ΔΟΡΚΑΣ Α.Β.Ε.Ε.

Status
Not open for further replies.
Απο τον Ελληνα κατασκευαστη
Και γιατί δεν τον παρακάμπτετε, κάνοντας την δική σας εισαγωγή σκαγιών από την Ισπανία;
Ποιος ο λόγος να τραβάμε του, λιναριού τα πάθη στο όνομα της ελεύθερης οικονομίας και να μην μπορούμε να εκμεταλλευτούμε τα πλεονεκτήματά της; Γιατί να υπάρχουν μονοπώλια το 2018;
 
Δεν ειναι μονοπωλειο φιλε μου αλλα και απο Ισπανια εχεις να υπολογισεις και το κοστος μεταφορας. Ειναι απο τα πιο οικονομικα και πιο αποτελεσματικα σκαγια πιστεψε με την κανουμε αυτη τη δουλεια 50 χρονια
 
Ωραία όλα αυτά με τον μόλυβδο αλλά δε μπορώ να καταλάβω πως γίνεται ν αυξάνεται ο μόλυβδος και ν αυξάνεται το φυσιγγι πέφτει ο μόλυβδος όπως γίνεται τις τελευταίες 10 μέρες όπως παρουσίασε πτώση και πέρυσι αλλά η τιμή του φυσιγγίου δεν πέφτει.η αύξηση του μολύβδου ισχύει μόνο στην Ελλάδα ή είναι και πανευρωπαϊκή?γιατί η nsi στην Ιταλία π.χ στα σκοπευτικά της που εδώ τα χρυσοπληρωνουμε και αυτά δυστυχώς έχει τιμές όπως 4,50 4,60 και 5 ευρώ.ο ιδιογομωτης πληρώνει την psb 1 και psb 2 33 ευρώ το κιλό.η Δορκάδα φαντάζομαι ότι θ αγοράζει τόνους και όχι κιλά οπότε η τιμή πέφτει κατακόρυφα στον τόνο.χρησιμ.ελληνικους συγκεντρωτηρες αν δεν κάνω τραγικό λάθος άρα αγοράζετε ακόμα φτηνότερα σε ποσότητες από έναν απλό καταναλωτή.συγχωρειστε με κε Παπαδόπουλε αλλά δεν μπορώ να κατανοήσω αυτές τις αυξήσεις στις τιμές.λετε για 10 ευρώ το 3α.κι αυτό δεν μπορώ να το κατανοήσω όπως και τα 8,50 ευρώ του velox τα οποία είναι όντως πολύ ποιοτικά φυσίγγια όπως και το express και το r12 και το r35 plus τα οποία τελευταία 3 χρησιμοποιουσα αρκετά μέχρι σήμερα και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.οι τιμές τους όμως αρχίζουν και ξεφεύγουν της πραγματικότητας του Έλληνα καταναλωτή τον τελευταίο καιρό.και όχι μόνο της εταιρείας σας αλλά και των άλλων ελληνικών εταιρειών.βρισκουμε ιταλικά φυσίγγια πιο φτηνά απ' τα ελληνικά.πως θα στηρίξω εγώ τον Έλληνα κατασκευαστή όσο κι αν το θέλω
 
Και όπως είπατε και στο αρχικό σας μήνυμα προσπαθώ να αποφύγω να βάζω στα όπλα μου φυσίγγια αμφιβόλου ποιότητας αλλα οι τιμές τείνουν να γίνουν απαγορευτικές ειδικά σ εμάς που κυνηγάμε πολύ την τσιχλα
 
Ευχαριστω πολυ που μοιραστηκατε την εμπειρια σας.
Πρεπει να σας πω οτι αντιμετωπιζουμε πολλα προβληματα με την ελληνικη γραφειοκρατεια το μονο που θα σας πω για την συγκεκριμενη περιπτωση που μιλατε ειναι οτι καναμε να παρουμε αδεια εισαγωγης 4 μηνες ενα λαθος μετα απο την μεταφορικη εταιρεια μας εφερε αλλες δυο βδομαδες καθυστερηση, δυστυχως στον χωρο μας αντιμετωπιζουμε πολλους εξωτερικους παραγοντες που δεν ειναι παντα στο χερι μας να αντιμετωπισουμε αλλα κανουμε οτι περναει απο το χερι μας να ειμαστε σωστοι στους χρονους. Απο αποψη after sales service τωρα και ανταλλακτικων ειμαστε σε πολυ καλο επιπεδο και εχουμε ανταλλακτικα σε στοκ και οτιδηποτε προβλημα προκυψει προσπαθουμε να το καλυπτουμε και να εχουμε οσο το δυνατον περισσοτερους ικανοποιημενους πελατες που ειναι το αλφα και το ωμεγα για εμας.
Δεν πειραζει που διαλεξατε καποιο αλλο οπλο ελπιζω στο μελλον να σας δωθει η ευκαιρια να αποκτησετε ενα προιον Breda και να σας εξυπηρετησουμε με τον καλυτερο τροπο που μπορουμε
Καλώς ήρθατε κύριε Παπαδόπουλε. Κάτοχος 3 breda. Ermes 2000, Astro, και new ermes 2000 classic . Πολύ ευχαριστημένος από τα δύο πρώτα. Μέτρια από το νέο ( αρκετές εμπλοκές). Θα ήθελα να μάς πείτε αν υπάρχει περίπτωση να ξανά φέρεται Την xanhos. Κι αν όχι, μπορούμε να σάς την παραγγείλουμε κι να την φέρεται όταν ξανακάνετε εισαγωγή; ευχαριστώ.
 
