ΔΟΡΚΑΣ Α.Β.Ε.Ε.

Status
Not open for further replies.
Παιδιά ήρθε ο ανθρωπος να πει 2 κουβέντες κρίμα είναι να χαλασουμε το κλιμα..... δεν χρειάζονται επιθετικές τακτικές ο καθενας ψωνίζει οτι του αρεσει στο κατω κατω.
Υπαρχουν ωραία θέματα να σηζητησουμε πάνω στην βλητικη κτλ. Δεν ειναι ανάγκη η τιμή να ειναι το μόνο θεμα.
 
Παιδιά ήρθε ο ανθρωπος να πει 2 κουβέντες κρίμα είναι να χαλασουμε το κλιμα..... δεν χρειάζονται επιθετικές τακτικές ο καθενας ψωνίζει οτι του αρεσει στο κατω κατω.
Υπαρχουν ωραία θέματα να σηζητησουμε πάνω στην βλητικη κτλ. Δεν ειναι ανάγκη η τιμή να ειναι το μόνο θεμα.
Πολύ σωστά .
 
Παιδιά ήρθε ο ανθρωπος να πει 2 κουβέντες κρίμα είναι να χαλασουμε το κλιμα..... δεν χρειάζονται επιθετικές τακτικές ο καθενας ψωνίζει οτι του αρεσει στο κατω κατω.
Υπαρχουν ωραία θέματα να σηζητησουμε πάνω στην βλητικη κτλ. Δεν ειναι ανάγκη η τιμή να ειναι το μόνο θεμα.
Νικο φαντάσματα βλέπεις? ?Έκανα εγώ σε κάποιον καμία επηθεση ??έναν προβληματησμο εξεφρασα στις δύσκολες εποχές που βιονουμε. Θα μου βάλεις εσύ κάποιο στοπ στα λεγόμενα μου? Διάβαζε ποιο προσεκτικά σε παρακαλώ.Ειρθα εγώ να χαλάσω κάποιο κλίμα κανενός ???10 ευρώ κοντεβουν τα 3Α γεμισμενα με Σπανιολα.
 
Νικο φαντάσματα βλέπεις? ?Έκανα εγώ σε κάποιον καμία επηθεση ??έναν προβληματησμο εξεφρασα στις δύσκολες εποχές που βιονουμε. Θα μου βάλεις εσύ κάποιο στοπ στα λεγόμενα μου? Διάβαζε ποιο προσεκτικά σε παρακαλώ.Ειρθα εγώ να χαλάσω κάποιο κλίμα κανενός ???10 ευρώ κοντεβουν τα 3Α γεμισμενα με Σπανιολα.
Ηρεμία !! Έλληνες !! Η τιμές είναι κανονισμένες από άλλους . Δύσκολα μεν , αλλά... ! Εγώ ακόμα πάντως περιμένω απαντήση για την xanhos ....
 
Νίκο μου Είμαι στο πεζοδρόμιο του μεροκαματου από μικρό παιδί αγωνιζομενος οπος και οι περισσότεροι πιστεύω. Δεν έχω μάθει να χαιδευω τα αυτιά κανενός. ΟΠΟΣ δεν χαιδεδεψε και τοτα δικά μου κάνεις .ο ανταγωνισμός σκληρός .μάχη εκ του σισταδην και όποιος επιβιώσει. Τι να κάνουμε. Έτσι είναι.
 
Νικο φαντάσματα βλέπεις? ?Έκανα εγώ σε κάποιον καμία επηθεση ??έναν προβληματησμο εξεφρασα στις δύσκολες εποχές που βιονουμε. Θα μου βάλεις εσύ κάποιο στοπ στα λεγόμενα μου? Διάβαζε ποιο προσεκτικά σε παρακαλώ.Ειρθα εγώ να χαλάσω κάποιο κλίμα κανενός ???10 ευρώ κοντεβουν τα 3Α γεμισμενα με Σπανιολα.
Δεν λέω κανεναν προσωπικά ....ούτε λεω ότι έχουνε άδικο όσοι λενε για τις ψηλές τιμες ...απλά δεν βλέπω να έχει αίσιο τέλος το θέμα.
 
