ΔΟΡΚΑΣ Α.Β.Ε.Ε.

Status
Not open for further replies.
Συγγνωμη για την επεμβαση μου εκπροσωπω την εταιρεια Δορκας που ειναι αντιπροσωπος της Breda στην Ελλαδα.
Για την 930i και για ολα τα οπλα της Breda ειναι παρα πολυ αξιοπιστα οπλα και δεν εχουν κανενα προβλημα!!! Βλεπετε οτι τα τελευταια χρονια προσφερονται στην αγορα οπλα χειροποιητα με καινουργιο design και επαναστατικη σχεδιαση!!
Οντως πρεπει να παραδεχθω οτι υπηρξαν καποια προβληματα ΟΛΑ αυτα τα προβληματα λυθηκαν εν τι γεννεσι τους και εχουν διορθωθει απο τον κατασκευστη τυχον αστοχιες.
Εμεις σαν αντιπροσωπεια ειμασταν πανω απο καθε προβλημα και με δικο μας κοστος λυσαμε οποιο προβλημα και αν προεκυψε.
ΔΕΝ υπαρχει κανενα προβλημα στην λειτουργια και τα οπλα ειναι ολα αξιοπιστα, μην ξεχναμε οτι μιλαμε παντα για μηχανισμους και πολλα μπορουν να προκυπτουν και μην ξεχναμε και τονανθρωπινο παραγοντα και τον χρηστη βεβαια που χρεισιμοποιει στο κυνηγι του και στο σκοπευτηριο φυσσιγγια και αλλα υλικα αμφιβολου προελευσεις και προδιαγραφων και κανονων ασφαλειας στον βωμο της μειωσης του κοστους που δημιουργουν προβληματα στον τροπο λειτουργιας ολων των οπλων και οχι μονο της Breda.
Εμπιστευτητε την Breda και μια αξιοπιστη εταιρεια που την αντιπροσωπευει στην Ελλαδα την εταιρεια Δορκας και δεν προκειται να αντιμετωπισετε κανενα προβλημα.
Με εκτιμηση
Γιωργος Παπαδοπουλος
 
Καλωσορίσατε κύριε Παπαδοπουλε, πολύ ευχάριστο και εποικοδομητικο για τα μέλη μας η παρουσία σας! Εύχομαι καλή διαμονή και συχνή αλληλεπιδραση - ενημέρωση για τα προϊόντα της εταιρείας!
Θα ήθελα να σας ενημερώσω πως την τελευταία σεζόν, η παρτίδα με λαδί καλυκες Νο9 του express32 είχαν κάποια λίγα ελαττωματικα καψουλια (ευθύνη της chedditte προφανως)
 
Συγγνωμη για την επεμβαση μου εκπροσωπω την εταιρεια Δορκας που ειναι αντιπροσωπος της Breda στην Ελλαδα.
Για την 930i και για ολα τα οπλα της Breda ειναι παρα πολυ αξιοπιστα οπλα και δεν εχουν κανενα προβλημα!!! Βλεπετε οτι τα τελευταια χρονια προσφερονται στην αγορα οπλα χειροποιητα με καινουργιο design και επαναστατικη σχεδιαση!!
Οντως πρεπει να παραδεχθω οτι υπηρξαν καποια προβληματα ΟΛΑ αυτα τα προβληματα λυθηκαν εν τι γεννεσι τους και εχουν διορθωθει απο τον κατασκευστη τυχον αστοχιες.
Εμεις σαν αντιπροσωπεια ειμασταν πανω απο καθε προβλημα και με δικο μας κοστος λυσαμε οποιο προβλημα και αν προεκυψε.
ΔΕΝ υπαρχει κανενα προβλημα στην λειτουργια και τα οπλα ειναι ολα αξιοπιστα, μην ξεχναμε οτι μιλαμε παντα για μηχανισμους και πολλα μπορουν να προκυπτουν και μην ξεχναμε και τονανθρωπινο παραγοντα και τον χρηστη βεβαια που χρεισιμοποιει στο κυνηγι του και στο σκοπευτηριο φυσσιγγια και αλλα υλικα αμφιβολου προελευσεις και προδιαγραφων και κανονων ασφαλειας στον βωμο της μειωσης του κοστους που δημιουργουν προβληματα στον τροπο λειτουργιας ολων των οπλων και οχι μονο της Breda.
Εμπιστευτητε την Breda και μια αξιοπιστη εταιρεια που την αντιπροσωπευει στην Ελλαδα την εταιρεια Δορκας και δεν προκειται να αντιμετωπισετε κανενα προβλημα.
Με εκτιμηση
Γιωργος Παπαδοπουλος
Καλησπέρα σας και καλώς ήρθατε.μας λέτε πρακτικά δηλαδή ότι τόσα προβλήματα που διαπιστώθηκαν οφείλονται αποκλειστικά στους χρήστες και στην χρήση αμφιβολων φυσιγγίων και δεν υπάρχει περίπτωση να οφειλόταν σε οποιαδήποτε αστοχία υλικού? Όλα όσα ακούστηκαν οφειλόταν δηλαδή αποκλειστικά εκεί?εδώ ήρθε όπλο όχι αγορασμενο από την αντιπροσωπεία σας και οφείλω να το τονίσω αυτό και από το κουτί άρχισε τις εμπλοκές με φυσίγγια πολύ γνωστής εταιρείας όχι της δικής σας αν και αυτό δεν έχει και κάποια σημασία.και κάτι τελευταίο αν και άσχετο με το θέμα.εχετε αναρωτηθεί γιατί ο κόσμος στρέφεται σ αυτά τα φυσίγγια?προσωπικα μιλώντας χρησιμοποιώ φυσίγγια της εταιρείας σας και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και με το παραπάνω.οταν όμως πριν 2 χρόνια τα έπαιρνα 5,70 και τώρα 7 και σε ορισμένες περιπτώσεις άνω των 7 ευρώ που να στραφω την σήμερον ημέρα μ αυτά που αντιμετωπίζουμε
Με εκτίμηση Ευριπίδης δεμιρης
 