Ωραία όλα αυτά με τον μόλυβδο αλλά δε μπορώ να καταλάβω πως γίνεται ν αυξάνεται ο μόλυβδος και ν αυξάνεται το φυσιγγι πέφτει ο μόλυβδος όπως γίνεται τις τελευταίες 10 μέρες όπως παρουσίασε πτώση και πέρυσι αλλά η τιμή του φυσιγγίου δεν πέφτει.η αύξηση του μολύβδου ισχύει μόνο στην Ελλάδα ή είναι και πανευρωπαϊκή?γιατί η nsi στην Ιταλία π.χ στα σκοπευτικά της που εδώ τα χρυσοπληρωνουμε και αυτά δυστυχώς έχει τιμές όπως 4,50 4,60 και 5 ευρώ.ο ιδιογομωτης πληρώνει την psb 1 και psb 2 33 ευρώ το κιλό.η Δορκάδα φαντάζομαι ότι θ αγοράζει τόνους και όχι κιλά οπότε η τιμή πέφτει κατακόρυφα στον τόνο.χρησιμ.ελληνικους συγκεντρωτηρες αν δεν κάνω τραγικό λάθος άρα αγοράζετε ακόμα φτηνότερα σε ποσότητες από έναν απλό καταναλωτή.συγχωρειστε με κε Παπαδόπουλε αλλά δεν μπορώ να κατανοήσω αυτές τις αυξήσεις στις τιμές.λετε για 10 ευρώ το 3α.κι αυτό δεν μπορώ να το κατανοήσω όπως και τα 8,50 ευρώ του velox τα οποία είναι όντως πολύ ποιοτικά φυσίγγια όπως και το express και το r12 και το r35 plus τα οποία τελευταία 3 χρησιμοποιουσα αρκετά μέχρι σήμερα και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.οι τιμές τους όμως αρχίζουν και ξεφεύγουν της πραγματικότητας του Έλληνα καταναλωτή τον τελευταίο καιρό.και όχι μόνο της εταιρείας σας αλλά και των άλλων ελληνικών εταιρειών.βρισκουμε ιταλικά φυσίγγια πιο φτηνά απ' τα ελληνικά.πως θα στηρίξω εγώ τον Έλληνα κατασκευαστή όσο κι αν το θέλω
Η τιμη του μολυβδου ειναι χρηματιστηριακο προιον και η αγορα του κυνηγιου παγκοσμιως δεν μπορει να επηρεασει την τιμη του. Στην περιπτωση που λετε οτι πεφτει 10 ευρω το κιλο και παλι δεν επηρεαζει την τιμη των φυσιγγιων αλλα αν μια αυξηση ή μειωση ειναι πανω ή κατω απο 20% τοτε επηρεαζει την τιμη του φυσιγγιου. Δεν θα μπω σε περισσοτερες λεπτομερειες γιατι δεν εχει νοημα το μονο που σας διαβεβαιωνω ειναι οτι ουτε εμεις ουτε και τα καταστηματα υπερκερδιζουν και σε μερικες περιπτωσεις βαζουμε και χρηματα απο την τσεπη μας για να προσφερουμε ενα ανταγωνιστικο προιον στην αγορα και ο Ελληνας κυνηγος να κανει το χομπυ του πραγμα το οποιο πρεπει να καταλαβετε οτι πρεπει να υπαρχει ενα κερδος για να μπορουμε να υπαρχουμε και του χρονου για να μπορειται να βρισκεται τα προιοντα μας και του χρονου και να μην μου στελνεται μυνηματα του χρονου και μου λετε γιατι σταματησαν να βγαινουν τα προιοντα σας στην αγορα και γιατι δεν μου απαντατε. Σε οτι αφορα τα ιταλικα που μου λετε για χαμηλοτερες τιμες καταλαβαινετε μετα απο αυτα που σας παραθετω οτι δεν ειναι εφικτο και κατι αλλο συμβαινει και δεν μπορω να μπω σε αυτο το διαλογο και να κατηγορω τον οποιοδηποτε εγω ξερω και κοιμαμαι ησυχος οτι δεν θα αγορασετε ενα προιον ασφαλες με ονομασια προελευσης με σωστα υλικα και ολους τους κανονες ασφαλειας
 