Αναμενόμενο να πάει η συζήτηση στην τιμή όταν έχουμε απέναντι μας ένα επαγγελματία. Απλώς μην μένουμε μόνο εκεί. Εγώ θα ήθελα να ρωτησω, έχουν αλλάξει η γομωσεις των φυσιγγίων δορκας την τελευταία 3ετια; καθότι κατά κύριο λόγο ιδιογομωτης δεν θα μπορούσα να ξέρω για τέτοιες αλλαγές.
 
καλησπερα να ρωτήσω και γω για πολλά χρόνια απο το 2000 αν θυμαμαι καλα έριχνα τα rotweill plus στην πέρδικα με πολύ καλά αποτελέσματα εξαιρετικά θα λεγα Μόλις το φυσιγγι άλλαξε σε r plus δεν είχε την ίδια απόδοση τι άλλαξε στη γομωση;
 
Παιδιά ήρθε ο ανθρωπος να πει 2 κουβέντες κρίμα είναι να χαλασουμε το κλιμα..... δεν χρειάζονται επιθετικές τακτικές ο καθενας ψωνίζει οτι του αρεσει στο κατω κατω.
Υπαρχουν ωραία θέματα να σηζητησουμε πάνω στην βλητικη κτλ. Δεν ειναι ανάγκη η τιμή να ειναι το μόνο θεμα.
Νίκο μου ποιος είναι επιθετικός? Αν δεν μας απασχολούν οι τιμές τι θα μας απασχολήσει δηλαδή? Είμαστε στο μεροκάματο την εποχή της κρίσης με οικογένειες έξοδα και παιδιά.τι άλλο να συζητήσουμε?υπάρχει ξεχωριστό θέμα στο φόρουμ για βλητική όπως και για άλλα θεματα
 
Νίκο μου ποιος είναι επιθετικός? Αν δεν μας απασχολούν οι τιμές τι θα μας απασχολήσει δηλαδή? Είμαστε στο μεροκάματο την εποχή της κρίσης με οικογένειες έξοδα και παιδιά.τι άλλο να συζητήσουμε?υπάρχει ξεχωριστό θέμα στο φόρουμ για βλητική όπως και για άλλα θεματα
η ποιοτητα των φυσιγιων πρεπει να μας απασχολη περησοτερο και ειδηκα φυσιγγια για φασα , λαγο , περδηκες , κτλ , τωρα οταν σπας τα ποδια σου στα βουνα, και ξοδευεις ενα σωρο λεφτα για βενζηνες και τροφες για τα σκυλια ,το 1 ευρω ποιο πανω που πηγαν τα φυσιγγια θα σκεφτης , η την περδηκα που χανης λαβωμενη
 
η ποιοτητα των φυσιγιων πρεπει να μας απασχολη περησοτερο και ειδηκα φυσιγγια για φασα , λαγο , περδηκες , κτλ , τωρα οταν σπας τα ποδια σου στα βουνα, και ξοδευεις ενα σωρο λεφτα για βενζηνες και τροφες για τα σκυλια ,το 1 ευρω ποιο πανω που πηγαν τα φυσιγγια θα σκεφτης , η την περδηκα που χανης λαβωμενη
Να πάρουμε και αυτή τη περίπτωση.μπορω να σου αναφέρω πολλά καλά περδικοφυσιγγα που είναι στα 8,50 9 ευρώ και να λάβουμε υπόψη όψιν ότι ο περδικας ίσως να ρίξει μέχρι 3 -4 κουτιά φυσίγγια τους 3 μήνες της πέρδικας αν βγαίνει και τις 3 φορές την εβδομάδα και αν είναι τόσο τυχερός να βρίσκει σμάρια συνέχεια υποθέτοντας ότι σταματάει στο όριο.αυτοι που κυνηγάνε τσίχλα όπως εγώ ξέρεις πόσα φυσίγγια ρίχνουν τη χρονιά?7 λοιπόν + ευρώ για ένα φυσιγγι 32 γραμμ.οπως είπε κι ο sky είναι πάρα πολλά σήμερα.2 ευρώ παραπάνω είναι 40 ευρώ στη κούτα.σε όποιον φαίνονται λίγα μαγκιά του και πάω πασο
 
