Γαλότσες

Το θέμα είναι ότι ακόμα δεν μπορούμε να κάνουμε αγορές από το εξωτερικό. Ή μήπως άλλαξε αυτό και δεν το πήρα χαμπάρι?
 
Το θέμα είναι ότι ακόμα δεν μπορούμε να κάνουμε αγορές από το εξωτερικό. Ή μήπως άλλαξε αυτό και δεν το πήρα χαμπάρι?
Βασίλη δεν ξερω, αλλά είδα τα παιδια παραπάνω που είχαν βάλει κάτι γαλοτσες από cabelas γιαυτό το βαλα, τις έχει ένας φίλος και είναι κατά ευχαριστημένος. Εύχομαι να αλλάξε αυτό και εάν όχι το συντομοτερο.
 
Νούμερο που αποζητάς ;;;;

45/46

Παυλο για καρτερι η για πεπατημα τις θες?

Άρη αποκλειστικά για περπατητό και 1-2 φορές που θα ανέβω χωριό στα κρύα για φάσσα / πάπια εντάξει μπορεί να τις φορέσω με κάτι καλτσούλες alpine που έχω
 
Eπειδη εχω δοκιμασει αρκετες, στο ποδι μου οι πιο ανετες, ελαφριες κ με καλη "προσφυση" ηταν οι Aigle Parcours...
Μεγαλη αντοχη εχουν κ οι Beretta αλλα δεν κανουν για περπατητο ειναι βαριες... Αυτες οι δυο ειναι οι γαλοτσες που εχω παρει κ ξαναπαρει αρκετες φορες...
Εχω δοκιμασει και αρκετες αλλες (δεν θυμαμαι ολα τα ονοματα κ δεν τις αναφερω) αλλα απο αντοχη δεν... Σημειωτεον οτι για 8-9 χρονια κυνηγαγα αποκλειστικα με γαλοτσες βουνο, βαλτο οποτε ολες οσε ειχαν εχουν περασει δυσκολα... Το ποτε θα σου τρυπησουν απο καλαμι ειναι θεμα τυχης, αλλα να ανοιγουν στις τσακισεις κ στις σολες ειναι ανεπιτρεπτο... Οι δυο που αναφερα δεν με προδωσαν ποτε...
 
Άρη σε αυτές αναφέρεσαι ;
938l.jpg
 
όχι δεν τις είχα ποτέ αλλά φαίνεται ποιοτική και γερή κατασκευή ,μακάρι να είναι και ξεκούραστη

θα πάω αύριο να τις δοκιμάσω
 
O μονος λογος που δεν τις παιρνω τα δυο τελευταια χρονια (κ παιρνω τις Beretta που εχουν τη μιση τιμη) ειναι οτι το 80% των κυνηγιων μου ειναι σε καλαμι οποτε ειναι καθαρα θεμα τυχης το αν θα την τρυπησεις η οχι...Το να δωσεις δυο 60αρια σε μια χρονια παει κ ερχεται, το να δωσεις δυο 120αρια ευρω ποναει...
Παυλο αφου δεν σε ενδιαφερει πρωτα απο ολα ο βαλτος νομιζω θα τις καταχαρεις...
 
Ειναι η πιο ξεκουραστη γαλοτσα που εχω δοκιμασει, κ εχω δοκιμασει αρκετες... Αφου δεν θα πατας συνεχεια κ καλαμι θα τις καταευχαριστηθεις... ;)

Συμφωνώ με τον Άρη, τις έχω κ εγώ και στις προτείνω ανεπιφύλακτα.
Είναι πολύ ξεκούραστες στο περπατητό ακόμα και στο καρτέρι όταν είσαι μισοσκημένος σε στάση αναμονής,ξέρεις...εκεί που διπλώνει πάνω στο πέλμα,δεν μ' έχει ενοχλήσει ποτέ κ αυτό γιατί είναι πολύ μαλακές. Τις περνάω και ένα λίπος που έχω κατά καιρούς και είναι...
 
Και εγώ τις parcours iso 2 έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πέρυσι τέτοια εποχή τις αγόρασα και μετά από αρκετά περπατητά μπορώ να πω ότι έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος! Είναι σαν καινούριες και ελπίζω να αντέξουν στον χρόνο και να βγάλουν τα λεφτά τους γιατί είναι ακριβές.
 
Άρη σε αυτές αναφέρεσαι ;
938l.jpg
Επί είκοσι χρόνια δεν τις αλλάζω. Αξίζουν τα λεφτά τους.Για τσιχλα και μπεκατσα.
Προσωπικα χρησιμοποιω τις απλές χωρίς θερμομονωση.
Κανένα ζευγάρι δεν σχιστηκε. Όταν φαγωνονται οι σολες τις έχω για τον κήπο.
 
Αυτές Κων/νε είναι ότι πρέπει για τα βατα και τους ασπαλαθρους.
Θα τις βγάλεις φυτιλια ή θα βγεις ξυπολητος. !!!
 
Κάτι άπλες τις dunlop έχω.Αποκλειστικα για χρήση σε λασπωμένα μετά από βροχή χωράφια για τσίχλα περπατητο η πολύ νωρίς το πρωί που ειναι τα πάντα μούσκεμα απο υγρασία.
 
δεν μπορώ να βρω πουθενά στο νούμερο μου parcours και έμαθα πώς καταργήθηκαν και βγαίνουν οι parcours 2

τί κάνουμε ; .xm.
 
δεν μπορώ να βρω πουθενά στο νούμερο μου parcours και έμαθα πώς καταργήθηκαν και βγαίνουν οι parcours 2

τί κάνουμε ; .xm.
Κανενα προβλημα.Περνεις τις parcours2.Ακριβες γαλοτσες αλλα αξιζουν πραγματικα το καθε ευρο τους.Εγω ειχα αυτες που εχουν και νεοπρεν για μονωση.
περισυ πηρα να δοκιμασω και τις Muck Boots.Πολυ καλες και αυτες αλλα οχι τοσο ανετες.Και ειναι πολυ ζεστες.Θελουν κρυο.
http://www.ebay.com/itm/Muck-Boots-...OI_ProtectiveGear_RL&var=&hash=item3a8ef78e6f
 
Back
Top