοση του τσοκ! Αν το μεταφέρουμε στα αυτοκίνητα, οι κατασκευαστές είναι υποχρεωμένοι να αλλάζουν τα πουλημένα αυτοκίνητα με το πιό καινούργιο μοντέλο κάθε φορά; Και .... δωρεάν;
2) Παρόλα αυτά εγώ τα άλλαζα πάντα χωρίς το παραμικρό, μόνο και μόνο για να έχω τους φίλους που με τιμήσανε με τα λεφτά τους και την εμπιστοσύνη τους, ευχαριστημένους όσο δεν πάει άλλο.
3) Άλλαζα μέχρι και άλλα τσοκ εάν ο αγοραστής είχε κάνει λάθος επιλογή στη σύσφιγξη (τις περισσότερες φορές γιατί δεν με είχε ακούσει), πάλι χωρίς το παραμικρό.
4) Άλλαζα μέχρι και επειδή κάποιος πχ απέκτησε αυχενικό και άλλαξε όπλο (έχει συμβεί και είναι μέλος εδώ μέσα και τα διαβάζει) ή επειδή απλά ...άλλαξε όπλο!
5) Έκανα απόλυτα δωρεάν επισκευή - πλήρη ανακαίνιση και σε τσοκ που είχαν χτυπηθεί από πέσιμο και παραμορφωθεί και πάντα απόλυτα δωρεάν!

ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΧΡΕΩΝΑ ΤΙΠΟΤΑ, (ΚΟΣΤΗ ΚΕΡΑΜΙΚΗΣ, LASER, ΚΛΠ) ΜΟΝΟ ΠΛΗΡΩΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ!

Όμως, όταν αντιλήφθηκα ότι την δική μου καλή πρόθεση κάποιοι πραγματικοί ξεφτίλες κύριοι την θεώρησαν μαλ@κί@ και αγόραζαν μεταχειρισμένα που μου τα έφερναν, εγώ τους τα άλλαζα και μετά τα πουλάγανε για καινούργια, εεεεεε....., μαγαζί μέσα στην επιχείρησή μου δεν επιτρέπω να ανοίξει κανένας!

Και τώρα να το πάρουμε και αλλιώς: για δείξτε μου μία άλλη εταιρεία, όχι μόνο στα τσοκ, οποιαδήποτε άλλη στοκ κλάδο, που να συμπεριφέρεται έτσι στον πελάτη;
Και για πείτε μου ποιός σας έχει ποτέ αλλάξει "άλλα δοκιμασμένα χωρίς καψόνια και στα μισά λεφτα" φίλε Νίκο; Απλά τα αφήνετε στο συρτάρι και πάτε για άλλα τελείως αδιαμαρτύρητα. Όπως λένε κάποιοι και από τους παραπονούμενους, τα BRAIN κάνουν αυτά που υπόσχονται, τα "δοκιμασμένα¨; ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΠΛΗΡΩΜΗ ΔΙΑΦΟΡΑΣ; Για να ακούω ονόματα...

Πάντα φιλικά

Χρήστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
Λάθος δικός σας κύριε Χρήστο που δίνεται αυτή τη δυνατότητα.Απ' ότι καταλάβατε υπάρχει πολύ γυφταριο εδώ μέσα.
 
Αρκετά με τα κουτσομπολιά, τα μηνύματα θα σβηστούν ότι δεν έχει σχέση με τις βλητικες ικανότητες των μρέϊν.
Το νημα ομως δεν λέγεται "βλητικες ικανοτητες των μειν"...ειναι νήμα επικοινωνιας του καταστηματαρχη με τους φορουμιτες...η επικοινωνία ειναι να μας απευθύνεται και να παρουσιαζει τα προϊόντα του, αλλα και να του απευθυνόμαστε και εμεις με επισημανσεις πανω στο προιον του.....
 
Το νημα ομως δεν λέγεται "βλητικες ικανοτητες των μειν"...ειναι νήμα επικοινωνιας του καταστηματαρχη με τους φορουμιτες...η επικοινωνία ειναι να μας απευθύνεται και να παρουσιαζει τα προϊόντα του, αλλα και να του απευθυνόμαστε και εμεις με επισημανσεις πανω στο προιον του.....
Η επικοινωνία θα εξελίσσεται κόσμια, χαρακτηρισμοί και κοσμητικά επίθετα δεν επιτρέπονται.
 
Κυριε Σωτηροπουλε, επειδη το προιον αφορα αγορα μεσω νετ, το σωστο ειναι οποιος παραλαμβανει προιον με τετοιου ειδους "ελάττωμα" εντος 15 ημερων να σας το επιστρεφει και να το επιδιορθώνεται...τωρα τα υπολοιπα που πράττετε τοσο καιρο με δωρεαν βαφες, επιστροφες επειδη δε του αρεσε τελικα, επιστροφες επειδη αλλαξε οπλο ο καθενας ειναι λαθος και μην πω οτι πάνε και στο βροντο...κακομαθαινει ο πελατης...
Λάθος δικός σας κύριε Χρήστο που δίνεται αυτή τη δυνατότητα.Απ' ότι καταλάβατε υπάρχει πολύ γυφταριο εδώ μέσα.
[/QUOTES
Να μου επιτραπεί μία επισήμανση: Η παρτίδα των BL με τις "κοφτερές γωνίες" παράχθηκε μέχρι τα μέσα του 2017. Σε 60 μέρες έχουμε 2020!!! Οι φίλοι που λένε ότι έχουν ακόμα τέτοια στη κατοχή τους και γνώριζαν πολύ καλά την πολιτική μου, που ήσαν 3 σχεδόν χρόνια τώρα;; Τώρα θυμήθηκαν πως χαλάει τις θήκες τους; Και εντάξει, να μην χάσουν την απόδοση του BL μέσα στη σεζόν, έχουν όμως περάσει κάποια ολόκληρα εξάμηνα με κλειστό το κυνήγι.