ενταξη ρε παιδια δεν ειναι για χορταση το κυνηγι για να ρηχνουμε κουτες φυσιγγιων , και οποιος ρηχνει κουτες σημενη οτι τα βασταει , εγω ρηχνω 500 φυσιγγια τον χρονο σε ολα τα θυραματα , δηλαδη με 0,50 λεπτα , η 1 ευρω το κουτι θα πληρωνα παραπανω 10 και 20 ευρω αντηστηχα
 
ενταξη ρε παιδια δεν ειναι για χορταση το κυνηγι για να ρηχνουμε κουτες φυσιγγιων , και οποιος ρηχνει κουτες σημενη οτι τα βασταει , εγω ρηχνω 500 φυσιγγια τον χρονο σε ολα τα θυραματα , δηλαδη με 0,50 λεπτα , η 1 ευρω το κουτι θα πληρωνα παραπανω 10 και 20 ευρω αντηστηχα
Δεν συμφωνώ σε αυτό που λες....δλδ αν εγώ κάνω το κουμάντο μου και κάθε μην α εκτός σεζόν μαζεύω κάτι ψιλά για να πάρω τα φυσίγγια μου σημαίνει ότι μου τρέχουν από το παντελόνι???απλό παράδειγμα τσίχλοφυσιγγο με 5 ευρώ και αντίστοιχα με 7.5....βγαλε σε παρακαλω Νίκο την διαφορά στις 3 κούτες 20αρες που θέλω να αγοράσω.....
 
Δεν συμφωνώ σε αυτό που λες....δλδ αν εγώ κάνω το κουμάντο μου και κάθε μην α εκτός σεζόν μαζεύω κάτι ψιλά για να πάρω τα φυσίγγια μου σημαίνει ότι μου τρέχουν από το παντελόνι???απλό παράδειγμα τσίχλοφυσιγγο με 5 ευρώ και αντίστοιχα με 7.5....βγαλε σε παρακαλω Νίκο την διαφορά στις 3 κούτες 20αρες που θέλω να αγοράσω.....
Δεν συμφωνώ σε αυτό που λες....δλδ αν εγώ κάνω το κουμάντο μου και κάθε μην α εκτός σεζόν μαζεύω κάτι ψιλά για να πάρω τα φυσίγγια μου σημαίνει ότι μου τρέχουν από το παντελόνι???απλό παράδειγμα τσίχλοφυσιγγο με 5 ευρώ και αντίστοιχα με 7.5....βγαλε σε παρακαλω Νίκο την διαφορά στις 3 κούτες 20αρες που θέλω να αγοράσω.....
Το ποιο φθηνο 32 γρ. κανει 5,5€ + μεταφορικα με παραγγελια κυβωτιου, με τα ιδια υλικα με το 32 εξπρες κανει 6,5 -7€ εαν παρεις κυβωτιο απο τον μαγαζατωρα! Αυτη ειναι η διαφορα! Τα πρωτα δεν εχουν πηστοποιηση!
 
Το ποιο φθηνο 32 γρ. κανει 5,5€ + μεταφορικα με παραγγελια κυβωτιου, με τα ιδια υλικα με το 32 εξπρες κανει 6,5 -7€ εαν παρεις κυβωτιο απο τον μαγαζατωρα! Αυτη ειναι η διαφορα! Τα πρωτα δεν εχουν πηστοποιηση!
Κουράστηκα να ακουω για την πιστοποίηση... Εχω δει οπλα ανοιγμένα απο φυσιγγια πιστοποίησης.... Επίσης εχω ανοιξει φυσιγγια μεγάλης εταιρειας με πιστοποίηση και βρηκα μεσα ότι να ναι... Απο διαφορα σκαγια μεχρι διαφορες στο βαρος και στην μπαρούτι.... Ανοιξα φυσιγγι βιοτεχνη τα φθηνιαρικα που λενε πολλοι και ήταν ακριβως όλα του τα υλικα εσωτερικα και άριστης ποιοτητας..... Εγω για ακομα μια φορα στα τσιχλοφυσιγγα θα την βγαλω με 28αρια στο 4.90 το κουτάκι συν 0.20 μεταφορικα 5.10 και οχι μονο λόγο τιμής αλλα επειδή τα εχω τσεκαρει και περυσι για την ποιότητα τους
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top