Γάντια για το κυνήγι...

Παντελή, γειά σου!. Βρήκα τα γάντια στο νούμερό μου από το sait που τα είχες πάρει και εσύ! Πές μου γιατί δεν θυμάμαι, εκτελωνισμό και φόρους, τι πλήρωσες; Τα γάντια με μεταφορικά κοστίζουν 79,99 λίρες Αγγλίας!. Σε Ευχαριστώ!.
Mανώλη αν και μιλήσαμε τηλεφωνικά, το γράφω και εδώ για τους υπόλοιπους: Πληρώνεις ΦΠΑ επί της αξίας + 15€ τέλη εκτελωνισμού.

Αλλά εμείς τα βρήκαμε ήδη πολύ φτηνότερα, έτσι; .my man.
Μεγειά!
 
Mανώλη αν και μιλήσαμε τηλεφωνικά, το γράφω και εδώ για τους υπόλοιπους: Πληρώνεις ΦΠΑ επί της αξίας + 15€ τέλη εκτελωνισμού.

Αλλά εμείς τα βρήκαμε ήδη πολύ φτηνότερα, έτσι; .my man.
Μεγειά!
Παντελή απο 1 Ιουλίου για αγορες μεχρι τα 150 € δεν καταργήθηκε ο εκτελωνισμός και μπηκε ο ΦΠΑ απο το πρωτο € ;;
 
Παντελή απο 1 Ιουλίου για αγορες μεχρι τα 150 € δεν καταργήθηκε ο εκτελωνισμός και μπηκε ο ΦΠΑ απο το πρωτο € ;;
Δεν το ξέρω Δημήτρη αυτό, ξέρω μόνο αυτό που πλήρωσα εγώ τον Ιούνιο, που στην ουσία είναι το ίδιο +τα τέλη
 
Εσύ έχεις παρει κάτι με τα νέα δεδομένα; Χρεώνουν πάλι 15€ τέλη διαχείρισης ανεξάρτητα από το ποσό;
Oχι, μονο φπα απο το πρώτο €
Πλήρωσα κατι κερατιλίκια στα ΕΛΤΑ ,αλλα για παραγγελιες που ειχαν γινει πριν την 1η Ιουλιου που εφαρμόστηκαν οι αλλαγές.
 
Last edited:
Παιδιά όπως είπε και ο Παντελής πιό πάνω τα γάντια τα βρήκα σε sait Φινλανδικό πολύ φθηνά! Παραγγέλθηκαν, πληρώθηκαν και τώρα τα περιμένω!. Τα γάντια είναι αυτά, Swedteam Ridge Dry Glove #M Desolve και το sait είναι αυτό, https://www.ruoto.fi/en/. Ελπίζω να βοήθησα! Καλό βράδυ!.

 
Καλά..έεεεε, τι ναι εφτούνοι ορέ! Κυριακή μεσημέρι έπεσε η παραγγελία Τρίτη μεσημέρι τα παρέλαβα στο σπίτι από την DHL, όπως στην Ελλάδα δηλαδή!
 

Attachments

  • 33265A3D-3189-468B-B13A-313FB5A3D189.jpeg
    33265A3D-3189-468B-B13A-313FB5A3D189.jpeg
    525 KB · Προβολές: 59
Back
Top