Είναι αλήθεια πως, όταν δεις πως το προϊόν που αγόρασες (ΟΚ, χωρίς να το δεις, από το internet), σου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα, θα πρέπει να έχεις κάποιο εύλογο χρονικό περιθώριο να ζητήσεις αλλαγή ή μετατροπή κλπ (ο Stefanos λέει 15 ημέρες και αυτό είναι και η καθιερωμένη περίοδος στην πράξη). Εγώ έδωσα κάποια χρόνια!

Παρόλα αυτά, επειδή κάποιος μπορεί να ήθελε να μου στείλει το BL του που έχει "κοφτερές γωνίες" αλλά να το έχει αμελήσει τόσα χρόνια και τώρα με την ανακοίνωσή μου να κινητοποιήθηκε, να πω πως μόνο για τα παληά BL με κοφτερές γωνίες, η αλλαγή θα συνεχίσει να γίνεται δωρεάν μέχρι και ένα μήνα μετά το κλείσιμο της φετινής σεζόν (είπαμε, μην χάσουμε το τσοκ μέσα στη περίοδο!).

Ευχαριστώ τους φίλους εδώ μέσα και για τα θετικά αλλά και για τα αρνητικά σχόλια, οι μεν μου φτιάχνουν τη ψυχολογία, οι δε μου δίνουν όψεις του ζητήματος που μπορεί να μην έχω δει.

Πάντα φιλικά

Χρήστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
Πολύ σωστή η τοποθέτηση σας !Η πρώτη παράγραφος είναι λίγο επιθετική μιας και γνωρίζεται πολύ καλά τι σημαίνει καταναλωτής ,οπότε γνωρίζεται ότι οι περισσότεροι δεν τα έδωσαν από αμέλεια ,δεν τα έδωσαν διότι βαριοντουσταν την διαδικασία στείλε πάρε πίσω, δεν τα έδωσαν διότι μπροστά στα άλλα θετικά που είδαν πιθανόν αυτό το θέμα δεν το θεώρησαν σημαντικό άλλωστε ο καταναλωτής έτσι είναι περίεργος ,εγώ θεωρώ ότι το after sales service ας το πω έτσι της εταιρείας σας ήταν μόνον κέρδος για εσάς ,τώρα το ότι κάποιοι πονηροί εκμεταλλεύτηκαν την δικιά σας θέληση του να μείνουν όλοι οι πελάτες σας υπερευχαριστημενοι για να βγάλουν ένα 90€ πιστεύω ότι αυτό δεν θα έπρεπε να σας απασχολει μιας και τα θετικά που ακούγονται στην αγορά από την συμπεριφορα σας και από το πώς αντιμετωπίζεται περιπτώσεις όπως αυτές που και εσείς αναφέρεται αλλαγές λόγω αλλαγής όπλου κτλ που είπατε είναι πάρα πολλές και σε γενικές γραμμές νομίζω πως όλο αυτό που κάνατε έχει στο σύνολο του εκτιμηθεί από τους Έλληνες κυνηγούς και σκοπευτές και το λέω βασιζόμενος και στα δικά σας λεγόμενα για το πόσο καλά πάει το BRAIN ,άποψη μου μην πράττετε με την λογική να εξαφανισεται από το πελατολόγιο σας του πονηρούς και τους έξυπνους αλλά να πραττετε με την λογική πως θα αυξήσετε όλους αυτούς που λένε τα καλύτερα για την προσπάθειά σας αυτούς που σας στήριξαν αυτούς που εκτίμησαν αυτά που αναφέρεται ότι κάνετε και που κανείς άλλος δεν θα έκανε σε ανάλογη περίπτωση
 
ουτε εγω ζητησα διαβασε τα ποστ μου και ανακαλεσε και γραψε ποιοι ειναι γυφταριο
Σαραντη διάβασε που απαντάω,για να κάνουν διαφήμιση αποκαλούν μέλη του φόρουμ γυφταριό,διαβάστε και μετά αρπαχτείτε!Η απάντηση μου είναι προς τον Dimitris a
 
Σαραντη διάβασε που απαντάω,για να κάνουν διαφήμιση αποκαλούν μέλη του φόρουμ γυφταριό,διαβάστε και μετά αρπαχτείτε!Η απάντηση μου είναι προς τον Dimitris a
καλημερα Ηλια οκ αλλα τα ειχα παρει λιγο και στην αναμπουμπουλα καταλαβα αλλα οκ ολα καλα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top