Γυαλιά προστασίας.

Νομιζω ναι. Αν δεν εχεις θεμα μυωπιας, οποτε να θες το ειδικο ενθετο για διορθωτικους φακους, με ενα 200αρι παιρνεις το frame και 3 διαφορετικου χρωματος φακους.
Αξίζει πιστεύω...τώρα σαν αποχρώσεις τι επιλέγεις;ας δώσουν μια βοήθεια οι πιο έμπειροι!
 
Ευχαριστώ Γιώργο μου αλλά έχω τα κίτρινα και με την ηλιοφάνεια με κουράζουν αμέσως και μου κάνουν ζαλάδα.

Θεόφραστε το κακό είναι ότι τα συγκεκριμένα δε βγαίνουν σε αλλά χρώματα παρα μονο σε πορτοκαλί, κίτρινο, διαφανές και μαύρο.
Θα πάω όμως κάποια στιγμή σ'ένα κατάστημα οπτικών να ρωτήσω αν φτιάχνονται έξτρα τζάμια για τον συγκεκριμένο σκελετό. Το χρώμα είναι αυτό που με προβληματίζει και τη χρειάζεται σε τέτοιο φόντο.
Γιαννη εχετε το πιο δυσκολο φοντο , θελει δοκιμη επιτοπου στα ματια σου τα κρυσταλλα , σε Pilla σιγουρα θα βρεις αναλογο φακο , σε Καστελανι δεν υπαρχει σκοπευτης κανενας να φοραει τεταοια γυαλια να δοκιμασεις ? η γνωμη μου είναι LIGHT BROWN κρυσταλλο
 
Εγω σκεφτομουν ενα κιτρινο για τις τσιχλες στο απογευματινο. Πορτοκαλι γιατι;
και ενα σκουρο μωβ για πολυ εντονη λιακαδα, και το ανοιχτο πεδιο που εχουμε εδω στο σκοπευτηριο.
 
Εγω σκεφτομουν ενα κιτρινο για τις τσιχλες στο απογευματινο. Πορτοκαλι γιατι;
και ενα σκουρο μωβ για πολυ εντονη λιακαδα, και το ανοιχτο πεδιο που εχουμε εδω στο σκοπευτηριο.
σε φοντο ουρανο LIGHT PURPLE , ο DARK PURPLE δουλευει σε παρα πολύ ηλιο
 
καλησπέρα φιλαράκια,

κίτρινο , πορτοκαλί και μεταξύ των vermilion και dark purple θα διάλεγα αυτή την φορά dark purple γιατί κρατάει πιο πολύ το φώς

Λιάκο μου φιλαράκι μου καλό !!!
Καλέ μου φίλε εγω που σε έχω κοντά μου θα πάμε μαζί να διαλέξουμε φακούς να με βοηθήσεις κιόλας!
 
Nα σαι καλα Δημητρη. Σκεφτομουν το σκουρο επειδη εδω το πεδιο ειναι ανοιχτο, και ο ηλιος το καλοκαιρι σκοτωνει κυριολεκτικα. Εφοσον εμπειρια δεν εχω θα παρω τα λεγομενα σου ως κανονα.
 
Nα σαι καλα Δημητρη. Σκεφτομουν το σκουρο επειδη εδω το πεδιο ειναι ανοιχτο, και ο ηλιος το καλοκαιρι σκοτωνει κυριολεκτικα. Εφοσον εμπειρια δεν εχω θα παρω τα λεγομενα σου ως κανονα.
φιλε Βικτωρα δεν είμαι ο αλαθητος , να διαβαζεις αυτά που γραφω τα οποια τα γραφω επειδή τα εχω δοκιμασει , αλλα να τα φιλτραρεις και τελικα εσυ να κανεις αυτό που είναι το καλυτερο για τα δικα σου ματια , εγω γραφω τις εντυπώσεις μου από τα δικα μου ματια
 
Αυτο κανω ρε φιλε, αληθεια. Απλα ανθρωποι που εχουνε δοκιμασει κατι, οσο ναναι εχει περισσοτερο βαρυτητα η γνωμη τους σε σχεση με μενα που απλα θα παρω κατι επειδη ισως μου αρεσει οπτικα ή χρηματικα
 
Back
Top