Να πω σ αυτό το σημείο οτι θεωρώ πολύ ωραία κίνηση την παρουσία σας στον χώρο αυτό και πολύ καλό θα είναι ν ακολουθήσουν κι άλλοι το παράδειγμά σας.θελω να ελπίζω ότι θα μείνετε για να τα λέμε συχνά όμορφα κι εποικοδομητικα
 
Στον φιλο Drv για το καψυλι της Cheditee δεν μου εχει ξαναναφερθει δεν εχω λογο να σου πω οτι δεν ειναι ετσι μπορει να ετυχε και οντως ειναι αστοχια της Cheditee αυτο αλλα ειναι και ενα καψυλι πουωτο χρησιμοποιουμε χρονια χωρις προβληματα και ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι και απο τα βλητικα νουμερα που μας δινει και απο αξιοπιστια ειναι ενα τυχαιο γεγονος πραγματικα.
Για τον φιλο Ευριπιδη ποτε δεν ειπα οτι τα προβληματα οφειλονται μονο εκει αλλα και εμενα μου εχουν τυχει περιπτωσεις που οφειλονται εκει και ειναι και περιπτωσεις που αναφερονται σε fοrums σαν προβληματα του οπλου και δεν μιλαω μονο για την Breda τωρα μιλαω για ολα τα οπλα.
Βεβαια και παλι λεω οτι ποτε δεν ειπα οτι δεν υπηρξαν οπλα με προβλημα, ειπα οτι ΟΛΑ τα οπλα μας δεν εχουν κανενα προβλημα λειτουργικο και ΟΣΑ ειχαν κατα το παρελθον καναμε οτι μπορουσαμε να τα διορθωσουμε και τα διορθωσαμε οπως αρμοζει σε ενα δυνατο after sales service μια εταιρειας που σεβεται τα χρηματα που διαθετει ο καθενας για την αγορα ενος οπλου
 
Δεν ειναι καθολου φρενυρη ειναι λογικη αν αναλογιστεις οτι πριν απο δυο χρονια που μιλας η αυξηση τον σκαγιων που ειναι χρηματιστηριακο προιον εχει ανεβει λιγο ή πολυ 30% το οποιο ενα ποςοςτο αυτου εχουμε αποροφηςει εμεις και τα υπολοιπο υλικα εχουν παρει δυο συνεχομενες χρονιες αυξησεις θα φτασεις στα 7 ευρω. Παρολα αυτα που σου περιγραφω ειμαστε ζωντανοι εδω και 50 χρονια με πολυ αγωνα και κοστος για να σας προσφερουμε αξιοπιστα και ασφαλη προιοντα.
 
