Γυαλιά προστασίας.

Παλικάρια για δώστε μια βοήθεια γιατι μειναμε απο γυαλι σημερα. Τι λετε;
Με τα παραπάνω Κώστα ειχα μενει ευχαριστημένος απόλυτα, κρυστάλλινη εικόνα και χρώματα. Λεω "ειχα" γιατι πλεον εδω και κάποια χρόνια δεν έχουμε σκοπευτήριο. Για τα χρήματα τους τοτε που τα αγορασα άξιζαν πολλη παραπάνω και δεν το ελεγα μονο εγω αλλα και παιδιά που είχαν άλλα πανάκριβα γυαλιά.
 
Με τα παραπάνω Κώστα ειχα μενει ευχαριστημένος απόλυτα, κρυστάλλινη εικόνα και χρώματα. Λεω "ειχα" γιατι πλεον εδω και κάποια χρόνια δεν έχουμε σκοπευτήριο. Για τα χρήματα τους τοτε που τα αγορασα άξιζαν πολλη παραπάνω και δεν το ελεγα μονο εγω αλλα και παιδιά που είχαν άλλα πανάκριβα γυαλιά.
Ευχαριστω Γιαννη, τα εχω δει αλλά δεν υπάρχουν ετοιμοπαραδοτα με μια γρηγορη ματιά. Θα ψαξω το βραδυ με ησυχία. Ευχαριστώ πολύ.
 
Παλικάρια για δώστε μια βοήθεια γιατι μειναμε απο γυαλι σημερα. Τι λετε;
Εχω πάρει αυτή τη μάρκα αλλά άλλο τύπο. Μια χαρά είναι λίγο δύσκολα μπαινοβγαίνουν οι φακοί. Εγώ βάζω τους διάφανους γιατι δεν μπορώ να τα βλέπω όλα κόκκινα με κουράζει στο κυνήγι αυτό. Βασικά δεν θέλω να φοράω τίποτα στο κυνήγι αλλα τα έχω πάντα μαζί κι όταν βλέπω πολυκοσμία τα φοράω...
 
Παλικάρια για δώστε μια βοήθεια γιατι μειναμε απο γυαλι σημερα. Τι λετε;
Η συγκεκριμένη εταιρεία είναι πολύ καλή. Πολλά από τα μοντέλα της τα φορούν επαγγελματίες στρατιωτικοί στο εξωτερικό, ειδικά αμερικανοί..... αλλά και επαγγελματίες στα σώματα ασφαλείας και σκοπευτές.
 
Αντίστοιχα υπάρχει και η ESS , Oakley και πολλές άλλες. Επίσης σχετικά φθηνά και αξιόπιστα είναι και τα bolle.....το συγκεκριμένο μοντέλο το έχω και εγώ πολύ καλοί και ξεκούραστοι φακοί....Screenshot_2022-10-21-21-06-54-906_com.android.chrome.jpg
 
Last edited:
Εκανα λοιπον μια έρευνα Τετάρτη Πέμπτη και αγόρασα τα detection της wiley x με 5 εναλλακτικούς φακούς, δοκίμασα τους κίτρινους σε χαμηλό φωτισμό και διαδοχικά τους perple & brown. Καταπληκτική ευκρίνεια με όλους. Θα ήθελα λιγο μεγαλυτερη προστασία από τους brown. Ο σκελετός στα μπράτσα ειναι εύκαμπτος για να διευκολύνει την χρήση ωτοασπίδων. Με την χρήση θα ενημερώσω περαιτέρω.
 
Εκανα λοιπον μια έρευνα Τετάρτη Πέμπτη και αγόρασα τα detection της wiley x με 5 εναλλακτικούς φακούς, δοκίμασα τους κίτρινους σε χαμηλό φωτισμό και διαδοχικά τους perple & brown. Καταπληκτική ευκρίνεια με όλους. Θα ήθελα λιγο μεγαλυτερη προστασία από τους brown. Ο σκελετός στα μπράτσα ειναι εύκαμπτος για να διευκολύνει την χρήση ωτοασπίδων. Με την χρήση θα ενημερώσω περαιτέρω.
Με γεια φίλε!!
 
Επειδη διαβασα ολες τις σελιδες και δεν βρηκα κατι, υπαρχει οικονομικη λυση σε γυαλια που στους φακους να μπαινει συνταγη?Μιλαω να μπαινει συνταγη στους φακους και οχι προσθετο εσωτερικα για φακους μυωπιας.Προσφατα σε ελεγχο που εκανα το δεξι μου ματι (κυριαρχο)εχει 1 βαθμο αστιγματισμο περισοτερο απο το αριστερο.
 
Επειδη διαβασα ολες τις σελιδες και δεν βρηκα κατι, υπαρχει οικονομικη λυση σε γυαλια που στους φακους να μπαινει συνταγη?Μιλαω να μπαινει συνταγη στους φακους και οχι προσθετο εσωτερικα για φακους μυωπιας.Προσφατα σε ελεγχο που εκανα το δεξι μου ματι (κυριαρχο)εχει 1 βαθμο αστιγματισμο περισοτερο απο το αριστερο.
Οχι απ όσα γνωρίζω. Και αυτό γιατί τα κρύσταλλα δεν προσφέρουν αντιβαλλιστικη προστασία και δεν μπορούν να ειναι τοσο κυρτά όσο τα σκοπευτικα γυαλια
 
Επειδη διαβασα ολες τις σελιδες και δεν βρηκα κατι, υπαρχει οικονομικη λυση σε γυαλια που στους φακους να μπαινει συνταγη?Μιλαω να μπαινει συνταγη στους φακους και οχι προσθετο εσωτερικα για φακους μυωπιας.Προσφατα σε ελεγχο που εκανα το δεξι μου ματι (κυριαρχο)εχει 1 βαθμο αστιγματισμο περισοτερο απο το αριστερο.

Ίσως να δοκίμαζες να φορέσεις φακούς επαφής και απέξω τα γυαλιά σκοποβολής
 
Back
Top