Γράσο για τα τσοκ

Και μερικές χιλιάδες τουφεκιες να έριχνες στις τσίχλες και να το άφηνες 5 χρόνια καλά βιδωμένο με το κλειδί του, πάλι έτσι θα το έβλεπες Σταμάτη.
Χαίρομαι που έγραψες τι διαπίστωσες με την χρήση του.
Εύχομαι κάποτε και οι εταιρείες όπλων να το συνιστούν στα manual των όπλων τους. Και δεν χρειάζεται να είναι της Permatex, όλες οι καλές εταιρείες λιπαντικών έχουνε τέτοια γρασσα υψηλών θερμοκρασιών.
Και προπάντων ότι από τα καταστήματα των εργαλείων τα αγοράζεις σε πολύ καλή τιμή . Κάτι αντίστοιχο σε κατάστημα με κυνηγετικά είδη κοστίζει τρεις φορές πάνω.
 
Και προπάντων ότι από τα καταστήματα των εργαλείων τα αγοράζεις σε πολύ καλή τιμή . Κάτι αντίστοιχο σε κατάστημα με κυνηγετικά είδη κοστίζει τρεις φορές πάνω.
Δημήτρη η διαφορά είναι πολύ μεγαλύτερη. Δες την προηγούμενη σελίδα για παράδειγμα.
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Γράσο-για-τα-τσοκ.535/post-902171
 
Και μερικές χιλιάδες τουφεκιες να έριχνες στις τσίχλες και να το άφηνες 5 χρόνια καλά βιδωμένο με το κλειδί του, πάλι έτσι θα το έβλεπες Σταμάτη.
Χαίρομαι που έγραψες τι διαπίστωσες με την χρήση του.
Εύχομαι κάποτε και οι εταιρείες όπλων να το συνιστούν στα manual των όπλων τους. Και δεν χρειάζεται να είναι της Permatex, όλες οι καλές εταιρείες λιπαντικών έχουνε τέτοια γρασσα υψηλών θερμοκρασιών.

Πάντα με το κλειδί το σφίγγω το τσοκ. Μου έλυσε τα χέρια το permatex. Ακριβώς αυτό που έψαχνα. Απο Σεπτέμβρη μέχρι Γενάρη βάζω το 2* και Γενάρη και Φλεβάρη το 4*. Πριν σε κάθε καθαρισμό έπρεπε να βγάλω το παλιό γράσο και να βάλω καινούριο. Ήμουν και τυχερός και πρόλαβα το τελευταίο μεγάλο κουτάκι οπότε θα έχω για χρόνια.
 
Πάντα με το κλειδί το σφίγγω το τσοκ. Μου έλυσε τα χέρια το permatex. Ακριβώς αυτό που έψαχνα. Απο Σεπτέμβρη μέχρι Γενάρη βάζω το 2* και Γενάρη και Φλεβάρη το 4*. Πριν σε κάθε καθαρισμό έπρεπε να βγάλω το παλιό γράσο και να βάλω καινούριο. Ήμουν και τυχερός και πρόλαβα το τελευταίο μεγάλο κουτάκι οπότε θα έχω για χρόνια.
Από πού το παρήγγειλες Σταμάτη;
 
Πάντα με το κλειδί το σφίγγω το τσοκ. Μου έλυσε τα χέρια το permatex. Ακριβώς αυτό που έψαχνα. Απο Σεπτέμβρη μέχρι Γενάρη βάζω το 2* και Γενάρη και Φλεβάρη το 4*. Πριν σε κάθε καθαρισμό έπρεπε να βγάλω το παλιό γράσο και να βάλω καινούριο. Ήμουν και τυχερός και πρόλαβα το τελευταίο μεγάλο κουτάκι οπότε θα έχω για χρόνια.
Από τον 5/22 μέχρι σήμερα, ~10.000+ τουφεκιές κ είναι πέννα.
 
Από τον 5/22 μέχρι σήμερα, ~10.000+ τουφεκιές κ είναι πέννα.
Γραψτο ντε, στα βγάζουμε με το τσιγκέλι...! 🙉😱
Πες ότι οι πιο πολλές τουφεκιες είναι επανωτες στο σκοπευτήριο που ανεβάζει η κάννη θερμοκρασία οπότε μετράει πολύ παραπάνω!
Έχω δίκιο; 😥
 
Last edited:
Πάντα με το κλειδί το σφίγγω το τσοκ. Μου έλυσε τα χέρια το permatex. Ακριβώς αυτό που έψαχνα. Απο Σεπτέμβρη μέχρι Γενάρη βάζω το 2* και Γενάρη και Φλεβάρη το 4*. Πριν σε κάθε καθαρισμό έπρεπε να βγάλω το παλιό γράσο και να βάλω καινούριο. Ήμουν και τυχερός και πρόλαβα το τελευταίο μεγάλο κουτάκι οπότε θα έχω για χρόνια.
Γλύτωσες πολύ δουλειά, clp και χαρτιά! Χρωστάς ένα καφέ αν καμμια φορά περασω😄
 
Από τον 5/22 μέχρι σήμερα, ~10.000+ τουφεκιές κ είναι πέννα.
Γραψτο ντε, στα βγάζουμε με το τσιγκέλι...! 🙉😱
Πες ότι οι πιο πολλές τουφεκιες είναι επανωτες στο σκοπευτήριο που ανεβάζει η κάννη θερμοκρασία οπότε μετράει πολύ παραπάνω!
Έχω δίκιο; 😥
Ρε δεν μας αφήνετε λιγάκι να ηρεμήσουμε λέω εγώ ?
.yel.
😁

1695219516606.png
 
Γραψτο ντε, στα βγάζουμε με το τσιγκέλι...! 🙉😱
Πες ότι οι πιο πολλές τουφεκιες είναι επανωτες στο σκοπευτήριο που ανεβάζει η κάννη θερμοκρασία οπότε μετράει πολύ παραπάνω!
Έχω δίκιο; 😥
Δεν ανεβάζουν θερμοκρασίες τα κωναρισμένα beretta....:p.yel.
 
Έμαθα ότι πρότεινες στην beretta να βάλει ψυκτικά πτερύγια στις κάννες της, αληθεύει; 😝😘
Αυτό που πρέπει να κάνει είναι η ενίσχυση της ρίγας γιατί όταν είναι ζεστό πολύ κ το αφήσεις άγαρμπα στον οπλοβαστό..γίνεται χάλια.Στραβώνει.
Οταν μου το ζητάνε το έχω στο νού μου όταν το αφήνουν γιατί...χέστα.
 
Back
Top