Γυαλιά προστασίας.

Σε κορμό ψηλού πουρναριου τον τσάκισε.
Ρε το γαμ....νο αμα θέλει..

Το εχω παθει κ εγω πιτσιρικας με το φλομπερ στοχεύοντας απο κοντινή απόσταση ενα μικροπουλο σε μια ελιά, κάτι σκαγι βρηκε στα χοντρά κλαδιά κ γυρισε πανω μου....

Και να φανταστείς πως ορισμενοι σε νεαρή ηλικία το είχαν παιχνιδι να προσπαθουν να κόβουν χοντρά κλαδιά η να γδέρνουν τους κορμους με τις τουφεκιές...
Πάντα τους εκραζα μόλις τους έβλεπα κ για αυτό κ για άλλους λόγους......
 
Ρε το γαμ....νο αμα θέλει..

Το εχω παθει κ εγω πιτσιρικας με το φλομπερ στοχεύοντας απο κοντινή απόσταση ενα μικροπουλο σε μια ελιά, κάτι σκαγι βρηκε στα χοντρά κλαδιά κ γυρισε πανω μου....

Και να φανταστείς πως ορισμενοι σε νεαρή ηλικία το είχαν παιχνιδι να προσπαθουν να κόβουν χοντρά κλαδιά η να γδέρνουν τους κορμους με τις τουφεκιές...
Πάντα τους εκραζα μόλις τους έβλεπα κ για αυτό κ για άλλους λόγους......
Η τουφεκιά ήταν του φίλου στο περπατητο τα πουρνάρια τα είχαμε ανάμεσα και το γκελ έκανε γωνία.στεναχωρηθηκε πολύ , ευτυχώς γιατί αν πήγαινε στο μάτι θα το έβγαζε.Δευτερη ευκαιρία που δεν θα πάει χαμένη ,από εδώ καί πέρα γυαλιά και ας θαμπώνουν από τον ιδρώτα και τη ζέστη.
 
Άμα τα αφήνεις στο σακίδιο δεν βοηθάνε.Μαγκες βάλτε γυαλιά .Από εξωστρακισμο 8αρι σκαγι λιγότερο από 20 μέτρα .View attachment 83390
Αν δεν τηρούνται οι κανόνες ασφαλείας (σηκώνουμε όπλο σκεπτόμενοι) και γυαλιά να φοράς θα βγάζεις σκάγια από το πρόσωπο απλά.
 
Αν δεν τηρούνται οι κανόνες ασφαλείας (σηκώνουμε όπλο σκεπτόμενοι) και γυαλιά να φοράς θα βγάζεις σκάγια από το πρόσωπο απλά.
Έτσι είναι, ποιος όμως δεν έχει τουφεκισει κότσυφα χαμηλά;Το ατύχημα παραμονεύει να σώσεις τουλάχιστον τα μάτια σου απο εξωστρακισμους ,δεν λέμε να σού έρθει όλη η τουφεκιά και σε σκοτώσει.
 
Έτσι είναι, ποιος όμως δεν έχει τουφεκισει κότσυφα χαμηλά;
Άλλο χαμηλά και άλλο κοντά.Για να γυρίσει σκάγι πίσω με τέτοια δύναμη πάει να πει ότι ήταν πάρα πολύ κοντά.Δεν θα βαρεθω να το λέω...το να μην σηκώσουμε το όπλο καθόλου δεν μας κάνει λιγότερο κυνηγούς,το αντίθετο!
 
Άλλο χαμηλά και άλλο κοντά.Για να γυρίσει σκάγι πίσω με τέτοια δύναμη πάει να πει ότι ήταν πάρα πολύ κοντά.Δεν θα βαρεθω να το λέω...το να μην σηκώσουμε το όπλο καθόλου δεν μας κάνει λιγότερο κυνηγούς,το αντίθετο!
Όλη η απόσταση από το όπλο σ εμένα δεν θα ήταν 20 μέτρα,να χτύπησε στα μισά και να γύρισε.
 
Σε κορμό ψηλού πουρναριου τον τσάκισε.
Όλη η απόσταση από το όπλο σ εμένα δεν θα ήταν 20 μέτρα,να χτύπησε στα μισά και να γύρισε.
Φαντάσου τι έχει να γίνει αν απαγορευτούν γενικά τα μολύβδινα σκάγια και αναγκαστούμε να κυνηγούμε με ατσάλινα !!!
(Δεν το πιστεύω να γίνει, αλλά ποτέ δεν ξέρεις, με τη μ@λ@κί@ που δέρνει την Ε.Ε. )
 
Φαντάσου τι έχει να γίνει αν απαγορευτούν γενικά τα μολύβδινα σκάγια και αναγκαστούμε να κυνηγούμε με ατσάλινα !!!
(Δεν το πιστεύω να γίνει, αλλά ποτέ δεν ξέρεις, με τη μ@λ@κί@ που δέρνει την Ε.Ε. )
Σκέψου να επιτραπούν τα ραβδωτα τι έχει να γίνει...
 
Back
Top