Κύριε Παπαδόπουλε καλως ήρθατε.πραγματικα με χαροποιεί το γεγονός οτι μπήκατε στο κόπο να γράψετε εδω.εχω ρίξει χιλιάδες από τα φυσιγγια σας όσα χρόνια κυνηγάω.ποτε δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.με τα φυσιγγια σας γαλουχήθηκα για χρόνια πολλά στο κυνήγι και βέβαια τα ρίχνω ακόμα σποραδικά!
Όσον αφορά τις τιμές των φυσιγγίων πιστευω οτι ειναι ενας φαύλος κύκλος στην Ελλάδα.το περιβάλλον πλέον ειναι εχθρικό για οποιαδήποτε επιχείρηση μικρή η μεγάλη γι’αυτό τόσες χιλιάδες επιχειρήσεις έκλεισαν η μετανάστευσαν σε γειτονικές χώρες με φορολογικό περιβάλλον που σέβετε τον πολίτη του.οι καταναλωτές πτωχαινουν οι επιχειρήσεις έχουν ληστρική φορολογία από το κρατιστικο Τσιπροκαμενισταν...αναγκαστικά οι επιχειρήσεις αυξάνουν τιμές να επιβιώσουν ενώ οι καταναλωτές δεν έχουν την αγοραστική ικανότητα να αγοράσουν και στρέφονται στο πιο φτηνό ειδικά αυτοί που ρίχνουν πολλά φυσιγγια.αποψη μου κρατείστε ένα τσίχλοφυσίγγο σχετικά φτηνά.το express 32 ειναι καλο φυσίγγι κατα την γνώμη μου κρατείστε την τιμή οσο μπορείτε πιο χαμηλά,για να μπορούμε να το ρίξουμε αλλά και εσείς να έχετε κατανάλωση.και ένα ωραίο κυνήγι που εκανα πέρυσι με το Dorkas express 32!
xfHclPb.jpg
 
Last edited:
Καλώς ήρθατε στην παρέα μας κύριε Παπαδόπουλε, θα συμφωνήσω με τα γραφόμενα του Γιάννη παραπάνω στην χώρα μας το νούμερο ένα θήραμα σε προτιμήσεις η τσίχλα εκεί γίνονται και οι ποιο πολλές εξορμήσεις αλλά και κατανάλωση φυσιγγιων. Ένα οικονομικό φυσιγγι με την ποιότητα του express προσιτό σε τιμή από μόνο του θα γίνει best seller , οι κυνηγοί σήμερα βέβαια έχουν κατέβει σε γραμμάρια θα ήταν ωραίο να συμπληρωθεί η γκάμα και με σκοπευτικα φυσίγγια 24 και 28γρ με σκοπό να χρησιμοποιηθούν και στο κυνήγι.
 
Και γιατί δεν τον παρακάμπτετε, κάνοντας την δική σας εισαγωγή σκαγιών από την Ισπανία;
Ποιος ο λόγος να τραβάμε του, λιναριού τα πάθη στο όνομα της ελεύθερης οικονομίας και να μην μπορούμε να εκμεταλλευτούμε τα πλεονεκτήματά της; Γιατί να υπάρχουν μονοπώλια το 2018;

Και για να γλυτωσουμε εμεις μισο ευρω, να μεινουν μερικοι ακομα ανεργοι.
 
Γεια υ σε όλους
Εγώ έχω μόνο μία ερώτηση .
Η εταιρεία σας θα μπορούσε να δημιουργήσει ένα φισέκι εξ' ολοκλήρου με όλα τα μέρη ελληνικά,;; και χωρίς να έχω καμία διάθεση ειρωνείας εάν η απάντηση είναι όχι γιατί δε ρωτάτε τους Κυπραίους
 
Last edited:
Τα πραγματα ειναι πολυ απλα, σε καθε κυνηγετικη περιοδο και οχι μονο, καθε εταιρεια "δινει εξετασεις", οσον αφορα την ποιοτητα,
την τιμη και την εξυπηρετηση. Αν περασει ...παραμενει, αν οχι ...κοβεται και σιγα σιγα οδηγειται στο περιθωριο.
 