Συγγνωμη για την επεμβαση μου εκπροσωπω την εταιρεια Δορκας που ειναι αντιπροσωπος της Breda στην Ελλαδα.
Για την 930i και για ολα τα οπλα της Breda ειναι παρα πολυ αξιοπιστα οπλα και δεν εχουν κανενα προβλημα!!! Βλεπετε οτι τα τελευταια χρονια προσφερονται στην αγορα οπλα χειροποιητα με καινουργιο design και επαναστατικη σχεδιαση!!
Οντως πρεπει να παραδεχθω οτι υπηρξαν καποια προβληματα ΟΛΑ αυτα τα προβληματα λυθηκαν εν τι γεννεσι τους και εχουν διορθωθει απο τον κατασκευστη τυχον αστοχιες.
Εμεις σαν αντιπροσωπεια ειμασταν πανω απο καθε προβλημα και με δικο μας κοστος λυσαμε οποιο προβλημα και αν προεκυψε.
ΔΕΝ υπαρχει κανενα προβλημα στην λειτουργια και τα οπλα ειναι ολα αξιοπιστα, μην ξεχναμε οτι μιλαμε παντα για μηχανισμους και πολλα μπορουν να προκυπτουν και μην ξεχναμε και τονανθρωπινο παραγοντα και τον χρηστη βεβαια που χρεισιμοποιει στο κυνηγι του και στο σκοπευτηριο φυσσιγγια και αλλα υλικα αμφιβολου προελευσεις και προδιαγραφων και κανονων ασφαλειας στον βωμο της μειωσης του κοστους που δημιουργουν προβληματα στον τροπο λειτουργιας ολων των οπλων και οχι μονο της Breda.
Εμπιστευτητε την Breda και μια αξιοπιστη εταιρεια που την αντιπροσωπευει στην Ελλαδα την εταιρεια Δορκας και δεν προκειται να αντιμετωπισετε κανενα προβλημα.
Με εκτιμηση
Γιωργος Παπαδοπουλος
Να σας καλωσορίσω με την σειρά μου σαν διαχειριστής αλλά και σαν μέλος στο όμορφο φόρουμ μας και στην μεγάλη κυνηγοπαρέα μας. Σας ευχαριστώ που μπήκατε στον κόπο να κάνετε εγγραφή και να ξέρετε κάτι, μόνο ωφελημένος θα βγείτε από αυτή την κίνηση. Θα καταλάβετε γρήγορα αν δεν το έχετε καταλάβει ήδη δηλαδή ότι το επίπεδο των ανθρώπων σε αυτόν τον χώρο είναι πολύ υψηλό τόσο σε θέματα χαρακτήρα αλλά και σε θέματα τεχνικών γνώσεων. Καλή διαμονή λοιπόν!

Με εκτίμηση,
Βασίλης Μπαρμπαρής.
 
Είναι ιδιαίτερη τιμή για το φόρουμ μας που συμμετέχει εκπρόσωπος της Δορκας(όλα τα περίμενα αλλά αυτό όχι..).shake hands.
Για την εταιρία δεν έχω να πω τίποτα,δεν υπάρχει κυνηγός που να ασχολείται έστω κ περιστασιακά κ να μην την έχει ακουστά...
Ήθελα να ρωτήσω τον λόγο η τους λόγους που σταματήσατε που σταματήσατε το dorkas expοrt και ιδιαίτερα το εκπληκτικό dorkas 2001..
Θα έλεγα ότι ειναι "κρίμα" για μια τέτοια εταιρια που δεν εχει ασχοληθεί με φυσίγγια για το σκοπευτηριο κ για τον αγριοχοιρο..
Κλείνοντας να (ξανά)πω ότι το εχω όνειρο από πιτσιρικάς να επισκεφθώ το εργοστασιο σας και να ξεναγηθώ στους χώρους του..
Καποτε πιστευω να τα καταφερω κ ελπιζω να βρω τις πορτες ανοιχτες..
Να ειστε καλα κ ευχομαι καλες πωλησεις στα προιοντα σας..
 
Καλώς ήρθατε κ. Παπαδοπουλε.
Χαιρόμαστε να συνομιλούμε με τους επαγγελματίες του χώρου που προσπαθούν να μας παρέχουν ποιότητα και ασφάλεια ευρωπαϊκού επιπέδου παρά την άνιση φορολογία που πλήττει την χώρα μας σε σχέση με την υπόλοιπη Ευρώπη.
 
Καλησπερα σας ευχαριστω για την αποδοχη και την υποδοχη.
Για την ερωτηση για το Dorkas export ηταν ενα φυσιγγιο με πολλες ομοιοτητες με το Νεο Velox και κατοπιν αυτου επειδη το Νεο Velox επαιρνε πωλησεις απο το Dorkas το σταματησαμε, μπορειτε να εμπιστευθητε το Νεο Velox που ειναι αντιστοιχο σε υλικα και νουμερα στις δοκιμες και θα εχετε αντοιστοιχα αποτελεσματα. Για το 2001 μαλλινη ταπα το σταματησαμε σε μια εποχη που οι κυνηγοι ειχαν αποστραφει απο την μαλλινη ταπα και δεν ειχε πωλησεις η αληθεια οτι τα τελευταια δυο χρονια εχουν ξεκινησει πολυ κυνηγοι παλι να χρεισιμοποιηουν μαλλινη ταπα αυτη τη στιγμη με μαλλινη ταπα εχουμε ενα εξαιρετικο φυσιγγιο της Rottweil το Becasse που ειναι με μαλλινη ταπα 32γρ σε 9 νουμερο , δεν αποκλειται να ξαναβγαλουμε στο μελλον και το 2001.
 
Να σας χαιρετήσω κι εγώ με τη σειρά μου, να σας ευχαριστήσω για τη συμμετοχή σας εδώ μέσα και να σας περιγράψω την εμπειρία μου και τις σκέψεις που ακολούθησαν αυτής καθώς αφορούν την εταιρεία σας.
Πέρυσι περίπου τέτοια εποχή, ήμουν στην διαδικασία αγοράς νέου αυτογεμούς όπλου.
Όντας φανατικός του συστήματος αδρανείας και του 18,6 η 930 αποτελούσε μονόδρομο για εμένα.
Ψάχνοντας κατάστημα να πραγματοποιήσω την αγορά, σύντομα διαπίστωσα πως δεν υπήρχε κανένα διαθέσιμο τουφέκι πουθενά.
Άρχισα να επικοινωνώ κατευθείαν με την εταιρεία σας ρωτώντας πότε αναμενόταν η νέα παρτίδα από 930 και τότε ήταν που άρχισε το "από εβδομάδα σε εβδομάδα".
Πέρασαν αρκετές εβδομάδες και θεωρούσα αυτονόητο πως κοντά στην έναρξη της κυνηγετικής περιόδου θα είχατε φροντίσει να είστε πλήρεις, εις μάτην όμως.
Μετά από λίγο καιρό πήρα νέα απάντηση οτι δλδ θα έρθουν νέες 930 από τον άλλο μήνα.
Τότε ήταν που όλα αυτά, σε συνδυασμό με τα όσα ακούγονταν για τα προβλήματα που παρουσίασαν οι 930, λειτούργησαν πολύ αρνητικά μέσα μου.
Έκανα την αυτονόητη σκέψη "αν δεν έχουν ένα τουφέκι τόσο καιρό, θα έχουν ανταλλακτικά ή κάλυψη για ο,τι και αν προκύψει;"
Η εικόνα που σχηματίστηκε μέσα μου ήταν αρνητική και παρόλο που μπορώ να φανταστώ πολλές εξηγήσεις, μπορείτε κι εσείς να φανταστείτε τις δικές μου σκέψεις.
Τότε ήταν που άλλη γνωστή εταιρεία έβγαλε και σε προσφορά κάποια αξιόλογα όπλα της κι έτσι πλέον με χάσατε.
Στην Ελλάδα του "κάλλιο να σου βγει το μάτι παρά το όνομα" η 930 ίσως να χρειαστεί πολύ "σπρώξιμο" για να περπατήσει και η παραπάνω εμπειρία μου που σας παρέθεσα αποτελεί μια επιπλέον τροχοπέδη.
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και να ξέρετε πως ο,τι γράφω, είναι η προσωπική μου εμπειρία την όποια γράφω καλοπροαίρετα και μόνον!
 