Γεια υ σε όλους
Εγώ έχω μόνο μία ερώτηση .
Η εταιρεία σας θα μπορούσε να δημιουργήσει ένα φισέκι εξ' ολοκλήρου με όλα τα μέρη ελληνικά,;; και χωρίς να έχω καμία διάθεση ειρωνείας εάν η απάντηση είναι όχι γιατί δε ρωτάτε τους Κυπραίους
Too much investment for too little profit, I suppose.hippo
 
Παλιά στο χωριό που μεγαλώσαμε στο καφενείο είχε 3 μαρκες θημαμαι. Ροτβαιλ. Νέο βελοξ και 3Α .Αυτά ειταν. Δενυπηρχαν αλλά. Ολα τα παιδικά -εφηβικά μου χρωνια τα πέρασα με αυτα τα φυσηγγια. Α!! Και με Άρτεμις πυρκαλ. Τορα ο κάθε πιτσιρικάς ή μεγάλος ήήήή ανήγει το ίντερνετ με διευριμενους πλεων τους ορίζοντες του και κάνει την παραγγελία του στην μηση τιμη σχεδόν από εσάς. Με τα ίδια υλικά που γεμιζεται και εσείς τα άριστα κατά εμε φυσηγγιασας. Δεν σας ανησηχει αυτό για το μελον? ?
 
Too much investment for too little profit, I suppose.hippo
Συμφωνώ Λευτέρη δύσκολη εποχή για επενδύσεις, αλλά από την άλλη αν ένας από τους μεγάλους κατασκεύαζε κάλυκες, κυαθια, θα μπορούσε να προμηθεύει και τις τόσες μικρές βιοτεχνίες με υλικά.
 
Παλιά στο χωριό που μεγαλώσαμε στο καφενείο είχε 3 μαρκες θημαμαι. Ροτβαιλ. Νέο βελοξ και 3Α .Αυτά ειταν. Δενυπηρχαν αλλά. Ολα τα παιδικά -εφηβικά μου χρωνια τα πέρασα με αυτα τα φυσηγγια. Α!! Και με Άρτεμις πυρκαλ. Τορα ο κάθε πιτσιρικάς ή μεγάλος ήήήή ανήγει το ίντερνετ με διευριμενους πλεων τους ορίζοντες του και κάνει την παραγγελία του στην μηση τιμη σχεδόν από εσάς. Με τα ίδια υλικά που γεμιζεται και εσείς τα άριστα κατά εμε φυσηγγιασας. Δεν σας ανησηχει αυτό για το μελον? ?
Ενταξει φιλε, αλλα μη τα παρα λες, το πολυ 2€ διαφορα θα τα βρεις κ χωρις πηστοποιηση!
Εαν ριξει λιγο τις τιμες ο δορκας, ειδηκα στα τσιχλοφυσιγγα, θα κανει θραυσει!
 
θυμαμε οτι τα 3αλφα ηταν φοβερα φυσιγγια το ελεγαν ολοι οι παλιοι κυνηγοι , ετσυ και εγω οταν πριν χρονια το 1986 , τα πηρα για την περδικα σε 7αρια , ερηχνα ξαναρηχνα τιποτα , το ελεγα στους φιλους μου και με ελεγαν αστοχο , οποτε καπια στιγμη βλεπο ενα καθηστο τρυγονι στα 20 μετρα , του ρηχνω μια τιποτα εφυγε μαδημενο και αλαφιασμενο χωρης να πεση , τοτε καταλαβα οτι εφτεγαν τα συγκεκρημενα 3αλφα , ο φιλος μου δεν με πιστευε οτι εφτεγαν τα 3αλφα ,γιατι αυτος ειχε πολλες επυτηχιες , οποτε αποφασησαμε να αλαξουμε τα 3αλφα , εγω τα ειχα αγορασει εκεινη την χρονια , αυτος την προιγουμενη , και εκει ειδα την επυτηχια και εκεινος της αποτυχιες ,δηλαδη υπηρχε και τοτε μεγαλη ασταθια υλικων που μπερδευε τους κυνηγους , με αλλος να τα βαζει με το οπλο του , και αλλος με την ζεστη
 
2 ευρώ στο κυβοτιο είναι 40 ευρώ Κώστα.
Βαλε κ τα μεταφορικα, τελος παντων ειναι υπολογισημο στις μερες μας κ για αυτο ειπα να τα κατεβαση λιγο!
Απλα ηθελα να σου επισημανω οτι δεν ειναι "σχεδον τα μισα" οπως ελεγες!
 
Βαλε κ τα μεταφορικα, τελος παντων ειναι υπολογισημο στις μερες μας κ για αυτο ειπα να τα κατεβαση λιγο!
Απλα ηθελα να σου επισημανω οτι δεν ειναι "σχεδον τα μισα" οπως ελεγες!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top