Καλησπερα σας ευχαριστω για την αποδοχη και την υποδοχη.
Για την ερωτηση για το Dorkas export ηταν ενα φυσιγγιο με πολλες ομοιοτητες με το Νεο Velox και κατοπιν αυτου επειδη το Νεο Velox επαιρνε πωλησεις απο το Dorkas το σταματησαμε, μπορειτε να εμπιστευθητε το Νεο Velox που ειναι αντιστοιχο σε υλικα και νουμερα στις δοκιμες και θα εχετε αντοιστοιχα αποτελεσματα. Για το 2001 μαλλινη ταπα το σταματησαμε σε μια εποχη που οι κυνηγοι ειχαν αποστραφει απο την μαλλινη ταπα και δεν ειχε πωλησεις η αληθεια οτι τα τελευταια δυο χρονια εχουν ξεκινησει πολυ κυνηγοι παλι να χρεισιμοποιηουν μαλλινη ταπα αυτη τη στιγμη με μαλλινη ταπα εχουμε ενα εξαιρετικο φυσιγγιο της Rottweil το Becasse που ειναι με μαλλινη ταπα 32γρ σε 9 νουμερο , δεν αποκλειται να ξαναβγαλουμε στο μελλον και το 2001.
Καλως ορισες! Βγαλτε ενα φυσιγγι με μεσοταπα πλαστικη, την ιδια δουλεια κανει με την μαληνοταπα, αλλ; σε προσιτη τιμη!
Τα τσιχλοφυσιγγα κατεβαστετα λιγο, ειναι αδηκεολογητα ακριβα, το μολυβι εχει πςσει πολυ!
Μπορουμε να προμηθευτουμε κατευθειαν απο το εργοστασιο σας; γιατι στα μαγαζια ειναι πανακριβα, χθες ειδα το 3Α 10€think
 
Ευχαριστω πολυ που μοιραστηκατε την εμπειρια σας.
Πρεπει να σας πω οτι αντιμετωπιζουμε πολλα προβληματα με την ελληνικη γραφειοκρατεια το μονο που θα σας πω για την συγκεκριμενη περιπτωση που μιλατε ειναι οτι καναμε να παρουμε αδεια εισαγωγης 4 μηνες ενα λαθος μετα απο την μεταφορικη εταιρεια μας εφερε αλλες δυο βδομαδες καθυστερηση, δυστυχως στον χωρο μας αντιμετωπιζουμε πολλους εξωτερικους παραγοντες που δεν ειναι παντα στο χερι μας να αντιμετωπισουμε αλλα κανουμε οτι περναει απο το χερι μας να ειμαστε σωστοι στους χρονους. Απο αποψη after sales service τωρα και ανταλλακτικων ειμαστε σε πολυ καλο επιπεδο και εχουμε ανταλλακτικα σε στοκ και οτιδηποτε προβλημα προκυψει προσπαθουμε να το καλυπτουμε και να εχουμε οσο το δυνατον περισσοτερους ικανοποιημενους πελατες που ειναι το αλφα και το ωμεγα για εμας.
Δεν πειραζει που διαλεξατε καποιο αλλο οπλο ελπιζω στο μελλον να σας δωθει η ευκαιρια να αποκτησετε ενα προιον Breda και να σας εξυπηρετησουμε με τον καλυτερο τροπο που μπορουμε
 
Καλως ορισες! Βγαλτε ενα φυσιγγι με μεσοταπα πλαστικη, την ιδια δουλεια κανει με την μαληνοταπα, αλλ; σε προσιτη τιμη!
Τα τσιχλοφυσιγγα κατεβαστετα λιγο, ειναι αδηκεολογητα ακριβα, το μολυβι εχει πςσει πολυ!
Μπορουμε να προμηθευτουμε κατευθειαν απο το εργοστασιο σας; γιατι στα μαγαζια ειναι πανακριβα, χθες ειδα το 3Α 10€think
Εχουμε βγαλει με μισοταπα το Express bior θα το βρειτε εξω στην αγορα οχι δυστυχως δεν κανουμε λιανικη πωληση το 3Α συγκεκριμενα πηρε αυξηση 5%στην λιανικη του. Δυστυχως το μολυβι δεν εχει πεσει βρισκεται σε αρκετα υψηλα επιπεδα αυτη τη στιγμη
 
Καλως ορισατε,μακαρι να ξαναβγαλετε σε παραγωγη το 2001 και σε ελκυστηκη τιμη ,πιστευω ειναι το best seller σας και επειδη ηταν πρωτο σε ολα τα συγκρητηκα δεν επρεπε να το σταματησετε.ευτυχως εχω ακομα αρκετα κουτια στοκ. ανυπομονω να κανεται ενα βημα παραπανω και να κανετε και καποιες προσφορες στα φυσιγγια σας ανα διαστηματα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top